18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

5 Największych Polskich katastrof lotniczych

madej213 • 2014-11-30, 14:18
5 Największych Polskich katastrof lotniczych.
Drugi odcinek 5 najwiekszych.. :) tym razem troche o Polskim lotnictwie. Zapraszam.



P.S.
Wiem że w katastrofa smoleńska pozostaje kontrowersyjna, tzn. wiele osób twierdzi że samolot został zestrzelony, filmik zawiera jednak oficjalną wersje wydarzeń.

JURIJ_77

2014-11-30, 22:46
Policeman napisał/a:

Sram na takie tępe k***y, które nie umieją połączyć pewnych faktów, m.in takich jak katastrofa CAS'y z 2008 ze Smoleńskiem 2010.




połączyłem - i tu i tu jakiś retard wsadził kupę ważnych osób do jednego samolotu. A jeszcze lepsi - lecący tymi samolotami - nic złego w tym nie widzieli. Jak to się mówi na Sadolu? - Natural selection ...

spmat

2014-11-30, 22:48
Przy temacie Tutki:
Całe dochodzenie zarówno ze strony PKBWL jak i prokuratory to jedna wielka farsa. Bardzo ładnie do widać na przykładzie ostatniej katastrofy na terenie Ukrainy. Żaden z przedstawicieli badających katastrofę nie wypowiada się na temat jej przyczyn, pomimo tego, że media podały jedyną i prawdziwą tezę, dopóki śledztwo nie zostanie zakończone. Potrafili sprowadzić wrak samolotu z terenów objętych praktycznie wojną, czarne skrzynki zostały odczytane i przekazane oficjalnie stronie holenderskiej itd, itp.

Całe postępowanie PKBWL było BEZPRAWNE. PKBWL nie ma żadnych kompetencji oraz prawa aby badać katastrofy oraz incydenty statków powietrznych lotnictwa państwowego, od tego jest inny organ: Komisja Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego i jako że był to lot wojskowy, wojskowym statkiem powietrznym to tylko ta komisja ma prawo prowadzić postępowanie. Dodatkowo z krajami wschodnimi są dodatkowe porozumienia odnośnie takich zdarzeń, patrz katastrofa białoruskiego Su-27 w Radomiu.

Uważam, że jeżeli Pan Tusk (jak premier jest również odpowiedzialny za ministra właściwego ds transportu i infrastruktury, a pod tego ministra podlega PKBWL) nie potrafił dopilnować ani poprosić zachodnie państwa o współpracę oraz biorąc pod uwagę "jakość" prac po stronie polskiej (już nie wnikam w przeszkody jakie serwowali Rosjanie, patrz wypowiedzi płk. Klicha) w żaden sposób nie można uznać, aby raport PKBWL był w jakikolwiek sposób miarodajny i wiarygodny.

kalium

2014-11-30, 22:49
@Policeman - ale ja na ciebie też sram. Bo tylko taki morał może być z tego twojego bełkotu. Srajmy na siebie wszyscy, bądźmy prawdziwymi Polakami. Czyli takimi jak ty.

Ver0

2014-11-30, 23:00
Największą katastrofą jest lot Kościuszko i to powinien być numer 1. A nie lot ze złodziejami na pokładzie

Belmondos

2014-11-30, 23:00
Przerazajaca musi byc ta swiadomosc, ze za chwile twoje ciało zostanie rozczlonkowane z ogromna silą. Ta światynia, kazda czesc ciała, palec na którego uważałeś jak kroiłeś cebulę, to wszystko zostanie nieodwracalnie zniszczone.

Nutzz

2014-11-30, 23:01
Trzeba być idiotą by twierdzić że Kaczyński i ekipa sobie na rozbicie nie zasłużyli. Co roku lotnisko w Smoleńsku było i dalej jest kwalifikowane jako niezdatne do lądowania. I co roku też zalecenie służb które się tym zajmowały było przez władze decydujące o wyjeździe ignorowane.

To lotnisko nigdy nie było przystosowane do lądowania takich samolotów, przypominam że już prezydent Kwaśniewski miał przyjemność kończyć lądowanie na owym lotnisku na trawniku poza pasem. Lądowanie, przypominam wykonane w słoneczny dzień przy idealnych warunkach pogodowych.

Chcieli ryzykować życie "z powodów politycznych" to się doigrali.

Borcejn

2014-11-30, 23:14
Prezydent w Polsce nie ma własnego samolotu - to był samolot RZĄDOWY. Przestałem oglądać. gdy przeczytałem tekst w stylu "piloci próbowali lądować w gęstej mgle, niestety nie udało się"... brakowało jeszcze "pijany Błasik (naciskany przez prezydenta) zmuszony do posadzenia przestarzałej maszyny niezbyt dobrze rozumiał rosyjski, angielski, a właściwie był głuchy, dlatego wpieprzył się w las"

Crossblade

2014-11-30, 23:17
-POLICEAN ( kolego zalogowałem się specjalnie pierwszy raz od dawna tylko po to, żeby wstawić ten post ) Masz racje Kolego, j***ną racje. A teraz moja racja - Polacy w tym większość Sadoli to j***ni idioci. Media nam wstrzykują to co im mówią rządzący ( nie mylić z PO ! , tylko rządzący ) Oczywiście, że sprawa śmierdzi, ale to że polska strona to bagatelizuje,olewa,sprowadza do polityki,wyśmiewa, piętnuje ....to k***a o czymś świadczy ( o samobójcach nie wspominam Historia to oceni...ale wtedy te wszystkie goje będa dalej udawac ze nic się nie stało...Prezydent RP zginął na obcym terytorium..stało się k***a debile!!! Do dzisiaj temat nie wyjaśnony idioci..wrak jest w rosji...k***a...absurd

kalium

2014-11-30, 23:18
spmat napisał/a:

Przy temacie Tutki:
Całe dochodzenie zarówno ze strony PKBWL jak i prokuratory to jedna wielka farsa. Bardzo ładnie do widać na przykładzie ostatniej katastrofy na terenie Ukrainy. Żaden z przedstawicieli badających katastrofę nie wypowiada się na temat jej przyczyn, pomimo tego, że media podały jedyną i prawdziwą tezę, dopóki śledztwo nie zostanie zakończone. Potrafili sprowadzić wrak samolotu z terenów objętych praktycznie wojną, czarne skrzynki zostały odczytane i przekazane oficjalnie stronie holenderskiej itd, itp.

Całe postępowanie PKBWL było BEZPRAWNE. PKBWL nie ma żadnych kompetencji oraz prawa aby badać katastrofy oraz incydenty statków powietrznych lotnictwa państwowego, od tego jest inny organ: Komisja Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego i jako że był to lot wojskowy, wojskowym statkiem powietrznym to tylko ta komisja ma prawo prowadzić postępowanie. Dodatkowo z krajami wschodnimi są dodatkowe porozumienia odnośnie takich zdarzeń, patrz katastrofa białoruskiego Su-27 w Radomiu.

Uważam, że jeżeli Pan Tusk (jak premier jest również odpowiedzialny za ministra właściwego ds transportu i infrastruktury, a pod tego ministra podlega PKBWL) nie potrafił dopilnować ani poprosić zachodnie państwa o współpracę oraz biorąc pod uwagę "jakość" prac po stronie polskiej (już nie wnikam w przeszkody jakie serwowali Rosjanie, patrz wypowiedzi płk. Klicha) w żaden sposób nie można uznać, aby raport PKBWL był w jakikolwiek sposób miarodajny i wiarygodny.



http://komisja.smolensk.gov.pl/kbw/sklad-komisji-1/8717,dok.html

~PowerBoBass

2014-11-30, 23:19
Co do ostatnich słów z katastrofy w lesie kabackim, polecam (o ile coś takiego można polecać) dużo obszerniejszy materiał nagrania z tamtego felernego dnia link

W życiu nie słyszałem nic równie trzymającego w napięciu, mimo, że znałem zakończenie...

modzgi

2014-11-30, 23:20
Smoleńsk = zamach. Nie ma dowodu że nie był zamachem. Patrząc chodźby na lot malezyjski.
Za dużo dymu , zacierania śladów i lemingizmu pomieszanego z propagandą przy tej katastrofie powstało.
W TV byla informacja ( dosłownie chyba tylko raz wspomniana)że lotnisko było wprowadzone 50 metrów niżej niż w rzeczywistości leżało. Więc nie tylko rakiety pod rozwagę poddać można.
A co do drzew.
Brzoza jest kr*cha. Z sosny to chociaż krokwie można zrobić i łaty. Z brzozy nie. bo nie utrzyma ciężaru

de...........nt

2014-11-30, 23:35
Policeman napisał/a:

Sram na takie tępe k***y.



kalium napisał/a:

@Policeman - ale ja na ciebie też sram.



No cóż, drogi kalium, gratuluję samokrytycyzmu, tym bardziej, że kolega wyżej nie odnosił się do ciebie. To rzadka cecha w naszych czasach, podziwiam cię, naprawdę.

mac10

2014-11-30, 23:44
dobra - do autora. Zrobiłeś mega smutny film, az mi sflaczał, ale..
gdybym miał wrzucać film, po którym ze smutku laska mi zrobi ustami dobrze to bym przeczytał opisy i nie robił blędów typu 'pęknął', bo aż razi. Dwa - zginęła Anna Jantar, ok. Ale ch*j mnie boli pani od podawania drinków oraz pan któremu awaryjne lądowanko nie wyszło, no sry. Kim była ta stewardesa, Twoja matką, że nas o tym informujesz?
i na koniec - niezły sadol z pilota z ostatniego samolotu. mam nadzieje, że puścił to też pasażerom ;D

kalium

2014-11-30, 23:44
@deliriumpermanent
Ty czytasz co piszesz? Ja nie potrafię połączyć "rzekomych faktów". Więc on na mnie sra. To ja sram na niego.
Czego nie rozumiesz? Co mi zarzucasz? Srajmy dalej, będzie lepiej. Z tego jesteśmy znani już na całym świecie.

pikus88

2014-12-01, 00:21
Policeman napisał/a:

Trzeba byś skończonym debilem by nie poddawać kwestii zamachu chociaż pod dyskusje, podkreślam SKOŃCZONYM debilem. Niektórzy są tylko debilami i na dźwięk "Smoleńsk" zaczynają mieć [przepraszam za ang.] "hardcore-idiot-mode-on". Mam na myśli jakieś troll słowa, zwroty etc. Mamy do czynienia z kolejną katastrofą, która dobija WSZYSTKICH przywódców wojsk RP, w tym kandydata na szefa NATO. Nie, no oczywiście Rosja nie mogła na tym zyskać. Polak szefem NATO w obliczu planowanej agresji na kraje Europejskie. Nawet nie tyle pewnej agresji na Polskę, co militarnego terroru polityki zagranicznej. Nie, k***a, na pewno to nie był zamach. Przecież oddali nam wrak samolotu, a Polscy lekarze zrobili szczegółową sekcję zwłok. Wiecie nad czym obradował ten zespół parlamentarny? Przez większą część czasu skupił wszystkie kłamstwa polityków PO odnośnie sprawności państwa polskiego, które nie istnieje. Nasi lekarze nie brali udziału w sekcji zwłok, a zbadane szczątki samolotu to te, które wydane zostały naszym "ekspertom" przez Rosjan. Nasi eksperci nie mieli tłumacza i dogadywali się tak na oko, jak stwierdzili potem w żartach. Polacy byli obecni podczas odsłuchania czarnych skrzynek, ale nie podczas ich odzyskiwania, przetwarzania. A podczas tego odsłuchiwania nasi eksperci nie dostali słuchawek. Rosyjscy technicy odsłuchali czarne skrzynki i na tym skończyła się rola Polaków w odsłuchaniach czarnych skrzynek. NASZEJ czarnej skrzynki nie dostaliśmy do tej pory...uwaga uwaga, z ostatniej chwili, czarna skrzynka w Polsce jest już od dawna, taka wiadomość wyciekła, nasz rząd strasznie musiał szybko znaleźć jakiś temat zastępczy. Jakże łatwo jest spreparować zapis cyfrowy, ale taśmę z takiej skrzynki. PO się zbłaźniło na każdym k***a kroku, gdyby zginął ktoś z mojej rodziny, to też bym dociekał tego co się stało. Najlepsze jest to, że każdy, kto wyśmiewa takie wpisy jak moje, nie ma nic do powiedzenia, bo sprawą się nigdy nie zainteresował. Jedynie co taki leming może napisać to "pisowski bełkot" czy "spiseG". Sram na takie tępe k***y, które nie umieją połączyć pewnych faktów, m.in takich jak katastrofa CAS'y z 2008 ze Smoleńskiem 2010.




Pojęcia nie masz o czym piszesz. Ten polski generał co miał dostać fuchę w NATO nie miał być jego szefem, to po pierwsze. Po drugie, co zyskała Rosja na śmierci ludzi na swoim terytorium, którzy nie kryli się ze swoją niechęcią do władz tego kraju w dniu, który był rocznicą jednej z największych zbrodni jakiej dopuścili się Ruscy na naszym narodzie, za której to odpowiedzialności od dawna nie chcą wziąć? Nic nie zyskała, poza ch*jowym nagłośnieniem sprawy ludobójstwa tylu osób w trakcie II WŚ. Aha, nie wiem czy zauważyłeś, ale militarne powstrzymywanie zapędów Ruskich przez NATO nie było potrzebne i ten nasz "jenerał" co to miał dowodzić NATO według ciebie, gówno by zrobił. Za działania na Ukrainie wystarczyły sankcje, Ruski już teraz skomlą, że w sumie jak UE zniesie swoje sankcje to Ruskie też w geście dobrej woli to zrobią, a minęło raptem kilka miesięcy. Jak to się ma do tego co zapowiadali i tego co ty tutaj wypisujesz? Chyba odpowiadać nie muszę.
Idźmy jednak dalej, sprawa czarnej skrzynki. Wiesz chociaż inteligentna jednostko, że skrzynki były trzy? Dwie standardowe montowane w Tutkach przez producenta i jedna szybkiego dostępu, kodowana, stworzona przez ATM. Ta ostatnia jest w Polsce bodajże w Prokuraturze Wojskowej w Warszawie.
Mówisz zapewne o zespole Macierewicza, ten sam zespół opłacał badania z kasy PiS-u, w których to Binienda strzelał aluminiowym "garnkiem" o średnicy około 30 cm w ścianę, co miało udowodnić, że samolot nie mógł się rozwalić o drzewo. Ten sam Binienda uparcie twierdził, że brzoza nie mogła rozwalić skrzydła, bo w każdej jego symulacji tak wychodziło. A teraz proszę zobaczyć ten filmik, który przypadkiem wypłynął na jednym ze spotkań Macierewicza z "wyznawcami":
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lUlJArS_kG4&list=UU04Z98pgNg6X0pky5gSRjrw#t=10

Coś tam się trochę poniszczyło, no nie? Na konferencjach organizowanych przez ten sam zespół niejaki Cieszewski upierał się, że brzoza została złamana wcześniej. I co? Znów strzał kulą w płot, bo jak się okazuje, geodeta wraz z dziennikarzem Naszego Dziennika (chyba nie muszę mówić, że to gazeta prawicowa od Rydzyka) dokonali pomiarów i okazało się, że pan "ekspert" z Ameryki na mapkach znalazł stertę desek a nie brzozę. Sam Cieszewski przyznał się do błędów na ostatniej konferencji smoleńskiej organizowanej przez Antka i spółkę.

O reszcie bredni pisał nie będę bo widać, że beton tam masz niezły pod kopułą. Mam jednak nadzieję, że oprócz czytania popierdółek pseudo ekspertów udasz się przede wszystkim na forum o nazwie lotnictwo.net.pl. Jest wyczerpujący temat poświęcony katastrofie smoleńskiej, gdzie wypowiadają się piloci, kontrolerzy oraz zwykli hobbyści lotniczy. Były tam nawet wypowiedzi osoby, która pracowała w 36 SP kilkanaście lat temu. Macierewicza tam nie znajdziesz, za to potwierdzenie wersji rozbicia się spowodowanej błędami pilotów oraz krytykę polskiego raportu, który zbyt pobłażliwie opisuje zaniedbania po naszej stronie starając się wybielić zmarłych z samolotu jak również ówczesnych wojskowych. Jak znasz angielski to też możesz udać się na forum pprune.org gdzie wypowiadają się piloci z całego świata. Poznasz ich zdanie i uwierz mi w zatrważającym stopniu jest ono podobne do tego co KBWL uznała za przyczyny wypadku w Smoleńsku.