18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

130 lat zmian klimatu na filmie

kesnall • 2012-09-12, 12:45
NASA udostępniła niedawno krótką, lecz bardzo treściwą animację, na której możemy zobaczyć zestawienie danych klimatycznych dotyczących temperatury powietrza na Ziemi przez ostatnich 130 lat – a więc praktycznie od czasu, gdy rewolucja przemysłowa rozszalała się już na dobre aż po dzień dzisiejszy.

Kolor niebieski oznacza temperaturę poniżej średniej z lat 1951-1980, natomiast czerwony – wyższą.



Ciekawe Co bedzie za 10, 20, 50 lat?

coolfon

2012-09-14, 10:43
ciekawe co by im wyszło gdyby zamiast 130 lat daliby 130000 lat. odpowiedz: wyszłoby że ocieplenie klimatu z winy człowieka to ściema. nawet przy skali 1000 lat byłoby to samo. koło 1000 r. można było uprawiać w centralnej Polsce winorośl a w XVII w. dało się w zimie do szwecji na sankach po bałtyku pojechać i raczej fabryki i samochody nie mają tu nic do rzeczy

wudun

2012-09-14, 10:49
Mr.Lumberjack napisał/a:

Znów NASA atakuje fałszywymi materiałami. Tacy oni rzetelni jak Milicja Obywatelska. :-/
Ostatnio coś się rozj***ło na Jowiszu gdzie nagle NASA o niczym nie wiedziała/widziała, ale jakoś pro-amatorom udało się takie zjawisko zarejestrować. Aa, idź pan w ch*j z taką bandą kosmicznych imbecyli.



To też nie jest tak. Nasa nie jest w stanie ogarnąć całego kosmosu na raz. Zaobserwowanie zjawisk to jeszcze jest loteria. Coraz częściej jesteśmy w tanie przewidzieć różne wydarzenia ale w dalszym ciągu to kropla w morzu.

KlaszczSzmato

2012-09-14, 10:50
Ta k***a globalne ocieplenie a za oknem 9 stopni...

Suka_Blyat

2012-09-14, 10:56
Ja tam bym chciał doczekać tego globalnego ocieplenia, przynajmniej będzie spoko :)

lllll

2012-09-14, 11:00
Za 100 lat:


rsr

2012-09-14, 11:11

anonymousm

2012-09-14, 12:14
Dobrze, że prawdziwi znawcy klimatu mają jeszcze platformy do dyskusji: Radio Maryja i Sadistic. Bo wszystkie uniwersytety, akademie nauk i agencje rządowe dały się nabrać na globalne ocieplenie. No i załgane mainstreamowe media.

coolfon

2012-09-14, 12:18
anonymousm napisał/a:

Dobrze, że prawdziwi znawcy klimatu mają jeszcze platformy do dyskusji: Radio Maryja i Sadistic. Bo wszystkie uniwersytety, akademie nauk i agencje rządowe dały się nabrać na globalne ocieplenie. No i załgane mainstreamowe media.



głupiś, o zlodowaceniach słyszałeś? raz jest ciepło a raz zimno i tyle

booore

2012-09-14, 12:26
Jednakowoż, nie miałem pojęcia, że na początku wieku środkowa afryka była mocniej uprzemysłowiona niż wszystkie kraje europejskie razem wzięte. No, no, no.

Szajmon

2012-09-14, 12:43
Ta OCEANY PRODUKUJĄ CO2 wy w ogóle czytacie co piszecie. Osuszyć oceany pewnie. Gdyby nie ta woda to by nas nigdy nie było. Jak jej zabraknie to też nas nie będzie. Mam nadzieję że to w formie żartu, przejaskrawienia było napisane. Nie mówię że to My jesteśmy odpowiedzialni za to niby ''ocieplenie'' ale nie łykajmy też wszystkiego co nam NASA czy jakakolwiek organizacja lub pewien wiceprezydent ze świtą próbują wciskać do głów. Kasa wszystko Panie Kasa na tym świecie rządzi i tyle.

!Timon

2012-09-14, 13:13
@anonymousm

Jak na akademii nauk wszelakich powiedzą, że grantów nie będzie to ludzie z tytułem profesora zaczną publicznie twierdzić, że wg. najnowszych badań Ziemia jest płaska żeby na badania nad płaskością Ziemi środki pozyskać.

smoke86

2012-09-14, 14:33
Czy tego przypadkiem nie stworzyli ludzie, którzy nie potrafią przewidzieć pogody na następne 3 dni, a jednocześnie twierdzą, że doskonale wiedzą, co będzie za 130 lat?

dth

2012-09-14, 14:40
zabawne, zastanawia mnie czemu nie poszli na calosc i nie ustawili sredniej temperatury w 1900 roku, wtedy wszystko byloby czerwone/zolte przez reszte filmiku. Jak propaganda, to propaganda na calego, po co sie rozdrabniac?

JERONIM

2012-09-14, 15:38
@smoke86

"..zestawienie danych klimatycznych dotyczących temperatury powietrza na Ziemi przez ostatnich 130 lat."

czytamy ze zrozumieniem, czytaamy...