18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zmuszą uczniów do obejrzenia „Pokłosia”

Kawagawa • 2012-11-16, 19:11
Mi się to w głowie nie mieści, będą uczyć dzieciaki że ich naród to antysemici mordujący Żydów. Sk***ysyny. Ale do rzeczy:

Antypolski film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” będzie obowiązkowym punktem szkolnych lekcji?! Prawdopodobnie tak się stanie, bo już do warszawskich szkół trafiają „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”.

Informację o akcji stołecznych urzędników portal Niezalezna.pl otrzymał od zaniepokojonych Czytelników. Dotarliśmy do zaproszenia podpisanego przez Bożenę Głażewską-Rzeźnik, głównego specjalistę Biura Edukacji Urzędu m.s. Warszawy (Wydział Przedszkoli, Szkół i Opieki Psychologiczno-Pedagogicznej).
„Uprzejmie proszę o przekazanie do szkół ponadgimnazjalnych z terenu Państwa Dzielnicy uaktualnionych scenariuszy lekcji, które powstały na podstawie filmu „Pokłosie” wraz z planem spotkania w kinie ATLANTIC w dniu 13. 11. br.” – czytamy.

Otrzymaliśmy również program tego spotkania. Podczas powitania jego organizatorka miała za zadanie wygłosić krótki wstęp na temat filmu, a także „podkreślenie walorów edukacyjnych”. Niepokojące jest, że teraz przyszła kolej na uczniów, którzy będą zmuszani do oglądania „Pokłosia”, a później – w trakcie lekcji – będzie się im wmawiać jak ważne jest to „dzieło”.

Gotowe są już bowiem – sygnowane przez Narodowe Centrum Kultury – „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”. Wymyślono nawet scenariusz zajęć: „Z jaką prawdą każe nam się zmierzyć film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”?” Przewidziano na nie aż dwie godziny lekcyjne oraz – tego się można było spodziewać – wyjście do kina. Zapewne za kilka dni dowiemy się, że „Pokłosie” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Polaków, a „Gazeta Wyborcza” lub TVN24 ogłosi sukces frekwencji. Ciekawe, czy wspomną o obowiązkowym oglądaniu filmu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Za wyjątkowo szokujący trzeba uznać jeden z punktów materiałów przekazanych nauczycielom. Zacytujemy go w całości:

Przedstaw uczniom fakty: w różnych miejscowościach w Polsce, m.in. w Wąsoszu, Radziłowie, Jedwabnem w 1941 roku miały miejsce masowe zbrodnie na ludności żydowskiej dokonane przez miejscowych Polaków. Przed wojną, w 1939 roku, w Polsce mieszkało 3 474 000 Ż ydów. Byli oni skupieni głównie w dużych i mniejszych miastach: 77% żyło w miastach, a 23% na wsiach. W niektórych województwach stanowili blisko połowę mieszkańców. Relacje między obiema narodowościami były skomplikowane; większość Żydów nie asymilowała się z Polakami, wielu Polaków było antysemitami. Po wojnie, przez cały okres PRL-u, oficjalnie się o tym nie mówiło. Publiczne dyskusje w mediach i środowiskach naukowych rozgorzały po ukazaniu się w 2000 roku kontrowersyjnej książki polskiego socjologa żydowskiego pochodzenia, na stałe zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych, Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

źródło: http://niezalezna.pl/34891-zmusza-uczniow-do-obejrzenia-poklosia

xts

2012-11-16, 19:19
"sk***ysyni żydzi, Hitler ich tam za mało spalił" (c) dziadzia w berecie

Pa...........or

2012-11-16, 19:43
czekamy na "bunt nauczycielski" - mają chyba mózgi nie?

xts

2012-11-16, 19:45
jacek197 napisał/a:

czekamy na "bunt nauczycielski" - mają chyba mózgi nie?



ma sens, to nauczyciele powinni stać w obronie młodych gimbazowych umysłów

Kawagawa

2012-11-16, 19:47
Jak dla mnie to trzeba zrobić ostry protest wszelkimi dostepnymi metodami. A Sztury za zagranie w tym filmie mają u mnie przej***ne. Trzeba bojkotować gnoi za ten antypolski syf.

Azizi1926

2012-11-16, 19:53
Pięć pozytywnych komentarzy, a tylko trzy piwa. Dawać to na główną, żydostwo się będzie fajnie pieklić.

ButcheredAtBirth

2012-11-16, 20:12
Oprócz prania mózgów jest jeszcze druga strona; ponieważ nikt normalny na to nie pójdzie a na filmie trzeba zarobić, lub przynajmniej postarać się o zwrot poniesionych wydatków to co? To trzeba użyć starego, wypróbowanego sposobu - kazać iść uczniom oglądać, będzie kasa, a i frekwencja o której wiadomo kto będzie trąbił w mediach.. :roll:

PS. mogłeś się nieco bardziej z tagami postarać.. :-/

bloodwar

2012-11-16, 20:24
Pasikowski widzę skonczył z tworzeniem ambitnych filmów poruszających ważne problemy moralno-etyczne ("Kroll" - konflikt kolegów z wojska, "Psy" - histora więzi między starymi kumplami silniejszej niż przemiany ustrojowe, "Demony wojny wg Goi" i "Operacja Samum" - brutalnośc wojny etc) a zaczął robić masówki metodą a'la Wajda - nie ważne o czym, ważne że szkoły na to pójdą i będzie kasa. ch*j z nim

Ork.Fajny

2012-11-16, 20:41
Nie rozumiem lewaków... Jak tak dalej będą wpychać ludziom swoją idee kochania gejów, innych zboczków, żydów, arabów to tu k***a dojdzie do pogromów tych grup...

Zihat1

2012-11-16, 20:49
Czym się dziwicie ? Jak w kraju żydzi zajmują górne półki społeczne. Czyli inaczej mówiąc mogą dużo zrobić. Sprawa jest prosta , jak jesteś rodzicem, nie daj kasy na tą żydowską propagandę i medialny szum. Lepiej za tą samą sumę kupić dziecku podręcznik do historii, stamtąd owszem dowie się i tego , że gdzieś tam Polacy zamordowali żydów, ale dowie się także tego, że to Polacy pomagali żydom, podczas wojny, narażając życie, kiedy ich niemcy ścigali po całej Europie, oraz tego, że i żydzi mordowali Polaków. A także tego, że kiedy Polacy walczyli w powstaniu, aby powstrzymać szwabów, to żydy woleli ginąć z głodu w tych swoich gettach niż wspomóc naszych i stanąć do walki.


wert234

2012-11-16, 20:51
Wy jesteście tacy tępi tak sami z siebie, czy wam ktoś za to płaci? Antypolski film? Lewactwo? Co to k***a, w dupach się poj***ło wam już do reszty? Jeszcze może któryś powie, że nie mordowaliśmy żydów, a każdy polak to bohater? Wstyd mi za takich debili, to przez was na całym świecie przyklejają nam metki półgłówków.

Ork.Fajny

2012-11-16, 21:13
wert234 napisał/a:

Wy jesteście tacy tępi tak sami z siebie, czy wam ktoś za to płaci? Antypolski film? Lewactwo? Co to k***a, w dupach się poj***ło wam już do reszty? Jeszcze może któryś powie, że nie mordowaliśmy żydów, a każdy polak to bohater? Wstyd mi za takich debili, to przez was na całym świecie przyklejają nam metki półgłówków.


Tak k***a.... Bo cały naród polski, wykrwawiamy przez nazistów i komunistów, ma przez paru debili i paru kolaborantów przyjąć tytuł morderców narodu żydowskiego...?
Kto tu kuźwa jest półgłówkiem?

xts

2012-11-16, 21:26
wert234 napisał/a:

Wy jesteście tacy tępi tak sami z siebie, czy wam ktoś za to płaci? Antypolski film? Lewactwo? Co to k***a, w dupach się poj***ło wam już do reszty? Jeszcze może któryś powie, że nie mordowaliśmy żydów, a każdy polak to bohater? Wstyd mi za takich debili, to przez was na całym świecie przyklejają nam metki półgłówków.



przez takie filmy, na całym świecie myślą, że każdy polak to morderca żydów

edit: w sumie bym był z tego dumny, jestem zagorzałym antysemitą

wert234

2012-11-16, 21:27
a kto ci k***a nazywa naród polski mordercą narodu żydowskiego? chcesz historii, ucz się całej a nie wybiórczo. Już to w innym temacie pisałem, byli Polacy bohaterowie, byli Polacy k***y i szuje, działo się dobrze i źle. chcesz żeby było jak w korei? gdzie w książkach piszą tylko i wyłącznie o wspaniałym narodzie i umiłowanym wodzu? puknij się k***a w łeb jeden z drugim.

xts

2012-11-16, 21:33
wert234 napisał/a:

a kto ci k***a nazywa naród polski mordercą narodu żydowskiego? chcesz historii, ucz się całej a nie wybiórczo. Już to w innym temacie pisałem, byli Polacy bohaterowie, byli Polacy k***y i szuje, działo się dobrze i źle. chcesz żeby było jak w korei? gdzie w książkach piszą tylko i wyłącznie o wspaniałym narodzie i umiłowanym wodzu? puknij się k***a w łeb jeden z drugim.




http://www.wykop.pl/ramka/82985/brytyjczycy-polska-powinna-zaplacic-zydom/