18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek Koenigsegg na Gran Turismo Polonia 2013

lunarxd • 2013-06-30, 17:45
Podczas pokazów Gran Turismo Polonia w centrum Poznania jeden z samochodów wjechał w publiczność. 19 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko.




Relacja jednego z uczestników:
"To był ewidentny błąd kierowcy. To była prosta droga. 200 m od startu kierowca nie kontrolował samochodu. Zbyt ostry start, kierowca był ostro najarany na prędkość. Siedziałem w samochodzie i krzyczałem, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że ten samochód za chwilę wyrżnie albo w nas, albo w ludzi którzy tam stali. Zaczepił prawymi kołami o krawężnik i później to już się działo bez jego kontroli. Pojazd środkiem maski uderzył w barierę i następnie odrzucił te bariery i ludzie fruwali."

lunarxd

2013-06-30, 17:49
Patrząc na ilość ludzi, których skosił to wygląda całkiem przyzwoicie ;)

andrewerty

2013-06-30, 17:58
Wypadek podczas pokazów Gran Turismo Polonia. 19 osób rannych, w tym cztery ciężko

Dziamian

2013-06-30, 18:07
natomiast reakcje ludzi z pierwszego filmiku jest wprost przerażająca :hitler: wszyscy odwrócili głowy i nic :homer:

Czczycz

2013-06-30, 18:13
W wyniku wypadku rannych jest 19 osób


Ec...........on

2013-06-30, 18:15
Mhm- póki co nikt nie odszedł w zaświaty podczas tego wypadku.

Sajmonowski

2013-06-30, 18:15
Ty baranie nie zginęło tylko jest rannych 19 osób!!

kasza24

2013-06-30, 18:18
browar za kręgle :)

lunarxd

2013-06-30, 18:41
@Sajmonowski a kto mówi że zginęło?

hamusq

2013-06-30, 18:54


O tutaj kolejne ujecie ;)

PS jakby kogos interesowalo hd: /watch?v=fgSERmN7fj8

lergowiec

2013-06-30, 19:04
kto wie, może jakiś sadysta został ranny i podzieli się z nami materiałem na hardzie :D

yaneks

2013-06-30, 19:06
Błąd kierowcy? Błąd k***a kierowcy? pie**olicie hipolicie! Na PROFESJONALNYCH zawodach ludzie oprócz barierek, oddzieleni są od samochodów min. 50 metrami wolnego pola. Są, owszem, zawody np. w Warszawie, gdzie widownia stoi bliżej, ale to są DRIFTY, gdzie ludzie nie zapie**alają 150 na godzinę.
Winy nie ponosi kierowca, bo to 800-konna maszyna, nad którą ciężko zapanować. Winę ponosi organizacja, że dopuściła ludzi tak blisko asfaltu. Ludzie też są sami sobie winni, bo za plecami stoi SKARPA, na którą sorry, ale takim Koenigseggiem nie ma szans wjechać. Koleś przyjechał na zjazd, mieli wygospodarowaną przestrzeń, to szalał, bo mu było wolno. Nie wiadomo co było przyczyną wypadku, ale gdyby organizacja zgoniła ludzi na skarpy, ten Norweg nie miałby w kogo przypierniczyć i nic by się nie stało, poza oczywistymi stratami materialnymi.

roma21

2013-06-30, 19:07
po wypadku...




:dead:

lunarxd

2013-06-30, 19:17
Miejmy nadzieję że kasa nie pozwoli temu typowi wywinąć się od odpowiedzialności.

@yaneks to był pokaz nie zawody. Kierowcy nie ścigali się tam tylko prezentowali auta. Czy na pokazach bolidów F1 ludzie oddzieleni są metrowym murem od pokazu? Nie. Mówisz że mocne auto nad którym ciężko zapanować co to za tłumaczenie? Nie umie niech nie jeździ prawda jest taka że na nawrotce wyrzuciło go, jego ego ucierpiało i chciał pokazać jaki kozak. Fakt że mogliby zwiększyć poziom zabezpieczeń no ale jak wsiadam do czegoś i wjadę w coś lub kogoś to k***a nie powiem: sory to taki potwór że ciężko go ogarnąć.