18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Audi taranuje ciężarówkę

TT4 • 2017-08-10, 05:35
Autor nagrania wyraźnie zajechał drogę pędzącemu księciu.


LOOFAH

2017-08-10, 19:46
Shotterr napisał/a:



Pogrzebałem i pooglądałem kilka wersji hamowania z 200km/h bądź podobnych i wiesz co Ci powiem? 6 sekund to średni czas przy takiej prędkości, pomijam już czas na ocenę sytuacji i reakcję. Więc gdzie to Twoje "aż nad to"?

I w ogóle uważam że przy obecnych samochodach i infrastrukturze na autostradach mogła by spokojnie być w Polsce dopuszczona prędkość właśnie 200km/h ale właśnie takie pajace jak nagrywający są przykładem dlaczego tak nie jest.



Nie mówimy o hamowaniu do zera. O zwolnieniu do 90km/h. Ktoś dobrze zauważył, minęło 6 sekund od zjechania do zaj***nia, hamulce słychać 2 sekundy przed. Średni czas reakcji kierowcy to 0,6 sekundy, wraz z czasem narastania hamowania około 0,8-0,9. I 3 sekundy dalszego zapie**alania, bo "zwalniają tylko p*zdy, jebnę go z prawej". Codziennie jeżdżę autostradą do pracy, często jadę 150 i nigdy nie przypieprzyłem w ludzi wyprzedzających ciężarówki. Może dlatego, że natura wyposażyła mnie w mózg i wyobraźnię. Tak, zdarza mi się wyprzedzić po prawej, ale nigdy z marszu, zawsze w przypadku, kiedy ktoś jedzie lewym, a na prawym ma w cholerę miejsca wolnego.

Przy dwóch pasach 200km/h? Srogo.

Nie rozumiem, dlaczego tacy ludzie zakładają, że każdy ma pod maską minimum 130KM. Wyobrażasz sobie, jak wygląda przyspieszanie załadowanego Focusa 1.8 w dieslu dysponującego oszałamiającymi 90KM z prędkości ~90km/h? Znaczy, 90KM to ten Focus miał dobre 15 lat temu. Jeździłem takim swego czasu i deptanie w podłogę niewiele daje.
Zresztą, z zażenowaniem stwierdzam, że Polacy są kiepskimi kierowcami. Rzadko spotykana kultura jazdy, chamstwo i zbydlęcenie. Po czym poznasz, że wjeżdżasz do Polski? Raz - gówniane 2 pasy, dwa, śmierdzące bramki, trzy, ktoś jedzie Ci na zderzaku i miga światłami jak niedorozwój pomimo dynamicznego wyprzedzania (39-40km/h różnicy), cztery - dziwne pole elektromagnetyczne uszkadza kierunkowskazy w większości BMW i Audi. No, i jazda na suwak to w Polsze terra incognita.

voidinfinity

2017-08-10, 20:06
W dupie byliście gówno widzieliście (ci co oskarżają kierowcę ciężarówki). Od zmiany pasa do uderzenia mija na tyle czasu by stwierdzić, że kretyn w audi nie dostosował prędkości. Powinni go k***a dobić jeżeli przeżył.

cwe* zwyczajnie myślał, że wyprzedzi prawym pasem - ale oczywiście ameba nie domyśliła się, że skoro ciężarówka zjeżdża na lewy pas - to dlatego że sama wyprzedza.

mazga50

2017-08-10, 22:04
Miałem przypadek, że wyprzedzałem 2 czy 3 ciężarówki ciurkiem i jechałem może ze 120-125km/h, bo była kiepska pogoda (deszcz). Oczywiście jakiś zjeb zapie**alający ze 180km/h poczuł się urażony, że mu nie zjechałem i trzymał się może metr na zderzaku i błyskał światłami i trąbił. Chciał mnie zmusić do wjechania pomiędzy te ciężarówki lub przyspieszenia chyba. Dokończyłem manewr ze swoją szybkością i grzecznie zacząłem sygnalizować i zjeżdżać na prawy pas, ale pan i władca autostrady chyba chciał się pochwalić mocą silnika w swojej bumie. Próbował mnie wyprzedzić z prawej. Gdy ja już byłem w połowie pasa to zajarzył, że nie zdąży albo się nie zmieści, bo odbił w lewo i jak to tylnonapędówka - zakręciło frajerem przy około 140km/h. A taka była ładna beemka, amerykańska i biała.

W filmie, debil w audi chciał się po prostu wcisnąć przed wyprzedzającego z prawej strony, ale źle ocenił odległość i tyle.

Kveldulf

2017-08-10, 22:13
Abraxus napisał/a:



Wiele razy już pisałem, że nie ma obowiązku przewidywać na drodze co kto może odj***ć. Ja mam prawo zakładać, że każdy przestrzega prawa i jedzie zgodnie z przepisami. Nigdzie nie ma obowiązku przewidywania, że ktoś może być piratem drogowym.



A zasada ograniczonego zaufania? (wiem, nie ma jej w przepisach oraz nie ma takiego obowiązku, ale mówi się o niej na każdym kursie). Praktycznie jest to podstawa bezpiecznej jazdy, więc nie pie**ol kolego. Sobie zakładaj co chcesz, tylko się potem nie zdziw. Ja wolę założyć, że każdy na drodze jest potencjalnym zabójcą i może coś odj***ć.

A co do Audi to brak czujności + zapie**alanie.
Typ w aucie z kamerą jadąc lewym pasem 90km/h, gdzie można jechać ze 140 co najmniej, a współczesne auta rozpędzają się do kosmicznych prędkości powinien zdawać sobie sprawę, że ktoś może za nim zapie**alać i chociaż od czasu do czasu spojrzeć w lusterko...

Uwierzcie. Rozpędzenie się przed wyprzedzaniem drastycznie skraca czas tego manewru. Było wałkowane milion razy.
Nieważne czy masz 60, czy 100 koni, odpuść trochę od wyprzedzanego pojazdu, upewnij się, ze masz czysto, zredukuj, rozpędź się i zacznij manewr jadąc 20-30 km/h szybciej niż pojazd wyprzedany.

loth1

2017-08-10, 22:24
lol przeciez widac ewidentnie ze gos z audi plan mial taki zeby dziadka prawym pasem jebnac tylko sie przeliczył a dopiero na prawym sie zaorietował ze nie da rady. slychac jak dziadek kierunek wlącza wi delikatnie zmienia pas wiec gosc w audi powinien skumac co sie dzieje i odrazu zaczac zwalnianie i tak kazdy normalny robi... no chyba ze mistrzowie kierownicy oni jeszcze prawym wyprzedzą i pokazą zawlidrodze jak sie jezdzi... tylko ci zyją tyle ile ten pan w audi..

WinterWolf

2017-08-11, 00:37
garota napisał/a:

WinterWolf pie**olisz jak potłuczony i w taki sposób to lepiej siedź na wsi bo na autobahnie to by cię do razy policja zawinęła idioto.



Sam pie**olisz. Zastanów się nad tym co napisałeś, później postaraj się zrozumieć to co ja napisałem a następnie przeproś cebularzu. W piździe mam to ile gościu zapie**ala lewym pasem na dwupasmówce, jak widzę go daleko za pierwszym razem, wrzucam kierunkowskaz, patrze drugi raz, jak nadal jest daleko ( czytaj ze zrozumieniem tutaj-> nie zbliża się za szybko ) w tedy rozpoczyna manewr wyprzedzania. Audica burak chciał obrać jednego z prawej ale mu nie wyszło bo po ch*j zwolnić, skoro można jebnąć z prawej. Szkoda tylko że myśli tak samo jak ty. Skoro ktoś zjeżdża na lewy to znaczy że kogoś wyprzeda bałwanie więc prawy pas będzie zajęty.
Z Twoim podejściem to w ogóle nie wsiadaj do auta chyba że na tylne siedzenia, bo z twoim życiem to ch*j, ale zabierz jakiemuś dzieciakowi albo rodzinie....

Wiewór

2017-08-11, 08:19
Musicie zrozumieć cebulaki, że w Polsce po pierwsze nie ma autostrad. To co u nas nosi dumną nazwę autostrady to we Włoszech, Niemczech czy USA to są drogi gminne. U nas nie ma jak i gdzie zapie**alać! nasze drogi nie są przystosowane do takich prędkości. To, że ty dasz radę jechać 200 to ok, ale droga jest dla wszystkich i ktoś inny może nie dać rady. Macie się dostosować do najwolniejszych a nie oni do was. Musicie brać pod uwagę, że nie każdy jest mistrzem kierownicy. Jeśli będziecie egoistami na drodze to kiedyś kogoś po prostu zabijecie.

Liton

2017-08-11, 10:27
Abraxus napisał/a:

Musicie zrozumieć cebulaki, że w Polsce po pierwsze nie ma autostrad. To co u nas nosi dumną nazwę autostrady to we Włoszech, Niemczech czy USA to są drogi gminne.



Cholera - mieszkałem w Niemczech i jeździłem widać po jakiś innych autostradach, przy których A2 wygląda jak klasa lux.

Pokazałbym ci konkretnie na Google Street View, ale Szwaby poblokowały w większości kraju wszystko przed Google.

Wiewór

2017-08-11, 15:10
@up to co tu włazisz na portal dla prawdziwych Polaków folksdojczu jeden :amused:

gtrunio

2017-08-11, 19:44
Abraxus napisał/a:


Nawet jeśli ten chory kretyn jechał 200 km/h to 6 sekund oznacza, że był w odległości 330 metrów od wyprzedzającego przed uderzeniem.

Więc jakie k***a zajechanie?



Ano k***a takie. Wiesz, że kierowca jadący z prędkością 200km/h podczas kichnięcia traci z widoku jakieś 120 metrów?

Nie wiem, może się na dwie sekundy zagapił, może kichnął. Pomyśl, to nie takie trudne ;)

I popieram zdanie innych - jak masz jechać na autostradzie 80-100km/h to :idzwch*j:

voidinfinity

2017-08-11, 21:05
gtrunio napisał/a:



Ano k***a takie. Wiesz, że kierowca jadący z prędkością 200km/h podczas kichnięcia traci z widoku jakieś 120 metrów?



I dlatego są ograniczenia prędkości geniuszu, żeby się taka ameba nie zabiła i kogoś przy okazji.

Absdef

2017-08-11, 23:51
somet napisał/a:

Ewidentna wina nagrywającego dziadygi, zajechał drogę audi którego kierowca odruchowo zjechał na prawy pas żeby ominąć dziada. Zbyt duża różnica prędkości. Chciałbym pozdrowić wszystkich kierowców osobówek jeżdżących autostradą 60-80km/h...wielki ch*j wam w dupę łajzy j***ne, wypie**alać na rowerki albo na leśne ścieżki...po co pchasz się jeden z drugim na trasę szybkiego ruchu. Won gnój rozrzucać.



Najgorsze jest to, że polactwo wyrobiło sobie genialny odruch - wrzucam kierunkowskaz więc mam pełne prawo wpie**olić się na lewy pas - nie ważne, że ktoś za mną jedzie znacznie szybciej.

Liton

2017-08-12, 09:45
Abraxus napisał/a:

@up to co tu włazisz na portal dla prawdziwych Polaków folksdojczu jeden :amused:


ABW - śledzenie nastrojów wśród bydła :amused:

BaranR

2017-08-12, 21:03
ch*ja wiecie co tam się stało i dlaczego ale każdy najmądrzejszy i ma najprawdziwszą rację...