18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tracki z waszych ulubionych gier

d1abol • 2013-01-13, 19:31
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim j***lo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przech*ja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napie**alac :D Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda :)

Mieszkam_w_Murmańsku

2014-01-29, 06:48
BongMan napisał/a:

Akurat gram w trójkę. Wk***ia mnie system walki i bugi, ale mimo to gra jest naprawdę dobra. Duży świat, wiele możliwości, gra po prostu się nie nudzi, jest co robić. Ogólnie seria Gothic to klasyka i browar za to.


Stawiam że polujesz na kraby w gotiku.

Shiro Neko

2014-01-29, 06:53
Soundtrack z Gothic'a wspominam miło, mimo wszystko nie zapadł mi w pamięć jak ten z Morrowinda:



Mówcie co chcecie, ale imo ten lepszy
Tak wiem że theme do Skyrima to remake tego... z tym ze ch*jowy, bo inaczej nie określę.

Mimo wszystko Piwko dla autora + kilka piw rozdane w dyskusji, tylko z umiarem pijcie panowie ;>

Dobrutro

2014-01-29, 07:07
Intro do Clash'a, polskiej strategii turowej a la Heroes of M&M. Posłuchajcie tego klasycznego oldschoolu polskiej produkcji lat 90-tych. A nie tam jakieś szwabskie "Srotyki".



I jako bonus muzyczka z "niebieskiego zamku" która przygrywała w trakcie rozbudowy.


konował

2014-01-29, 07:47
Ty ch*jU zrobiłeś mi smaka by znowu przejśc chyba z setny raz. :)

Ciesin

2014-01-29, 08:00
Nigdy nie rozumiałem, co ludzie widzą w kanciatym i zbugowanym do granic możliwości Gothicu, kiedy zaraz obok jest miodny i miażdżący światem, fabułą i możliwościami Morrowind.

A jeśli o soundtracki chodzi, to mój faworyt, zajebiście oddaje klimat kampanii Krwawych Elfów (na dobrą sprawę, to chyba w tej kampanii pojawia się po raz pierwszy, bo teoretycznie, to soundtrack to kampanii ludzi):



No i oczywiście cały soundtrack z Twierdzy.

aspoleczny21

2014-01-29, 08:01
pie**olicie, może nie wolno porównywać gothica do Skyrima ale Skyrim zjadł gothica w butach. Grywalnością jak i soundtrackiem. Mimo ze tez jestem fanem gothica i przeszedłem go kilkadziesiąt razy. I, II i noc kruka.
dziekuje tyle w tym temacie

sharqylbj

2014-01-29, 08:42
Gothic to crap, którym chyba tylko u nas się tym jarają i to tylko 13latki, w porównaniu do TES

koras1897

2014-01-29, 09:09
mmaakkss napisał/a:

Ten cały Srajrym może gothicowi czesać włosy na jajcach.


Ale pie**olisz. Gothica przeszedłem tak samo jak autor, czym się da i jak się da i to jest jedna z moich ulubionych gier, ale Skyrim też jest wyj***ny i ma ten klimat, który przyciąga tak samo jak przyciąga klimat Gothica, poza tym Gothica da się przejść w jeden dzień na upartego, a w Skyrim można grać miesiącami. Elder Scrolls i Gothic to dla mnie najlepsze serie gier w historii.

Firlex

2014-01-29, 09:17
mmaakkss napisał/a:

Ten cały Srajrym może gothicowi czesać włosy na jajcach.



Chyba Cie dziewczyno ostro popie**oliło! :samoboj:

mat88

2014-01-29, 09:22
SKRYIM k***a!!!

Catacombe

2014-01-29, 09:28
Skoro mowa o soundtrackach




Po mojemu obie te gry mają najbardziej kozacki soundtrack w historii.

preliator

2014-01-29, 10:22
Oj grało się w Gothica, ten świat, ten klimat, te dialogi :D od popychadła do bohatera

UFS-Gwyn

2014-01-29, 21:44
Znajdzie się jakiś magik, który ogarnie, jak odpalić d2 z lod na win7 hp x64?
X