18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szturm na Berlin

dareqq • 2013-06-08, 00:09
jak w temacie... w wykonaniu kacapów... no ale zawsze to nimcy dostają baty więc chyba pozytywnie

Clematis

2013-06-08, 13:07
Cóż, medalami od ZSRR się nie pochwale, zwłaszcza tymi od dziadka bo on to kawał inteligenta był i jego największym osiągnięciem było to, że mu motor palce urwał :krejzi: ja tam z mojego PRAdziadka jestem dumny - pochodził z rodziny szlacheckiej, był pracownikiem naukowym, podczas wybuchu wojny sądził się o jeden z dworków zrabowanych po pierwszej wojnie. Niestety, po zastrzeleniu niemca (pewnie przez przypadek go postrzelił, ale niby taki wojak!) musiał się ewakuować i zmieniać nazwisko - i taki k***a ze mnie szlachcic teraz jak z koziej dupy trąba :amused: tak to może nie siedział bym teraz z plebsem na sadolu tylko spijał kawkę z komoruskim i dyskutował o bulu i nadzieji.

AugustuS

2013-06-08, 13:11
Brat mojego pradziadeka brał udział w bitwie pod mukdenem i poznał tam Ilię Szatrowa, kompozytora "Na wzgórzach Mandżurii", nawet troszkę się kolegowali wracając do Europejskiej części Rosji. Brat pradziadka miał wtedy 17 lat. Z tego co pamiętam zginął kiedy wojska Radzieckie przekraczały most na Odrze, oberwał akurat kiedy przekraczali most.. . A pradziadek urodził się już po pierwszej wojnie światowej, oczywiście cała rodzina Polska, po prostu.. tak jakoś wyszło że brata pradziadka zabrano do wojska, reszta rodziny mieszkała na dawnych kresach rzeczypospolitej, nawet pałacyk mieli ;D Ale rewolucja wszystko odebrała. Do 1945 mieszkali w wiosce nieopodal. Drugi brat pradziadka był zmuszony żeby po II wojnie światowej pracować w laboratoriach ZSRR, opracowywali tam różne technologie wojskowe. Z tego co pradziadek mi mówił jego drugi brat znajdował się najpierw w tajnych laboratoriach pod Stalingradem, a potem przerzucono go do tajnego ośrodka na Kaukazie. Pradziadek dostał od brata w latach 70 jego dziennik osobisty, było tam sporo o tym co Rosjanie badali oraz na co liczono. Jak byłem mniejszy to opowiadał mi o tym, masakra jakaś, głównie broń biologiczna, ludzie przerabiani na maszyny itd.. . Było sporo o "nowej technologii" jak to tam nazywali. Pradziadek twierdził, że chodziło o jakąś bron masowej zagłady przewyższającej mocną niszczenia broń atomową. Potem pradziadek dostał choroby, stracił całkiem pamięć w ciągu lat i umarł w 2003 roku. Ponoć ten dziennik nadal jest na strychu i ma go prababcia, ale nie chce go oddać, a jak się pytałem to mówi że jest chyba na strychu, ale klucza nie chciała dać. :D Co ciekawe śpi z tym kluczem jak z talizmanem O.o. Medalu może za to nie przyznano, ale zawsze ciekawostka jakaś.

Fa...........um

2013-06-08, 13:13
DUST DEVIL napisał/a:

Tylko Związek! Piękny film, popłakałem się z radości. Mój dziadek walczył pod Tiergarten (a nie jak u większości z was, kolaborowało i wędlinami handlowało :amused: ), więc to bardzo "bliskie' miejsce w mojej rodzinie.

I żeby nie być gołosłownym, że sobie wymyślam to wrzucę dwa z wieelu medali, jakie mój dziadek zdobył w czasie Wielkiej Ojczyźnianej:

Obrazek

Obrazek



Czekamy na dwa warny dla kolegi
1) raz za propagowanie i gloryfikowanie komunizmu
2) za szczerzenie nienawiści do bratniego narodu niemieckiego

A tak na poważnie, to śmiać mi się chce jak się Ruscy napinają z tym dniem zwycięstwa, IIWŚ itd. Wygrali … i co z tego? Jak byli biedni jak ch*j, tak dalej są. Ci wszyscy zdobywcy Berlina zdychają w bydlęcych warunkach, a niemieccy weterani mają po 3 000 euro emerytur i jeżdżą sobie po całym świecie. Np. pozwiedzać taką niezdobytą Moskwę :amused:

Może nawet rzucą jakiegoś euro jakiemuś żebrakowi w metrze. Duża szansa, że to "sowiecki zwycięzca".

qtacz

2013-06-08, 13:41
Ja bym sie wtudził chwalic moim dziadkiem jak by sluzyl w armi czerwonej
Moj wujek był partyzantem walczył w lasach swieto krzyskich i potem w powstaniu warszawskim ma order virtuti militari o ile sie nie myle 4 klasy i order partyzancki

a na drzewach zamiast lisci beda wisiec komunisci
ps czekam na warna/bana za obrazanie kacapów ;)

Anders Breivik

2013-06-08, 14:04
j***ć radzieckie k***y i ich potomków. Nie ma się k***a co chwalić tym medalem.

sz...........an

2013-06-08, 14:04
Yeah partyzanci świętokrzyscy the best :D

Samudaripen

2013-06-08, 14:10
ja pie**ole DUSTDEVIL tyle piw? co wyście ocipieli?, nie ma się co zachwycać tymi orderami już bym wolał mieć tfu, dziadka w wehrmachtcie niż w ruskiej armii.... Napisz sobie na ryju CCCP, a na dupie ZSRR i idź skoczyć z mostu, k***a ruskie psy.

oc...........an

2013-06-08, 14:26
Hahahahaha! k***a robaczki, żal mi was.

@RadekPTC mój dziadek walczył za wolność, a nie za jakieś poj***ne poglądy i nie miał czasu na jakieś gwałty lub szabry ponieważ był w jednostkach na 1 linii frontu, razem z trzonem ataku.

Zaprezentowany order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej II klasy mój dziadek dostał w Berlinie 12 maja 1945 roku.

Natomiast medal "Za Bojowe Zasługi" dostał w 1944 za waleczność w czasie oczyszczania Polski z niemieckiego brudu.



Niektórzy użyszkodnicy zachowują się jak archetypiczna gimbaza - plują się na każdego, kto ma czym się pochwalić i ich wytłumaczenie to oczywiście "komuna" - otóż k***a debile, w Armii Czerwonej mało kto był komuchem, walczyli prości ludzie ze wszystkich 12 republik i chcieli tylko, żeby wojna się skończyła. No ale wy jesteście taką podrzędną hołotą, że nadal będziecie srać, że wszyscy Rosjanie to komuchy :roll:


@ikea nie pie**ol, bo niemcy też j***li Polaków i to o wiele gorzej niż AC. Poza tym, to że ułamek 20 milionowej armii składał się z bandytów i hołoty to jeszcze nie powód, żeby "nigdy nie mieć prawa jej gloryfikować"


@maxs90 Związek na rozkaz Stalina dokonał wielu złych rzeczy, ale nie mówi się o nich zbyt często, ponieważ blakną w porównaniu z niemieckimi "pomysłami" z masową sterylizacją kobiet na północy Polski i odbieraniem blondwłosych dzieci matkom na czele.

aa...........am

2013-06-08, 14:46
ktos mi powie co to za muzyka w tle ?

Samudaripen

2013-06-08, 14:48
DUST DEVIL,
mój dziadek był zajęty zabijaniem i niemieckich i ruskich psów i to jest powód do dumy, a nie ruskie ordery p*zdeczko ruska.
a po twoich rączkach stwierdzam, że masz 12-14 latek, co by wyjaśniało twoją głupotę.

ch...........07

2013-06-08, 15:02
Cała ta kacapska hałastra powinna wylądować w jakiejś głębokiej mogile. Ile to już lat jesteśmy wyzwalani przez Rosjan? W ch*ju mam całe poważanie do tych głupich cepów.

CYCONAUTA napisał/a:

ktos mi powie co to za muzyka w tle ?



Utwór z filmu Incepcja http://www.youtube.com/watch?v=B6hM4-K4C80

Matuch90

2013-06-08, 15:09
To są k***a jakieś jaja.
Chwalić się bolszewickimi orderami, a reszta tłuków stawia piwa.
Pojeby ?

oc...........an

2013-06-08, 15:09
Samudaripen_Porajmos napisał/a:

DUST DEVIL,
mój dziadek był zajęty zabijaniem i niemieckich i ruskich psów i to jest powód do dumy, a nie ruskie ordery p*zdeczko ruska.
a po twoich rączkach stwierdzam, że masz 12-14 latek, co by wyjaśniało twoją głupotę.




Buahaha! Nędzny troll cebulaku :P Szczególnie, że po jednym z ostatnich moich tematów połowa sadistica zna moje personalia i jak poszukasz w jednym z ostatnich moich tematów to w komentarzach znajdziesz. Sam jesteś p*zdą, ja biorę odpowiedzialność za to co tu napisałem i jestem z tego dumny, a ty chowasz się i tylko szczekasz bez żadnych konkretów :roll: . ku*as już nie piecze? Dupa już nie boli?
Na dodatek nie pie**ol, bo w Polsce prawie w ogóle nie ginęli Sowieci z rąk Polskich (szczególnie, że większość struktur podziemnych dobrowolnie przyszła do Sowietów, bo myśleli, że ich pochwalą i włączą do ataku na Berlin - no ale Stalin był poj***ny i ich do więzień powpychał)



@Matuch90 no to pochwal się Polskimi orderami, skoro jesteś taki mądry. Mój dziadek walczył za moją wolność i się tego nie wstydzę
:krawaciarz:

Plewin94

2013-06-08, 15:21
Nie ma pozytywnej wojny, śmierć nigdy nie jest pozytywna, chociaż "Niemcom" się należało. Ale co winni byli co niektórzy cywile? Wyobrażacie sobie iść tak jak na filmie tutaj z dwójką małych dzieci, które patrzą na walające się trupy, na umierających ludzi? Dla mnie to straszne.

orzeszwmorde

2013-06-08, 15:40
CYCONAUTA napisał/a:

ktos mi powie co to za muzyka w tle ?


Hans Zimmer "Time".