18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zmuszą uczniów do obejrzenia „Pokłosia”

Kawagawa • 2012-11-16, 19:11
Mi się to w głowie nie mieści, będą uczyć dzieciaki że ich naród to antysemici mordujący Żydów. Sk***ysyny. Ale do rzeczy:

Antypolski film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” będzie obowiązkowym punktem szkolnych lekcji?! Prawdopodobnie tak się stanie, bo już do warszawskich szkół trafiają „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”.

Informację o akcji stołecznych urzędników portal Niezalezna.pl otrzymał od zaniepokojonych Czytelników. Dotarliśmy do zaproszenia podpisanego przez Bożenę Głażewską-Rzeźnik, głównego specjalistę Biura Edukacji Urzędu m.s. Warszawy (Wydział Przedszkoli, Szkół i Opieki Psychologiczno-Pedagogicznej).
„Uprzejmie proszę o przekazanie do szkół ponadgimnazjalnych z terenu Państwa Dzielnicy uaktualnionych scenariuszy lekcji, które powstały na podstawie filmu „Pokłosie” wraz z planem spotkania w kinie ATLANTIC w dniu 13. 11. br.” – czytamy.

Otrzymaliśmy również program tego spotkania. Podczas powitania jego organizatorka miała za zadanie wygłosić krótki wstęp na temat filmu, a także „podkreślenie walorów edukacyjnych”. Niepokojące jest, że teraz przyszła kolej na uczniów, którzy będą zmuszani do oglądania „Pokłosia”, a później – w trakcie lekcji – będzie się im wmawiać jak ważne jest to „dzieło”.

Gotowe są już bowiem – sygnowane przez Narodowe Centrum Kultury – „Materiały dydaktyczne dla nauczycieli do przeprowadzenia lekcji na podstawie filmu Pokłosie”. Wymyślono nawet scenariusz zajęć: „Z jaką prawdą każe nam się zmierzyć film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”?” Przewidziano na nie aż dwie godziny lekcyjne oraz – tego się można było spodziewać – wyjście do kina. Zapewne za kilka dni dowiemy się, że „Pokłosie” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Polaków, a „Gazeta Wyborcza” lub TVN24 ogłosi sukces frekwencji. Ciekawe, czy wspomną o obowiązkowym oglądaniu filmu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Za wyjątkowo szokujący trzeba uznać jeden z punktów materiałów przekazanych nauczycielom. Zacytujemy go w całości:

Przedstaw uczniom fakty: w różnych miejscowościach w Polsce, m.in. w Wąsoszu, Radziłowie, Jedwabnem w 1941 roku miały miejsce masowe zbrodnie na ludności żydowskiej dokonane przez miejscowych Polaków. Przed wojną, w 1939 roku, w Polsce mieszkało 3 474 000 Ż ydów. Byli oni skupieni głównie w dużych i mniejszych miastach: 77% żyło w miastach, a 23% na wsiach. W niektórych województwach stanowili blisko połowę mieszkańców. Relacje między obiema narodowościami były skomplikowane; większość Żydów nie asymilowała się z Polakami, wielu Polaków było antysemitami. Po wojnie, przez cały okres PRL-u, oficjalnie się o tym nie mówiło. Publiczne dyskusje w mediach i środowiskach naukowych rozgorzały po ukazaniu się w 2000 roku kontrowersyjnej książki polskiego socjologa żydowskiego pochodzenia, na stałe zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych, Jana Tomasza Grossa „Sąsiedzi”.

źródło: http://niezalezna.pl/34891-zmusza-uczniow-do-obejrzenia-poklosia

Luck95

2012-11-17, 03:23
że niby "bunt nauczycieli"? lol, sadole, nie znacie realiów polskieg systemu edukacji. większość nauczycieli ma tak nasrane we łbie i są tak przez system ukierunkowywani ,że opiewali by na lekcjach walory smakowe gówna, gdyby MEN to im nakazał. wiem,bo znam te środowisko z różnych stron.

!Timon

2012-11-17, 08:05
@anonymousm


Kretyńskie pogłoski powiadasz... no k***a a niby jakie są podstawy ich religii?
Ja wiem, że chciałbyś ich troszkę po fiutach polizać i się przypodobać, ale wg ich wiary wszyscy niewierzący są dla nich podludźmi i to jest fakt. Czy to się komuś podoba czy nie to jest rzeczywistość.
Ja w żaden sposób nie nawołuję do przemocy fizycznej względem Żydów bo i powodów do tego nie ma.
Wojna werbalna za to toczy się w najlepsze.

Obecny stan naszej świadomości narodowej, naszego postrzegania na świecie to WYPADKOWA [trudne słowo - polecam słownik] działania w skali całego kraju. Skoro nie jest źle z tym postrzeganiem Polski w świecie jak to niektórzy uważają to znaczy, że wszyscy popaprani ekstremiści są potrzebni, żeby równowaga nie przechyliła się w stronę Żydofilów. Im więcej będzie śpiewania jacy to my zły naród byliśmy tym więcej będzie radykałów żeby to zrównoważyć.
Zatem 'kajając się w popiele' osiągniemy większą polaryzację społeczeństwa, prowadząc politykę, że nic się nie stało utrzymamy status quo który mniej lub bardziej społeczeństwo zadowala.

Prometheus_Coprophagus

2012-11-17, 10:05
Świetny film o przebaczeniu, zrozumieniu, dociekaniu prawdy oraz narastaniu konfliktów międzyludzkich - ale zawsze znajdzie się idiota, według którego film jest antypolski, scena mordowania Żydów w filmie jest najważniejsza, a cała reszta ze wszystkimi walorami gówno warta.

Kawagawa

2012-11-17, 10:29
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Świetny film o przebaczeniu, zrozumieniu, dociekaniu prawdy oraz narastaniu konfliktów międzyludzkich - ale zawsze znajdzie się idiota, według którego film jest antypolski, scena mordowania Żydów w filmie jest najważniejsza, a cała reszta ze wszystkimi walorami gówno warta.



To niech zrobią taki sam film o narastaniu konfliktu pomiędzy Madagaskarskimi motylami. Też będzie piknie a w tle nie będzie oskarżania Polaków o popieranie Holokaustu.

Izrael od momentu powstania miał kosę z każdym swoim sąsiadem. Ja naprawdę nie jestem antysemitą, ale jestem Polakiem i nie pozwolę po prostu swojej Ojczyzny szkalować.

Prometheus_Coprophagus

2012-11-17, 10:40
Kawagawa napisał/a:

Też będzie piknie a w tle nie będzie oskarżania Polaków o popieranie Holokaustu.



Przejrzyj sobie statystyki - po pierwsze w obozach ginęli obywatele Polski nie tylko żydowskiego pochodzenia, po drugie co czwarty medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata powędrował do Polski, po trzecie rząd RP na uchodźstwie zawiązał Radę Pomocy Żydom. Wniosek jest prosty - teoretyczne popieranie przez Polaków holokaustu łatwo jest zanegować.

Inna sprawa, że zawsze znajdzie się jakiś baran bądź ekstremista, który stwierdzi, że Żydzi są winni całego zła na świecie. Podobnie w Izraelu znajdą się barany lub ekstremiści, według których każde państwo na świecie ma na celu zniszczenie państwa Izrael. Jeśli wierzysz którejkolwiek z tych dwóch opcji, zostałeś zmanipulowany, wciągnięty w konflikt typowy dla totalitarystów, to jest taki, w którym obie zwaśnione strony krzyczą "są tylko dwie strony, nasza i ta druga". Jak za komuny, "bohaterski bojownik o dobrobyt socjalistycznego społeczeństwa" i "zapluty karzeł reakcji".

Pozdrawiam trzeźwo myślących.

Kawagawa

2012-11-17, 11:12
Prometeus Coprophagus napisał/a:



Przejrzyj sobie statystyki - [...]Wniosek jest prosty - teoretyczne popieranie przez Polaków holokaustu łatwo jest zanegować.
[.....]
Inna sprawa, że zawsze znajdzie się jakiś baran bądź ekstremista, który stwierdzi, że Żydzi są winni całego zła na świecie.

Pozdrawiam trzeźwo myślących.



Ale powiedz mi, kto czyta statystyki? Wrażenie się liczy, efekt. Z "Polskimi obozami śmierci" walczymy bezskutecznie od lat, a jest to brednia totalna.

Po filmie pozostanie wrażenie, niesmak, żadna statystyka tego potem nie zmieni. Obejrz sobie ten film jak młodzi Żydzi przyjeżdżają do polski przed służbą w wojsku i jakie mają zdanie o Polakach.
Z tym pozdrawianiem trzeźwo myślących to trochę nie fair, bo to że ktoś uważa inaczej nie oznacza że nie myśli trzeźwo :)

Prometheus_Coprophagus

2012-11-17, 11:21
Kawagawa napisał/a:

Ale powiedz mi, kto czyta statystyki? Wrażenie się liczy, efekt.



Właśnie tak twierdzących łatwo jest zmanipulować. Wmówić im, że wyjątek jest ważniejszy niż reguła. To tak jak z "polskimi obozami śmierci" - mądry człowiek sięgnie do literatury, zmanipulowany uzna, że skoro w TV powiedzieli "polskie obozy śmierci", to z pewnością Polacy mordowali Żydów na masową skalę. Bo liczy się wrażenie, efekt. Może nawet jest to opinia bardzo rzadka, bo pewnie większość zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że holokaust wynikał z ówczesnej polityki Niemiec - ale znowu, liczy się wrażenie, efekt. Można potem zasugerować, że w szkole nas okłamywali, a wszystkiemu byli winni Polacy. A może nawet i sami Żydzi? Manipulacja, manipulacja, po trzykroć manipulacja. A ludzie to łykają.

Wydajesz się być mądrym gościem - nie daj się wciągnąć w przepychankę, która jest na rękę tylko i wyłącznie idiotom, którym zależy na tym, aby znaleźć sobie (lub innym) wroga.

sidsky

2012-11-17, 11:34
Zachowujecie się jakby ktoś za granicą chciał oglądać polskie filmy. Już pominę milczeniem fakt, że uczniowie szkół leją ciepłym moczem na wszelkie filmy dokumentalne czy historyczne puszczane na lekcjach...

Kawagawa

2012-11-17, 11:37
Prometeus Coprophagus napisał/a:



Właśnie tak twierdzących łatwo jest zmanipulować. Wmówić im, że wyjątek jest ważniejszy niż reguła. To tak jak z "polskimi obozami śmierci" - mądry człowiek sięgnie do literatury, zmanipulowany uzna, że skoro w TV powiedzieli "polskie obozy śmierci", to z pewnością Polacy mordowali Żydów na masową skalę.

Wydajesz się być mądrym gościem - nie daj się wciągnąć w przepychankę, która jest na rękę tylko i wyłącznie idiotom, którym zależy na tym, aby znaleźć sobie (lub innym) wroga.



Masz racje, mądry człowiek zbada sprawę dogłębnie. Natomiast My żyjemy w rzeczywistości w której takich ludzi jest statystycznie mało i trzeba zarządzać zasobami ludzkimi biorąc pod uwagę że nieumiejętnie zrobione WRAŻENIE może i pociągnie skutki nie do naprawienia. Ty się zagłębisz, ja się zagłębię, ale inni nie i dostaniemy łatkę antysemitów.

Prometheus_Coprophagus

2012-11-17, 12:36
Kawagawa, łatki antysemitów niestety nie trzeba niestety przyklejać, poczytaj wcześniejsze komentarze.

Cytat:

sk***ysyni żydzi, Hitler ich tam za mało spalił


Cytat:

żyd to zły człowiek i tyle bez powodu ich nikt nie tępił


Cytat:

żydowstwo ma zawsze ukryty plan w tym co robi


Cytat:

j***ne żydostwo



Zdaję sobie sprawę z tego, że to jednostkowe przypadki, na podstawie których nie można mówić o zdaniu ogółu, ale - jak zauważyłeś - dla wielu liczy się wrażenie i efekt. Skrajności nie powinny rzutować na obraz całości, ale mówi się o nich często, bo są najbardziej widoczne.

Nad tym, że po obejrzeniu filmu społeczność międzynarodowa będzie nas miała za antysemitów najgłośniej płaczą ci, którzy bez przerwy swój własny antysemityzm podkreślają - czy to się przypadkiem nie nazywa "hipokryzja", albo jakoś podobnie?

Dymekx

2012-11-17, 19:18
"Amerykański pisze Żyd, O Waszej za holocaust winie, Obce Żydowi słowo "wstyd", Choć w polskiej chował się rodzinie". Braterskie pozdrowienia dla Żydków ,,|,,(o.O),,|,,. W Polsce jest wielu żydów którzy nie uznają Izraela i nie podpisują sie pod syjonizmem, dlatego gdy Polak mówi Żyd do gazu to chodzi o tych Amerykańskich i Izraelskich.

torro

2012-11-17, 20:26
Kawagawa napisał/a:

Mi się to w głowie nie mieści...



A mnie się nie mieści, jak można zaczynać zdanie od "misię"...
No, ale "prawdziwy" narodowy Polak językiem polskim zwykle posługuje się z niejaką trudnością, ważne by stał na straży honoru i dumy narodowej i nie pozwalał na przedstawianie narodu, ups, przepraszam, Narodu, w złym świetle. Wiadomo przecież, że antysemitów w Polsce nie ma i nie było, to są takie tam lewackie wymysły... A nawet jeśli, to po co to w filmie pokazywać? Nie można zamiast tego nakręcić porządnego filmu o tym jak źli Sovieci zamordowali nam prezydenta stulecia w zamachu nad Smoleńskiem przy pomocy mgły, helu, trotylu i nitrogliceryny? I na to byłoby warto prowadzać szkoły do kina, niech się dzieci uczą patriotyzmu...

Dżony

2012-11-17, 20:49
Dla mnie dużo większym skandalem niż tematyka filmu jest to, że mimo dobrego scenariusza i wyrobionego nazwiska reżysera Pasikowski przez dobrych parę lat nie mógł otrzymać dofinansowania na realizację z Instytutu Sztuki Filmowej mimo, że marni reżyserzy dostawali od nich miliony na głupkowate komedie romantyczne.
Torro nawet nie wiesz jak blisko do realizacji:
http://www.fronda.pl/a/antoni-krauze-wystarczy-pomyslec,23371.html
"Czy w pana filmie będzie już odpowiedź jak to było w Smoleńsku?
Absolutnie tak. Cały czas opieram się na badaniach i śledztwie prowadzonym przez zespół parlamentarny pod kierunkiem posła Antoniego Macierewicza. Mam do nich zaufanie. Zespół uzyskuje swoją wiedzę w oparciu o znakomitej klasy fachowców. Nie tylko naukowców ale i praktyków. Byłem obecny na I konferencji naukowej o katastrofie smoleńskiej i uważam, że ten zespół jest najbliżej prawdy. Na tej podstawie będę starał się zrekonstruować film.

Kiedy będziemy mogli go obejrzeć?
Chciałbym wystartować ze zdjęciami na wiosnę. Trwają jeszcze ostatnie prace nad scenariuszem, bo wciąż dowiadujemy się czegoś nowego z panem Marcinem Wolskim i uzupełniamy na bieżąco. Chciałbym też pokazać sprawę gruzińską, niezwykle ważną. Będziemy się starać, aby film skończyć do końca roku. Zaczniemy na wiosnę."

torro

2012-11-17, 22:09
@up
Załamałeś mnie...

P.S.
Chcą pokazać "sprawę gruzińską". Powinien pokazać incydent z lotu nad Gruzją kiedy to Kaczyński próbował zmusić mjr. Pietruczuka do lądowania w niebezpiecznym terenie i jakie szykany spotkały go za odmowę. Podczas lotu drugim oficerem był kpt. Pietrasiuk. Incydent ten rzuca więcej światła na przyczyny katastrofy niż badania wszystkich komisji.

NieWeszles

2012-11-17, 22:29
Arashel napisał/a:


Tak k***a.... Bo cały naród polski, wykrwawiamy przez nazistów i komunistów, ma przez paru debili i paru kolaborantów przyjąć tytuł morderców narodu żydowskiego...?
Kto tu kuźwa jest półgłówkiem?



Haha, no ty jesteś półgłówkiem, bo nikt nie robi z Ciebie ani z Narodu polskiego morderców. Po prostu Polacy są zakompleksieni i w tej kwestii zachowują się jak żydzi, wiecznie obrażeni i pokrzywdzeni.