18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zmuszą uczniów do obejrzenia „Pokłosia”

Kawagawa • 2012-11-16, 19:11
Mi się to w głowie nie mieści, będą uczyć dzieciaki że ich naród to antysemici mordujący Żydów. Sk***ysyny. Ale do rzeczy:

Antypolski film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” będzie obowiązkowym punktem szkolnych lekcji?! Prawdopodobnie tak się stanie, bo już do warszawskich szkół trafiają „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”.

Informację o akcji stołecznych urzędników portal Niezalezna.pl otrzymał od zaniepokojonych Czytelników. Dotarliśmy do zaproszenia podpisanego przez Bożenę Głażewską-Rzeźnik, głównego specjalistę Biura Edukacji Urzędu m.s. Warszawy (Wydział Przedszkoli, Szkół i Opieki Psychologiczno-Pedagogicznej).
„Uprzejmie proszę o przekazanie do szkół ponadgimnazjalnych z terenu Państwa Dzielnicy uaktualnionych scenariuszy lekcji, które powstały na podstawie filmu „Pokłosie” wraz z planem spotkania w kinie ATLANTIC w dniu 13. 11. br.” – czytamy.

Otrzymaliśmy również program tego spotkania. Podczas powitania jego organizatorka miała za zadanie wygłosić krótki wstęp na temat filmu, a także „podkreślenie walorów edukacyjnych”. Niepokojące jest, że teraz przyszła kolej na uczniów, którzy będą zmuszani do oglądania „Pokłosia”, a później – w trakcie lekcji – będzie się im wmawiać jak ważne jest to „dzieło”.

Gotowe są już bowiem – sygnowane przez Narodowe Centrum Kultury – „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”. Wymyślono nawet scenariusz zajęć: „Z jaką prawdą każe nam się zmierzyć film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”?” Przewidziano na nie aż dwie godziny lekcyjne oraz – tego się można było spodziewać – wyjście do kina. Zapewne za kilka dni dowiemy się, że „Pokłosie” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Polaków, a „Gazeta Wyborcza” lub TVN24 ogłosi sukces frekwencji. Ciekawe, czy wspomną o obowiązkowym oglądaniu filmu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Za wyjątkowo szokujący trzeba uznać jeden z punktów materiałów przekazanych nauczycielom. Zacytujemy go w całości:

Przedstaw uczniom fakty: w różnych miejscowościach w Polsce, m.in. w Wąsoszu, Radziłowie, Jedwabnem w 1941 roku miały miejsce masowe zbrodnie na ludności żydowskiej dokonane przez miejscowych Polaków. Przed wojną, w 1939 roku, w Polsce mieszkało 3 474 000 Ż ydów. Byli oni skupieni głównie w dużych i mniejszych miastach: 77% żyło w miastach, a 23% na wsiach. W niektórych województwach stanowili blisko połowę mieszkańców. Relacje między obiema narodowościami były skomplikowane; większość Żydów nie asymilowała się z Polakami, wielu Polaków było antysemitami. Po wojnie, przez cały okres PRL-u, oficjalnie się o tym nie mówiło. Publiczne dyskusje w mediach i środowiskach naukowych rozgorzały po ukazaniu się w 2000 roku kontrowersyjnej książki polskiego socjologa żydowskiego pochodzenia, na stałe zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych, Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

źródło: http://niezalezna.pl/34891-zmusza-uczniow-do-obejrzenia-poklosia

Nathaniel_Demerest

2012-11-16, 22:35
wert234 napisał/a:

Aha, czyli przypie**alacie się do filmu fabularnego, bo ktoś pewnie pomyśli, że to prawda? W ch*ju mam opinię amerykańców czy żydów, przecież już są polskie obozy zagłady, amerykanie wygrali wojnę z hitlerem, żydzi to atakowane bez winy aniołki ze skrzydełkami srające tęczą, a teraz przez holocaust należy im się pół świata... tylko co z tego? Tak ważna jest dla was opinia idiotów? Tak ważna, żeby się przez nią pienić i po raz kolejny dzielić między rodakami? Patrioci, k***a wasza mać, szkoda słów...

'

yoshi88-88 napisał/a:

k***a,gdzie ja żyję ... Newsy z niezależnej jako k***a hit sezonu... Ja pie**ole - dramat!!!!!
Toż poziom tego portalu to fakt i jakieś c**y na koniu w se. Jeżeli ktoś nie wie co to za siedlisko debili , polecam tam wejść i k***a poczytać ich njusy i komentarze ludzi.

A co do pokłosia , ciekaw jestem który tuman obejrzał najpierw ten film , a potem wziął się za wypowiedzi. k***a , rękę ... ba ! kutacha dam sobie odciąć, że większość to k***a nawet na oczy zwiastunia nie widziała , tylko wszędzie żydowski spisek węszy.

Ale serio, k***a w ciężkim szoku jestem , nius z niezaleznej - no i k***a jeszcze poklask znajduję .



wert234 napisał/a:

a kto ci k***a nazywa naród polski mordercą narodu żydowskiego? chcesz historii, ucz się całej a nie wybiórczo. Już to w innym temacie pisałem, byli Polacy bohaterowie, byli Polacy k***y i szuje, działo się dobrze i źle. chcesz żeby było jak w korei? gdzie w książkach piszą tylko i wyłącznie o wspaniałym narodzie i umiłowanym wodzu? puknij się k***a w łeb jeden z drugim.



wert234 napisał/a:

Wy jesteście tacy tępi tak sami z siebie, czy wam ktoś za to płaci? Antypolski film? Lewactwo? Co to k***a, w dupach się poj***ło wam już do reszty? Jeszcze może któryś powie, że nie mordowaliśmy żydów, a każdy polak to bohater? Wstyd mi za takich debili, to przez was na całym świecie przyklejają nam metki półgłówków.




Nie srajcie ogniem sk***ysyny, bo i tak nie ograbicie Polaków z resztki ich majątków.
pie**olone żydowskie ścierwo, nie posiadające za gram przyzwoitości i wdzięczności. Tyle Polaków przelało krew swoją i swych rodzin, by wasi gadzi dziadowie mogli służyć w NKWD lub za granicą pluć na Polaków.
Jesteście tak k***a żałośni, że wasza hipokryzja bije wszelkie słupki debilizmu. Zapomnieliście że Polska została wyróżniona jako kraj który najaktywniej ratował żydów? Już k***a nie pamiętacie, że lista osób ratujących żydów jest w większości opanowana przez Polaków?

Takie gówno jak wy, jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Dno i szambo!

anonymousm

2012-11-16, 22:36
!Timon napisał/a:

@wert234

kiedy z Polski próbuje się zrobić kata IIWŚ



No właśnie, ja się pytam - kiedy? I gdzie? Chyba w waszych popie**olonych łysych łbach i na waszych ch*jowych portalikach, bo wy się ciągle musicie wzmagać i mobilizować.
Ciągle sobie wymyślacie wrogów, pojeby.

Atreyu

2012-11-16, 22:36
Sęk w tym że wielu wtedy żydów...ratowało.

Natomiast mam wrażenie dziś - czytając komentarze, myślę że wielu tu piszących nie zawiodłoby autorów takiego filmu.

O ironio, są w tej grupie Ci co krzyczą najgłośniej.

Należy walczyć z fałszywą historią i zakłamaniem, ale przykre jest to że często osoby które [słusznie] walczą z taką propagandą same dokładają cegiełki do obrazu Polaka który żałuje że w komorach nie zabito więcej ludzi - ojców, matek, dzieci - tak jak w jednym komentarzu wyżej o Hitlerze.

Archeolog

2012-11-16, 22:38
Ja pie**ole, miałem nadzieję, że nie doczekam takiego dnia, kiedy na stronie głównej mojego kochanego Sadistica będą pojawiać się newsy z takiego propagandowego śmiecia jakim jest m.in. niezalezna.pl. Jakbym chciał czytać to gówno to wchodziłbym na ten sk***iały portal. Czy na Sadisticu już na dobre zagościła polityczna propaganda? Po ostatnim natężeniu, głównie prawackich wypocin, mam takie nieodparte wrażenie. W każdym bądź razie mam nadzieję, że to tylko chwilowy trend.

:ks_homer:

Koniec Świata

2012-11-16, 22:45
Wbrew patriotycznemu kołtunizmowi, my Polacy również mamy troszkę za uszami. Niestety ludzie, którzy krzyczą "Bóg, Honor, Ojczyzna" mają najmniejsze pojęcie o honorze, a o złożone myślenie nie można ich podejrzewać. Ich wersja historii jest wycmokana i wyidealizowana do granic absurdu. Wszyscy nas atakowali, a my się broniliśmy. Broniliśmy Europy, broniliśmy wszystkiego. ch*j z tym, że nie przyniosło nam to sławy, ani bogactwa, ważne że obrońca Europy Anders Breivik docenił zasługi Jana III Sobieskiego. Wypijmy za to wódeczkę Sobieski z Brucem Willisem i fantazjujmy o Wielkiej Polsce i o rewolucji. Niech będzie ch*jnia i nędza, ale ważne że nasza. :badyl:

xts

2012-11-16, 22:47
Atreyu napisał/a:

Sęk w tym że wielu wtedy żydów...ratowało.

Natomiast mam wrażenie dziś - czytając komentarze, myślę że wielu tu piszących nie zawiodłoby autorów takiego filmu.

O ironio, są w tej grupie Ci co krzyczą najgłośniej.

Należy walczyć z fałszywą historią i zakłamaniem, ale przykre jest to że często osoby które [słusznie] walczą z taką propagandą same dokładają cegiełki do obrazu Polaka który żałuje że w komorach nie zabito więcej ludzi - ojców, matek, dzieci - tak jak w jednym komentarzu wyżej o Hitlerze.




wg twojego toku rozumowania urodziłem się antysemitą "bo tak"

jeszcze 5 lat temu nic bym takiego nie napisał o żydach, sami sobie k***y winne

j***ne żydostwo wybrany naród z atomówkami, wykorzystywaniem holokaustu i nikt nie pierdnie

nikt, nawet ty pisząc takie bzdury to udowadniasz

Koniec Świata napisał/a:

Niech będzie ch*jnia i nędza, ale ważne że nasza.



większość należy do żydów, oddawaj

Chmieluc

2012-11-16, 22:49
Mam wrażenie że wszystkich popriedoliło. Wszędzie wszyscy widzą jakiś j***ny spisek. Jak nie trotyl na samolocie(który wcześniej byl bombą próżniową) to nagle pojawił sie temat, że pokłosie to antypolski film. k***a, ludzie ogranijcie się! Świat nie jest ani biały ani czarny. Część polaków to wspaniali ludzie a część to k***y bez honoru. I tak jest z każdym narodem. Część polaków tłókłą by żydów inna część ma to w dupie a jeszcze inna część ma zwykłą ludzką empatię i nie patrzą na pochodzenie. I ten film jest właśnie o tym. Nie róbmy z siebie narodu wybranego.

PS: dla tych co widzą tylko biel i czerń to owszem byłem za PO ale już mi przeszło. Obecnie mam dużo czasu do następnych wyborów i zobacze kto najlepiej będzie reprezentował liberalny konserwatyzm.

Atreyu

2012-11-16, 22:51
Jak już "bojownicy internetu" przestaną srać ogniem to zapraszam tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata#Statystyka

To chyba wyjaśnia całkiem sporo w kwestii kto żydom pomagał przede wszystkim, nawet jeśli były [a pewnie były] pojedyncze przypadki agresji ze strony polaków. Nawet jako patriota nie jestem skłonny uwierzyć że takich przypadków nie było, ale stanowią one marginalny ułamek wobec tego co Polacy zrobili dla nich dobrego wtedy.

Za to co jest teraz, poziom agresji w stosunku do wszystkich żydów... Jakoś specjalnie ich nie kocham, ale w '39-'45 pewnie zdarzali się naziści o delikatniejszych poglądach. Tak jak pisałem w poprzednim poście, bawi mnie skrajna nienawiść połączona z narzekaniem że mają o polakach takie zdanie. ;-)

wert234

2012-11-16, 22:51
Codziennie zadziwia mnie, jakimi ludzie są idiotami. pie**olona propaganda rozbucha wszystko do rangi międzynarodowej afery. Niczym się nie różnicie od siebie, tak samo wyprane, tępe łby, w które można pchać tyle gówna ile wlezie. Prawicowe oszołomy, lewicowe oszołomy, katole, islamscy ekstremiści, łykają wszystko, byle by źródłem był kolejny oszołom z ich paczki, i byle po ich myśli. Gardzę takim ścierwem. Bezmyślne, bezrefleksyjne, najgłośniej krzyczące pajace. Proszę, pozabijajcie się jak najszybciej między sobą.

xts

2012-11-16, 22:53
wert234 napisał/a:

Codziennie zadziwia mnie, jakimi ludzie są idiotami. pie**olona propaganda rozbucha wszystko do rangi międzynarodowej afery. Niczym się nie różnicie od siebie, tak samo wyprane, tępe łby, w które można pchać tyle gówna ile wlezie. Prawicowe oszołomy, lewicowe oszołomy, katole, islamscy ekstremiści, łykają wszystko, byle by źródłem był kolejny oszołom z ich paczki, i byle po ich myśli. Gardzę takim ścierwem. Bezmyślne, bezrefleksyjne, najgłośniej krzyczące pajace. Proszę, pozabijajcie się jak najszybciej między sobą.



dobra widzę, że dupa pękła i stałeś się wylewny

trolled

ps: żydki do gazu

Atreyu

2012-11-16, 22:53
@wert234.

I dlatego każda skrajność i fanatyzm, w szczególności nastawiony nie na promocje własnych wartości tylko niszczenie cudzych - jest zły.

mo...........et

2012-11-16, 22:54
dobre w h*j, portal polityczny gdzie wypowiadają się sami ekstremiści. Trzeba się wyluzować Panowie. Mniej spiny , więcej zabawy.

Atreyu

2012-11-16, 22:57
@xts.

Tak jak pisałem jakoś specjalnie żydów nie kocham, ani ich polityki, ani państwa Izraelskiego... ale jak można chcieć ich zabijać i jednocześnie obrażać się że mają ch**owe zdanie o polakach - tego mimo wielkich starań nie zrozumiem. :-D

Sl...........nx

2012-11-16, 23:02
Nie oglądałem filmu i szczerze, nie mam pojęcia, czy zamierzam go obejrzeć.

Co do żydów, to:
Polacy żydom pomagali, to przede wszystkim. Zdarzali się ludzie, którzy żydów sprzedawali, tak to już bywa.
Ale czy żydzi są święci? W czasie wojny na terenach wschodnich niejednokrotnie uprzykrzali polakom życie. Niektóre z wymienionych akcji to było nic innego, jak odwet.
Ba, żydzi potrafili nawet działać w czymś takim, jak Żagiew, czyli Żydowska Gwardia Wolności, organizacji, która kolaborowała z Gestapo, wydając żydów i polaków. k***a, swój własny naród w takich czasach wydawać najeźdźcy, który żydów traktował jak ścierwo.

A teraz żydzi domagają się pieniędzy za nic. Robią nam antyreklamę na świecie. Myślicie, że skąd się wzięła gadka Obamy o "polskich obozach śmierci"? Przecież ktoś mu to przemówienie pisał.
A ta cała k***a zaj***na, Debbie Schlussel?

Wśród żydów trafiają się porządni ludzie, jednakże trafia się też sporo ludzi wietrzących własny interes, nie liczących się z ludźmi, którzy im niegdyś pomogli.