18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W czym człowiek jest lepszy od Boga?

mapecik1 • 2011-02-11, 12:08
Odpowiedź jest prosta

gracz

2011-02-11, 13:13
Bóg = ninja.

Patriot91

2011-02-11, 14:59
@mapecik1
Za chwile zjedzie cię banda napinaczy , którzy nie przyjmują do wiadomości , że Bóg może nie istnieć , bo wizja braku melanżu wiecznego na którym DJ'em jest Żyd ukrzyżowany 2000 lat temu wywołuje u nich paniczny lęk i nietrzymanie moczu.

Matuus

2011-02-11, 15:01
[troll]Bóg istnieje, czy tego chcecie czy nie!
Niema dowodów, że niema Boga![/troll]

glizdka

2011-02-11, 15:02
bóg na tym obrazku płacze w trzy strony... szacun

JADOWITY_SZCZYMSZYL

2011-02-11, 15:15
heh ... Metal i sataniści ...
piszecie że boga nie ma bo nie ma dowodów i w ogóle ...
a macie dowód że go nie ma ? macie dowód że szatan z kopytkami istnieje ?
heh pie**olcie sie xd

chrom

2011-02-11, 15:16
a masz dowód że nie ma Szatana a bóg z aureolą jest?

nihillogin

2011-02-11, 15:23
Szpadyzor napisał/a:

heh ... Metal i sataniści ...
piszecie że boga nie ma bo nie ma dowodów i w ogóle ...
a macie dowód że go nie ma ? macie dowód że szatan z kopytkami istnieje ?
heh pie**olcie sie xd



Gratuluje, ale postulując istnienie jakiegoś bytu powinieneś być w stanie udowodnić swój postulat. Np. Gdy ktoś ogłasza, że jazda na rowerze powoduje raka jąder to ma udowodnić, że tak jest, a nie cała reszta świata udowadniać mu, że się myli. Zatem postulując istnienie boga to ten, kto postulat wnosi ma udowodnić, że taki byt istnieje.
Brzytwa Ockhama tnie brodę Platona ;)

edit: poziom Twojego komentarza świadczy najogólniej mówiąc, żeś idiota, więc daruj nam i nie wypowiadaj się.
Utożsamianie słuchania metalu z ateizmem/satanizmem no szczerze gratuluję. Obrażasz tylko DGE wypowiadając się w ten sposób z awatarem Szpadyzorni w tle.

neonadis

2011-02-11, 15:29
no ta, bo lepiej pochodzić od brudnego małpiszona, co? ;d

Sadisticc

2011-02-11, 15:32
@Patriot91 Ty jesteś kim ? (wyznanie). Twoje podejście do religii jest naprawdę biedne, dla mnie ludzie piszący takie teksty (jeżeli już muszą) powinni chociaż być dobrze zaznajomieni z tematem tzn. Przeczytać Biblię, lub posłuchać wykładów (nie księży) ale uczonych i profesorów. Żeby coś krytykować należy to poznać, ale co ty możesz wiedzieć, jak dla ciebie jedyną formą wyrażania swoich nędznych opinii jest udzielanie się na Sadisticu. A sądząc po twoim prymitywnym stylu pisania mogę stwierdzić, że jesteś burakiem, który nigdy nie zetknął się z jakąkolwiek kulturą, cóż nawyki wynosi się z domu, więc ciężko winić ciebie po części aczkolwiek masz własny rozum. Mogę tylko przypuszczać, że przyjąłeś chrzest i pierwszą komunię świętą ( i pewnie nie tylko jedną w życiu ), teraz mi pewnie napiszesz, że byłeś zmuszony przez rodziców. Ale jak masz też bierzmowanie, to oznacza to, że tym komentarzem minąłeś się wgl z celem i sam sobie zaprzeczyłeś. Ehhh czyli chcąc nie chcąc musisz się pogodzić z tym, że kiedyś dawno temu Klecha macał cię rączką po czole, a potem swoją spoconą łapą podał ci komunie, co oznacza, że nosisz w sobie symbol Chrystusa, co znów oznacza, że jesteś takim samym leszczem jak reszta katolików :) Pozdrawiam, i proszę się tutaj nie napinać na moje długie wypociny, ludzie inteligentny zrozumieją co miałem do przekazania. :)

albercik

2011-02-11, 15:34
Szpadyzor napisał/a:

heh ... Metal i sataniści ...
piszecie że boga nie ma bo nie ma dowodów i w ogóle ...
a macie dowód że go nie ma ? macie dowód że szatan z kopytkami istnieje ?
heh pie**olcie sie xd



@Szpadyzor
a masz dowód, że istnieje Bóg w postaci Gnu (Connochaetes taurinus) w kolorze łosiosia delikatnie przechodzącego w purpurę, którego wszechstronnie utalentowane potomstwo grając na harfie zbawi nas od czyhającego zła? :lodowka:

Richard Dawkins opisał Twoje fundamentalistyczne podejście, opisując niewidzialny czajniczek latający przy Ziemskiej orbicie.
Znasz kogoś kto potrafiłby udowodnić, że go nie ma?


PS. A i jeszcze jedno:

Chciałeś metal :
Orphaned Land (izraelski zespół progressive metalowy z elementami death, gra muzykę o tematyce chrześcijańskiej)
http://patrz.pl/mp3/the-storm-still-rages-inside

Chciałeś satanistów. Co prawda w ich przypadku sprawa jest skomplikowana, bo każdy miał swoje okresy, ale ogólnie święci nie byli.
http://patrz.pl/mp3/the-beatles-03-twist-and-shout

Także ogarnij się człowieniu! :swinia:

rrdzony

2011-02-11, 15:39
neonadis napisał/a:

no ta, bo lepiej pochodzić od brudnego małpiszona, co? ;d

jak ty się o własnej matce wyrażasz, jak ci nie wstyd

albercik

2011-02-11, 15:45
Sadistic napisał/a:

@Patriot91 Ty jesteś kim ? (wyznanie). Twoje podejście do religii jest naprawdę biedne, dla mnie ludzie piszący takie teksty (jeżeli już muszą) powinni chociaż być dobrze zaznajomieni z tematem tzn. Przeczytać Biblię, lub posłuchać wykładów (nie księży) ale uczonych i profesorów. Żeby coś krytykować należy to poznać, ale co ty możesz wiedzieć, jak dla ciebie jedyną formą wyrażania swoich nędznych opinii jest udzielanie się na Sadisticu. A sądząc po twoim prymitywnym stylu pisania mogę stwierdzić, że jesteś burakiem, który nigdy nie zetknął się z jakąkolwiek kulturą, cóż nawyki wynosi się z domu, więc ciężko winić ciebie po części aczkolwiek masz własny rozum. Mogę tylko przypuszczać, że przyjąłeś chrzest i pierwszą komunię świętą ( i pewnie nie tylko jedną w życiu ), teraz mi pewnie napiszesz, że byłeś zmuszony przez rodziców. Ale jak masz też bierzmowanie, to oznacza to, że tym komentarzem minąłeś się wgl z celem i sam sobie zaprzeczyłeś. Ehhh czyli chcąc nie chcąc musisz się pogodzić z tym, że kiedyś dawno temu Klecha macał cię rączką po czole, a potem swoją spoconą łapą podał ci komunie, co oznacza, że nosisz w sobie symbol Chrystusa, co znów oznacza, że jesteś takim samym leszczem jak reszta katolików :) Pozdrawiam, i proszę się tutaj nie napinać na moje długie wypociny, ludzie inteligentny zrozumieją co miałem do przekazania. :)



samo czytanie biblii ma bardzo często inny rezultat niż to by się mogło wydawać. Zależy co kto chce tym osiągnąć. Dużo rzeczy można z niej wynieść, ale każdy kto ma oczy i potrafi umiejętnie przetwarzać informacje z zewnątrz na pewno do wielu rzeczy podejdzie z należytym dystansem.

Co do profesorów to się nie zgadzam. Jest tylu myślicieli, teorii, poglądów, Bogów, religii. Gdyby ktoś miał słuchać bezkrytycznie każdego z nich to by się skręcił.
Trzeba mieć poukładane w głowie i być na tyle mądrym, żeby mieć swoje zdanie, dzięki któremu będziemy się czuć komfortowo tzn. nie okłamując siebie. Jeśli ludzie nie będą tak postępować dojdzie do deindywiduacji. Jeśli tak się stanie będzie rządzić jedna partia, a nie cztery.

PS. Co do samego postu - Samo pytanie o wyznanie jest już płytkie. Jeśli napisałby, że Hinduizm to co? zaczęła by się masa obelg o święte krowy itd. Tu trzeba myśleć, a nie się kłócić.
Co się pojawia dyskusja na ten temat padają zawsze te same debilnie prymitywne argumenty, które nie mają na celu wymiany poglądów, tylko są impulsem do ataku i kłótni zakończonych wyzwiskami.

suchy945

2011-02-11, 15:48
Gdybyś był ateistą, a nie idiotą to uszanował byś religie katolicką i nie wypowiadał sie na jej temat -.-

abominacja

2011-02-11, 15:50
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

A Wy się, katolicy, modlicie do Maryi...

O Jezusie nie napiszę bo, ponoć "Są trzy osoby boskie - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty".