18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W czym człowiek jest lepszy od Boga?

mapecik1 • 2011-02-11, 12:08
Odpowiedź jest prosta

Sadisticc

2011-02-11, 16:00
@Albercik mądrze prawisz, aczkolwiek mam tylko jedno do dodania:
Każdy wierzy w co chce, lecz jeżeli wierzy naprawdę to nic nie upoważnia go do pisania takich postów, jak i obrażania innej religii. Trzeba być człowiekiem na poziomie i respektować zdanie innych, niestety w tym dzisiejszym świecie nie widać tego i takie zjawisko nie występuje, ludzie za bardzo biorą do siebie termin "Wolność słowa" i przekraczają cienką granicę pomiędzy wyżej wymienioną a "Obrazą, oszczerstwem, wyzwiskiem". A już w ogóle jak poczują się w sieci anonimowy wtedy puszczają wodzę fantazji i włącza się w nich ta wrodzona głupota, która wypływa na forach internetowych, bo za takie uwagi w świecie realnym mogli by dostać w twarz, bądź zostać pozwani do sądu.


@Abominacja: nawet się nie wypowiadaj na takie tematy jak nie wiesz o czym mówisz. Branie kogoś za Boga, a wysławianie tudzież adorowanie go to dwie różne rzeczy.

ziembix

2011-02-11, 16:03
Matuus napisał/a:

[troll]Bóg istnieje, czy tego chcecie czy nie!
Niema dowodów, że niema Boga![/troll]



Przykład . Co jest najlepszym dowodem na to że nie ma twojej starej w kuchni ?? Wystarczy pójść do kuchni i zrobić zdjęcie .

A skoro wierzysz w boga to słyszałeś że bóg jest wszędzie .
Więc idź do kuchni zrób zdjęcie i zobacz czy tam jest .
No chyba że schował się w szafce .

Everal

2011-02-11, 16:10
zawsze chciałem to zrobić... dzięki za możliwość spełnienia marzenia :D a teraz:
@up up up up

albercik

2011-02-11, 16:15
Sadistic napisał/a:

@Albercik mądrze prawisz, aczkolwiek mam tylko jedno do dodania:
Każdy wierzy w co chce, lecz jeżeli wierzy naprawdę to nic nie upoważnia go do pisania takich postów, jak i obrażania innej religii. Trzeba być człowiekiem na poziomie i respektować zdanie innych, niestety w tym dzisiejszym świecie nie widać tego i takie zjawisko nie występuje, ludzie za bardzo biorą do siebie termin "Wolność słowa" i przekraczają cienką granicę pomiędzy wyżej wymienioną a "Obrazą, oszczerstwem, wyzwiskiem". A już w ogóle jak poczują się w sieci anonimowy wtedy puszczają wodzę fantazji i włącza się w nich ta wrodzona głupota, która wypływa na forach internetowych, bo za takie uwagi w świecie realnym mogli by dostać w twarz, bądź zostać pozwani do sądu.


nie wiem czy zauważyłeś, ale nie napisałem nic obraźliwego. Starałem pisać obiektywnie, bez względu na to co ja mam swojej sadystycznej głowie.

Fundamentem jest fakt, że wiara z założenia jest czymś prywatnym. W Buddyzmie ten mechanizm działa trochę lepiej.

Jeśli ktoś jest np. z przekonania to po pierwsze unikałby takich dyskusji jak wyżej w tym, bo prowadzi to do nikąd.
Zakładam, że mało kto oglądając filmiki na sadolu rozmyśla nad panteizmem, czy pochodzeniu świadomości.
Sam Dawkins, którego zdarzyło mi się czytać podkreślał, że dyskutował z wieloma przedstawicielami różnych religii, wielu z nich to głupi fundamentaliści, ale spotykał też najmądrzejszych ludzi, z którymi pomimo przeciwnych poglądów wielokrotnie dyskutując, mając z tego satysfakcję oraz potężną lekcje. Wszystkie spotkania kończyły sie serdecznym uściskiem ręki.
Ale naszemu narodowi daleko jeszcze do dyskusji dotyczących poważnych tematów na wysokim poziomie.

Kto w co wierzy, o ile to jest szczere i osobliwe to jego sprawa i gówno nam do tego, ale sam fakt instytucji, która garnie na tym kase i masę dóbr, wykorzystując naiwność i bezkrytyczność wiernych, wychowanych w wierze przeważnie z racji tradycji.

(L...........y)

2011-02-11, 16:20
Po pierwsze : jakie niektórzy tworzą farmazony o tym, że jeśli Boga nie widać, nie można mu zrobić zdjęcia - wtedy można z pewnością stwierdzić że Boga nie ma. Podejście jak dziecko z przedszkola.

Po drugie: Kolejna część mądrali cały czas używa połączenia bóg=katolicyzm. Też trzeba być dość ograniczonym i kierować się ówczesnym trendem na gnojenie wszystko co katolickie i obnoszenie się ze swoim ateizmem.

Po trzecie: pie**olicie jakie to jest pewne, że Boga nie ma i to że nie ma dowodów na jego istnienie. Chciałbym zauważyć, iż do tej pory nie wymyśliliście Wy oświeceni ludzie nauki (tak j***ć boga i to co z tym związane) jak powstał wszechświat, skąd człowiek ma duszę, jak coś martwego (atomy ;) ) mogło zamienić się w coś co myśli, czuje i np. zabija z czystej chęci zabijania.

I wreszcie po czwarte: Proponuję, jeśli jesteście tacy oczytani i biegli w teologii i pochodnych, zapoznać się z ZAKŁADEM PASCAL'A. NA prawdę nie wiem kto jest większym frajerem : ten kto wierzy w jakiegokolwiek Boga( nie tylko na świecie ludzie wierzą w Chrystusa, żydów wybranych itp), czy zajebiści ateiści którzy nie wierzą i magą z tego mieć ch*ja wielkiego :) Pozdrawiam

Sadisticc

2011-02-11, 16:22
albercik napisał/a:

nie wiem czy zauważyłeś, ale nie napisałem nic obraźliwego. Starałem pisać obiektywnie, bez względu na to co ja mam swojej sadystycznej głowie.



Małe sprostowanie, źle to odebrałeś chodziło mi o tekst Patriot91 czy jakoś tak.
Kończymy dyskusje, bo i tak każdy z nas ma chodź podobne to i tak odrębne poglądy, więc PEACE i do przodu :)

Pozdrawiam :)

albercik

2011-02-11, 16:25
Lepiej jest wiecznie szukać prawdy,
niż uważać, że się ją znalazło.

Wydaje mi się, że Bóg wziąłby to pod uwagę. Nie sądzę, żeby zadowalały go codzienne beznamiętnie klepane regułki.

mks

2011-02-11, 16:48
lelevel napisał/a:

Po drugie: Kolejna część mądrali cały czas używa połączenia bóg=katolicyzm. Też trzeba być dość ograniczonym i kierować się ówczesnym trendem na gnojenie wszystko co katolickie i obnoszenie się ze swoim ateizmem.


W takim razie sam jestes madrala piszac nizej o Pascalu.

lelevel napisał/a:

Po trzecie: pie**olicie jakie to jest pewne, że Boga nie ma i to że nie ma dowodów na jego istnienie. Chciałbym zauważyć, iż do tej pory nie wymyśliliście Wy oświeceni ludzie nauki (tak j***ć boga i to co z tym związane) jak powstał wszechświat, skąd człowiek ma duszę, jak coś martwego (atomy ;) ) mogło zamienić się w coś co myśli, czuje i np. zabija z czystej chęci zabijania.


Oj, bogów jest sporo - gdzieś się spotkałem z liczbą 2500. A każdy z nich został wymyślony przez ludzi, którzy mieli mniejszą wiedzę o świecie niż dzisiejszego dziecko z podstawówki.

lelevel napisał/a:

I wreszcie po czwarte: Proponuję, jeśli jesteście tacy oczytani i biegli w teologii i pochodnych, zapoznać się z ZAKŁADEM PASCAL'A. NA prawdę nie wiem kto jest większym frajerem : ten kto wierzy w jakiegokolwiek Boga( nie tylko na świecie ludzie wierzą w Chrystusa, żydów wybranych itp), czy zajebiści ateiści którzy nie wierzą i magą z tego mieć ch*ja wielkiego :) Pozdrawiam


Zakład Pascala o kant dupy rozbić z wielu powodow. Jednym z nich sa inne religie - np hinduizmu już bowiem dotyczyć nie może z uwagi na reinkarnacje.


Mam pytanie do tych wszystkich co krzyczą i sie burza jak obraza sie ich religie i boga - ciekawi mnie jak byscie zareagowali na osobe, ktora np nie tylko wierzy w kosmitow, ale sie rowniez do nich modli. Zastanawiem sie czy nie przemknelaby przez was umysl mysl, ze ta osoba jest stuknieta i powinna sie leczy.

Mam w dupie w co wierza ludzie, poki sie z tym nie obnosza. A problemem w naszym kraju jest to, ze w cholere ludzi utopiloby cie w lyzeczce wody za to, ze nie wierzysz.

farenc

2011-02-11, 16:58

Successful troll is successful! Wszystko na ten temat...

paq999

2011-02-11, 17:09
Nie wiem czy Bóg istnieje ( jeszcze go nie widziałem ) , ale wiem , że istnieje życie wieczne ; rodzimy się , umieramy , rozkładamy się na składniki mineralne z których rośnie np. sałata , którą jakaś stara baba kupi w biedrące , ta stara baba się nią udławi i historia zatacza koło .

Le...........az

2011-02-11, 17:25
k***a skad ja wiedzialem ze jak sie pojawi slowo BÓG w temacie to w komentarzach rozesra sie teologiczna debata i bitwa na eseje... :roll:

wexors

2011-02-11, 17:29
jesteście poj***ni Bóg istnieje
chociaż od jakiegoś czasu na forum już nie zagląda :(

rrdzony

2011-02-11, 17:31
abominacja napisał/a:

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

A Wy się, katolicy, modlicie do Maryi...

O Jezusie nie napiszę bo, ponoć "Są trzy osoby boskie - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty".


nie wszędzie. tylko w polsce. to jest pozostałość po wierzeniach słowiańskich

1986kuba

2011-02-11, 17:40
youtube. com /watch?v=6mmskXXetcg

a zainteresowanych i zagorzałych wyznawców (jakiejkolwiek) religii odsyłam do argumentów zawartych w książce "Bóg urojony" :)
Miłego popołudnia, Katole :amused:

p.s. Dla autora oczywiście duże piwo z pianką :-D