18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

2 rodzaje ludzi

MichaU • 2013-11-03, 13:48
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wierzą w ewolucję i ci, których ona ominęła.

 

qulanogilewej

2013-11-03, 19:25
nikt chyba nie wie, że ewolucja ma kierunek, ale zwrot nie zawsze ma prawidłowy O.o także, iść żeby wgl iść nie wiedząc gdzie to ja wole w miejscu stać ... dobranoc

specodhec341

2013-11-03, 19:31
2x@up Kościół uznał teorię ewolucji.
Cytat:

Kościół nie potępia teorii ewolucji Darwina, lecz jedynie “darwinizm ideologiczny”, odmawiający roli stwórczej Bogu, a rozwojowi i ewolucji świata racjonalności i boskiego planu.



Cytat:

W 1950 roku Pius XII w encyklice Humani generis określił ewolucjonizm jako poważną hipotezę, zastrzegając jednak, że rodzaj ludzki pochodzi od jednej pary, mężczyzny i kobiety. Jan Paweł II poszedł dalej, stwierdzając w przesłaniu do Papieskiej Akademii Nauk z 1996, że nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą.



Kreacjonizm be, ale teoria ewolucji zawsze jest, była i będzie najbardziej prawdopodobną teorią powstania gatunków, w tym także ludzkiego.
Na teologii uczy się, że w pewnym momencie ewolucji człowiek jako istota otrzymał duszę, czyli stał się świadomy, poznał zdolność rozróżniania dobra i zła. To nie jest chyba sprzeczne z teroią ewolucji, prawda?

leBigMac

2013-11-03, 19:35
msnrc napisał/a:

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wierzą w ewolucję i ci, których ona ominęła.

 



Nie rozumim :kawa: ugh ugh

dnr

2013-11-03, 19:45
@ daquins
Nie wiesz chyba jaka jest różnica między religią a nauką, prawda, jest wiele 'dziwnych teorii', ale żadna nie wymaga wiary, i każdą można obalić odpowiednimi doświadczeniami, co z czasem zostanie dokonane i zostanie 'prawdziwa' teoria. Religia natomiast nie prowadzi do nikąd, nie oferuje odpowiedzi, i jest oparta na zabobonach i wierzeniach ciemnych ludzi sprzed setek lat.

BTW uwielbiam teorie spiskowe, że komuniści szerzą fizykę aby zabić twoją wiarę :)

Dupa_Zza_Krzaka

2013-11-03, 19:50
Ja nie wierzę, że tylu ludzi tutaj nadal myśli, że nadprzyrodzona, nieśmiertelne, niebytowa istota pstryknęła palcami i nagle cały wszechświat sam z siebie powstał. Istota ta była takim koksem, że stworzyła roślinność, a dopiero potem słońce!
Jeśli już miałbym wybierać w co muszę wierzyć, to wolałbym przyjąć teorię ewolucji i wielkiego wybuchu. Mimo wszystko.

pemb

2013-11-03, 20:14
"Podzielam zdanie z tekkitem, teoria Darwinowska to ściema, dno i metry mułu, naukowcy ch*ja wiedzą skąd się wziął ten świat jak i człowiek."
Ty pewnie wiesz lepiej, co? Albo kościół? Gdyby nie ci naukowcy to byś dawno zdechł przez jaką chorobę zakaźną. Gruby ch*j w dupę kreacjonistom.

dagins

2013-11-03, 20:15
@specodhec341
W tym co zacytowałeś nie ma nic na temat uznania przez Kościół teorii ewolucji. Z resztą nie może być, bo to oznaczałoby odrzucenie Biblii. Właściwie to czemu Kościół miałby ją uznawać, skoro nawet świeccy uczeni jej nie potwierdzili (bo z resztą nie są w stanie)?

@dnr
No właśnie problem w tym, że te profesjonalne doświadczenia dają w większości absurdalne, sprzeczne z rzeczywistością wyniki. Dobrym przykładem jest datowanie węglem C14, którego margines błędu wynosi w przybliżeniu 100%, np. badając skorupę żywego ślimaka naukowcy ocenili jej wiek na 27 tysięcy lat.

Komunistom bardzo odpowiadały naukowe teorie negujące nauczanie Kościoła, toteż je promowali; można powiedzieć, że szli za ciosem. Takich czerwonych dziadków masz pęczki na uniwersytetach. Co w tym jest teorią spiskową? Z resztą, schodzimy z tematu, więc nie ważne...

@TempT
Kwalifikujesz się do środkowej grupy, gratulacje.
http://i.imgur.com/eeMuQIO.jpg

Amraith

2013-11-03, 20:17
tekkit napisał/a:

wiec gdzie zgarbieni małpoludzie probojący mowic ?


Głównie w afryce i Francji.

is...........ay

2013-11-03, 20:17
Teoria ewolucji jest poparta logiczną argumentacją. Jest w niej parę luk, nie wszystko zostało jeszcze udowodnione i dokładnie przebadane, ale brzmi w miarę sensownie. Kreacjonizm może się współczesnym ludziom wydawać śmieszny, ale stoi za nim ileśtam tysięcy latek tradycji. Chyba by ludzie nie wierzyli w coś tak dla jaj przez całe millenia, nie?
Poza tym są setki miliardów innych potencjalnych teorii. Ot, ludzie sobie wierzyli, że Boguś ich z błota ulepił, przyszedł pan Karol, który wpadł na inny pomysł. Poczekajmy jeszcze kilkanaście wieków, to może kogoś jeszcze olśni i ludzie wykształceni będą się śmiać z plebsu, który wciąż wierzy w ewolucję. Potem będzie kolejna teoria i wyśmiewający będą wyśmiewani, potem kolejna i jeszcze jedna…
Poczekajcie, coś mnie uwiera w kieszeni. O, mam teorię!
A nie, to tylko telefon.
Szczerze wątpię, żebyśmy kiedyś poznali prawdę. Nawet jeśli, to prawdopodobnie tego nie zauważymy.

Eth

2013-11-03, 20:20
Eh, glupio-madrzy ludzie.

@tekkit

Widziales rekonstrukcje australopiteka?
Bardzo zblizony wyglad do malpy, szczatkowe szkielety form starszych tez sa, nie ma po prostu pelnych szkieletow.
Australopitekow swoja droga tez zbyt wielu nie znaleziono dobrze zachowanych (czyt. pelnych szkieletow), a im dana forma zycia miala mniejsza liczebnosc i dawnej zyla, tym trudniej na takowe szczatki natrafic.
Ludzka mowa jest sporo mlodsza od australopitekow (kilkadziesiat tysiecy lat), wiec kolejny argument do kosza - australopitek komunikowal sie dzwiekami zblizonymi do reszty malp.
To cos o ewolucji roslin i zwierzat - jakis belkot.
Wymarlo 99,XXX% zyjacych na ziemi gatunkow, w praktycznie niezmiennej formie przetrwaly tylko najlepsze twory - nie te przejsciowe.
Lepiej zaadoptowany do danych warunkow gatunek wypiera ten gorszy, czlowiek zajmowal jedna nisze gatunkowa.
Ewolucja dalej postepuje, np. jedno znane nam usprawnienie genetyczne ma kilka tysiecy lat - lekko wplywa na rozmiary mozgu (dalej wystepuja osobniki bez tego usprawnienia - mozecie sobie dopowiedziec na jakim kontynencie).

@dagins

Niezly oszolom (jaszczurki to mlode dinozaury, ktore nigdy nie stana sie duze, poniewaz dlugosc zycia na ziemi sie zmienila... po potopie), ale co w zwiazku z nim?

rew123321

2013-11-03, 20:33
msnrc napisał/a:

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wierzą w ewolucję i ci, których ona ominęła.

 


w ewolucję się nie wierzy... :homer:

tekkit napisał/a:

Teoria ewolucji... a moze Bog stworzyl czlowieka zwanego australopitkiem, ktory z czasem ewoluowal ? Nie ma wykopanej posredniej miedzy malpą a australopitkiem. Wiec teorie ewolucji małpy w czlowieka legaja w gruzach. Pozatym wiele gatunkow zwierzat i roslin przetrwało, mimo ewolucji w bardziej rozwiniete badz nie gatunki, wiec gdzie zgarbieni małpoludzie probojący mowic ?


jest też brodaty czarodziej, który użył różdżki

dla każdego coś dobrego

Dupa_Zza_Krzaka

2013-11-03, 20:47
@dagins
Otóż nie kwalifikuje się do środkowej grupy. Przedstawiłem swoje zdanie, nikogo nie prowokuję i nie staram się ciągnąć dyskusję. W przeciwieństwie do Ciebie.

Szerokikarq

2013-11-03, 20:50
TempT napisał/a:

Ja nie wierzę, że tylu ludzi tutaj nadal myśli, że nadprzyrodzona, nieśmiertelne, niebytowa istota pstryknęła palcami i nagle cały wszechświat sam z siebie powstał. [..] Jeśli już miałbym wybierać w co muszę wierzyć, to wolałbym przyjąć teorię ewolucji i wielkiego wybuchu.



Hmm, czy teoria wielkiego wybuchu nie zakłada, że świat sam z siebie powstał? Rozumiem, że z nauki kościoła odrzucasz tylko moment pstryknięcia. Dla mnie wybuch punktu o zerowej objętości i nieskończenie wielkiej masie jest równie abstrakcyjny co pstryknięcie dziadka z brodą.

Wszystkim tym, którzy ukończyli studia wyższe i posiedli już taką wiedzę, o której np. mi się nie śni chciałbym przypomnieć słowa: "oida ouden eidos".

dagins

2013-11-03, 21:04
@TempT
Jeśli jednak nie przekreślasz żadnej z tych teorii na podstawie swojej bogatej wiedzy i doświadczenia to przepraszam.

@Eth
A do której części mojej wypowiedzi zadajesz pytanie?

Eth

2013-11-03, 21:08
@Up

Radziles wygooglowac pewnego osobnika, wiec sie pytam o cel, bo osoba okazala sie parodia.