18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ataki na chrześcijan w Kenii

gówniaczek • 2013-06-15, 16:13

17 osób (w tym małe dziecko) zostało rannych po tym, jak do kościoła Earthquake Miracle Ministries, w mieście Likoni w dystrykcie Mombasa w Kenii niezidentyfikowani sprawcy wrzucili granat. To nie pierwszy atak na kenijskich chrześcijan w tym roku.

Jak podaje organizacja „Open Doors”: „W ciągu ostatniego roku, nastąpił gwałtowny wzrost ataków na kościoły, szczególnie w rejonach graniczących z Somalią.”. Najprawdopodobniej są one powodowane przez islamskie organizacje terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą. Podobne ataki muzułmańskich bojowników na chrześcijan odbywają się w wielu krajach Afryki.

źródło: opendoors.pl

PS nie nadaje się to do Polityka i Religia, jest to news, tak samo ważny jakby ktoś założył temat o smoleńsku.

McMenel

2013-06-15, 16:15
I dobrze każda religia powinna zniknąć z tego świata. Czy to chrześcijaństwo czy islam.

rockface123

2013-06-15, 16:19
k***a mać, właśnie to chciałem napisać. Na ch*j k***a mać komu ta religia?

Tafariel

2013-06-15, 17:06
No fakt na ch*j religie :D Niech zostanie lewactwo to będzie pokój na świecie ... Ludzie ZAWSZE znajdą pretekst do walki ...

gówniaczek

2013-06-15, 17:12
Wiara jest ważna, bez niej człowiek jest wyprany z uczuć. Gorzej, kiedy ta Twoja wiara dotyka innych w jakikolwiek sposób.

BongMan

2013-06-15, 17:30
Dlaczego kościół nazywa się "cud trzęsienia ziemi"? Katolowa inteligencja nie słyszała o r*chach płyt tektonicznych, że nazywają to cudem? W sumie nic dziwnego, skoro nie tak dawno temu modlili się do burzy, a do teraz palą świecie jak grzmi...

socjalmmv

2013-06-15, 17:59
Religia to zło, są przyczyną największych wojen. Od zawsze mówiłem że trzeba to zlikwidować.

ASAKKU

2013-06-15, 18:23
Ten koment:

McMenel napisał/a:

I dobrze każda religia powinna zniknąć z tego świata. Czy to chrześcijaństwo czy islam.



+



i dziękuję, dobranoc...

le...........k8

2013-06-15, 19:33
McMenel napisał/a:

I dobrze każda religia powinna zniknąć z tego świata.


socjalmmv napisał/a:

Religia to zło, są przyczyną największych wojen. Od zawsze mówiłem że trzeba to zlikwidować.



Lewacka logika:
1.Religia jest przyczyną największych wojen - komunizm wymordował wiele milionów ludzi, a jest ateistyczny.
2.Precz z religią ze szkół bo to pranie mózgu uczmy je, że homoseksualizm jest dobry.
3.Ateizm, to wolność umysłu - tak powtarzają w kółko w TV.

McMenel

2013-06-15, 19:55
leszek8 napisał/a:




Lewacka logika:
1.Religia jest przyczyną największych wojen - komunizm wymordował wiele milionów ludzi, a jest ateistyczny.
2.Precz z religią ze szkół bo to pranie mózgu uczmy je, że homoseksualizm jest dobry.
3.Ateizm, to wolność umysłu - tak powtarzają w kółko w TV.



ad1 Jakieś dowody ?? Bo jak widzę taki Stalinizm to odnoszę wrażenie iż to religia. Niemalże boska postać wielkiego przywódcy. Prawdy wiary. Bóg wcale nie musi być martwy a komuniści stworzyli nowy rodzaj boga.
ad2 Oh tak to rzeczywiście argument. Chcesz to dam ci inny przecz z nauczaniem darwinizmu w szkole uczmy dzieci iż dinozaury żyły razem z ludźmi a Adam i Ewa w raju używały ich jako środek transportu.
ad3 A religia to absolutna wolność. Bo wszak tak mówi Bóg. Bóg który mówi iż jeżeli nie zabijesz niewiernego nie jesteś wartościowym wierzącym i nie pójdziesz do nieba.
Co do ilości ofiar. Hmm jakby podliczyć to za co odpowiadają wojny religijne to działalność komunistów to pikuś. No i oczywiście te cudowne komunista=ateista. Echh ateiści chodzili po tym świecie zanim pan Marks ogłosił swój manifest. Widać masz wyprany mózg przez propagandę. Wpoili ci to co chcieli i teraz jesteś jednym z wielu lemingów.

gówniaczek

2013-06-15, 19:56
Przez ateizm biała rasa wymiera, moi drodzy.

mimo, że sam nim jestem.

McMenel

2013-06-15, 20:09
Nie przez ateizm. Przez kapitalizm. Coraz większa pogoń za pieniądzem zamiast za rodziną.

le...........k8

2013-06-15, 20:29
McMenel

Cytat:

ad1 Jakieś dowody ?? Bo jak widzę taki Stalinizm to odnoszę wrażenie iż to religia. Niemalże boska postać wielkiego przywódcy. Prawdy wiary. Bóg wcale nie musi być martwy a komuniści stworzyli nowy rodzaj boga.



No widzisz sam potwierdzasz, że nie może istnieć cywilizacja bez religii, boga.

Cytat:

ad2 Oh tak to rzeczywiście argument. Chcesz to dam ci inny przecz z nauczaniem darwinizmu w szkole uczmy dzieci iż dinozaury żyły razem z ludźmi a Adam i Ewa w raju używały ich jako środek transportu.




Mogę się sprzeczać, tak jak Wojciech Cejrowski, ale niech rodzice decydują czego mają się uczyć ich pociechy, bo to ich synowie mają obowiązek moralny utrzymać rodziców na starość.
ten cały system emerytalny jest lichy.

Cytat:


ad3 A religia to absolutna wolność. Bo wszak tak mówi Bóg. Bóg który mówi iż jeżeli nie zabijesz niewiernego nie jesteś wartościowym wierzącym i nie pójdziesz do nieba.



Co mnie obchodzi islam? nie chce islamu, bo to niebezpieczna ideologia.
Mój Bóg mówi, że każdy człowiek dostał dar wolnej woli i, jeżeli chcesz, to masz prawo wierzyć w co ci się podoba możesz nawet brać twarde narkotyki, byle byś nie robił krzywdy niewinnym i nie zmuszał ich do swoich wierzeń, a ty uogólniasz.

Cytat:

Co do ilości ofiar. Hmm jakby podliczyć to za co odpowiadają wojny religijne to działalność komunistów to pikuś. No i oczywiście te cudowne komunista=ateista. Echh ateiści chodzili po tym świecie zanim pan Marks ogłosił swój manifest. Widać masz wyprany mózg przez propagandę. Wpoili ci to co chcieli i teraz jesteś jednym z wielu lemingów.



No, to podlicz "geniuszu".

McMenel

2013-06-15, 20:54
Cytat:

No widzisz sam potwierdzasz, że nie może istnieć cywilizacja bez religii, boga.


Może. Bóg i religia w jakiejkolwiek formie wymaga idiotów. Im wyższy poziom intelektualny społeczeństwa tym mniejszy udział religii w ich życiu.

Cytat:


Mogę się sprzeczać, tak jak Wojciech Cejrowski, ale niech rodzice decydują co mają się uczyć ich pociechy, bo to ich synowie mają obowiązek moralny ich utrzymać na starość.
ten cały system emerytalny jest lichy.


Co ma piernik do wiatraka czy może nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Lecz odpowiem i na to. Nie to nie rodzice mają decydować czego mają się w szkołach uczyć. O tym mają decydować udowodnione teorie naukowe. Jakoś sobie nie chce wyobrazić lekarza któremu w imię religii wpojono iż na każdą chorobę jedynym lekarstwem jest modlitwa. Bo takie są skutki mieszania się religii do nauki.

Cytat:

Co mnie obchodzi islam? nie chce islamu, bo to niebezpieczna ideologia.
Mój Bóg mówi, że każdy człowiek dostał dar wolnej woli i, jeżeli chcesz, to masz prawo wierzyć w co ci się podoba możesz nawet brać twarde narkotyki, byle byś nie robił krzywdy niewinnym i nie zmuszał ich do swoich wierzeń, a ty uogólniasz.


Na pewno ?? JHWH ?? Starotestamentowy judeochrześcijański bóg to jedno z najbardziej mściwych bóstw. Wyrzynanie całych narodów nie było dla niego problemem. Zresztą nie tak dawno chrześcijaństwo stosowało metody islamu. A może raczej islam przejął metody katolików. Inkwizycja , krucjaty , czy palenie na stosie za inne poglądy religijne to niecałe 500 lat temu. Daj islamowi te 500 lat to stanie się tak samo sflaczały co katolicyzm dziś. Zauważyłeś ciekawą korelację iż im bogatsze społeczeństwo tym mniej ekscesów religijnych. Lecz to temat na inną dysputę.

Cytat:

No, to podlicz "geniuszu".


Nie podliczę z prostego powodu. Nie mam danych ponieważ za kroniki odpowiadali w większości duchowni katoliccy. A wiadomo iż historię piszą wygrani. Ale tu i ówdzie przebijają cię ciekawe rzeczy jak na przykład wybicie przez krzyżaków Jaćwingów. Tak lokalnie. Mało się o tym mówi ale taka jest prawda pierwsze wieki chrześcijaństwa to nawracanie słowem. Później po upaństwowieniu tej religii przez Konstantyna bardziej przypominało to nawracanie mieczem. Że nie wspomnę o ciekawych zabawach konkwistadorów którzy w imię krzewienia wiary w Chrystusa ładnie się bawili w Ameryce południowej.