18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ataki na chrześcijan w Kenii

gówniaczek • 2013-06-15, 16:13

17 osób (w tym małe dziecko) zostało rannych po tym, jak do kościoła Earthquake Miracle Ministries, w mieście Likoni w dystrykcie Mombasa w Kenii niezidentyfikowani sprawcy wrzucili granat. To nie pierwszy atak na kenijskich chrześcijan w tym roku.

Jak podaje organizacja „Open Doors”: „W ciągu ostatniego roku, nastąpił gwałtowny wzrost ataków na kościoły, szczególnie w rejonach graniczących z Somalią.”. Najprawdopodobniej są one powodowane przez islamskie organizacje terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą. Podobne ataki muzułmańskich bojowników na chrześcijan odbywają się w wielu krajach Afryki.

źródło: opendoors.pl

PS nie nadaje się to do Polityka i Religia, jest to news, tak samo ważny jakby ktoś założył temat o smoleńsku.

le...........k8

2013-06-15, 22:22
McMenel
Cytat:

Może. Bóg i religia w jakiejkolwiek formie wymaga idiotów. Im wyższy poziom intelektualny społeczeństwa tym mniejszy udział religii w ich życiu.



Właśnie widzę... promuję się i wprowadza homoseksualizm, aborcje, eutanazje również (na razie) w mniejszym stopniu promuje się pedofilie, zoofilie, kazirodztwo.
Skoro boga nie ma, to można powiedzieć, że bzdurą są wartości moralne - właśnie o to im chodzi, żeby zrównać ludzi do bydła bez zasad, wtedy można łatwo ich kontrolować.

Cytat:

Co ma piernik do wiatraka czy może nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Lecz odpowiem i na to. Nie to nie rodzice mają decydować czego mają się w szkołach uczyć. O tym mają decydować udowodnione teorie naukowe. Jakoś sobie nie chce wyobrazić lekarza któremu w imię religii wpojono iż na każdą chorobę jedynym lekarstwem jest modlitwa. Bo takie są skutki mieszania się religii do nauki.



Wątpię żeby do szkół medycznych przyjmowano dzieci a skoro już o nich mowa wskazujesz że są podmiotem należącym do pana niewolnika - bardzo oświecona, wolnościowa myśl.

Cytat:

Na pewno ?? JHWH ?? Starotestamentowy judeochrześcijański bóg to jedno z najbardziej mściwych bóstw. Wyrzynanie całych narodów nie było dla niego problemem. Zresztą nie tak dawno chrześcijaństwo stosowało metody islamu. A może raczej islam przejął metody katolików. Inkwizycja , krucjaty , czy palenie na stosie za inne poglądy religijne to niecałe 500 lat temu. Daj islamowi te 500 lat to stanie się tak samo sflaczały co katolicyzm dziś. Zauważyłeś ciekawą korelację iż im bogatsze społeczeństwo tym mniej ekscesów religijnych. Lecz to temat na inną dysputę

.

Nienawiść do innowierców jest wpisana w koran w której Mahomet jako wzór mężczyzny w islamie nakazuje walczyć z "niewiernymi" - nigdy nie nastąpi transformacja islamu.

Cytat:

Nie podliczę z prostego powodu. Nie mam danych ponieważ za kroniki odpowiadali w większości duchowni katoliccy. A wiadomo iż historię piszą wygrani. Ale tu i ówdzie przebijają cię ciekawe rzeczy jak na przykład wybicie przez krzyżaków Jaćwingów. Tak lokalnie. Mało się o tym mówi ale taka jest prawda pierwsze wieki chrześcijaństwa to nawracanie słowem. Później po upaństwowieniu tej religii przez Konstantyna bardziej przypominało to nawracanie mieczem. Że nie wspomnę o ciekawych zabawach konkwistadorów którzy w imię krzewienia wiary w Chrystusa ładnie się bawili w Ameryce południowej



Nie wierze że nie ma żadnych dowodów po prostu sam sobie zaprzeczasz.
Nie podoba mi się że źli ludzie zachłanni na bogactwo zasłaniali się krzyżem to coś jak nasi politycy którzy mówili o sobie jako o wielkich liberałach ale robili co innego czy to znaczy że to wina liberalizmu gospodarczego?

bach

2013-06-16, 00:14
to nie na chrześcijaństwo ataki, tylko na katolicki kościół z Watykanu 8-)

Zarammoth

2013-06-16, 02:20
Taki jest sens tych wojen religijnych:

McMenel

2013-06-16, 08:36
Cytat:

Właśnie widzę... promuję się i wprowadza homoseksualizm, aborcje, eutanazje również (na razie) w mniejszym stopniu promuje się pedofilie, zoofilie, kazirodztwo.
Skoro boga nie ma, to można powiedzieć, że bzdurą są wartości moralne - właśnie o to im chodzi, żeby zrównać ludzi do bydła bez zasad, wtedy można łatwo ich kontrolować.


Po pierwsze
Nie promuje pedofilii i zoofilii. Nie znam żadnego ateisty który by popierał wykorzystywanie kogokolwiek w jakimkolwiek aspekcie.
Homoseksualizm , aborcja czy eutanazja to osobiste problemy ludzi. Jako ateista wyznaję zasadę jeżeli ktoś pragnie czegoś i nie krzywdzi tym żadnej istoty żywej ma do tego pełne prawo.

Cytat:


Wątpię żeby do szkół medycznych przyjmowano dzieci a skoro już o nich mowa wskazujesz że są podmiotem należącym do pana niewolnika - bardzo oświecona, wolnościowa myśl.


Oh jakby na uczelniach wyższych nie wykładali "uczeni" którzy negują darwinizm.

Cytat:

Nienawiść do innowierców jest wpisana w koran w której Mahomet jako wzór mężczyzny w islamie nakazuje walczyć z "niewiernymi" - nigdy nie nastąpi transformacja islamu.


W Biblii też to jest. Ba sam Jezus twierdził iż od rodziny bliższy mu jest inny wierzący. Co dla mnie jest naprawdę niepokojące.

Cytat:

Nie wierze że nie ma żadnych dowodów po prostu sam sobie zaprzeczasz.
Nie podoba mi się że źli ludzie zachłanni na bogactwo zasłaniali się krzyżem to coś jak nasi politycy którzy mówili o sobie jako o wielkich liberałach ale robili co innego czy to znaczy że to wina liberalizmu gospodarczego?



Oh a przecież fundamentaliści muzułmańscy też dostaną wymierne korzyści majątkowe za wybicie innowierców. Znaczy się że islam to też ściema. Dzięki za potwierdzenie mojej teorii iż religia to jedne wielkie szambo.

le...........k8

2013-06-16, 10:46
McMenel

Cytat:

Po pierwsze
Nie promuje pedofilii i zoofilii. Nie znam żadnego ateisty który by popierał wykorzystywanie kogokolwiek w jakimkolwiek aspekcie.
Homoseksualizm , aborcja czy eutanazja to osobiste problemy ludzi. Jako ateista wyznaję zasadę jeżeli ktoś pragnie czegoś i nie krzywdzi tym żadnej istoty żywej ma do tego pełne prawo.



Daniel Cohn-Bendit - niemiecki polityk, poseł do Parlamentu Europejskiego reprezentujący w różnych kadencjach Francję i Niemcy.




„Czerwony Danny” pisał w swojej autobiografii: „W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…”


Zoofile walczą o swoje prawa w Niemczech:
http://www.wykop.pl/link/1410505/zoofile-walcza-o-swoje-prawa-w-niemczech/

Znany gej na czele siatki pedofilów:
http://www.rp.pl/artykul/388324.html

itp.

Będąc za aborcją nie decydujesz o swoim życiu, ale skazujesz na kare śmierci tego, który nie umie się bronić, ale co najżałośniejsze te wszystkie organizacje lewackie w tym feminizistki są przeciwne karze śmierci dla gwałcicieli i morderców.

Cytat:

Oh jakby na uczelniach wyższych nie wykładali "uczeni" którzy negują darwinizm.



Gdyby profesor czy naukowiec miał zakaz podważania teorii naukowych to byśmy nie mogli się rozwijać, bo nawet dzisiaj podważamy teorie naukowe, które były uważane pewne.
Kto ma zatwierdzać teorie naukowe? ministerstwo prawdy złożone z przekupionych "uczonych"?
Skoro darwinizm to pewna teoria to czemu nie znaleziono Brakującego ogniwa ewolucji?

Cytat:

W Biblii też to jest. Ba sam Jezus twierdził iż od rodziny bliższy mu jest inny wierzący. Co dla mnie jest naprawdę niepokojące.



Kochać bliźniego rzeczywiście strasznie niepokojące.

Cytat:



Oh a przecież fundamentaliści muzułmańscy też dostaną wymierne korzyści majątkowe za wybicie innowierców. Znaczy się że islam to też ściema. Dzięki za potwierdzenie mojej teorii iż religia to jedne wielkie szambo.


Ale co mnie obchodzi islam? Generalizujesz a sam się przed bronisz przed generalizacją ateizmu.

mo...........et

2013-06-16, 13:41
skończcie pie**olić

ynos

2013-06-16, 14:07
Wyluzujcie, bo i tak nic z tego nie wyniknie. Jak ktoś chce wierzyć, to niech sobie wierzy, jak ktoś nie chce to nie. Byle nie wpieprzali mi się w życie.
@Leszek, podważać teorie naukowe- jasne, ale z głową. A jak jakiś "naukowiec" podważa darwinizm i zamiast tego proponuje inteligentny projekt, to nie jest to normalne.

sauerps

2013-06-16, 14:16
McMenel napisał/a:



ad1 Jakieś dowody ?? Bo jak widzę taki Stalinizm to odnoszę wrażenie iż to religia. Niemalże boska postać wielkiego przywódcy. Prawdy wiary. Bóg wcale nie musi być martwy a komuniści stworzyli nowy rodzaj boga.
ad2 Oh tak to rzeczywiście argument. Chcesz to dam ci inny przecz z nauczaniem darwinizmu w szkole uczmy dzieci iż dinozaury żyły razem z ludźmi a Adam i Ewa w raju używały ich jako środek transportu.
ad3 A religia to absolutna wolność. Bo wszak tak mówi Bóg. Bóg który mówi iż jeżeli nie zabijesz niewiernego nie jesteś wartościowym wierzącym i nie pójdziesz do nieba.
Co do ilości ofiar. Hmm jakby podliczyć to za co odpowiadają wojny religijne to działalność komunistów to pikuś. No i oczywiście te cudowne komunista=ateista. Echh ateiści chodzili po tym świecie zanim pan Marks ogłosił swój manifest. Widać masz wyprany mózg przez propagandę. Wpoili ci to co chcieli i teraz jesteś jednym z wielu lemingów.

zgiń, przepadnij za dużo myślisz

dorzucam sashe, bo każdy lubi a kto nie lubi ten homoseksualista (nie wypada mówić gej i pedał, więc nie powiem)

Polandball

2013-06-16, 14:57
@McMenel

Ci trzej panowie jasno odnosili się do ateistycznego państwa - czyt. promującego ateizm (może prócz Hitlera który był raczej okultystą)

Mało? Fidel Castro, Kim Ir Sen, Che Guevara.. mógłbym wymieniać w nieskończoność..

nikt nie zabił więcej osób, niż w imię zrzeszonego ateizmu

Atreyu

2013-06-16, 15:09
Chciałem napisać coś w stylu:

Cytat:

Parę tematów wyżej jest komiks z palącym się meczetem - "jak fajnie".
Tutaj jest palący się kościół - "tragedia".



Ale widzę po komentarzach że w obu przypadkach "jest fajnie". :mrgreen:

NecroButcher

2013-06-16, 15:22
Źle napisany

leszek8 napisał/a:




Lewacka logika:
1.Religia jest przyczyną największych wojen - komunizm wymordował wiele milionów ludzi, a jest ateistyczny.
2.Precz z religią ze szkół bo to pranie mózgu uczmy je, że homoseksualizm jest dobry.
3.Ateizm, to wolność umysłu - tak powtarzają w kółko w TV.




Jeżeli potępienie religii czyni z człowieka lewakiem, a potępienie pederastów prawicowcem to myślę, że powinieneś się dokształcić.

Zuku1916

2013-06-16, 15:49
Czemu wiekszosc "geniuszy" tutaj utozsamia ateizm z lewactwem? Ja jestem agnostykiem, a lewackie scierwo pozamykalbym w obozach zeby zdechlo z glodu

!Timon

2013-06-16, 15:55
Wojujący ateiście nie rozumieją, że religia jest drogą do osiągnięcia pewnych zachowań w społeczeństwie a nie celem samym w sobie.

ynos

2013-06-16, 16:00
!Timon napisał/a:

Wojujący ateiście nie rozumieją, że religia jest drogą do osiągnięcia pewnych zachowań w społeczeństwie a nie celem samym w sobie.


Np. drogą do ucięcia głowy żołnierzowi w biały dzień na ulicy w Londynie.

gówniaczek

2013-06-16, 16:03
ynos napisał/a:


Np. drogą do ucięcia głowy żołnierzowi w biały dzień na ulicy w Londynie.


Każda religia jest inna. Zauważ, że muzułmanin do muzułmanina podchodzi z szacunkiem. Religia wprowadza w społeczeństwie pewną harmonię. A że są i takie religie, które nawołują do nienawiści wobec innych, to czas je wypie**olić z naszego obrębu.