18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tracki z waszych ulubionych gier

d1abol • 2013-01-13, 19:31
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim j***lo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przech*ja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napie**alac :D Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda :)

towelie

2014-01-29, 02:09
bobrełę napisał/a:

Trochę też czułem niedosyt kiedy okazało się, że głównego bossa da się rozwalić dwoma zwojami przywołania demona, których użycie jest możliwe przez postać z 1 poziomu.



Człowieku ta gra miała tyle bugów że hej. Ja próbowałem exploitować wszystkie. Przeszedłem tą grę z 10 razy. Pamiętam że potrafiłem z 1 rozdziału przenieść się do bodaj 4, a z drugiego rozdziału do ostatniego ( czy jjakoś tak ). Plus broń od blizny, albo od bossa z obozu najmeników, która bodaj na 3 lvl postaci można było mieć. POtrafiłem przejść całą grę w kilka godzin xD

Na przykład wystarczyło zmienić się w jaszczura i skoczyć z góry do wieży Xardasa i omijałeś z 4 rozdziały gry xD Albo w którejś jaskini, pamiętam, trzeba było się zamienić zwojem w jakiegoś potwora i zamieniony stałeś za bramą co też w efekcie przenosiło cię pózniej o parę rozdziałów :D Nie wspominając już o tym, że żeby ominąć jakąkolwiek ochronę np w starym obozie, żeby się dostać do magnatów , wystarczyło wyjąć broń przed, przejść za bramę i schować broń. Jeszcze cię poklepali po plecach, że się słuchasz :D

Ta gra miała więcej niedoróbek niż jakakolwiek inna w którą grałem, ale i tak była najlepszą grą ever.

Kr...........53

2014-01-29, 02:11
Brawo za to, brakuje mi na sadisticu tylko fable i sacred song ;-)

pireus

2014-01-29, 02:12
Nutzz napisał/a:

Ten portal nazywa się sadistic, kwejk, czy wspomnień czar?

Ja pie**ole...




Ależ twardziel się znalazł. Od razu widać, że stary wyjadacz. Konto ma już prawie 2 miesiące. To nie w kij dmuchał.
Ale to pewnie tylko jedno z twoich kont, bo dostałeś bana od samego Centuriona.

frytaa

2014-01-29, 02:13
Ja gram teraz :)

Gazio

2014-01-29, 02:19
Ja cały czas szukam muzyczki, która leciała podczas bijatyki w Nowym Obozie :-(

papcio666

2014-01-29, 02:32
Najlepszy soundtrack z najlepszej gry:

slawek361

2014-01-29, 02:35
Ta gra jest Magiczna, nigdy mi się nie znudzi, przedewszystkim jest to dla mnie nr.1 w rangingu gier RPG :) Żadna gra klimatem nie przebije Gothic'a 1,2 + NK. 3 też jest wporządku ale nie ma tego klimatu co poprzednie części, gdyby nie nacisk JoWood na Piranhe trójka była by lepsza :( .

kuber89

2014-01-29, 03:23
w Diablo 1 jak sie grało to od muzyczki ciary szły taka groza była!

toiman

2014-01-29, 03:25
Według mnie jednak dwójka rozpie**oliła, może dlatego że w nią grałem jako pierwszą. Jedynka wydaje mi się o prostsza od dwójki. Klimat gry jest niesamowity, potrafiłem spędzić grube godziny na bieganiu z jednego końca mapy na drugi, przeczesując przy tym lasy i góry w poszukiwaniu roślinek i itemów :D

Oczywiście, ze gra miała masę błędów. Jednak grając w dwójkę, żaden uniemożliwił mi przejścia całej gry. Szczerze mówiąc, grając jako zwykły gracz nie spotkałem żadnego okropnego błędu.

Trójka jest prawdę mówiąc o wiele bardziej niedopracowana niż dwójka ale jednak i tak jest bardzo ciekawa. Według mnie, zachowała jeszcze klimat. Zaczynałem ją kilka razy, bo zazwyczaj po drodze robiłem coś nie tak, gubiłem wątek i gra się kończyła. Świat jest przeogromny, trzeba poświęcić naprawdę sporo godzin żeby wszystko zwiedzić.

W czwórkę nie grałem, postanowiłem nie psuć sobie dobrego smaku tej gry, po przeczytaniu opinii.


Zajebistą sprawą by było, gdyby Piranha Bytes zrobili nowe patche do tych gier, szczególnie do trójki.

meier

2014-01-29, 03:59
jakieś poł roku temu znow sobie przeszedłem gothica 1 i 2nk i znalazlem kilka nowych rzeczy mimo ze przeszedłem te gry grupo ponad 10 razy:). A pamiętam jak pierwszy raz zaczałem grać w gothica 1 to tylko się wk***iłem, bo nie wiedziałem jak się podnosi przedmioty z gleby i wyłączylem w p*zdu stwierdzając ze ch*jnia. Ale potem wszystko rozkminilem i do tej pory to gierki nr 1 w moim rankingu, zaraz za nimi jest Evil Islands.

WhoCaresAboutNik

2014-01-29, 04:13
mmaakkss napisał/a:

Ten cały Srajrym może gothicowi czesać włosy na jajcach.



Porównywanie sandboxa do cRPGa z krwi i kości. :homer:

Un_Nem

2014-01-29, 05:01
taaaaak...
najlepsze jest to ze juz stronghold 2 3 i 4 to syf.
nic tak nie pie**oli dalszych czesci gier jak tworcy strongholda i heroes'ow.

a szkoda bylaby zajebista gra i w co grac.
wielka szkoda.

Bonawentura Bonaparte

2014-01-29, 05:18
@MeMyselfAndI
A ja mam dziewczynę... :D

@Krav53
Dzięki za przypomnienie o D2... W końcu niebawem sesja :D

TrutiCa

2014-01-29, 06:03
Świetne soundtracki.

toiman: Pod względem questów, itemów i innych duperelów II cześć wymiata lecz, gdy podczas questa w którym mordowało się smoki wracasz do spalonej, zrujnowanej górniczej doliny... Nie sposób tego opisać jak bardzo chciałem zaj***ć smoki.

Wiecie, że to już w tym roku WIEDŹMIN III?





Sam czekam na Wiedźmina III i zacieram ręce, ktoś jeszcze?
Miałem się rozpisać ale kawa i papieros działają :kloc: :sraczka:
X