18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szturm na Berlin

dareqq • 2013-06-08, 00:09
jak w temacie... w wykonaniu kacapów... no ale zawsze to nimcy dostają baty więc chyba pozytywnie

RafaL2

2013-06-08, 22:59
kolosialdo

przestań pie**olić :evil:

wik19740

2013-06-08, 23:13
!Timon napisał/a:

@wik19740

Człowieku jakie zabijanie partyzantów? Tym się przede wszystkim NKWD zajmowało albo UB po wojnie. Ech tłumaczyć ludziom. Przecież facet napisał, że jego dziadek był na szpicy uderzenia - pomyśl logicznie jak on miał partyzantów ganiać?


Tak , ale takie typki jak ten jego dziadek dostawali potem stanowiska w Milicji i UB. Nie wiedziałeś o tym ?

oc...........an

2013-06-08, 23:27
wik19740 napisał/a:


Tak , ale takie typki jak ten jego dziadek dostawali potem stanowiska w Milicji i UB. Nie wiedziałeś o tym ?



Mój dziadek był całe życie po wojnie geologiem i nie miał żadnego kontaktu z partyzantami. Widział kiedyś jednego czy dwóch, ale na tym się jego doświadczenie z partyzantami skończyło :P

Ja widzę, że wystarczy pokazać medal z napisem CCCP i od razu nazywają ciebie mordercą. Dobrze, że przynajmniej nie piszecie, że masakra na Wołyniu to też wina mojego dziadka -_-

Insejn

2013-06-09, 01:14
DUST DEVIL napisał/a:



Mój dziadek był całe życie po wojnie geologiem i nie miał żadnego kontaktu z partyzantami. Widział kiedyś jednego czy dwóch, ale na tym się jego doświadczenie z partyzantami skończyło :P

Ja widzę, że wystarczy pokazać medal z napisem CCCP i od razu nazywają ciebie mordercą. Dobrze, że przynajmniej nie piszecie, że masakra na Wołyniu to też wina mojego dziadka -_-


Masakra na Wołyniu to wina twojego dziadka szmato!

oc...........an

2013-06-09, 01:17
Insejn napisał/a:


Masakra na Wołyniu to wina twojego dziadka szmato!





;)

skin88

2013-06-09, 08:09
qtacz napisał/a:

Ja bym sie wtudził chwalic moim dziadkiem jak by sluzyl w armi czerwonej
Moj wujek był partyzantem walczył w lasach swieto krzyskich i potem w powstaniu warszawskim ma order virtuti militari o ile sie nie myle 4 klasy i order partyzancki

a na drzewach zamiast lisci beda wisiec komunisci
ps czekam na warna/bana za obrazanie kacapów ;)


Zgadzam się z tobą, dla każdego zainteresowanego proponuję lekturę jaką jest (zapiski oficera armii czerwonej ) książka momentami śmieszna momentami tragiczna, i dosadnie ukazuję głupotę czerwonoarmistów, na zachętę przytoczę jedną sytuacje opisaną w książce, jechał czerwony pajac w pociągu siedział w przedziale i jakiś Polak (czytaj burżuj pie**olony) chciał się napić herbaty z termosu a czerwony go odj***ł bo myślał że ten termos to jaki pocisk i dostał jeszcze pochwałę od swojego kapitana za to że najprawdopodobniej mu życie uratował.

!Timon

2013-06-09, 12:17
@wik19740

Jak chcieli i mieli aprobatę przełożonych to dostawali. Jak pisałem - po wyzwoleniu obozu dali nowy przydział mojemu dziadkowi już w ramach LWP. Po wojnie nie chciał wstąpić do partii więc rozstał się z wojskiem i już nigdy nie miał z nim nic wspólnego - z partią też nie.
Do armii Berlinga brali jak leci Polaków zesłanych na sybir [czy z wyzwolonych obozów jenieckich] - również tych prawicowych czy zwolenników Piłsudskiego [oczywiście nie czołowych działaczy, mówię o szarym Kowalskim który kogoś tam darzył sympatią ale się nie wychylał].

Samudaripen

2013-06-09, 20:11
DUST DEVIL,
ale nie tyle co pokazałeś zdjęcie tych medali co jeszcze się nimi chwalisz głąbie... No i jeszcze Lenin na awatarze ciekawe co masz na pulpicie, Jaruzelskiego?
No, ale cóż się dziwić rączki jak 12 latek to i "małpi rozumek" :roll:

wik19740

2013-06-11, 13:51
[quote="DUST DEVIL"]
Jeżeli ty masz 21 lat to powiedz ile miał twój dziadek gdy wybuchła wojna ? Bo coś mi sie tu chronologicznie nie zgadza.

Schütze

2013-06-12, 17:09
Hängt sie auf, hängt sie auf, hängt sie alle einen Meter höher! Hängt die alle roten auf!

oc...........an

2013-06-13, 17:23
@wik19740

Miał 16 lat w 1944 i właśnie wtedy go wzięli do wojska z poboru powszechnego, bo brakowało silnych, młodych (ale poprawili, że miał niby 18 i tak zostało do dziś)

Mama urodziła się w 1967, kiedy miał 39 lat.

@Samudaripen_Porajmos, żałosny jesteś. Nie jesteś w stanie nawet porządnie wyargumentować najprostszych rzeczy i sam masz sierpy i młoty w podpisie. Idź lekcje odrabiać, bo tu dorośli rozmawiają, "specjalisto od rączek" (zdjęcia na PW dalej nie otrzymałem BTW i czekam nadal z niecierpliwością).

Biedaku, nie potrafisz napisać pełnowartościowego posta z konkretnymi argumentami dlaczego mam się wstydzić historii mojej rodziny, więc wyskakujesz z rzekomymi "rączkami". Cóż, jak już wspomniałem, czekam z niecierpliwością nie tylko na rzetelną odpowiedź, ale i również na zdjęcie twoich własnych, prawdziwie męskich "łapek", żebym głupi w końcu zrozumiał :P

Chociaż w sumie nie ma czego oczekiwać od gimbusa, który ma w profilu 84 lata


:krawaciarz: