18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wprowadźmy w Polsce powszechny dostęp do broni

Sylarr • 2013-10-03, 09:53
Cytat:



Wprowadźmy w Polsce powszechny dostęp do broni! Kilka milionów uzbrojonych Polaków bardziej odstraszy potencjalnego agresora niż armia, która może zmieścić się na jednym stadionie – pisze Marek Migalski w "Rzeczpospolitej".

Dodatkowo, armia pochłania ogromne koszty. 130 miliardów złotych przeznaczonych w najbliższych latach na zakup sprzętu dla wojska, można by wybudować trzy autostrady z północy na południe Polski i trzy ze wschodu na zachód. Gdybyśmy przeznaczyli te pieniądze na służbę zdrowia, mogłyby powstać 433 szpitale wojewódzkie lub 1300 szpitali miejskich.

Co ważne, większość tych miliardów nie zasili polskiej gospodarki, ponieważ drogie sprzęty wojskowe mają pochodzić głównie z zagranicy, np. Francji czy Izraela.

Powszechny dostęp do broni to kontrowersyjna propozycja, ale poza argumentem, że każdy może mieć prawo do obrony siebie i swoich bliskich, na korzyść tej propozycji przemawia też hipoteza, że w razie ataku na nasz kraj, państwa ościenne musiałyby walczyć nie tylko z kilkudziesięcioma tysiącami zawodowych żołnierzy, ale także z milionami polskich patriotów, którzy – uzbrojeni w prywatne pistolety i karabiny – mogą stanąć im na drodze.



Źródło: wp.pl

W komentarzach niżej znajdziemy pacyfistów lewaczków, którzy sądzą, że jesteśmy tak głupi, że zaraz się wszyscy nawzajem wybijemy. Tak ta strona polityczna już ma, że za grajmnicą lepiej (przeważnie na zmywakach). Nie jesteśmy głupsi od ciapatych, żydów czy innych jankesów.

Roszp

2013-10-03, 12:26
Broń, zawsze taka kontrowersyjna...
Zapraszam do poczekalni, przed sekundą założyłem temat, który może ostudzić Wasz zapał do wojowania.

an...........81

2013-10-03, 12:28
świetny pomysł z tym dostępem do broni bo przez pierwszy rok drogą naturalnej selekcji została by wyeliminowana samoczynnie patologia i debilizm... (sami by się powystrzelali nawzajem zamiast walić się po mordach na wiejskich potańcówkach).... jestem za

pi...........ja

2013-10-03, 12:29
Dajcie broń pisowcom, palikotowcom i ogólnie wszystkim to zobaczymy,czy się nie wystrzelamy. To żadne lewactwo tylko znajomość temperamentu narodowego.

Zarammoth

2013-10-03, 12:31
I tak po psychotestach i testach na inteligencję broń będzie mogło otrzymać jakieś 10% ludzi w tym kraju z tego się widzi. Więc nie bójcie się, że jakieś dresy będą się strzelać jak na Bronxie :D

KebabRemover

2013-10-03, 12:34
1. Już widzę jak wprowadzają pozwolenia na broń i miliony Polaków zarabiających średnio 2000zł biegnie wydać kilkumiesięczną wypłatę na glocka za kilka tys. zł. Rzeczywistość jest taka że bronie będą posiadać tylko bogate dzieciaczki, i przyjdzie taki typ, wyr*cha ci dziewczynę, będziesz chciał mu spuścić wpie**ol, i ch*ja zrobisz bo typek ma bogatego ojca co mu kupił broń na 8-nastkę.
2. "w razie napadu wolałbym zginąć od strzału w głowę z pistoletu niż zostać zadźgany nożem" - tylko że jak ktoś cię napadnie z pistoletem masz małe szansę na przeżycie, przed nożem zawsze możesz sp***olić, lub wziąć długiego kija i razić napastnika po oczach, lub wykopać mu nóż z ręki, szanse na przeżycie na pewno są większe.
3. Powstały by gangi naćpanych małolatów al'a cribbs czy bloods w USA, tzn. osiedlowe cwaniaczki które teraz mogą ci przekopać ryj i zabrać telefon, zrzuciliby się na pistolet i mogliby okradać każdego bez użycia siły. A ty twierdzisz, że byś zaczął do nich strzelać jak byś miał broń? W tym kraju poszedłbyś za to siedzieć.
4. Kraków - sk***ysyny nie mają skrupułów w biały dzień podcinać sobie gardła maczetami na ulicach, a ty myślisz że bali by się użyć broni palnej? Przecież to jest dla nich ułatwienie, akcja trwała by znacznie krócej. A życie to nie cod, tu kule się nie zatrzymują na ścianach, pomyśl ilu ludzi by zginęło od rykoszetów.
5. I nie uważam się za lewaka, raczej realistę.

!Timon

2013-10-03, 12:35
Wy naprawdę myślicie, że broń z tłumikiem wydaje taki cichutki dźwięk jak na filmach? :)

Ech znawcy broni...

rusure

2013-10-03, 12:38
Ja akurat sie zgodze z lewymi. Doskonały przykład tego co by było mamy w medycynie. Gdyby tam nie było recept na leki to każdy przecież by szedł codziennie do apteki kupował kupe kolorowych pastylek i wszystkie od razu zjadał. Tak samo z bronią gdyby było pozwolenie od razu wszyscy by z okien strzelali, tak z nudó.

maszwirusa

2013-10-03, 12:42
Każdy bandyta ma broń, no bo jest bandytą.
Tymczasem przeciętny Kowalski nie ma jak się bronić.

@KebabRemover dlaczego gangi małolatów nie używają broni bez zezwolenia? Przecież to przebija czaszkę z 20m, w sam raz na babcię, czy na sklep monopolowy.

slimac

2013-10-03, 12:49
Co do pomysłu to myślę, że trafny. Z tym że pozwolenie powinno zostać ale procedura powinna być ułatwiona.
A co do tych tłumików to zobaczcie to myślę ze wyczerpuje:
(oczywiście wszystko zależy czy amunicja jest pod czy nad dźwiękowa)

empirel

2013-10-03, 12:50
A może zamiast wysnówać takie bezmózgie sugestie jak łatwy dostęp do broni za te miliardy zbudować fabryki " samolotów , uzbrojenia lotniczego , uzbrojenia naziemnego , centrum badań nowoczesnych technologii" Po pierwsze prace zyskało by pewnie tysiące inżynierów , po drugie ogromna inwestycja budowlana zaangażowałaby setki firm budowlanych , konstrukcyjnych i architektonicznych ) , no i na koniec byśmy może mieli wreszcie coś wiecej niż tylko stare zardzewiałe f16 które są wg polskich polityków szczytem technologii a dla reszty krajów rozwiniętych kupą gówna ?

Małg0rzata

2013-10-03, 12:51
Sylarr napisał/a:



To piechota jest najważniejszym elementem zbrojnym w czasie wojny i to ona zdobywa tereny. Samymi czołgami czy samolotami niczego nie ugrasz.




Piechota była najważniejszym elementem zbrojnym w czasie wojny.


Chłopaki z Krakowa bardzo radzi są z tego względu, że wywołujecie tę dyskusję :) .


Restrykcyjne testy psychologiczne + kurs na strzelnicy. Nie szczekać gówniarze. W wojnę bawcie się w piaskownicy i przed komputerem.


edit: Nie zauważyłam wpisu KebabRemover :) .

Dr0mg

2013-10-03, 12:54
o ile pamiętam to dostęp do broni w RP był zawsze utrudniony a mimo to pierwszy prezydent II RP został zastrzelony -został prezydentem 11 grudnia 1922 a zmarł 16 grudnia 1922, pamiętacie Brunona K? czy tego co tam kogoś z pis zastrzelił.. z 2 strony wolał bym latać z p-90 niż mam się dać okraść jakiemuś ćwokowi z kosą bo rzucisz w takiego cegłą czy czym co sie ma pod ręką to pójdziesz siedzieć

etris

2013-10-03, 12:54
Prosta sprawa....

Powszechny dostęp do broni + wprowadzenie kary śmierci = PROFIT

Przestępczość zniknęła by momentalnie, a społeczeństwo stało się o wiele silniejsze i wydajniejsze (bo cały "element" by zginał albo od kuli albo na krześle.



Niestety póki mamy demokracje nie ma najmniejszej szansy na sukces takiego planu, bo społeczeństwa przesiąkniętego lewacką myślą nie da się przekonać do takiego rozwiązania.

redbaron

2013-10-03, 12:58
Nie rozumiem na przykład argumentu że bandyta zdobędzie broń a kowalski nie. A dlaczego nie? Czyżby obowiązywała jakaś zasada wśród handlarzy że "sprzedajemy tylko swojakom"? Gówno prawda! Oni dla zysku sprzedadzą każdemu!

konios

2013-10-03, 13:03
a ja mam pozwolenie i mozecie mi naskoczyc L :) :) :) :)
oby tylko nikt mnie nie rozpoznal bo odnowa chyba testypsychologiczne bym musial przelazic a tego juz 2 raz nieogarne