18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek Koenigsegg na Gran Turismo Polonia 2013

lunarxd • 2013-06-30, 17:45
Podczas pokazów Gran Turismo Polonia w centrum Poznania jeden z samochodów wjechał w publiczność. 19 osób zostało rannych, w tym cztery ciężko.




Relacja jednego z uczestników:
"To był ewidentny błąd kierowcy. To była prosta droga. 200 m od startu kierowca nie kontrolował samochodu. Zbyt ostry start, kierowca był ostro najarany na prędkość. Siedziałem w samochodzie i krzyczałem, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że ten samochód za chwilę wyrżnie albo w nas, albo w ludzi którzy tam stali. Zaczepił prawymi kołami o krawężnik i później to już się działo bez jego kontroli. Pojazd środkiem maski uderzył w barierę i następnie odrzucił te bariery i ludzie fruwali."

ozzy

2013-06-30, 19:59
Koenigsegg jest dobrym autem ale tylko w rękach doświadczonego kierowcy a nie piczki co udaje że umie latać bokiem

danieldomal

2013-06-30, 20:05
Pierwsze co zrobiłem, jak usłyszałem o wypadku, to wszedłem na sadistic :D znowu się nie zawiodłem :D

Michno

2013-06-30, 20:18
Poznań miasto doznań

co...........is

2013-06-30, 20:27
Prowadziła: Anna Dymna

Yxil

2013-06-30, 20:29
Zapiął dwójke i tyle go widzieli xD

Mysz_Kamiki

2013-06-30, 20:31

sh_akal

2013-06-30, 20:41
Widzę że trzymanie się za głowę bardzo pomagało poszkodowanym. Szacunek dla ludzi którzy się nie odwrócili i uciekali tylko pobiegli pomóc. A tak ze strony organizacyjnej to kto pozwala tak blisko podejść barierek?? To nie był pokaz na hulajnogach tylko mocnych sportowych samochodów które nie przyjechały tam dla wyglądu tylko pokazać co to potrafi. Mało w Polsce było już tego typu wypadków?? Ludzie się nigdy nie nauczą.

Ps. Kierowca mógł wcześniej zdjąć nogę z gazu i wcisnąć ten pie**olony ceramiczny hamulec.

Irenvelle

2013-06-30, 20:45
Dobrze ze nie wychodze z domu, bo jeszcze bym tam byl

MudPie

2013-06-30, 20:48
Przedewszystkim był to błąd organizatorów. Barierki powinny stać tam na tej górze a nie na dole.

TheSkorpioniks

2013-06-30, 21:07
MudPie napisał/a:

Przedewszystkim był to błąd organizatorów. Barierki powinny stać tam na tej górze a nie na dole.

A wyj***ł na górze czy na dole?? Weź się jebnij w pusty czerep.

methos23

2013-06-30, 21:15
To nie byli profesjonaliści kierowcy tylko bogaci amatorzy. Zero kontroli nad pojazdem i stało się jak się stało. Na gówna się nie chodzi, a przede wszystkim nigdy w życiu nie stanąłbym przy barierce tak blisko toru nawet jakby to była prosta droga jak tu.

yaneks

2013-06-30, 21:22
@lunarxd
Nie, to nie był pokaz. To był ZLOT, impreza zamknięta, ulica też była zamknięta. Każdy kto tam wchodził (rzecz jasna poza dziećmi) zdawał sobie sprawę z tego, że każde auto ma tam minimum 500 koni a jego właściciel jest BOGATYM BARANEM, który niekoniecznie musi umieć nim jeździć. No chyba że ktoś spodziewa się fury za dwa melony w rękach driftera z E36, w takim razie ten człowiek zbyt wcześnie opuścił mury podstawówki. Nie umie to niech nie jeździ? To zdaj sobie sprawę kolego, że ten Norweg jest obecny na zlotach od wielu lat, i jest bardzo doświadczonym kierowcą (dane z mediów). Nie wiadomo tak naprawdę co się stało. Wszyscy piszą że błąd kierowcy, najchętniej byście go powiesili. A co, jeżeli gaz mu się zablokował w podłodze? Cokolwiek innego?

@PsK
To jest bardzo doświadczony kierowca prowadzący sportowe auta od wielu lat. Więc raczej nie ch*jowy. To, że go obróciło na początku może wynikać z tysiąca przyczyn, ale ty wybrałeś sobie tą jedną: że jest ch*jowym kierowcą.

@cenius
Chciałbym zobaczyć ciebie prowadzącego 800-konne auto. Ciekawe, które drzewo byś zaliczył pierwsze, z lewej czy z prawej. Wiedz, że jak w Kanadzie miałem okazję prowadzić Infiniti GX z 400 końmi, to każda nierówność i od razu leciałeś w fotel, takie przyspieszenie.

Newbie2010

2013-06-30, 21:50
@up, masz rację, koleś miał skilla jak sk***ysyn, fail za failem. Zacytuję tutaj słowa, które pojawiły się w komentarzach "(...) sory, taki potwór, że nie ogarnąłem".

Leciałeś w fotel na każdej nierówności? Jakim cudem? Takie przyspieszenie na nierównościach? :>

cenius

2013-06-30, 21:53
Cytat:

Chciałbym zobaczyć ciebie prowadzącego 800-konne auto. Ciekawe, które drzewo byś zaliczył pierwsze, z lewej czy z prawej. Wiedz, że jak w Kanadzie miałem okazję prowadzić Infiniti GX z 400 końmi, to każda nierówność i od razu leciałeś w fotel, takie przyspieszenie.




to sie k***a nie prowadzi samochodu jak nie potrafisz

ja pjerdole to nie need for speed tylko rzeczywistość