18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wprowadźmy w Polsce powszechny dostęp do broni

Sylarr • 2013-10-03, 09:53
Cytat:



Wprowadźmy w Polsce powszechny dostęp do broni! Kilka milionów uzbrojonych Polaków bardziej odstraszy potencjalnego agresora niż armia, która może zmieścić się na jednym stadionie – pisze Marek Migalski w "Rzeczpospolitej".

Dodatkowo, armia pochłania ogromne koszty. 130 miliardów złotych przeznaczonych w najbliższych latach na zakup sprzętu dla wojska, można by wybudować trzy autostrady z północy na południe Polski i trzy ze wschodu na zachód. Gdybyśmy przeznaczyli te pieniądze na służbę zdrowia, mogłyby powstać 433 szpitale wojewódzkie lub 1300 szpitali miejskich.

Co ważne, większość tych miliardów nie zasili polskiej gospodarki, ponieważ drogie sprzęty wojskowe mają pochodzić głównie z zagranicy, np. Francji czy Izraela.

Powszechny dostęp do broni to kontrowersyjna propozycja, ale poza argumentem, że każdy może mieć prawo do obrony siebie i swoich bliskich, na korzyść tej propozycji przemawia też hipoteza, że w razie ataku na nasz kraj, państwa ościenne musiałyby walczyć nie tylko z kilkudziesięcioma tysiącami zawodowych żołnierzy, ale także z milionami polskich patriotów, którzy – uzbrojeni w prywatne pistolety i karabiny – mogą stanąć im na drodze.



Źródło: wp.pl

W komentarzach niżej znajdziemy pacyfistów lewaczków, którzy sądzą, że jesteśmy tak głupi, że zaraz się wszyscy nawzajem wybijemy. Tak ta strona polityczna już ma, że za grajmnicą lepiej (przeważnie na zmywakach). Nie jesteśmy głupsi od ciapatych, żydów czy innych jankesów.

Ant1984

2013-10-03, 20:52
Jak będzie dostęp do broni palnej, to wystrzelamy się nawzajem? Nie! Teraz każdy ma dostęp do noży i jakoś nikt nie lata po ulicach i nie zarzynają się ludzie dookoła. A jak ktoś kogoś rozjedzie autem w wyniku wypadku, lub bezmyślności, to jakoś auta nie są delegalizowane.

patyk89

2013-10-03, 21:03
Mój pomysł na dostęp do broni.

Broń posiadać by mógł każdy kto:
-nie był karany
-jest zdrowy psychicznie
-ukończył 24-27rok życia.

W zamyśle: większość patologów, gangusów i innego marginesu społecznego zdąży do 25 roku zarobić jakiś wyrok za kradzież, pobicie, narkotyki czy cokolwiek innego co ich automatycznie eliminuje.
Dwa, człowiek w wieku 25 lat jest już w miarę zrównoważony.

Spodziewany efekt: uczciwy, niekarany, zdrowy psychicznie obywatel dostanie broń do obrony przed przestępcami (złodziejami, mordercami, gwałcicielami, narkomanami, dresami) której przestępca legalnie posiadać nie będzie mógł.
Obecnie przestępca jeżeli będzie chciał mieć broń - to ją zdobędzie. Uczciwy obywatel nie - i nie będzie próbował w obawie przed konsekwencjami.

Obecny system wydawania pozwoleń na broń jest bardzo uznaniowy.
Spełniasz wszystkie warunki ale pozwolenia nie dostaniesz "bo nie". Bez uzasadnienia.

tranzystor

2013-10-03, 22:53
Szczylarr napisał/a:


W komentarzach niżej znajdziemy pacyfistów lewaczków, którzy sądzą, że jesteśmy tak głupi, że zaraz się wszyscy nawzajem wybijemy. Tak ta strona polityczna już ma, że za grajmnicą lepiej (przeważnie na zmywakach). Nie jesteśmy głupsi od ciapatych, żydów czy innych jankesów.




Obawiam się, że twoje pokolenie jest właśnie takie głupie, głupsze nawet od kozy ciapatego. I fakt ten nie oznacza, że jestem lewakiem.... :shock:

v.de

2013-10-03, 22:59
Przede wszystkim jak Ty, k***a, traktujesz i używasz broni to jest względne od twojej, pie**olonej rodziny. W ich, psia mać, obowiązku jest wyedukować Ciebie ch*ju, jak się korzysta z życia. Prawo otwarte do posiadania broni chce, mam już broń legalną (biurokratycznie nie do zdobycia - co jest kurewstwem - powodzenia dla idiotów, analfabetów którzy myślą, że zapiszą się (ewentualnie), złożą podanie i będą mięli broń palną) i nielegalną (skąd, nie ważne, każdy kto miał dostęp do wie - co w Naszym kraju nie jest obce), żeby takich lewaków się k***a z ulic pozbyć...

tranzystor

2013-10-04, 19:15
v.de napisał/a:

żeby takich lewaków się k***a z ulic pozbyć...



k***a, kolejny psychol z manią prześladowczą, co wszędzie widzi lewaków i na dodatek rzekomo ma pozwolenie na broń palną. Kolejny przykład na to, że broń dla cywili nie powinna być dostęna, bo strach, czy taki debil nie pomyśli, że jestem lewakiem i musiałbym z nim przejść strzelaninę :mrgreen:

Tarvil

2013-10-04, 19:59
v.de napisał/a:

Przede wszystkim jak Ty, k***a, traktujesz i używasz broni to jest względne od twojej, pie**olonej rodziny. W ich, psia mać, obowiązku jest wyedukować Ciebie ch*ju, jak się korzysta z życia. Prawo otwarte do posiadania broni chce, mam już broń legalną (biurokratycznie nie do zdobycia - co jest kurewstwem - powodzenia dla idiotów, analfabetów którzy myślą, że zapiszą się (ewentualnie), złożą podanie i będą mięli broń palną) i nielegalną (skąd, nie ważne, każdy kto miał dostęp do wie - co w Naszym kraju nie jest obce), żeby takich lewaków się k***a z ulic pozbyć...




Jesteś najlepszym przykładem że mamy w kraju za dużo bydła, żeby uzbrajać obywateli :roll: . Wyjść gdzieś i zastanawiać się któremu pojebowi coś się we mnie nie spodoba i czy nie odstrzeli mnie, uznając za lewaka/komucha/masona/cyklistę/wstaw-swoją-własną-manię.