18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szturm na Berlin

dareqq • 2013-06-08, 00:09
jak w temacie... w wykonaniu kacapów... no ale zawsze to nimcy dostają baty więc chyba pozytywnie

MrYeni

2013-06-08, 00:14
Gdyby nie Ruscy to by było piwko.. no ale Niemcy dostają w dupe.. ale od Rosjan... k***a, ale mam dylemat :D

oc...........an

2013-06-08, 00:18
Tylko Związek! Piękny film, popłakałem się z radości. Mój dziadek walczył pod Tiergarten (a nie jak u większości z was, kolaborowało i wędlinami handlowało :amused: ), więc to bardzo "bliskie' miejsce w mojej rodzinie.

I żeby nie być gołosłownym, że sobie wymyślam to wrzucę dwa z wieelu medali, jakie mój dziadek zdobył w czasie Wielkiej Ojczyźnianej:




!Timon

2013-06-08, 00:23
@up

Piwo za dziadka.
Kiedyś jednego weterana na sor szyłem. Leciwy staruszek, trochę dementywny - 17 lat miał jak szedł na Berlin i cały czas wspominał jakby chciał się wyspowiadać z tego, że musiał zastrzelić swojego dobrego kolegę. Pocisk artyleryjski pie**olnął kurz opadł, patrzy a tam kolega z flakami na wierzchu cały we krwi i prosi żeby go szybko dobić. No i go dobił.
Wojna straszna rzecz.

dareqq

2013-06-08, 00:27
@ Dust devil

Nie wiem dlaczego piszesz "u wiekszości z was" np mój dziadek walczył jako partyzant w Wielkopolsce. Nie pamiętam czy to była jakaś nazwa Jego grupy, ale pamiętam jak opowiadał mi niedługo przed śmiercią o tym jak wysadzili tory pod niemieckim pociagiem i mówił tylko tak "wiesz jak sp***alali" :)

Co do medali to dziadek musiał ładnie napie**alać, pierwszy jak i drugi nie były dawane byle komu... szacun dla dziadka

Vof

2013-06-08, 00:34
Ech i pomyśleć, że Berlin gdyby wytrzymał do czerwca(pozostał w rękach III Rzeszy)to byłby pierwszym miastem na Świecie które dostało by atomówką od Amerykanów :(

liana

2013-06-08, 00:36
Miło się patrzy jak Niemcom strach poślady ściska :)

oc...........an

2013-06-08, 00:39
Vof napisał/a:

Ech i pomyśleć, że Berlin gdyby wytrzymał do czerwca(pozostał w rękach III Rzeszy)to byłby pierwszym miastem na Świecie które dostało by atomówką od Amerykanów :(




Oj, niestety nie dostałby. USA miało tylko 2 bomby i obie były "przeznaczone na rynek azjatycki". Dopiero we wrześniu 1945 miała powstać kolejna bomba (Fat Man II) i być zrzucona na Yokohamę ;)



@dareqq wiadomo, że większość dzielnie walczyła. Napisałem tak specjalnie żebyście podzielili się historiami ;)

vredes

2013-06-08, 00:39
@up

dokładnie, za bicie niemca zawsze bro! Niech gniją szwaby j***ne! :D sk***ysyny!!

kolosialdo

2013-06-08, 02:56
niemcy czy ruscy. Jeden ch*j oba kraje zasłużyły sobie u nas na taką opinie jaką mają. Najlepiej jakby sie sami pozabijali

mateuszek31

2013-06-08, 03:01
U nas podczas walk stolicy miasto wyglądało zupełnie inaczej.... aaa poza tym j***ć czerwoną hołotę ;)

sz...........an

2013-06-08, 03:06
szkoda, że niemcy nie wytępili tej czerwonej zarazy... po części z winy polski no i kuźwa mamy... komunizm do tej pory k***a :(

makronom

2013-06-08, 03:06
Zauważyliście w 0:35 jak koledzy artylerzyści ładnie pie**olnęli towarzyszowi-piechociarzowi z działa po pleckach? Aż się biedaczek wyj***ł na ryj. :amused:

platini1

2013-06-08, 03:13
Właśnie obejrzałem sobie parę odcinków "Kompanii Braci", wchodzę na Sadola, a tu proszę szwaby znów dostają wpie**ol :D
Szacun dla ludzi, którzy wtedy walczyli. Mam wrażenie, że w gdyby taka wojna wybuchła w dzisiejszych czasach to wyglądało by to zupełnie inaczej. Już pomijam fakt postępu technologicznego i tego, że niedługo broń zacznie sama strzelać zamiast żołnierza, a chodzi mi bardziej o samych ludzi. Większość gimnazjalistów chciała by niby walczyć, bo myśleliby, że po zagraniu w Call Of Duty na weteranie są już "tru soldżers".
Z resztą co ja mówię... jak wybuchnie jakiś większy konflikt na skalę światową to będzie bang, bang atomówką i tyle...

maxs90

2013-06-08, 08:40
z 2jg złego wolałbym ,żeby to komuchy dostały wpie**ol i żeby w końcu ktoś rozliczył ich za okrutne zbrodnie. wszyscy cisną po Niemcach (bo są ch*jami ,nie da sie ukryć :D ),ale o czerwonej zarazie i ich zbrodniach nikt n ie chce mówić. czasami wydaje mi się ,że ciągle trwa powojenna propaganda o Rosjanach jako naszych przyjaciołach