18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk rolników w Szczecinie

Krzysiek14199 • 2013-01-12, 00:49


Wypowiedzi mieszkańców na temat strajków :)
Rolnicy, sadole są z wami !!!

matek38

2013-01-12, 15:39
~P@N K@C troll lvl master , bo nie wierzę że ktoś na prawdę tak sądzi :D

piotrekpiotrek

2013-01-12, 15:56
Dokładnie, strajki są złe. Co roku podnoszą akcyze na paliwo, długo nie trzeba będzie czekać aż chleb będzie kosztował 10zł. Dziękować, nie strajkować!

DamianH

2013-01-12, 15:56
Troll nie troll z Pana Kaca, nie ważne. Przestanie pie**olić, gdy za najtańszy chlebek z marketu zacznie płacić 6 zł. Bo Niemiec czy Holender wiedzą, jak robić biznes.

BulaKSSG

2013-01-12, 16:00
Gdyby oni chociaż przekonywali tym społeczeństwo do swoich racji, to byłby choć cień sensu blokowania całego Szczecina. Sam kilka razy musiałem przejeżdżać przez główne ulice, zarówno samochodem jak i tramwajem, i powiem, że od tych ciągłych protestów chce się już rzygać. Trasa, którą normalnie pokonuję w 15 minut w godzinach szczytu, przy proteście zajęła mi ponad 40. Ludzie nie myślą sobie wtedy "niech województwo w końcu coś pożytecznego zrobi, żeby ci rolnicy przestali protestować", tylko "wypie**alać na wieś z tym bydłem". Mohery, które mają dużo czasu i nie muszą napie**alać autem przez centrum, może i ich popierają, bo te protesty się na nich nie odbijają. Ale zwykli ludzie, którzy zmęczeni chcą wrócić do domu, wk***iają się. I to nie na władze, a na tych rolników (a zamysł był odwrotny). Niech sobie znajdą inny sposób protestowania, bo tym na pewno nie otrzymają poparcia społeczeństwa.

Osobiście popieram rolników w tym sporze, ale nie popieram sposobu ich walki o to wszystko.

pauauek

2013-01-12, 16:04
Ciekawe czy Ci wszyscy przeciwnicy protestu będą tacy mądrzy jak nie będą co do gara mieli włożyć, bo "wieśniakom" upadnie gospodarstwo... Będziecie się zachwycać chemicznym gównem z eksportu za 3x większą cenę ...

angler

2013-01-12, 16:12
Ale Wy się fajnie napinacie:) Ja też mieszkałem na wsi i powiem tak. Nie ma kasy ten kto się zwyczajnie opie**ala. Moi rodzice odkąd pamiętam odejmowali sobie od ust a inwestowali w gospodarkę. Teraz, nie mogę narzekać, bo mamy czym jeździć, mamy zawsze co zjeść. A co tego Waszego bólu o dopłaty, to wolałbym sto razy bardziej okres przed wejściem do uni, gdzie maszyny rolnicze były o 100% tańsze niż teraz ( tak to mniej wiecej wygląda obecnie), nawozy na któree wydaje się kilkanaście tysi rocznie były o 100-200 % tańsze. I tak moje gospodarstwo (ok 30ha) z którego idzie wyżyć dostarcza nam ok 20 tysi dopłat rocznie. Niby jest to sporo, ale podwyżki cen zżerają te 20k nawet nie wiadomo kiedy. Był nawet kiedyś fajny artykuł w gazecie jak to miastowi nienawidzą rolników za te ich dopłaty. To nic, że na założenie firmy niejeden pewnie dostał niemałą kasę z UE, to nic że jego dzieciak hasa na placu zabaw dofinansowanym z UE, to nic że jego gówno oczyszczane jest, w oczyszczalni za kase z UE. Ważne, że rolnik dostaje kase za nic. A on musi harować 8 godzin dziennie za gówniane 1,5k. Taki dochodowy interes. Kupcie sobie 100 ha średniej ziemi, co wyniesie Was jakieś 3mln zł. Ale wtedy będziecie żyli jak królowie z Waszymi cudownymi dopłatami :) Może na roczny procent Wam wystarczy na kredycik ;)

adresikpuma

2013-01-12, 16:20
to jest protest :) polecam zaczac oglądanie od 2:20

darthbercik

2013-01-12, 16:21
1:26 - Brakuje tylko Super Partia K****

Naziolek

2013-01-12, 16:27
@Pan Kac - typowy debil z Ciebie, goście walczą o polską ziemię, by [uwaga] bezprawnie nie była wykupowana przez zachodnie koncerny. Pewnie też nie bardzo orientujesz się w sytuacji prawnej Polski, nie? Do durnego łba ci nie dojdzie, że obecnie mamy prawa regionalne UE, bo nie jesteśmy żadnym państwem. Kiedy UE się rozpadnie, Niemcy zabiorą zachodniopomorskie i nawet głośno o tym mówią, że to tereny graniczne. Wystarczy kupić jeszcze trochę ziemi, zbudować kilka domów i po sprawie, a taki debil i leming jak ty oczywiście jak nam zabiorą tę ziemię, to dołączy do akcji na facebooku "oddajcie nam zachodniopomorskie"

wojtii

2013-01-12, 16:37
P@N K@C dobrze wiemy, że jesteś ze Szczecina, więc nie bądź internetowym napinaczem (miej jaja), rusz dupkę na kościuszki i powiedz to co tutaj prawisz rolnikom w oczy:) oczywiście ze wszystkimi epitetami.

Gruda

2013-01-12, 16:48
W Grudniu odśnieżali tymi traktorami centrum props z nimi :D

Skowroniasty

2013-01-12, 16:49
P@N K@C napisał/a:

dobrze byłoby jakby Niemiec czy Holender kupił ziemię w Polsce, przynajmniej pokazaliby naszym wieśniakom jak się robi biznes, a nie na jednym polu ktoś sobie marchewki, ziemniaki, krowy i pszenice hoduje/uprawia.


Ale jak Niemiec czy Holender kupi tą ziemię, to pierwszy będziesz krzyczał, że Ci ukochaną Polszę rozkradają.

P@N K@C napisał/a:

Nie miałem nigdy nic do czynienia z rolnictwem, bo gardzę złodziejami, kombinatorami i ludźmi robiącymi z siebie wilce poszkodowanych. Nie mówię tu o wszystkich, ale o większości :krejzi:


Dziwi mnie Twoje podejście, bo gardzisz czymś czego nie znasz. Nie mówię żebyś tutaj wychwalał rolnictwo pod niebiosa, ale hejt tylko dlatego, że ktoś głośno wyraził swój sprzeciw i raptem zablokował Szczecin?


Angel napisał/a:

Każdy ma prawo protestować i wyrażać swoje niezadowolenie.
Chcesz protestować to protestuj ale utrudniaj życie ludziom odpowiedzialnym za taki stan a nie zwykłym szarym mieszkańcom.


To jak inaczej zwrócić uwage rządu który ma totalnie w dupie swoich obywateli ? Nawet jak się ludzie skrzynką, bo chcą przepchnąć jakąś ustawę (dosłownie przepchnąć) i zbiorą 100 tys podpisów - to i tak projekt zmian przepada w Sejmie, bo wybrancy narodu w głębokim poważaniu mają inicjatywę ustawodawczą.
Ale w sumie racja, życie uprzykrzyli tylko mieszkańcom, władzom może po części. Skuteczniejszy jednak byłby rozrzutnik gnojówki na Wiejską, ewentualnie pod Kancelarie Rudego.

matek38 napisał/a:

~P@N K@C troll lvl master , bo nie wierzę że ktoś na prawdę tak sądzi :D


Poświęciłem swój czas na odpisanie w tym temacie, przeczytałem temat jeszcze raz. Wniosek jest jeden. Pan Kac ma dziś niezłego trolla, bo nie można być aż tak głupim. :facepalm:

Wszystkim hejterom, którzy polską wieś znają z telewizji i nie zhańbili się żadną pracą (czy to zwykłą, czy to nawet na gospodarce) - serdeczny i szczery ch*j w dupę po same usta. No teraz już wiadomo, że to wypowiedź z sadistica.

Pan_c

2013-01-12, 16:52
Jestem mieszkańcem Szczecina. Z jednej strony popieram strajk rolników. Raz, drugi, trzeci wyjechali na ulice miasta by pokazać, że mają swoje prawa. Tylko prawdę mówiąc co złego zrobili im kierowcy, którzy muszą codziennie od pon do pt stać w korkach po 30/40 min. Ja, również kierowca pracuje jako dostawca jeżdżąc po całym Szczecinie. Na rozwożenie danego towaru mam ograniczony czas i codziennie muszę zmierzyć się ze strajkującymi rolnikami, którzy nie oszukując się blokują wszystkie główne ulice miasta. Utrudniają życie wielu osobą, a urzędnicy do pracy przyjeżdżają o godzinie 9 i wychodzą po godzinie 17, czyli w trakcie strajku spokojnie pracują, nie muszą użerać się z ciągnikami. Moim zdaniem niech rolnicy zablokują "urzędnikom" dostęp albo wyjazd do/z pracy. Wydaję mi się ze może to być lepsze rozwiązanie a zwykli ludzie będą mogli normalnie się przemieszczać, pracować. Pozdrawiam.

Viking87

2013-01-12, 16:53
Protesty prostestami ale problem tkwi gdzie indziej - polskie rolnictwo to przestarzaly model który jest nie rentowny Za dużo jest małych gospodarstw a stanowczo za mało tych dużych. W większosci krajów bardziej rozwiniętych odsetek ludności pracującej w rolnictwie jest nie wielki, bo tak na prawdę nie potrzeba aż tylu ludzi, ale maszyn. To są gorzkie słowa wielu może mieć swoje zdanie ale tak jest rolników jest za dużo u nas dla tego też ceny pozyskania towarów takich jak zboża, owoce i warzywa czy zwierzęta jest zawyzony. A pomimo tego zawyżenia im się nie opłaca bez dopłat unijnych.

Kmil69

2013-01-12, 17:15
Nie chce mi się czytać tych waszych wcześniejszych wypocin dlatego przejdę do rzeczy. Chciałbym na początku wspomnieć o tym, że to bardzo słuszna akcja i prostest, każdy powinien wyjśc na ulice i zrobić to samo, porozpie**alać wszystko tak jak w 39r co to k***a za różnica, czy lud rozpie**oli doszczętnie wszystko w kilka dni czy skurupulatnie będzie nas okradał nasz własny rząd ? Bardzo dobrze to zostało wykonane i życze w każdym mieście takiej determinacji ludzi aby się tak stało i czy to rolnik, weterynarz czy k***a logopeda, każdy powinien sie postawić i spróbować zrobić coś dla swojego kraju, czy też miasta a nie siedzieć z założonymi rękoma i narzekać "o jak to źle" "o k***a nie ma pracy" "o ja pie**ole a Kowalski ma nowy telewizor i kanały HD , a my płacimy najmniejszy pakiet kablówki bo ledwo nam starcza" Grecja mogła ? my też byśmy dali rade jesli chęć ludzi by była, bez tego to można tylko palcem do dupy traić a i co poniektórzy tego nie potrafią.

Druga sprawą jaką chciałem poruszyć to co to za popie**olony kraj aby policja obstawiała prosest rolników w traktorach i zamykała cały ruch zeby 30 ciągników przejechało ? Ja się pytam na jaki ch*j ? bardzo dobrze, powinni w normalnym ruchu uczestniczyć jak ludzie. Polska teraz wygląda mniej wiecej tak, że przejazd ciągnika przez miasto jest obstawiony eskortą radiowozów , przydupasów i ochroniarzy, ale żeby zrobić to dla ludzi chociażby dla tych, którzy paskonują się wyścigami ulicznymi czy też driftem to już wielki problem k***a zamknąć w sobote czy w niedziele nocą 3 ulice na krzyż kiedy najmniejszy ruch (lub byle jaki dzień tygodnia) to już wielkie kalectwo jest dla Państwa, że Polaczki to są niepoważni i kto to słyszał.... k***a ten kraj nawet porządnego toru kartingowego nie ma, a co tu mowić o wyścigowych .... o stadionach nie wspomnę bo to sprawa znana każdemu z osobna i każdy z nas teraz odczuje j***ne euro w 2013 roku na własnej kieszeni kiedy to "podatek" wzrośnie bo "wszystko drożeje" ch*j do dupy należy się całej zgraji Polskich "dowódców" przydałby się taki Polski Adolf Hitler, który zechciałby zrobić dla naszego kraju to co zrobił A. Hitler dla Niemiec. Rozj***ć wszystko aby jego narodowość miała z tego coś w przyszłosci, bo nie ma się co oszukiwać, ale to był rozsądny człowiek i wiedział co robić , a to co zrobili Ruscy to już inna bajka. W Polsce za to doskonale szło rozpie**alanie wszystkiego stopniowo po wojnie udawało nam sie rozj***ć Polską motoryzacje i każdy inny przemysł jaki się "rozwijał" został zawinięty bo usłyszeliśmy komunikat "obywatele i obywatelki" .... To przykre , że ludzie we własnym kraju nie moga dać sobie rady i wyjeźdzają... u mnie na osiedlu 79 letni gość wyskoczyl z 4 piętra po tym jak otrzymał podwyżkę za czynsz , nie dał rady chłopina i ułatwił sobie i będzie takich przypadków coraz więcej bo do tego zmusi sytuacja, koniec mojego zj***nego wywodu bo mógłbym tak w nieskończoność na koniec dodam tylko jedno CHWAŁA I CZEŚĆ BOHATEROM!