18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tracki z waszych ulubionych gier

d1abol • 2013-01-13, 19:31
Moj subiektywny zbior kawalkow do gier ubieglych lat z czasow (malo sadystyczne) gdy jeszcze do komponowania muzyki stosunkowo czesto zatrudniani byli artysci, a oprawa audio stanowila 50% klimatu gry. Polecam zatrzymac sie dluzej w tym temacie.
(mam nadzieje, ze temat nie poleci do zbiorczego bo licze na mala dyskusje (tam ch*** sie dzieje), a ten temat ma sie nijak do tego co tam jest wrzucane).

Legendarny Hell March Franka Klepackiego, kawalek ktory stal sie znakiem rozpoznawczym serii C&C.


Razorback autorstwa Peter'a Hajba'y, moj ulubiony track z Unreal Tournament, dobrze sie przy nim j***lo heady ze snajpy...


Soundrack z Quake'a II chyba zna kazdy, ciezkie riffy Sonic Myhem'a doskonale komponowaly sie z krwawa rzeznia jaka oferowal Quake II. Wrzucam utwor ktory wital gracza w momencie wyladowania kapsuly na polu bitwy czyli Operation Overlord + bonus.



bonus Quad Machine


W liscie nie moglo zabraknac tracku kolejnego legendarnego dziecka idSoftware, Dooma. Track E1M1 - At Doom's Gate.



Nastepnie wszystkim znany motyw z Duke Nukem 3D, ktory doczekal sie wielu mixow i przerobek. Grabbag.



Wiele NFS'ow mialo ciekawe tracki, jednak ten z III: HP zapadl w pamiec najbardziej, motyw z glonwego menu, Romulus 3



Dalej motyw przewodni Silent Hill'a 2, bardzo klimatyczy kawalek autorstwa japonskiego przech*ja Akiry Yamaoki, bez ktorego Silent Hill nie bylby Silentem Hillem jakiego dzisiaj znamy.



I oczywiscie psychodeliczny track jednego z ostatnich dzieci studia Bullfrog, bez ktorego nie wyobrazam sobie Dungeon Keepera. Cala sciezka ryje mozgownice, wrzucam Ghostly Waterways.



Warto tez wspomniec o klasyce gatunku RPG, czyli Baldur's Gate. Kawalek z glonwego menu, po przesluchaniu ktorego mialo sie ochote napie**alac :D Oraz maly bonus w postaci tracku z menu Tronu Bhaala, bardzo ladny utwor.





Dodam jeszcze doskonale znany motyw z HOMM IV, ktory wital nas w miescie Natury. Piekny utwor.



A na zakonczenie jedyna gre, ktora miala swietny soundtrack, a mimo tego nie zaoferowana nic wiecej.. Gothic 3 - Vista Point.



Poki co tyle..jak nie wyjebia do zbiorczego to podziele sie kolejnymi utworami, a jezeli ktos ma ociekajacy zajebistioscia track niech zapoda :)

defcon1

2013-01-13, 21:28
Ahh gry kiedyś miały duszę naprawdę!
Jak słucham tracków z Diablo czy Hirołsów to aż się łezka w oku kręci. Nie wiem, czy tak je uwielbiałem bo byłem młodszy, czy to obecne gry są jakieś wiele gorsze.

NomedN

2013-01-13, 21:31
Moim zdaniem najlepszy z Silent Hilla



I gra legenda.


Mathek

2013-01-13, 21:31
Theme z Battlefield'a 1942 !!

/watch?v=vg0Tmydj29M

Po tym to mi dopiero ciary przechodzą.

Hu...........ia

2013-01-13, 21:31
Painkiller miał mistrzowski soundtrack:

bolszewik

2013-01-13, 21:39
Jest jeszcze jeden utwór z lotusa ale mi go dodać nie chce bo linków nie uploaduje ch*jstwo...

/watch?v=CgGSBoivBIY

Kluska

2013-01-13, 21:41
defcon1 napisał/a:

Jak słucham tracków z Diablo czy Hirołsów to aż się łezka w oku kręci. Nie wiem, czy tak je uwielbiałem bo byłem młodszy, czy to obecne gry są jakieś wiele gorsze.



Są po prostu inne. Można słuchać hardkorowych zwolenników oldsqlu czy gimnazjalnych znawców, o wyższości gier ich pokolenia, jednak ja powiem pojednawczo - każde pokolenie miało i mieć będzie swoje "perełki".

Seria Diablo zabita w moich oczach najnowszą odsłoną (a kupiłem preordera ;( )
Seria HoM&M, mająca mniejsze i większe potknięcia (szczytowa trójka ale i 6tka jest bardzo fajna)
Duken nukem, którego zjadła legenda (której nie zrozumie już nikt z młodych) Podobnie jak Wolfenstein, który nie był najmizerniejszy, jednak nie miał magii wolfa 3d ;)

nie wspomnę o obecnie kaszankowatym doomie.
Pamiętam napieprzanie na "kółku informatycznym" w dooma ;d i te całe 12 kompów w pracowni ^^

Nowe gry mają klimat, fajną oprawę muzyczną itd.

Sam jestem fanem wszystkich tych bezsensownych strzelanek pokroju call of duty itd ze względu na to, że widzę przyszłość kina akcji w interaktywnych filmach.


Sam na budzik mam ustawioną nutkę z ekranu głównego diablo3lod :3 do tej pory, codziennie budzę się z prze pozytywnymi ciarkami.
Kiedyś ekscytacji a teraz... chyba jedynie nostalgii.

Pozdrawiam i dziękuję za ten temat.

dback

2013-01-13, 21:45
Muzyka z NSF 3 ... przypomniały mi się stare dobre czasy kiedy komputery miały jeszcze taki specyficzny zapach :D

aopia

2013-01-13, 21:54
Rejtan napisał/a:

Mi ciarki przechodzą po całym ciele, jak słyszę to:



Jedyne miasto, którego nie cierpiałem. Wszystko tylko nie twierdza albo cytadela.

kubas9422

2013-01-13, 21:55

Jak dla mnie brakuje tutaj tego :roll:

Azizi1926

2013-01-13, 21:59
Sillent Hill



Metal Gear Solid 2


Me...........in

2013-01-13, 22:03
Morrowind miał najlepszą muzykę ze wszyskich gier w jakie grałem, i kiedy wyszedł Skyrim z lekko podrasowaną nutką właśnie z Morrowinda, to miałem łezkę w oku :)

PiotreH

2013-01-13, 22:03

Również coś od siebie dodam.

brt1529

2013-01-13, 22:05
Aż się dziwie, że wśród tych perełek zabrakło Mirror's Edge

djpaczu94

2013-01-13, 22:07
Tytułem wstępu chciałem zaznaczyć: SUPER TEMAT ktoś wymyślił. A teraz do dzieła:
Najlepsza gra przygodowa typu wskaż i kliknij, niesamowita oprawa, a co najważniejsze bestselerowe ścieżki dźwiękowe które są jednym z elementów sprawiających że gra ma świetny, tajemniczy klimat - polecam




Nie może zabraknąć Homm3, ktoś dał już twierdze, więc nie będę powielał, ale dodałbym jeszcze fortece i Bastion

ll_Mario_ll

2013-01-13, 22:10
Widzę stare gierki jednoczą. Nikt się nie kłóci tylko wzmacnia kolejnym komentarzem tą kolekcje. Świetny temat. Jak to mówią dorzucę tu swoje trzy grosze. Takich piosenek było by sporo ale tak na szybko, to te dwie utkwiły mi w pamięci:



X