18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amerykańska Agencja znów zadziwia

Jesse.Pinkman • 2013-10-19, 13:35
Oczywiście chodzi o kosmiczną agencję, którą amerykański plebs zwykł nazywać potocznie NASĄ (NASA tyle kasy dostała na zrobienie tych fotek, że amerykański rząd miał ostatnie małe problemy :) ). Po dłuuugiej przerwie wrzucam znowu parę niezłych fotek:

Astronauta z flagą i Ziemią w tle na Księżycu


To samo z innego ujęcia


Łazik z dalszej perspektywy


Obok lądownika


Jedno z najlepszych ujęć


Prawdopodobnie pobieranie próbek skał


Jedno ze słynniejszych zdjęć wykonanych podczas programu Apollo



Reszta tradycyjnie w komentarzach.

uzdrowiony1974

2013-10-19, 17:24
bloodwar napisał/a:

Najlepsze są te błotniki na kołach :-) Do tej pory nikt nie potrafił logicznie wytłumaczyć, po co błotniki w pojeździe, który jest przeznaczony do jazdy po powierzchni planety na której nie ma wody i który miał jeździć jedynie parę godzin a potem pozostać na wieczność na jej powierzchni, jedyne logiczne wytłumaczenie to że miał błotniki żeby przy jeździe do hangaru w którym kręcono zdjecia nie wjechał przypadkiem w kałużę i nie zachlapał pojazdu, bo takich plam nie dałoby się wytłumaczyć dociekliwym obserwatorom :-)


Przyciąganie ziemskie jest 6 razy większe niż na księżycu. Kamyczki które dostaja się pod bieżnik, będą tym samym wyrzucane spod kół z siłą 6 razy większą niz na ziemi. Bardzo łatwo więc, o uszkodzenie skafandra. @up, Byłes pierwszy ;)

Kisielu

2013-10-19, 17:53
różne kąty cienia różnych przedmiotów na jednym zdjęciu da się wytłumaczyć właściwościami tego co wyściela powierzchnię księżyca i tym w jaki sposób ta powierzchnia odbija światło, i tak, da się uzyskać taki efekt w hangarze przy jednym źródle światła.

bloodwar

2013-10-19, 18:15
@ 2xupy - jakim cudem? Skoro jest 6 razy mniejsza grawitacja to kamyczki wyrzucane spod kół lecą 6 razy WOLNIEJ, gdyby było tak jak mówicie to astronauci by nie skakali po księzycu w tym charakterystycznym, spowolnionym ruchu tylko by ułamek sekundy po podskoczeniu lecieli w kosmos z siłą 6 razy większą a więc i 6 razy dalej niż skok na ziemi.

McMenel

2013-10-19, 18:40
raf-ret napisał/a:

tam jest mała grawitacja i gdyby kamyki wyrzucone z pod kuł leciały w kierowce to mogło by zaboleć od i cała idea błotników na księżycu a co do wiatru który spowodował falowanie flagi to tak występuję po przejściu astronauty obok niej


O k***a... Takiego debilizmu dawno nie widziałem. Jak może występować podmuch w warunkach próżni ?? To o czym mówisz to zawirowanie wiatru który składa się z cząsteczek powietrza. W próżni nie ma ich więc w jaki sposób mogło by powstać takie zawirowanie do k***y nędzy. Wytłumacz mi. Podobnie z ostatnim niby poprawnym fizycznie filmem pod tytułem Grawitacja. Nosz k***a. Wiesz skąd wzięło się powiedzenie iż w kosmosie nie słychać jak krzyczysz "in space no one can hear you scream"?? Właśnie z powodu braku gazu który mógłby przenosić dźwięki. Ja pie**ole czego was w szkole uczyli gry w bierki ??

~zsakuł

2013-10-19, 18:45
@prawie wszyscy up, ja pie**olę, kłócicie się o to a nawet tam nie byliście. Ja byłem, ale sie naj***łem wcześniej i nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to wam powiem prawdę jak tam jest:D

dun

2013-10-19, 19:52
flaga faluje od "wiatru slonecznego", ksiezyc nie ma atmosfery, czastesteczki wystrzeliwane ze slonca, dzieki brakowi atmosfery ksiezyca spokojnie sobie docieraja do jego powierzchni.

uzdrowiony1974

2013-10-19, 20:51
bloodwar napisał/a:

@ 2xupy - jakim cudem? Skoro jest 6 razy mniejsza grawitacja to kamyczki wyrzucane spod kół lecą 6 razy WOLNIEJ, gdyby było tak jak mówicie to astronauci by nie skakali po księzycu w tym charakterystycznym, spowolnionym ruchu tylko by ułamek sekundy po podskoczeniu lecieli w kosmos z siłą 6 razy większą a więc i 6 razy dalej niż skok na ziemi.


:homer:

Brzydkii

2013-10-19, 21:00
A wytłumaczy ktoś dlaczego na żadnym zdj nie są widoczne żadne gwiazdy? Przecież próżnia nie jest chyba taka czarna ażeby skutecznie blokowała światło.

GillesV

2013-10-19, 21:39
nie chcę się kłócić czy to fejk czy nie fejk.. ale zastanawia mnie wielkość ziemi na 1 zdjęciu.. czy ona czasem nie powinna być sporo większa?

Roszp

2013-10-20, 01:34
Oj dzieci, dzieci. Większości z zadanych tu pytań udałoby się uniknąć, gdybyście potrafili słuchać ze zrozumieniem nauczyciela fizyki w liceum.

me...........wa

2013-10-20, 04:45
fejki to wy jesteście

cenius

2013-10-20, 08:47
A tą skałe na jednym zdjęciu to lodowiec naniósł ?

mbaster

2013-10-20, 09:09
mam wrażenie ze za flagą zwróconą w prawą strone ekranu (gwiazdki po lewej) cały czas zmienia sie tło.