18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk rolników w Szczecinie

Krzysiek14199 • 2013-01-12, 00:49


Wypowiedzi mieszkańców na temat strajków :)
Rolnicy, sadole są z wami !!!

P@...........@C

2013-01-12, 01:02
Gdzie jest policja? Spałować tych wieśniaków i niech wracają na swoje pola. Ciekawe czy jeden z drugi przyjechaliby w sezonie protestować :-? Nakradli się na dotacjach, płacą niższe podatki, walą w ch*ja przy rozliczeniach i jeszcze im mało :facepalm: Darmowy parking strzeżony sobie zrobili w centrum szczecina.
Rozpie**alają mnie napisy na tych traktorach "własność banku", sranie w banie... w garażu jeszcze 4 traktory (za 500k szt.), 5 mietków i jakiś porszak :-?

Z.G.O.N

2013-01-12, 01:07
@UP tylko te wszystkie ciągniki są na kredyt. Nie ma możliwości wytrzepania takiej kasy od tak sobie.


Powinni zrobić jak Francuscy rolnicy.

Zabrać rozrzutnik gnoju,beczkę gnojówki i do Warszawy na wiejską :) Ach co to by było za widowisko :)

Krzysiek14199

2013-01-12, 01:09
Kac@ im chodzi o to by niemiec nie kupował Polskiej ziemi.Jak sam zauważyłeś sprzęt mamy niezły, więc po co nam szwab czy Holender?

P@...........@C

2013-01-12, 01:12
Tym razem o to im chodzi, wcześniej płakali o coś innego, za rok będzie kolejny powód żeby więcej się nakraść. Jesteśmy w UE, więc czemu Niemiec nie ma prawa kupić u nas ziemi?

Krzysiek14199

2013-01-12, 01:16
up@ po to że Polak nie da rady konkurować z niemcem,holendrem.

gaweleek

2013-01-12, 02:23
~P@N K@C widać że nic nie wiesz o rolnictwie, rolnicy nie mają 8 godzinnego wymiaru pracy, wolnych niedziel, urlopów, premii, zwolnień lekarskich ch*ji muji tylko zapie**alają cały rok. A wieśniakami to sobie możesz nazywać ludzi którzy biorą kredyty po to żeby kupić nowe mebelki, nowe autko które zaraz trzeba będzie zaj***ć w lpg bo oczywiście nie będzie za co tankować bo dzieciak musi mieć nowego iphona.

@Z.G.O.N najpierw zobacz ceny zbóż a później sobie policz ile rolnik mający 100ha może zarobić rocznie, może i niektóre ciągniki są na kredyt ale te maszyny na siebie pracują więc kredyt na nie ma sens a nie jak w przypadku przytoczonych wcześniej przykładów.

wasiuu

2013-01-12, 02:31
K@c, nie pie**ol głupot jak się na czymś nie znasz. Ja działam w transporcie, branży znajdującej się w ogromnym kryzysie, jeśli nie nazwać tego już zapaścią. Jak zaczniemy przeciw czemuś protestować, to też będziesz pie**olił o porszakach i ciężarówkach po pół bańki netto za sztukę? Jak jesteś taki cwaniak, to nakup sobie ziemi po kilkadziesiąt tysięcy złotych za hektar, sprzętu za grube miliony i daj nam przykład, jak się to robi z uśmiechem na ryju. Względnie spróbuj w mojej branży, w końcu same kokosy do zebrania. A cóż to takiego wj***ć się w kolosalne długi? j***ny cwaniak zza monitora, który pewnie studiuje europeistykę i obiera starych. Jeszcze dopie**ol coś o autach z kratką i masz obraz mojego dobrobytu, jak malowany.

noe82

2013-01-12, 02:45
@up panie kac
to i ja się dorzucę

nie jestem rolnikiem , nawet nie mieszkam na wsi, ale ich popieram, odejdź na jeden dzień od komputera(w tym czasie mama wysprząta ci pokój) i jedź na wykopki, następnego dnia proszę o informacje jak się czujesz.

sprawa druga, chyba równie ważna, to sprzedaż ziemi Niemcowi, ty jesteś k***a z Izraela czy taki jebnięty?
pytam bo nie widzę logiki w tym co piszesz.

bartnik1

2013-01-12, 04:51
A ja nie wiem o co chodzi rolnikom ale zawsze chętnie popatrze na moje miasto za którym tęsknie

Skowroniasty

2013-01-12, 09:20
Nikt nie protestuje - źle
Protestują - też do dupy.

Popieram ich sprzeciw, bo widzę co się dzieje. Maszyny rolnicze to nie kredyt na 100 tys, tylko na minimum 300tys na np jeden traktor(a samym traktorem gospodarki nie ogarniesz). Wystarczy, że rolnikowi w ciągu miesiąca zostanie np obniżona klasa mleka i straty liczy w tysiącach, a bank nie jest wyrozumiały i bardzo szybko będzie chciał zająć mienie.

Mit o rolniku który chodzi w gównie po pas i do sklepu jeździ starym polonezem to przeszłość. Są wyjątki od reguł, ale przeważnie to starzy kołchoźnicy którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

Teraz Agencja Nieruchomości Rolnych wprowadza np nowe prawo odnośnie sprzedaży gruntów (nadaje mu w końcu ludzki kształt). Teraz, po prawie 20 latach wyprzedaży majątku, teraz gdy zostały dosłownie same ch*jowe lokalizacje, albo takie które mają nieuregulowaną formę własnościową i które ciężko spieniężyć. Takie na których nawet sadolowe buraki nie będą chciały rosnąć.

Bananek

2013-01-12, 11:17
Prawda jest taka, że ludzie + 460 osobników zamiast potraktować poważnie protest zrobili sobie show i przyszli podziwiać jakie to rolnicy mają piękne traktory...

wojtas890328

2013-01-12, 12:58
a ja powiem tak. skoro na roli można tak kraść i się dorabiać jak niektórzy piszą to życzę wam tych ciągników hektarów i dotacji z unii. no i życzę również wieloletnich kredytów czasem wielopokoleniowych niekiedy 20godzin pracy na dobę 7 dni w tyg 365 dni w roku. dodam jeszcze tylko iż średniej klasy ciągnik kosztuje 200-300 tyś mniej więcej tyle co 50m2 mieszkania. różnica jest taka iż mieszkanie po 20 latach będzie spłacone a ciągnik będzie na złomie.

P@...........@C

2013-01-12, 13:13
dobrze byłoby jakby Niemiec czy Holender kupił ziemię w Polsce, przynajmniej pokazaliby naszym wieśniakom jak się robi biznes, a nie na jednym polu ktoś sobie marchewki, ziemniaki, krowy i pszenice hoduje/uprawia.
Jak takim nieopłacalnym biznesem jest kupowanie sobie j***nego traktora (który wyląduje na złomie) to czemu nie kupą sobie mieszkania, które mogą odsprzedać drożej lub wynajmować? pie**olenie, że źle się na wsi żyje, a to żę zapie**alają to inni też zapie**alają, a jakoś nie płaczą. No i mało kto w Polsce ma tak dobrze jak rolnicy... ale jak to się mówi apetyt rośnie w miarę jedzenia.

~Conscribo

2013-01-12, 13:17
Powiedz rolnikowi, że nie powinien dostawać dotacji to się oburzy "ale JAK TO, przecież wtedy to będzie dla mnie NIEOPŁACALNE".

Jak coś jest nieopłacalne to albo zmienia się branżę albo wypie**ala na bezrobocie.