18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ataki na chrześcijan w Kenii

gówniaczek • 2013-06-15, 16:13

17 osób (w tym małe dziecko) zostało rannych po tym, jak do kościoła Earthquake Miracle Ministries, w mieście Likoni w dystrykcie Mombasa w Kenii niezidentyfikowani sprawcy wrzucili granat. To nie pierwszy atak na kenijskich chrześcijan w tym roku.

Jak podaje organizacja „Open Doors”: „W ciągu ostatniego roku, nastąpił gwałtowny wzrost ataków na kościoły, szczególnie w rejonach graniczących z Somalią.”. Najprawdopodobniej są one powodowane przez islamskie organizacje terrorystyczne powiązane z Al-Kaidą. Podobne ataki muzułmańskich bojowników na chrześcijan odbywają się w wielu krajach Afryki.

źródło: opendoors.pl

PS nie nadaje się to do Polityka i Religia, jest to news, tak samo ważny jakby ktoś założył temat o smoleńsku.

astmuus

2013-06-16, 16:14
McMenel napisał/a:

Nie przez ateizm. Przez kapitalizm. Coraz większa pogoń za pieniądzem zamiast za rodziną.





lapps

2013-06-16, 17:23
@mcmenel

ty, a wiesz ile istnien wymordowali biali ludzie, albo ludzie wogole? czujesz sie winny z tego powodu? jestes czescia jednego wielkiego szamba? wszyscy ludzie powinni zniknac z powierzchni swiata? zadna religia nie nawoluje do zabijania kogokolwiek tylko ludzie ktorzy wykorzystuja religie do wlasnych celow nawoluja. a slowo boze to bylo po prostu wytlumaczenie prostym ludziom z poczatkow cywilizacji mechanizmow psychologicznych i przyczynowo skutkowych. a co do istnienia boga, to ciekawy jestem twojej wizji wszechswiata, bo nawet jezeli sie nie uznaje zadnego podmiotu odpowiadajacego za stworzenie(czemu jestem bliski), to sam w sobie wszechswiat jest tworem ktory mozna nazwac bogiem i w 100% pasuje do opisu biblijnego. jestem ciekaw jakbys wytlumaczyl rownowage we wszechswiecie i pochodzenie wszystkich praw fizyki, czasteczek, zmyslow, emocji itd. bez uwzglednienia sily sprawczej

a ten twoj placz to jest troche tak, jakbys przeczytal podrecznik o psychologii, i bys mial pretensje do psychologow, ze tyle ludzi umarlo z powodu schizofrenii

i jezeli jestes Polakiem i takim sie czujesz, to chca nie chcac chrzescijanstwo jest czescia ciebie, bo w wielu kluczowych momentach w naszej historii czerpalismy sile z wiary. czy to pod grunwaldem czy pod jasna gora
czy nawet broniac europy przed turasami:P a chrzest Polski byl poczatkiem panstwa Polskiego, wiec bez chrzescijanstwa nie byloby Polski

NecroButcher

2013-06-16, 17:48
!Timon napisał/a:

Wojujący ateiście nie rozumieją, że religia jest drogą do osiągnięcia pewnych zachowań w społeczeństwie a nie celem samym w sobie.


Doprawdy współczuję Ci jeżeli do tego, aby żyć w społeczeństwie potrzebujesz religii która wskaże Ci drogę.

zonk

2013-06-16, 18:37
BongMan napisał/a:

Dlaczego kościół nazywa się "cud trzęsienia ziemi"? Katolowa inteligencja nie słyszała o r*chach płyt tektonicznych, że nazywają to cudem? W sumie nic dziwnego, skoro nie tak dawno temu modlili się do burzy, a do teraz palą świecie jak grzmi...



"Cudownie" to ty jesteś pie**olnięty.

Nonammed

2013-06-16, 19:50

Gwoli ścisłości, to właśnie tak powinny wyglądać te obrazki. Przecież do końca nikt nie zna prawdy. A co do starć która religia teraz ma prawo bytu: Rdzenna na danym terenie. Jest tu i teraz. Ludzie sie ścierali o to czyja ma być ziemia. Ustalono, że nie bierze się pod uwagę wcześniejszych dat. Jak muzułmanie chcą panować to niech walczą otwarcie. Chociaż wszyscy znamy ich zagrania. Oni mają w kulturze-religii napisane, że jeśli jest wierzący to jego słowa nigdy nie są kłamstwem. Mogą żartować mimo, że podpisują umowę z kimś. U nich nie ma pojęcia honor. To jest dla nich coś takiego: "Wyznaje Jedynego Boga, który mnie chce i pozwala mi na wszystko byle tylko w jego imieniu. Jestem jego mieczem. Wolno mi wszystko. Zostanę zbawiony. Nie ma dla mnie grzechu jeśli walcze." Więc honorowym dla nich jest zawsze, albo tylko i wyłącznie ten kto wierzy w świętą wojnę. Pozdrawiam

rondżeremi

2013-06-16, 21:09
leszek8 napisał/a:




Lewacka logika:
1.Religia jest przyczyną największych wojen - komunizm wymordował wiele milionów ludzi, a jest ateistyczny.
2.Precz z religią ze szkół bo to pranie mózgu uczmy je, że homoseksualizm jest dobry.
3.Ateizm, to wolność umysłu - tak powtarzają w kółko w TV.


komunizm tez jest swego rodzaju religia jak kazdy kult jednostki ale zeby dojsc do takiego wniosku musiałbyś zacząć myslec ale cóż
co ma religia do homoseksualizmu i szkól argument z dupy- wyznanie mieszasz z preferencjami moze jeszcze z muzyką - podyskutuj o tym albo załóż temat o kanonie nauczania a najpierw dowiedz sie jak wyglada ten obecny w polsce.
Ateizm to prywatna sprawa gdze by nie powtarzali jest racjonalniejszy niz wyznanie. Myla ci sie pojecia i wlasciwie argumenty z dupy o religiach mowia w tv znacznie wiecej niz o jakimkolwiek ateizmie.


a ty widac wszedze widzisz lewakow wiec masz problem jak czesc baranow dodajacych co drugi temat o muzelmanach zydach murzynach - bohaterowie odwazni na sadolu w kraju gdzie mozna sobie na to pozwolic bo wymienionych grup prawie niemamy. Bohaterowie jedzcie na zachod czy do usa przekazac swoje waleczne poglady np do getta murzynskiego. Ale no coz na portalu w necie mozna byc mocnym i zakladac tematy i brandzlowac ile to by sie nie zrobilo.

lapps

2013-06-16, 21:23
rondżeremi napisał/a:


komunizm tez jest swego rodzaju religia jak kazdy kult jednostki ale zeby dojsc do takiego wniosku musiałbyś zacząć myslec ale cóż



czyli kult pieniadza tez jest religia. podazajac twoim pokretnym tokiem rozumowania nie ma na tej planecie ateistow...


i jest taka smieszna zaleznosc, ze to w co myslisz wydaje ci sie racjonalniejsze od innych pogladow. a propagowanie pogladu, ze religia szkodzi spoleczenstwu, ksieza to zboczency itd, a kosciol katolicki to zorganizowana grupa przestepcza, a takze wyrywanie zapisow biblijnych z kontekstu i ukazywanie ich jako absurdow, raczej ukazuje ateizm w dobrym swietle przez kontrast

tej koncowki to wogole nie kumam. piszesz, ze nie mamy w Polsce lewakow czy, ze lewak = imigrant bo nie rozumiem. tak czy siak glupota

a argument z wyjazdem do getta to wogole jakis dowcip chyba:D nie ma to jak pisac osobie nie chcacej imigrantow, zeby wyjechala z kraju(na ch*j) i gdzies tam mowila murzynom, ze sa tam niechciani(co k***a? :szczerbaty: ), i jakby tego bylo malo piszac to w taki sposob, ktory sam w sobie jest argumentem zeby zadnych obcokrajowcow do kraju nie wpuszczac bo porobia getta i beda grozni. never go full retard

!Timon

2013-06-16, 21:58
@NecroButcher

Jestem niewierzący ale szanuję chrześcijaństwo, buddyzm, shintoizm czy inne normalne wyznania. Tobie nie współczuję bo jesteś zadufanym bucem.

bohema667

2013-06-17, 09:10
Pragnę jedynie nadmienić, że komunizm nie był i nie jest ustrojem ateistycznym. Religia jest zastąpiona kultem jednostki, wodza. Poza tym przywódcy komunistyczni to najczęściej maniacy z "kompleksem Boga".


W tym kotle komentarzy wątpię, aby ktokolwiek zwrócił uwagę na moje wypociny, więc pozwolę sobie ukryć małą prowokację. Czy Jezus pomógł wyprowadzić Mojżeszowi Izraelitów z Egiptu? A może to był jego ojciec? Chociaż równie dobrze mógł to być jego syn... Pogubiłem się w tym monoteiźmie.