18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

5 Największych Polskich katastrof lotniczych

madej213 • 2014-11-30, 14:18
5 Największych Polskich katastrof lotniczych.
Drugi odcinek 5 najwiekszych.. :) tym razem troche o Polskim lotnictwie. Zapraszam.



P.S.
Wiem że w katastrofa smoleńska pozostaje kontrowersyjna, tzn. wiele osób twierdzi że samolot został zestrzelony, filmik zawiera jednak oficjalną wersje wydarzeń.

gorczański

2014-11-30, 14:30
Zestrzelony ? Tak twierdzą chyba pisiory które nie mają bladego pojęcia o fizyce, mechanice i tym podobnych dziedzinach nauki... "Przecież taki duży samolot w starciu z takim małym drzewkiem powinien wyjść bez szwanku..."

Dziureks

2014-11-30, 15:22
Mówcie co chcecie ale końcówka "dobranoc, dowidzenia" oraz "cześć, zginiemy" jest powalająca.

woofer51

2014-11-30, 15:34
2:16: w tle słychać strzały job twoju mać

Miecz

2014-11-30, 15:48
Jak JarKacz dojdzie do władzy to weźmie się za Ciebie... Zamach smoleński dopiero na drugim miejscu?! Przecież wiadomo, że to największa tragedia w Europie albo może i na świecie.

borisklinga

2014-11-30, 15:49
gorczanska napisał/a:

...które nie mają bladego pojęcia o fizyce, mechanice i tym podobnych dziedzinach nauki... "Przecież taki duży samolot w starciu z takim małym drzewkiem powinien wyjść bez szwanku..."



Zobacz od 1:10 okolo, drzewa połamane jak zapałeczki przez samolot który wazy zaledwie 5 i pół tony. A teraz zobacz jak pancerne brzozy rozerwały w drobny mak maszyne ważącą 70 ton

takija

2014-11-30, 16:12
borisklinga napisał/a:



Zobacz od 1:10 okolo, drzewa połamane jak zapałeczki przez samolot który wazy zaledwie 5 i pół tony. A teraz zobacz jak pancerne brzozy rozerwały w drobny mak maszyne ważącą 70



To jest właśnie pisowskie manipulowanie informacjami. To nie brzozy rozerwały samolot w drobny mak. To uderzenie w ziemie spowodowało jego rozerwanie. Drzewo uszkodziło skrzydło.

te...........ra

2014-11-30, 16:31
Taa duże samoloty powinny skosić drzewa odbić się od ziemi i zrobić przpisową beczkę przed lądowaniem.
Frantisek pierwszy tego dokonał/dzielny Czech/,ale miał za mały samolot i nie odbił się jak należy.

borisklinga

2014-11-30, 16:36
takija napisał/a:



To jest właśnie pisowskie manipulowanie informacjami. To nie brzozy rozerwały samolot w drobny mak. To uderzenie w ziemie spowodowało jego rozerwanie. Drzewo uszkodziło skrzydło.




madej213

2014-11-30, 19:42
kalium,
1. Z polskiego miałem same mierne :(
2. Ryja już dodałem więc za późno.
3. Materiał słaby no cóż.. Nastepnym razem bardziej się będę musiał postarać.

A forum sobie poczytam

kalium

2014-11-30, 21:11
No to się postaraj. Jak zrobisz coś lepszego z chęcią dam te piwa czy lajki, suby czy inne buby.
No i bez urazy. Nie miałem zamiaru Ciebie obrażać czy tam jak to teraz się mówi hejtować.
Jak już masz zamiar studiować forum, pogrzeb w lotnictwie wojskowym. Tam są dopiero ciekawe historie. Ale filmu z tego nie zrobisz, bardzo często nie ma nawet jednego zdjęcia.

Taka rozumiesz konstruktywna krytyka to miała być, ok?
Powodzenia.

JURIJ_77

2014-11-30, 21:59
Jakie katastrofy - polskie samoloty są tylko i wyłącznie zestrzeliwane - nasi piloci są zbyt zajebiści, by popełnić błąd i samolot rozbić. Lądują nawet bez skrzydeł ...


A w 1:33 nie "pęknął wał turbiny" tylko "PĘKŁ wał turbiny" ...


Cytat:

Mówcie co chcecie ale końcówka "dobranoc, dowidzenia" oraz "cześć, zginiemy" jest powalająca.



racja - aż ciary przechodzą ...


borisklinga napisał/a:

Zobacz od 1:10 okolo, drzewa połamane jak zapałeczki przez samolot który wazy zaledwie 5 i pół tony




porównujesz kruchość sosny do brzozy? Zapytaj jakiegoś leśnika (na pewno jacyś tu są) czym różnią się te drzewa od siebie - na pewno Ci wyjaśni. Mi wystarczy tylko tyle, że czasem popracuję w lesie, rąbię drewno do kominka - nie na darmo mówi się, że najlepsze do pieca (z tych tańszych - nie liczę dębiny i buku) są brzoza, grab, jesion, olcha, wiąz ... spróbuj ten ostatni porąbać.

Policeman

2014-11-30, 22:39
Trzeba byś skończonym debilem by nie poddawać kwestii zamachu chociaż pod dyskusje, podkreślam SKOŃCZONYM debilem. Niektórzy są tylko debilami i na dźwięk "Smoleńsk" zaczynają mieć [przepraszam za ang.] "hardcore-idiot-mode-on". Mam na myśli jakieś troll słowa, zwroty etc. Mamy do czynienia z kolejną katastrofą, która dobija WSZYSTKICH przywódców wojsk RP, w tym kandydata na szefa NATO. Nie, no oczywiście Rosja nie mogła na tym zyskać. Polak szefem NATO w obliczu planowanej agresji na kraje Europejskie. Nawet nie tyle pewnej agresji na Polskę, co militarnego terroru polityki zagranicznej. Nie, k***a, na pewno to nie był zamach. Przecież oddali nam wrak samolotu, a Polscy lekarze zrobili szczegółową sekcję zwłok. Wiecie nad czym obradował ten zespół parlamentarny? Przez większą część czasu skupił wszystkie kłamstwa polityków PO odnośnie sprawności państwa polskiego, które nie istnieje. Nasi lekarze nie brali udziału w sekcji zwłok, a zbadane szczątki samolotu to te, które wydane zostały naszym "ekspertom" przez Rosjan. Nasi eksperci nie mieli tłumacza i dogadywali się tak na oko, jak stwierdzili potem w żartach. Polacy byli obecni podczas odsłuchania czarnych skrzynek, ale nie podczas ich odzyskiwania, przetwarzania. A podczas tego odsłuchiwania nasi eksperci nie dostali słuchawek. Rosyjscy technicy odsłuchali czarne skrzynki i na tym skończyła się rola Polaków w odsłuchaniach czarnych skrzynek. NASZEJ czarnej skrzynki nie dostaliśmy do tej pory...uwaga uwaga, z ostatniej chwili, czarna skrzynka w Polsce jest już od dawna, taka wiadomość wyciekła, nasz rząd strasznie musiał szybko znaleźć jakiś temat zastępczy. Jakże łatwo jest spreparować zapis cyfrowy, ale taśmę z takiej skrzynki. PO się zbłaźniło na każdym k***a kroku, gdyby zginął ktoś z mojej rodziny, to też bym dociekał tego co się stało. Najlepsze jest to, że każdy, kto wyśmiewa takie wpisy jak moje, nie ma nic do powiedzenia, bo sprawą się nigdy nie zainteresował. Jedynie co taki leming może napisać to "pisowski bełkot" czy "spiseG". Sram na takie tępe k***y, które nie umieją połączyć pewnych faktów, m.in takich jak katastrofa CAS'y z 2008 ze Smoleńskiem 2010.

Luqas95

2014-11-30, 22:42
zapomniałeś o katastrofie AN-2 z 1,5 tony cebuli na pokładzie