18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek Koenigsegg na Gran Turismo Polonia 2013

lunarxd • 2013-06-30, 17:45
Podczas pokazów Gran Turismo Polonia w centrum Poznania jeden z samochodów wjechał w publiczność. 19 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko.




Relacja jednego z uczestników:
"To był ewidentny błąd kierowcy. To była prosta droga. 200 m od startu kierowca nie kontrolował samochodu. Zbyt ostry start, kierowca był ostro najarany na prędkość. Siedziałem w samochodzie i krzyczałem, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że ten samochód za chwilę wyrżnie albo w nas, albo w ludzi którzy tam stali. Zaczepił prawymi kołami o krawężnik i później to już się działo bez jego kontroli. Pojazd środkiem maski uderzył w barierę i następnie odrzucił te bariery i ludzie fruwali."

Un_Nem

2013-07-01, 05:17
i dobrze k***a :hitler:
zabic wszystkich poznaniakow :nazimaja:

Kaskaderdx10

2013-07-01, 06:10
dionizodoros, wiesz że pedał gazu nie działa w systemie 0-1?

ph...........w5

2013-07-01, 07:00
Dawać gifa z 0:13-0:15

ozzy

2013-07-01, 09:21
dionizodoros napisał/a:



Jeździłeś kiedyś samochodem? Może... Ale na 100% nie przyspieszałeś nigdy czymś, co ma 1000 km.



Skąd wiesz? Może jest maszynistą i jechał kiedyś kilometrowym pociągiem :amused:

di...........os

2013-07-01, 14:41
Kaskaderdx10 napisał/a:

dionizodoros, wiesz że pedał gazu nie działa w systemie 0-1?



Koenigsegga zapewne nie będziesz miał okazji prowadzić, ale być może wsiądziesz kiedyś za kierownice litrowego motocyklu. Wtedy być może zrozumiesz, co to znaczy wielka moc w maszynie.


Mam nadzieję, że nie muszę dorzucać, że takie fury jeżdżą na automacie albo łopatkach? Choć tak czy siak na jedynce do stówki zapewne można dociągnąć :) .

thez

2013-07-01, 17:02
Poj***ło was z usprawiedliwianiem kierowcy czy jaki ch*j? Nie panuje nad taką mocą to niech sobie kupi słabszy, a nie fiuta sobie będzie przedłużał. Na te auta powinna być wymagana licencja FIA, nie prawo jazdy zdane na corsie B. Wcisnąć gaz do dechy to każdy idiota potrafi, ten z filmiku jak widać też.

cenius

2013-07-01, 18:32
Cytat:

Jeździłeś kiedyś samochodem? Może... Ale na 100% nie przyspieszałeś nigdy czymś, co ma 1000 km



Kierowcy f1 mają ponad 750 KM i pokazy są bezpieczne

a dlaczego?

bo k***a potrafią jeździć i są profesjonalistami do chója

a to jakiś zwykły rudy norweg który na odcinku 50 metrów dwa razy nie zapanował nad autem.

Laaska

2013-07-01, 19:09
Jebnął to jebnął na h*j drążyć temat ? jest juz to tego z 7 stron

yaneks

2013-07-01, 23:32
@Newbie2010
"@up, masz rację, koleś miał skilla jak sk***ysyn, fail za failem. Zacytuję tutaj słowa, które pojawiły się w komentarzach "(...) sory, taki potwór, że nie ogarnąłem".

Leciałeś w fotel na każdej nierówności? Jakim cudem? Takie przyspieszenie na nierównościach? "

Pokazałeś mędrku że o samochodach wiesz tyle, co nauczyli cię w szkole na fizyce, czyli nic. Na każdej nierówności noga delikatnie wpada głębiej, delikatnie dociskając pedał gazu. Nawet minimalne dociśnięcie, zwłaszcza w automatach z elektronicznym pedałem gazu powoduje, że samochód leci do przodu jak rakieta.

@pelepele
"Nie wiem do czego pijesz?
Błąd "kierowcy" ewidentny.
Co do barierek to taka opinia panowała wśród ludzi tam zgromadzonych którzy wymieniali między sobą na gorąco poglądy. Z tego co też większość wypisuje w internecie wyrobiłem sobie zdanie na ten temat. Skoro oficjalnie to nie był rajd tylko pokazy to barierki miały prawo znajdować się tak blisko jezdni.
Inna sprawa, tak jak niektórzy tu piszą z czym się zgadzam - każdy kto tam szedł powinien zdawać sobie sprawę z tego, że to nie są kierowcy tylko bogaci amatorzy i takie auta w ich rękach nie są bezpieczne.
Ja osobiście nie winię organizatorów tylko kierowcę. To moje zdanie. Jeśli się mylę to chętnie wysłucham sprostowania."

Kierowca jest winny utraty sterowności samochodu. To, że ludzie tam byli, nie jest jego winą. Ich absolutnie NIE POWINNO TAM BYĆ. Ja rozumiem, że ludzie mogą być idiotami i nie wpaść na to, że bogaty cwe* może stracić kontrolę nad autem, które ledwo zna, ale organizacja decydując się na dopuszczenie takiego pacana do imprezy, powinna zapewnić ludziom bezpieczeństwo. Ci ludzie nie powinni się tam znaleźć, i nie powinno się obciążać kierowcy odpowiedzialnością za ich obrażenia. Tą odpowiedzialność powinien ponieść organizator imprezy, do którego należy zapewnienie bezpieczeństwa. To organizator ma się martwić o to, czy kierowca umie prowadzić auto, czy nie. On jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo ludzi, a nie sami ludzie ani nie kierowca.

@ktoś już nie pamiętam jaki nick, ch*j z tym
"@yaneks sam jesteś impreza zamknięta. Drugi rok z rzędu podczas tej imprezy zorganizowano otwarty pokaz na ulicach. Impreza dla kierowców odbywa się na torze, gdzie publika nie ma dostępu. Wiec nie pie**ol farmazonów"

To mi gimbusie doj***łeś... Uhh, co ja teraz pocznę? Jeżeli to miał być pokaz, to wszyscy JAZDA 50 NA GODZINĘ I GAZOWANIE NA LUZIE, JAK KTO MOŻE.

"Wyraźnie widać że zerwał przyczepność przy zmianie biegu, ktoś kto jeździł czymś mocnym z napędem na tył dobrze wie jak to się może skończyć. A jak ktoś pie**oli mi teksty typu "jak można się wyj***ć na prostej drodze ?" Odpowiadam, przesiądź się z matiza na coś RWD ~300KM i ze szperą to zobaczysz że nie jest to wcale takie trudne.

Jak to przy tego typu imprezach bywa wypadek to połączenie błędu kierowcy, organizatora i samych gapiów. Na każdej profesjonalnej imprezie chociażby Bavaria City Racing, wzdłuż toru ustawione są betonowe bariery, od których ludzie są oddzieleni o jakieś 10 metrów na zakrętach i ok. 3 na prostej.

W takich sytuacjach jak zawsze sprawdza się powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie"."

Niestety, ale "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi". Czekam na powtórkę.

Cinek1592

2013-07-03, 22:03
po 1 auto ma niecale 820KM
po 2 skrzynia 6-biegowa manualna, nie wim po co o automatach nawijacie
zgadzam się z tym że po wrzuceniu 2 biegu i wciśnięciu gazu tył stracił trakcje. zreszta widać to idealnie na filmie.
Mylicie CCR z CCXR

Pu...........le

2013-07-04, 22:09
sh_akal napisał/a:

Widzę że trzymanie się za głowę bardzo pomagało poszkodowanym. Szacunek dla ludzi którzy się nie odwrócili i uciekali tylko pobiegli pomóc. A tak ze strony organizacyjnej to kto pozwala tak blisko podejść barierek?? To nie był pokaz na hulajnogach tylko mocnych sportowych samochodów które nie przyjechały tam dla wyglądu tylko pokazać co to potrafi. Mało w Polsce było już tego typu wypadków?? Ludzie się nigdy nie nauczą.

Ps. Kierowca mógł wcześniej zdjąć nogę z gazu i wcisnąć ten pie**olony ceramiczny hamulec.



widać nigdy nie byłeś w poślizgu i pie**olisz j***ny znawco jak szpece od tupolewa.

herbalix

2013-07-05, 20:37
bogaty koleś z małą fają.