18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

"Tchórzostwo" Francuzów

krzysztof3011 • 2014-09-27, 11:03
Często w Polsce można usłyszeć kawały o tym, jak to Francuzi nie potrafią walczyć i tylko myślą o poddaniu się. Uważam, że to nieprawda, a Polacy mówią tak, żeby zrekompensować sobie bycie wiecznym przegranym. Bo to taka polska specyfika - deprecjonowanie innych, żeby względnie samemu urosnąć.

Francja przez wieki była potęgą militarną. Prowadziła wspaniałe boje z sąsiadami, a także posiadała niezliczone kolonie. Napoleon dotarł z Wielką Armią aż do Moskwy (fakt, że z pomocą innych nacji), a w czasie I Wojny Światowej Francuzi dzielnie stawiała opór Niemcom. Stracili w tej wojnie 5 mln mężczyzn (zabici i okaleczeni). Do tej pory nikt Francuzom tchórzostwa nie zarzucał. I tu nagle po II Wojnie Światowej Polacy zaczynają przekreślać wszystkie poprzednie dokonania Francji, a wszystko z powodu rzekomej zdrady.

Otóż żadnej zdrady nie było, Anglia i Francja wypowiedziały wojnę III Rzeszy, a zaatakować Niemiec nie mogły, bo nie miały do tego środków, o czym każdy w Europie wiedział, tylko nie pijak, dz**karz i idiota Józef Beck, który odrzucił korzystny układ z Hitlerem na rzecz sojuszu z państwami nastawionymi defensywnie.

Politykę należy prowadzić na chłodno, bez emocji. Robić to, co się opłaca, a nie, co "serce podpowiada". Kto nie stosuje się do tego, będzie wiecznie kopanym po tyłku, jak Polacy. I taki wiecznie kopany, "zdradzany" naród ma później wspaniałe okazje do pokazania swojej dzielności na różnych wojnach albo w pożal się Boże powstaniach. Kto nie umie politykować, ten musi umieć się bić. Tylko po co? Co takiego Polska zyskała na swoim zaangażowaniu militarnym przez ostatnie dwa stulecia? Wielkie nic. A nawet jeszcze gorzej - traciliśmy z każdym takim wydarzeniem najlepszych, najdzielniejszych ludzi, którzy w czasie pokoju mogliby rozwijać polską kulturę i naukę, albo po prostu stanowić dobrą (żywą) armię gotową podjąć działania w jakiejś sensownej wojnie.

Ktoś mógłby powiedzieć, że "owszem, jesteśmy politycznym karłem, jednak przynajmniej mamy zdrowe społeczeństwo, ale spójrzcie na Francję, tam sami Murzyni i Arabowie!" Znowu błąd. Polska nie ma takich problemów tylko dlatego, że jesteśmy zbyt biedni na tak wielkie świadczenia socjalne jak we Francji. Gdyby u nas były równie duże zasiłki, imigranci osiedlaliby się masowo również i u nas. "Wcale nie-e! Przegonilibyśmy ich! Polska Walcząca!" Tak? A ilu z Was jest w stanie jakkolwiek zadziałać przeciwko lewicowej polityce? Ilu z Was odmówiło płacenia ogromnych podatków, oddawania swoich dzieci do szkół państwowych (gdzie będą uczyły się masturbacji)? Jak wielu Polaków zrobiło cokolwiek (poza darciem ryja), gdy podniesiono nielegalnie wiek emerytalny? Nie widzę nikogo z podniesioną ręką. Więc wobec imigrantów też byście bali się wystąpić. Siedzielibyście w fotelu z piwem w ręku wpatrzeni tępym wzrokiem w "Mam talent". A później przed snem sprawdzić jeszcze, czy w Internecie nie pojawiły się nowe kawały o Francuzach...

RavageDV

2014-09-27, 11:23
pie**olenie. Nie zmiena to faktu, że zostalismy srogo wyj***ni w dupala i nas olali.

PeterZ

2014-09-27, 11:35
Kogoś ostro boli dupka...

Dymekx

2014-09-27, 11:38
"Otóż żadnej zdrady nie było, Anglia i Francja wypowiedziały wojnę III Rzeszy", obiecuje, że nie pie**olnę cię w ryj, po czym napie**alam bez skrupułów bo przecież nie powiedziałem, że nie będę tego robił pięścią. Doprawdy trudno już po tym tekście nazwać cię myślącą jednostką. "pijak, dz**karz i idiota Józef Beck" sam jesteś k***a pijak i dziwak. Mógł się spiknąć z Adolfem i to był jego jedyny błąd, poczytaj jak doradcy Hitlera mieli pełne gacie po decyzji by napaść Polskę. A myślenie, że "Francja i Anglia nie miały sił" wylecz napie**alając swoim łbem o krawężnik. I gdzie tu k***a rozprawka o tym co jest w tytule "tchórzostwo Francuzów". Mówisz, że jesteśmy żałośni bo nic nie robimy, by wcześniej wspomnieć o "pożal się Boże powstaniach" jeśli chodzi ci o wcześniejsze powstania to jesteś zwyczajnie głupi. Wspomnę jeszcze raz o Anglii i Francji skoro twoim zdaniem nie mieli siły to na ch*j obiecywali nam "niezbędną pomoc" w razie ataku III Rzeszy? Anglicy i Francuzi to były p*zdy, tak wystraszeni po I WŚ, że zdecydowali się odwlec nieuchronne sprzedając swojego sojusznika Polskę. Bo takie są sojusze, jesteś za słaby na sojusz to inni sojusznicy wypychają cię przed szereg. Szkoda tylko, że gdyby Anglia i Francja poszła z tym co miała to III Rzesza została by pokonana... przedstawić dowody dla którego III Rzesza by poszła się j***ć? ch*ja, szkoda czasu na przygłupa który twierdzi, że Anglia i Francja nie miała armii a nieudzielenie pomocy Polsce to nie była zdrada. Zostaliśmy po prostu brawurowo wych*jani. "Jak wielu Polaków zrobiło cokolwiek" żaden i do tej puli dochodzisz zarówno ty jak i ja cwaniaku. Chociaż czekaj... ja oddałem w ostatnich wyborach głos bo ty pewnie z tych "nie oddam głosu bo nie ma na kogo".

R41NM4N

2014-09-27, 11:41
Piękna zachodnia propaganda :)
Sami żeśmy się wydymali we wrześniu francuzi nigdy nie ukrywali, że nie ruszą dupy zza linii maginota, a mieli czym tylko mieli to w dupie :) Jak ktoś nie miał czym wojować to brytole więc wpakowali nas w tą kabałę żeby troszkę czasu zyskać :d
Co do usprawiedliwiania zdrajców i kolaborantów jakimi były żabojady to wystarczy sprawdzić ilu ten bohaterski naród wystawił ochotników do waffen ss.
A jak już przy kurduplu z wafelkiem pod marynarą jesteśmy to sprawdź sobie kogo najbardziej na tej kampanii moskiewskiej wydymano i kto potem wylądował na środku zasranego oceanu, żeby się wspaniali francuzi mogli problemu pozbyć :d

PancerIV

2014-09-27, 11:45
Pierwsza wojna światowa to cud.. francuzi wygrali cudem, bo wówczas rzesza była zajebiście osłabiona.

Druga wojna światowa francja przyjęła ciepło wojska niemieckie przy granicach wręczano im kwiaty, a wojskowi sp***alali czym prędzej od frontu do frontu i jedyne co się broniło, to linia maginota i to w ch*j krótko, bo od strony belgii niemiaszki przeszły bez problemu.

A nas zdradzono i to podwójnie w 39 i 45, kiedy oddano nas komunistom.

Samo pie**olenie tutaj, bo nie znasz się, a pie**olisz.. tak samo z tym "walczeniem z lewicową polityką" nasi politycy też nas zdradzili.. j***ny tusk podpisał coś czego nie powinien, i teraz w razie jakieś bardziej zaawansowanej akcji przeciw polityce naszego kraju, a raczej politykom będzie groziła tym, że będą do nas strzelały niemieckie oddziały.. zwyczajnie sk***iele się zabezpieczyli. Głosowania są fałszowane, tak czy inaczej już tyle było tych afer z tym.. więcej niż wojen domowych.

Można pie**olić w nieskończoność co nasi politycy odj***li, a dla mnie francja jest niczym i nadal widzę ją w białych barwach na swej fladze, a teraz nie potrafią nawet sobie poradzić z arabami i murzynami. Za parę lat będzie tam kalifat z ich bezradnością.

Choćby nie wiem jak zajebiście ciężko się w Polsce żyło dla mnie zawsze będzie lepiej niż u żabojadów tego śmiesznego państwa, które jest tchórzliwe i podkuliło swój ogon wiele razy, a podkuli go jeszcze wiele razy.

joeblack33

2014-09-27, 11:59
pie**olicie Hipolicie. Nawet Hitler wiedział, że to banda cip i wagin, bo zaatakował Polskę, zakładając w ciemno, że zachodnia granica jest bezpieczna

Smutas

2014-09-27, 12:16
Autor wrzuty historii to się musiał z sowieckich podręczników uczyć.

ex32

2014-09-27, 12:31
cyt:"... idiota Józef Beck, który odrzucił korzystny układ z Hitlerem..."
Żal czytać takie brednie.



Masz wielki patrioto. Tylko wetrzyj głęboko bo inaczej nie zadziała.

joeblack33

2014-09-27, 12:52
Autorze tekstu, Twój chłopak to francuzik, że tak bronisz tej nacji?

roodyeo

2014-09-27, 13:08
to musi być troll, nie wierze, żeby osoba inteligentna na tyle by uruchomić komputer, miała takie poglądy

joeblack33

2014-09-27, 13:48
up
niekoniecznie, Jaruzelskiego też bronili i nadal bronią

Szwy

2014-09-27, 16:50
No to teraz czekamy na zagotowanych Sarmatów Sadola.

A czy Francja była komukolwiek lojalna, czy też nie - mają piękne niezburzone budynki m.in. dzięki rzekomemu tchórzostwu. Chciałem tylko przypomnieć, że wiele krajów nas w ch*ja zrobiło, Francja nie jest wyjątkowa. Czy autor ma rację, czy też nie, faktem jest, że polski naród jest porywczy i chłodnych rachunków raczej nie prowadzi, co udowadniają zarówno ostatnie wydarzenia, jak i te dawniejsze. Ale bez spiny, każdy ma swoje zdanie, nie musicie się odgrażać biciem po ryju, w końcu to tylko głupi internet.

zincum

2014-09-27, 17:09
Sporo mądrych przemyśleń. Szkoda, że i tak nie wejdzie. Bo koniobijcy:
a) nie zrozumieli
b) są zbyt dumni z bicia konia przed monitorem
c) są kucami i innej maści pojebami

pi...........ja

2014-09-27, 18:53
ONR znowu fantazjuje o sojuszu z Rzeszą, do tego powtarza brednie o "zdobyciu" Moskwy przez armię Napoleona. Zdobył ją kto inny i prawie był car Władysław IV. Tych wpuścili do porzuconego miasta, byle tylko dalej w Rosję wleźli.