18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"Tchórzostwo" Francuzów

krzysztof3011 • 2014-09-27, 11:03
Często w Polsce można usłyszeć kawały o tym, jak to Francuzi nie potrafią walczyć i tylko myślą o poddaniu się. Uważam, że to nieprawda, a Polacy mówią tak, żeby zrekompensować sobie bycie wiecznym przegranym. Bo to taka polska specyfika - deprecjonowanie innych, żeby względnie samemu urosnąć.

Francja przez wieki była potęgą militarną. Prowadziła wspaniałe boje z sąsiadami, a także posiadała niezliczone kolonie. Napoleon dotarł z Wielką Armią aż do Moskwy (fakt, że z pomocą innych nacji), a w czasie I Wojny Światowej Francuzi dzielnie stawiała opór Niemcom. Stracili w tej wojnie 5 mln mężczyzn (zabici i okaleczeni). Do tej pory nikt Francuzom tchórzostwa nie zarzucał. I tu nagle po II Wojnie Światowej Polacy zaczynają przekreślać wszystkie poprzednie dokonania Francji, a wszystko z powodu rzekomej zdrady.

Otóż żadnej zdrady nie było, Anglia i Francja wypowiedziały wojnę III Rzeszy, a zaatakować Niemiec nie mogły, bo nie miały do tego środków, o czym każdy w Europie wiedział, tylko nie pijak, dz**karz i idiota Józef Beck, który odrzucił korzystny układ z Hitlerem na rzecz sojuszu z państwami nastawionymi defensywnie.

Politykę należy prowadzić na chłodno, bez emocji. Robić to, co się opłaca, a nie, co "serce podpowiada". Kto nie stosuje się do tego, będzie wiecznie kopanym po tyłku, jak Polacy. I taki wiecznie kopany, "zdradzany" naród ma później wspaniałe okazje do pokazania swojej dzielności na różnych wojnach albo w pożal się Boże powstaniach. Kto nie umie politykować, ten musi umieć się bić. Tylko po co? Co takiego Polska zyskała na swoim zaangażowaniu militarnym przez ostatnie dwa stulecia? Wielkie nic. A nawet jeszcze gorzej - traciliśmy z każdym takim wydarzeniem najlepszych, najdzielniejszych ludzi, którzy w czasie pokoju mogliby rozwijać polską kulturę i naukę, albo po prostu stanowić dobrą (żywą) armię gotową podjąć działania w jakiejś sensownej wojnie.

Ktoś mógłby powiedzieć, że "owszem, jesteśmy politycznym karłem, jednak przynajmniej mamy zdrowe społeczeństwo, ale spójrzcie na Francję, tam sami Murzyni i Arabowie!" Znowu błąd. Polska nie ma takich problemów tylko dlatego, że jesteśmy zbyt biedni na tak wielkie świadczenia socjalne jak we Francji. Gdyby u nas były równie duże zasiłki, imigranci osiedlaliby się masowo również i u nas. "Wcale nie-e! Przegonilibyśmy ich! Polska Walcząca!" Tak? A ilu z Was jest w stanie jakkolwiek zadziałać przeciwko lewicowej polityce? Ilu z Was odmówiło płacenia ogromnych podatków, oddawania swoich dzieci do szkół państwowych (gdzie będą uczyły się masturbacji)? Jak wielu Polaków zrobiło cokolwiek (poza darciem ryja), gdy podniesiono nielegalnie wiek emerytalny? Nie widzę nikogo z podniesioną ręką. Więc wobec imigrantów też byście bali się wystąpić. Siedzielibyście w fotelu z piwem w ręku wpatrzeni tępym wzrokiem w "Mam talent". A później przed snem sprawdzić jeszcze, czy w Internecie nie pojawiły się nowe kawały o Francuzach...

Sycylijczyk

2014-09-27, 22:48
Nice try french faggot.
A tak na serio, to jest w tym niby trochę racji, ale na szacunek pracuje się latami i wystarczy zrobić jedną, pozornie nie ważną rzecz, żeby zaprzepaścić cały dorobek.
To prawda, że Francja sporo walczyła i to z niezłym skutkiem. Nie zmienia to jednak faktu, że planowała spędzić drugą wojnę na zapiecku, za linią maginota. Z jakim skutkiem, to już wszyscy wiemy.
Po drugie, właściwie jedyne porządne oddziały jakie wtedy Francja wystawiła to w ramach WaffenSS.
Po trzecie francuski ruch oporu, najlepiej został podsumowany w Allo Allo.

Tak sobię myślę, że Francuzi z okresu II wojny światowej mają ze swoimi walecznymi przodkami mniej więcej tyle samo wspólnego, co dzisiejsi Polacy z Armią Krajową. :samoboj:

żmij

2014-09-28, 00:48
Sycylijczyk napisał/a:

... Z jakim skutkiem, to już wszyscy wiemy...



Z takim na przykład, że mieli w Niemczech strefę okupacyjną i zarząd nad częścią Berlina. My zaś wykrwawiliśmy się kompletnie bez sensu. Nie czarujmy się; byliśmy tylko narzędziem. Strzykawką jednorazową; strzyknąć i wyj***ć.

kuba246

2014-09-28, 01:48
NO k***A! Cholerna przeglądarka... napisałem posta, który podsumowywał wszystkie bzdury jakie wypisałeś, poprawił te bzdury, pokazał jak to było na prawdę i nagle jeb crash przeglądarki i ch*j. Powiem wiec w skrócie: Większych bzdur nie słyszałem, mylisz się praktycznie pod każdym względem.

kawałchuja88

2014-09-28, 03:05
Dałem piwo aby dostało się na główną po to aby większość użytkowników mogło zobaczyć jakim autor jest debilem.
Wg przemyśleń autora wychodzi na to, że to my Polacy jesteśmy winni tylko i wyłącznie dzisiejszemu losowi naszego państwa.
Najgorszą padliną zawsze jest sojusznik, który zdradza.Dzisiejsza francja niema nic wspólnego z dawnymi walecznymi przodkami tak samo jak dzisiejsza Polska niema nic wspólnego z AK,NSZ,Husarią oraz Wojami.Nigdy nasz kraj nie był tak podzielony jak w tych czasach.
I pomyśleć że wystarczyło 50 lat marksizmu aby zmienić nasz kraj nie do poznania.

^50Cent^

2014-09-28, 14:04
Zalać go morzem piwa! A wy hejtujcie dalej po Francji, myśląc jakie to tchórze ;-)

Mecowaty

2014-09-28, 14:05
Nie wiedziałem, że mamy tutaj satyryków :D

DuckDodgers

2014-09-28, 14:08
k***a objawiciel się znalazł :facepalm: Tchórzostwo Francji to żart odnoszący się do konkretnych wydarzeń z II Wojny Światowej a nie poważna opinia o narodzie :facepalm:

kawałch*ja88 napisał/a:

Dałem piwo aby dostało się na główną po to aby większość użytkowników mogło zobaczyć jakim autor jest debilem.



Już wypełzło to ścierwo na główną więc ja już nie muszę dawać piwa, ale dam Tobie za ten komentarz :D

cycu19922

2014-09-28, 14:10
Ktoś się chyba za dużo Zychowicza fantasty naczytał...

maksym_gorki

2014-09-28, 14:17
Jak kolejny raz widzę naiwnego ignoranta-neofitę, który uważa, że na sojuszu z Hitlerem Polska wyszła by lepiej, to zastanawiam się, jakim trzeba być idiotą, żeby tak myśleć? Lepiej by nam wyszedł układ z przegranym narkomanem-fantastą... Tak może myśleć tylko osoba na poziomie Hitlera.

prowler

2014-09-28, 14:19
korzystny układ z Hitlerem
taki jaki zawarli Włosi i Węgrzy?
oby cię koń wyj***ł za głupie pie**olenie

Zapi93

2014-09-28, 14:19
Brak wiedzy historycznej u niektórych komentujących jest po prostu PORAŻAJĄCY. Naprawdę, jak nie znacie się to zamknijcie jadaczkę, albo dokształćcie się w inny sposób niż na debilnych stronach. Proponuję na początek książki i wspomnienia generałów a potem dane statystyczne.

korinogaro

2014-09-28, 14:20
Jak byś autorze ruszył dupę poza granice Polski, to byś się dowiedział, że tam też robią sobie jaja z bojowego ducha Francuzów.

airfx

2014-09-28, 14:29
Mozna to tlumaczyc roznie, w 39 alianci byli za slabi na hitlera w 45 byli za slabi na stalina. I chociaz uwazam ze ostro nas wydymali to mozna sobie to jeszcze tam jakos wytumaczyc. Ale juz to ze po wojnie wzieli zobie okolo 50 milionow funtow z naszego skarbu narodowego wywiezionego do Wielkiej Brytanii z jak oni to powiedzieli obsluge naszej armi poza granicami kraju to juz czysta bezczelnosc!!! Najpierw nam niepomogli potem nas sprzedali i jeszcze za chopakow ktorzy dzielnie walczyli i umierali za anglie francje itd. (przeciez w bitwie o anglie polscy lotnicy mieli ogromne znaczanie) wzieli sobie kaske. Dlaczego nikt o tym niemowi do holery!!!

fdM

2014-09-28, 14:40
Przecież nie tylko u nas tak się ich nazywa. Tchórzostwo francuzów jest znane na całym świecie.

Tajulek

2014-09-28, 14:49
Dymekx napisał/a:

(...)A myślenie, że "Francja i Anglia nie miały sił" wylecz napie**alając swoim łbem o krawężnik. (...)


Weź zamknij ryj, bo nie toleruję takich debili, którzy swoją wiedzę o historii czerpią z ch*j wie czego. Jakbyś nie wiedział, to Francja nie była do wojny przygotowana i to kompletnie. A Wielka Brytania to co innego, już 3-go września rozpoczęła mobilizację armii i zbombardowała trochę niemieckiego przemysłu. Tak więc zanim zaczniesz wypisywać kolejne, z dupy wzięte głupoty, poczytaj, pooglądaj.