18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zmuszą uczniów do obejrzenia „Pokłosia”

Kawagawa • 2012-11-16, 19:11
Mi się to w głowie nie mieści, będą uczyć dzieciaki że ich naród to antysemici mordujący Żydów. Sk***ysyny. Ale do rzeczy:

Antypolski film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” będzie obowiązkowym punktem szkolnych lekcji?! Prawdopodobnie tak się stanie, bo już do warszawskich szkół trafiają „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”.

Informację o akcji stołecznych urzędników portal Niezalezna.pl otrzymał od zaniepokojonych Czytelników. Dotarliśmy do zaproszenia podpisanego przez Bożenę Głażewską-Rzeźnik, głównego specjalistę Biura Edukacji Urzędu m.s. Warszawy (Wydział Przedszkoli, Szkół i Opieki Psychologiczno-Pedagogicznej).
„Uprzejmie proszę o przekazanie do szkół ponadgimnazjalnych z terenu Państwa Dzielnicy uaktualnionych scenariuszy lekcji, które powstały na podstawie filmu „Pokłosie” wraz z planem spotkania w kinie ATLANTIC w dniu 13. 11. br.” – czytamy.

Otrzymaliśmy również program tego spotkania. Podczas powitania jego organizatorka miała za zadanie wygłosić krótki wstęp na temat filmu, a także „podkreślenie walorów edukacyjnych”. Niepokojące jest, że teraz przyszła kolej na uczniów, którzy będą zmuszani do oglądania „Pokłosia”, a później – w trakcie lekcji – będzie się im wmawiać jak ważne jest to „dzieło”.

Gotowe są już bowiem – sygnowane przez Narodowe Centrum Kultury – „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”. Wymyślono nawet scenariusz zajęć: „Z jaką prawdą każe nam się zmierzyć film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”?” Przewidziano na nie aż dwie godziny lekcyjne oraz – tego się można było spodziewać – wyjście do kina. Zapewne za kilka dni dowiemy się, że „Pokłosie” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Polaków, a „Gazeta Wyborcza” lub TVN24 ogłosi sukces frekwencji. Ciekawe, czy wspomną o obowiązkowym oglądaniu filmu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Za wyjątkowo szokujący trzeba uznać jeden z punktów materiałów przekazanych nauczycielom. Zacytujemy go w całości:

Przedstaw uczniom fakty: w różnych miejscowościach w Polsce, m.in. w Wąsoszu, Radziłowie, Jedwabnem w 1941 roku miały miejsce masowe zbrodnie na ludności żydowskiej dokonane przez miejscowych Polaków. Przed wojną, w 1939 roku, w Polsce mieszkało 3 474 000 Ż ydów. Byli oni skupieni głównie w dużych i mniejszych miastach: 77% żyło w miastach, a 23% na wsiach. W niektórych województwach stanowili blisko połowę mieszkańców. Relacje między obiema narodowościami były skomplikowane; większość Żydów nie asymilowała się z Polakami, wielu Polaków było antysemitami. Po wojnie, przez cały okres PRL-u, oficjalnie się o tym nie mówiło. Publiczne dyskusje w mediach i środowiskach naukowych rozgorzały po ukazaniu się w 2000 roku kontrowersyjnej książki polskiego socjologa żydowskiego pochodzenia, na stałe zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych, Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

źródło: http://niezalezna.pl/34891-zmusza-uczniow-do-obejrzenia-poklosia

Dymekx

2012-11-16, 21:44
Film wypuszczony w momencie gdzie Żydzi z zagranicy przyrównują nas do Hitlerowców, pojedyncze przykłady sprzedawania Żydów Niemcom przez Polaków, Żydzi traktują jak ogół. Te hamerykańskie Żydki nie mogą zrozumieć, że od Niemców już odszkodowania dostali. Więcej zbrodniarzy nie mieli to muszą sobie ich zrobić, bo nie wystarczy im na wzbogacanie uranu. W dupie potomkowie tych Żydów mają to, że Polacy jako pierwsi stanęli do walki o swoją jak i ich wolność. Polska była jedynym krajem gdzie stworzono organizację pomocy żydom. A ten film co? Na podstawie wymyślonego zdarzenia popiera akcje amerykańskich Żydów, można powiedzieć „ale to tylko film wymyślone zdarzenie” Żydzi i tępawy zachód postarają się by wszyscy myśleli, że ten film SF jest filmem dokumentalnym.
My skupmy się na pielęgnowaniu pamięci i ideałów naszych przodków, mało mamy wrogów, którzy czyhają by oczernić nasz kraj? Oczernianie Polski zostawmy wrogom.

wert234

2012-11-16, 21:56
Aha, czyli przypie**alacie się do filmu fabularnego, bo ktoś pewnie pomyśli, że to prawda? W ch*ju mam opinię amerykańców czy żydów, przecież już są polskie obozy zagłady, amerykanie wygrali wojnę z hitlerem, żydzi to atakowane bez winy aniołki ze skrzydełkami srające tęczą, a teraz przez holocaust należy im się pół świata... tylko co z tego? Tak ważna jest dla was opinia idiotów? Tak ważna, żeby się przez nią pienić i po raz kolejny dzielić między rodakami? Patrioci, k***a wasza mać, szkoda słów...

xts

2012-11-16, 22:00
wert234 napisał/a:

Aha, czyli przypie**alacie się do filmu fabularnego, bo ktoś pewnie pomyśli, że to prawda? W ch*ju mam opinię amerykańców czy żydów, przecież już są polskie obozy zagłady, amerykanie wygrali wojnę z hitlerem, żydzi to atakowane bez winy aniołki ze skrzydełkami srające tęczą, a teraz przez holocaust należy im się pół świata... tylko co z tego? Tak ważna jest dla was opinia idiotów? Tak ważna, żeby się przez nią pienić i po raz kolejny dzielić między rodakami? Patrioci, k***a wasza mać, szkoda słów...



wyobraź sobie, że każdy w twoim gimbazjum nazywałby cie cwe*em, tylko co z tego, przeca masz wyj***ne na idiotów

yoshi88-88

2012-11-16, 22:14
k***a,gdzie ja żyję ... Newsy z niezależnej jako k***a hit sezonu... Ja pie**ole - dramat!!!!!
Toż poziom tego portalu to fakt i jakieś c**y na koniu w se. Jeżeli ktoś nie wie co to za siedlisko debili , polecam tam wejść i k***a poczytać ich njusy i komentarze ludzi.

A co do pokłosia , ciekaw jestem który tuman obejrzał najpierw ten film , a potem wziął się za wypowiedzi. k***a , rękę ... ba ! kutacha dam sobie odciąć, że większość to k***a nawet na oczy zwiastunia nie widziała , tylko wszędzie żydowski spisek węszy.

Ale serio, k***a w ciężkim szoku jestem , nius z niezaleznej - no i k***a jeszcze poklask znajduję .

wert234

2012-11-16, 22:14
xts - Już widzę idiotę z którym nie warto dyskutować, ale masz szczęście, że mi się akurat nudzi. Domniemam, że najlepszą metodą na obrzucenie "cwe*em" według ciebie jest riposta w stylu "chyba twój stary", a taki mniej więcej mają poziom reakcje niektórych na wyżej wymieniony film. Otóż wyobraź sobie, że w oczach ludzi na jako takim poziomie, jest to żałosne i śmieszne. Mało tego, domyślam się, że mało który z krzykaczy obejrzał film. Dlaczego nie potraficie pogodzić się z FAKTEM, że Polacy mordowali żydów? Dlaczego najnormalniejsza reakcja, na przykład "fakt, zdarzały się i w naszym narodzie czarne owce, hańbiące swoim zachowaniem cały naród, ale nie zapominajmy też o bohaterach, którzy ryzykowali swoim życiem by ratować innych, dla przykładu - (tu wjeżdżają niezliczone linki i piękne historie)." Czy serio uważasz, że po takich reakcjach, ktoś wytykałby nas palcami krzycząc "antysemici i mordercy!"? Według mnie raczej "Co za dojrzały naród, potrafiący prawdziwie rozmawiać o własnej historii", albo "Faktycznie, bohaterskie historie i waleczność Polaków przyćmiewa mroczne incydenty, które przecież zdarzają się wszędzie".

A teraz wypie**alaj do lekcji :*

ChEsTeR93

2012-11-16, 22:14
no i dobrze niech uświadomią co robili nasi rodacy . żyd to zły człowiek i tyle bez powodu ich nikt nie tępił...
A wert234 wiedz to że obcy ludzie pamiętają zazwyczaj te złe rzeczy które się działy .

Krzysiek14199

2012-11-16, 22:17
Byłem,widziałem i film ciekawy, chodź końcówka jak dla mnie jest nie zrozumiała... Po tym filmie moje poglądy nie zmieniły się i nadal uważam że żyd to żyd. Wielu, bardzo wielu Polaków ratowało tyłki żydkom narażając się na śmierć.

Massdeath

2012-11-16, 22:18
Raz - Polski na mapach nie było - więc o jakie k***a pieniądze im chodzi - won do III rzeszy (vel. Niemiec) albo ZSSR (Rosja, Ukraina)
Dwa - Żydzi amerykańscy teraz tak dumnie mordy pejsate puszą - a gdy przekazano informacje o tym co się dzieje w Nazistowskich obozach śmierci ? Nic k***a totalnie mieli wyj***ne.
Trzy - Żydzi zawsze prowokowali i teraz również prowokują - zobaczcie co się dzieje w mediach - BIEDNY IZRAEL MUSIAŁ ODPOWIEDZIEĆ OGNIEM NA ATAK RAKIETOWY (przedpotopowych rakiet) - a co wywołało ten atak ze strony palestyny ? Dla mediów nic się stało tylko banda popapranych terrorystów znowu bidnych żydków bije. A to Izrael zabił jednego z przywódców Hamasu Ahmeda al-Jabariego. Arabusy z natury to narwańcy nie można było tego kroku przemyśleć ?

xts

2012-11-16, 22:20
wert234 napisał/a:

xts - Już widzę idiotę z którym nie warto dyskutować, ale masz szczęście, że mi się akurat nudzi. Domniemam, że najlepszą metodą na obrzucenie "cwe*em" według ciebie jest riposta w stylu "chyba twój stary", a taki mniej więcej mają poziom reakcje niektórych na wyżej wymieniony film. Otóż wyobraź sobie, że w oczach ludzi na jako takim poziomie, jest to żałosne i śmieszne. Mało tego, domyślam się, że mało który z krzykaczy obejrzał film. Dlaczego nie potraficie pogodzić się z FAKTEM, że Polacy mordowali żydów? Dlaczego najnormalniejsza reakcja, na przykład "fakt, zdarzały się i w naszym narodzie czarne owce, hańbiące swoim zachowaniem cały naród, ale nie zapominajmy też o bohaterach, którzy ryzykowali swoim życiem by ratować innych, dla przykładu - (tu wjeżdżają niezliczone linki i piękne historie)." Czy serio uważasz, że po takich reakcjach, ktoś wytykałby nas palcami krzycząc "antysemici i mordercy!"? Według mnie raczej "Co za dojrzały naród, potrafiący prawdziwie rozmawiać o własnej historii", albo "Faktycznie, bohaterskie historie i waleczność Polaków przyćmiewa mroczne incydenty, które przecież zdarzają się wszędzie".

A teraz wypie**alaj do lekcji :*



ty to kminisz, a to kminie ale żydowstwo ma zawsze ukryty plan w tym co robi.

i polecam ci dokumencik jak działają pejsaci

http://www.sadistic.pl/znieslawienie-wykreowany-antysemityzm-vt146085.htm

lordkowal

2012-11-16, 22:21
jacek197 napisał/a:

czekamy na "bunt nauczycielski" - mają chyba mózgi nie?



taa napewno maja - sryliard lat nauki religii w szkole - wszyscy sie buntowali.

ł...........na

2012-11-16, 22:21
Dotychczas robiłem wszystko żeby móc wyjechać do Niemiec. Niestety,żydzi i murzynki bambo ,też kitajce zajeły tą zajebistą nację. Szkoda ,chyba Szwecja zostaje najlepszym schronem na stare lata ;/

xts

2012-11-16, 22:22
łódźpodwodna napisał/a:

Dotychczas robiłem wszystko żeby móc wyjechać do Niemiec. Niestety,żydzi i murzynki bambo ,też kitajce zajeły tą zajebistą nację. Szkoda ,chyba Szwecja zostaje najlepszym schronem na stare lata ;/



norwegia za panowania breivika też by uszła

anonymousm

2012-11-16, 22:27
Prawaki jak zwykle łżą w żywe oczy.
Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia do kina. Materiały mają charakter pomocniczy. Jeżeli chcesz iść z uczniami do kina, to proponujemy następujący program lekcji. Wydawnictwa czy w tym wypadku producenci filmowi zasypują szkoły takim gównem, codziennie do nauczycieli trafia wiele propozycji lekcji.
Polacy mordowali Żydów.
Polacy ratowali Żydów.
Polacy są dobrzy i źli.
Zróbmy dobry film o dobrym Polaku, jak Spielberg zrobił o Schindlerze, dobrym Niemcu, bo tacy też byli.
Krauze powinien zrobić film o Irenie Sendlerowej, zamiast ośmieszać się filmem o spisku na życie kaczora niedolota. On robił dobre filmy o dobru.
W "Pianiście" Polańskiego macie tylko dwie złe osoby, reszta Polaków (i jeden Niemiec) pomagają Szpilmanowi. Dziesiątki milionów ludzi na całym świecie widziały ten film.

wickeD

2012-11-16, 22:27
xts napisał/a:


ma sens, to nauczyciele powinni stać w obronie młodych gimbazowych umysłów


Tyle, że ten film ma trafić do szkół ponadgimnazjalnych.

A sam fakt jest doprawdy oburzający... Polak ma być świętszy niż papież i Jezus razem wzięci.

!Timon

2012-11-16, 22:30
@wert234

Tak byli Polacy którzy mordowali żydów, byli żydzi mordujący włochów [myślę o mafii amerykańskiej z początków XXw.], byli zapewne czesi mordujący niemców, może i francuzi mordujący anglików.

Robienie z tego wydarzenia szumu w momencie kiedy z Polski próbuje się zrobić kata IIWŚ po prostu jest głupie. Widać, że jesteś naiwnym człowiekiem bo w polityce międzynarodowej w dupę możesz sobie wsadzić szlachetne rozgrzeszania się. Wszystkie takie mendy społeczne zamiatasz pod dywan a chwalisz się tym co dobrego zrobiłeś a my MAMY SIĘ CZYM CHWALIĆ.