18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tracki z waszych ulubionych gier

d1abol • 2013-01-13, 19:31
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim j***lo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przech*ja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napie**alac :D Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda :)

Swider10

2014-01-29, 01:11
Za Gothica Piwo obowiązkowo :D

Nutzz

2014-01-29, 01:11
Ten portal nazywa się sadistic, kwejk, czy wspomnień czar?

Ja pie**ole...

bo...........ę

2014-01-29, 01:14
Od strony questowej i samego świata to ta gra nie miała sobie równych ale gameplay leżał. Pamiętam, że granie magiem było jakimś nieporozumieniem. Rozumiem, że nie jest to hack and slash, gdzie nak***ia się czarami na lewo i prawo ale brak regeneracji many (naprawiony po nieoficjalnym modzie do gry) to duży błąd serii. Pamiętam, że wrogów trzeba było wyciągać i łupać pojedynczo w dwóch pierwszych częściach i takie rozwiązania się chwali ale strasznie spowalniało to rozgrywkę. Trochę też czułem niedosyt kiedy okazało się, że głównego bossa da się rozwalić dwoma zwojami przywołania demona, których użycie jest możliwe przez postać z 1 poziomu.

Tak czy siak to Gothic to jedyna dobra rzecz pochodząca ze szwablandii :)

Do...........is

2014-01-29, 01:14
Nutzz napisał/a:

Ten portal nazywa się sadistic, kwejk, czy wspomnień czar?

Ja pie**ole...



Jest napisane Sadistic - to zapewne nazywa się Sadistic, nie wiem po co pytać skoro widać to jak na dłoni.

Nie wiem też po co ci odpisuje, skoro nie potrafisz czytać ;(

Ji^HaD

2014-01-29, 01:18
nawet przy mmo nie spedzilem tyle czasu ile przy gothicu , 5 rano pobudka 2h gry i na 8 do szkoly :D to byly czasy ....

Zavebe

2014-01-29, 01:21
takich gier już nie robią

MAHORA

2014-01-29, 01:33
Gdzie jest dziś ten KLIMAT. Się pytam QRWA GDZIE???

De...........66

2014-01-29, 01:43
za Gothica piwko! Zajebista gra! Znam 1 i 2 wraz z dodatkiem Noc kruka na pamięć :D

BongMan

2014-01-29, 01:51
Akurat gram w trójkę. Wk***ia mnie system walki i bugi, ale mimo to gra jest naprawdę dobra. Duży świat, wiele możliwości, gra po prostu się nie nudzi, jest co robić. Ogólnie seria Gothic to klasyka i browar za to.

Charles_Manson

2014-01-29, 01:51
Najlepszy erpeg, w jaki miałem okazję grać, niewątpliwie(1 i 2NK oczywiście, reszta to gówno). I te godziny spędzone na szukaniu rozwiązania questa bez zaglądania do solucji. Zajebista sprawa. Zresztą, jakieś pół roku temu chciałem odświeżyć tytuł i przypadkiem dowiedziałem się że istnieje wersja multiplayer w trybie roleplay(czyli odgrywanie postaci w świecie fikcyjnym, dla niewtajemniczonych), świetna rozrywka pobiegać sobie jako świątynny strażnik, najemnik czy nekromanta i rozegrać kilka ciekawych akcji z innymi ludźmi.

BongMan

2014-01-29, 01:52
I te teksty:
- Powiedz mi, to coś z przodu twojej głowy to twarz, czy dupa?

Peciak

2014-01-29, 02:04
chciałbym żeby stworzyli niezbugowaną grę w świecie Gothica, Gothic IV! Bo potem wychodziły różne gry, nawet tego samego studia, ale żadna się nie umywała do tej produkcji. Postać Bezimiennego się trochę wyczerpała, ale można by zrobić IV i mieć możliwość zaczęcia gry w zależności od 3 zakończeń w Gothicu 3.

kaktuz

2014-01-29, 02:04
Najlepssy tekst z gothica 1 to ył w starym obozie jak rozmawiałeś z najemnikiem koło areny i chciałeś go sprowokować do walki

ty-krążą słuchy że twój ojciec zabawiał się z owcami

najemnik-krążyły takie plotki...

Setritus

2014-01-29, 02:08
a mnie ch*j obchodzi twoj gothic i jego soundtrack

Kr...........53

2014-01-29, 02:09
Brawo za to, brakuje mi na sadisticu tylko fable i sacred song ;-)
X