18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

A. Wajda nie żyje

Jo...........23 • 2016-10-10, 11:10
Wczoraj zmarł jeden z najsłynniejszych polskich reżyserów Andrzej Wajda.

Czy można więc o nim powiedzieć, że mu się "film urwał"?

8michal7

2016-10-11, 17:41
Ile razy Wam k***a przypominać o nich.... Przyjaciele george sorosa :

Agora Spółka Akcyjna – polska, publiczna spółka prawa handlowego, notowana na giełdzie w Warszawie, prowadząca działalność mediową. Nazwa spółki pochodzi od greckiego określenia miejsca spotkań.

Spółkę założono w mieszkaniu reżysera Andrzeja Wajdy na warszawskim Żoliborzu, umowę spółki podpisali: Andrzej Wajda, Zbigniew Bujak i Aleksander Paszyński[5].

Agora jest obecnie właścicielem lub współwłaścicielem:

ogólnopolskiego dziennika „Gazeta Wyborcza”,
miesięcznika „Dziecko”,
spółki A2 Multimedia produkującej seriale internetowe,
bezpłatnego dziennika „Metro” ukazującego się w większych polskich miastach,
3 bezpłatnych tygodników regionalnych,
14 ogólnopolskich magazynów kolorowych,
Helios S.A. – sieć 35 kin,
jednej ponadregionalnej (Tok FM) i 29 lokalnych rozgłośni radiowych (Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda)
ogólnopolskiej agencji outdoorowej AMS[6],
portalu Gazeta.pl,
spółki Trader.com, zajmującej się ogłoszeniami dla branży nieruchomości i motoryzacyjnej,
sieci drukarń,
portalu muzycznego tuba.pl,
radia internetowego tuba.fm,
telewizji internetowej tuba.tv,
stacji telewizyjnej Stopklatka TV[7].
Epic Makers (wcześniej: Agora Internet Artists - AIA) - sieć partnerska współtworząca i skupiająca kanały na serwisie YouTube[8][9]

Horn88

2016-10-11, 20:18
Akurat "Popioły" to chyba najbardziej udany film tego Pana - reszta jest mi obojętna.
A tzw. "kontrowersyjna"scena z koniem? - kurde, to jest chyba Sadistic, nie?
Piękna i mocna scena, ale teraz poprawnie politycznie pajace będą gnoić i ubolewać za jednym biednym koniem, co zginął nie rok, nie pięć ale pól wieku temu! No ludzie! Padłam :)
Sam Pan Wajda obok Kieślowskiego i Skolimowskiego (no może jeszcze Polanski i Holland) to najbardziej uznany polski reżyser. Ja co prawda przez Pana Tadeusza ledwie przebrnęłam, ale za Popioły skrzynka piwa mu się należy! (choć teraz to już po ptakach...)