18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tracki z waszych ulubionych gier

d1abol • 2013-01-13, 19:31
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim j***lo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przech*ja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napie**alac :D Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda :)

S.O.A.D.

2013-01-13, 19:36
Już za samą serię C&C i Hell March masz piwo, a jest jeszcze kilka innych starych dobrych kawałków.

A propos Hell March - dobra jest jeszcze 3 wersja, na potrzeby RA3. Dużo żywsza, osobiście przypadła mi do gustu.


Loaloa

2013-01-13, 19:40
k***'a żeb'y napis'ać

Peter'a

Klepacki'ego

trzeb'a mie'ć nasran'e po'd kopuł'ą.

Breakdrowser

2013-01-13, 19:58

Dziękuję,
dobranoc!

PS.
Jednak to ending miażdżył najbardziej

Rejtan

2013-01-13, 19:58
Mi ciarki przechodzą po całym ciele, jak słyszę to:

rai87

2013-01-13, 20:06
Ten utwór działał w połączeniu z widokiem wodospadu przy którym ta muzyka się zaczynała (początek gry, zaraz po wyjściu ze statku)


bukay

2013-01-13, 20:23
Piwo za dobrą, nostalgiczną muzykę.

W UT osobiście wolę "Colossus", "Go Down" i "Forgone Destruction", a do Q2 warto wspomnieć o "Kill Ratio".

Plonek

2013-01-13, 20:46
I tak soundtracki z Fify (98 w górę) niszczą wszystkie inne ^^

Rockmen

2013-01-13, 20:49
te otatnie to nie visa point tylko jakis inny utwór z gothica. wiem lepiej bo jestem muzykiem i przeszedłem serie po kilka razy :)

Tafariel

2013-01-13, 20:50
A grało się w C&C na PSX :D I zawsze kiedy leciało Hell March to odświeżało siły do grania! Jest moc!

RaV8

2013-01-13, 20:52
Za Unreala i Quake'a piwko leci

mat_tester

2013-01-13, 20:59


jak mogło zabraknąć tego?! no i jeszcze warto wspomnieć o kilku innych z diablo 2 oraz z HoM&M3

Cara_Al_Sol

2013-01-13, 21:00
Super!
A to pamiętacie?

d1abol

2013-01-13, 21:04
Temat przeszedl wiec wrzuce kilka kolejnych:

Track z Diablo, wszechobecne tajemnicze zlo doskonalne wkomponowane w ta pieprzona gitarke...



Nastepnie jeden z 3 utworow, jakie mozecie spotkac grajac Protosami w SC1, niezwykle klimatyczny utwor idealnie oddajacy charakter rasy Protosow i historie, ktora ich spotkala (rozj***na planeta, popie**alajace zergi itd.)



Track po przesluchaniu ktorego ciary przechodza po plerach. Legendarny Fallout 1, bez tego kawalka ta gra nia bylaby taka sama.



Rownie klimatyczny i piekny co track Natury z HOMM IV, kawalek, kory wita nas odwiedzajac Kuldahar (niesteyu krotki) w grze IceWind Dale



mat_tester napisał/a:


jak mogło zabraknąć tego?! no i jeszcze warto wspomnieć o kilku innych z diablo 2 oraz z HoM&M3



Chcialem dodac ale juz nie moglem edytowac pustu, a bylem w trakcie pisania tego :P
X