18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk rolników w Szczecinie

Krzysiek14199 • 2013-01-12, 00:49


Wypowiedzi mieszkańców na temat strajków :)
Rolnicy, sadole są z wami !!!

kamqusek

2013-01-12, 17:16
@~P@N K@C
Mogę dostać warna, bana ch*j wie co, ale pie**olisz straszne głupoty. Gdyby nie rolnictwo nie wpie**alałbyś smacznej szyneczki na śniadanko, pomidorka, mleczka od krowy albo jabłuszek na przekaskę. Nie ma to jak polskie żarcie, a nie to importowane, chemiczne gówno z Kauflanda (zresztą Ty tam i tak pewnie kupujesz). Rolnicy tak zajebiście nie mają i mimo 5 John Deer`ów stojących w garażu są oni biedni, ponieważ nie kupili ciągników za gotówkę tylko za dotacje i ogromne kredyty. W takiej sytuacji rolnik ma ciasno zawiazany sznur na szyi, a stoi na spróchniałym 100letnim stołku (mam nadzieję, ze rozumiecie o co chodzi) Jeśli noga mu się podwinie to będzie musiał zwrócić sumę całej dotacji, a przecież jeszcze został kredyt na kilkaset tysięcy. Po za tym rolnik nie ma wakacji, czy urlopów, a przy choćby 50 hektarowym gopsodarstwie zajebiesz się na śmierć, chyba że zatrudnisz kilku rusków, którym i tak bedziesz musiał płacic tego tysiaca miesiecznie.

mietek

2013-01-12, 17:50
Szanowny Panie Kac.
Jak sobie tu czytam o tym jak się podniecasz niemcami, holendrami, francuzami.... a gardzisz polskimi rolnikami, już nie mówię o tym że to z nich się jeszcze jako tako utrzymuje polska gospodarka, ale samo to że to POLACY!!! to przychodzi mi na myśl taki jeden mały zachodnio-europejczyk, który to w 1939r. też chciał niemcy powiększyć... szkoda że nie urodziłeś się wcześniej, to byś pojechał pociągiem z równymi tobie pojebami którzy popierają twoje zdznie do Oświęcimia albo na Majdanek a ten mały, wielki niemiec byłby twoim maszynistą ku*asIE. Proszę bądz tak dobry i pie**olnij sobie samobója, nagraj to i wstaw na harda, przy okazji świat zobaczy twój ryj bo, ktoś o twoich poglądach nie może normalnie wyglądać

lexus933

2013-01-12, 18:00
Zazdrość zazdrość zazdrość :D
Każdemu kto ma rolników za wieśniaków : Nikt ci nie broni, leć do banku bierz kredyt, pracuj, spłacaj, żyj.
Poczuj na własnej skórze jak to jest, bo nawet do pięt nie dorastasz ludziom co wiedzą jak trzymać widły i do czego służą, gdzie krowa ma przód a gdzie tył. Bo w życiu trzeba się nauczyć wszystkiego, często zapomniane przez wykształconych mieszczuszków, co im się wydaje że jak mają papier to są KIMŚ.

tigerqaz

2013-01-12, 18:02
~P@N K@C O żeś k***a doj***ł teksty...

Nie trolluj poczciwych sadoli bo sraczki dostaną he he.
Ale spiny idą :D

8t88

2013-01-12, 18:09
Co wy tak się litujecie nad rolnikami?

Inni ludzie tak nie protestują, bo nie mają czasu; wielu pracuje równie ciężko.
Myślicie, że człowiek leży brzuchem do góry?




ŻADNA grupa społeczna nie jest tak rozpuszczona i uprzywilejowana jak rolnicy! Największe dotacje, nie płacą dochodowego, nie płacą zwykłego ZUSu tylko KRUS (dopłacany z pieniędzy innych obywateli).


W krajach wysokorozwiniętych 1-3% społeczeństwa potrafi wyżywić pozostałe 97-99%, tylko w krajach gdzie trzyma się rolników pod parasolem ochronnym (kosztem reszty obywateli) rolnicy stanowią tak duża grupę!
Grupa ludzi duża, a, ze demokracja jest, to potem powstają takie twory jak PSL.


Ps. nikt nikomu nie kazał zostawać rolnikiem. Nie pasuje to się przekwalifikować. Jeżeli studenci często harują za śmieszne pieniądze wiele godzin w makdonaldach, to i rolikowi korona z głowy nie spadnie.


Tomusssiak

2013-01-12, 18:18
P@N K@C napisał/a:

Gdzie jest policja? Spałować tych wieśniaków i niech wracają na swoje pola. Ciekawe czy jeden z drugi przyjechaliby w sezonie protestować :-? Nakradli się na dotacjach, płacą niższe podatki, walą w ch*ja przy rozliczeniach i jeszcze im mało :facepalm: Darmowy parking strzeżony sobie zrobili w centrum szczecina.
Rozpie**alają mnie napisy na tych traktorach "własność banku", sranie w banie... w garażu jeszcze 4 traktory (za 500k szt.), 5 mietków i jakiś porszak :-?

specjalnie sie zalogowalem zeby ci pojechac niedorobiony idioto czy ty glupku sobie zdajesz sprawe co ty piszesz dotacje ukradli.?? Jak by nie ta dotacja to bys downie chleb po 5 zl kupowal i wtedy w dupie by mial rolnik takie dotacje gdzie przyjezdza Pan kontroler z armiru i szuka powodu zeby ja zabrac... Jak ma konkurowac Polski rolnik z niemieckim jak cena paliwa jest taka sama jak w niemczech dotacje i roznego rodzaju pomoce biora od 20 lat juz nawet niemaja na co wydawac bo na kazdej stodole caly dach jest w solarach idz dalej wykladac polki w biedronce bo papieru toaletowego brakuje

hrabia9933

2013-01-12, 18:19
@P@N K@C nie dziwie sie ze masz jakies premium kupione bo jakbym byl adminem od razu bym cie wyj***l

Dziamian

2013-01-12, 18:41
gaweleek napisał/a:

~P@N K@C widać że nic nie wiesz o rolnictwie, rolnicy nie mają 8 godzinnego wymiaru pracy, wolnych niedziel, urlopów, premii, zwolnień lekarskich ch*ji muji tylko zapie**alają cały rok. A wieśniakami to sobie możesz nazywać ludzi którzy biorą kredyty po to żeby kupić nowe mebelki, nowe autko które zaraz trzeba będzie zaj***ć w lpg bo oczywiście nie będzie za co tankować bo dzieciak musi mieć nowego iphona.

@Z.G.O.N najpierw zobacz ceny zbóż a później sobie policz ile rolnik mający 100ha może zarobić rocznie, może i niektóre ciągniki są na kredyt ale te maszyny na siebie pracują więc kredyt na nie ma sens a nie jak w przypadku przytoczonych wcześniej przykładów.




Wreszcie jeden KUMATY!!

niech protestują, sam posiadam małe gospodarstwo i wiem ile trzeba się narobić by mieć chociaż ziemniaki w ciągu roku dla siebie a nie kupować w sklepach itp. itd. jestem w 100% za nimi i tyle !!

K3NJI

2013-01-12, 19:24
taki ciągniczek jakimi oni jeżdżą kosztuje tyle co nowy merc więc protestują ci, którzy nie powinni
...ale nie mówię, że w rolnictwie dzieje się dobrze

szefwszystkichszefow

2013-01-12, 19:27
gdyby nie oni to żarlibyście modyfikowane gówno w sreberku, więc troche szacunku dla rolników, fakt faktem, że nie wszyscy są uczciwi i kręcą, ale tak samo jak w policji, na trzech dobrych policjantów wypada jeden sk***iel. Kłócą się o swoje, bo przyjadą z zagranicy, wykupią nas w trzy dupy, i będą kręcić na nas taką kasę, że ch*j pęka, a wszyscy polscy rolnicy będą se mogli co najwyżej ogródek na warzywa przed domem zasiać. P@N K@C najgłupszy troll internetowy na świecie, a w dodatku wieśniak, bo poza Szczecinem chyba świata nie widział. Tak jak ktoś napisał - wieśniakiem jest ten, co bierze kredyt na nowe auto, bo trzeba się pokazać przed sąsiadem, albo synowi na ajfona, żeby się pokazał w podstawówce. Rolnicy biorą dopłaty do upraw ziemii, a inni ludzie biorą dopłaty na założenie biznesu.

robertow99

2013-01-12, 19:39
ja pierdziele że taki wieśniak jak P@N K@c ma moda.... -.-

Dzimboludek

2013-01-12, 19:40
żal mi k***a takich tępych ch.ów jak ten cały kac.

porównaj sobie ceny płodów rolnych w Polsce i za granicą.
a z resztą, szkoda tłumaczyć bezmózgowi

qtas

2013-01-12, 20:42
Nie będę niczego tłumaczył userowi P@N KAC bo sprawia wrażenie niereformowalnego przygłupa, "eksperta od wszystkiego" opierającego swój światopogląd na przesłankach z mass mediów nie mającymi wiele wspólnego z rzeczywistością. Napiszę tylko, że współczuję jemu i podobnym tego, że ich ambicje są tak niskie by rolnikom zazdrościć.

shin69

2013-01-12, 20:51
Daliście się strollować ~P@N K@C jak małe gimbuski z kwejka. Nie dało się wyczuć, że to zwykły "pożyteczny idiota" popierający PO? Jemu pewnie nawet płacą za takie toczenie gównoburzy w tematach niesprzyjających partii miłości.

Paraside

2013-01-12, 20:53
Operuję w gospodarstwie +/- 100 ha ( 70 swoich, 30 dzierżawa ). Dotacja dotacją , kredyty kredytami. Pier*oli mnie serdeczna opinia co poniektórych nt. rolnictwa i złodziejstwa etc. Przed wejściem do UE dało się wyżyć z samego mleka ( tak,tak gospodarstwo hodowlane ...), nawozy typu mocznik czy saletra były w ch*j tanie i nikt wtedy nie płakał " łooo boże worek pincet złotych "... O cenach ropy i innych niezbędnych pierdół nawet nie będę pisał . Ch*j z tego ,że zdaje ok 25k litrów mleka/miesiąc, jak z tych "zarobionych" pieniędzy zostaje ledwo 1/4 . Zajebista sytuacja to już w ogóle , jak mleko zrobi się poza klasowe i ch*j 50% ceny za litr . k***a mać! Człowiek zapie**ala od 5 do 20 dzień w dzień , czasami dłużej... i Cały ch*j z tego ma. Gdyby te dopłaty przeznaczyć na zapłatę rachunków za rok, to trzeba było jeszcze dołożyć... A na głowie Agencja rolna i tylko czeka aż coś zjebiesz.

Rolnik z głodu nie zdechnie, czy z dopłatami czy bez. Ziemi nam siłą nie zabiorą , a rąk nie poucinają . Jak to wszystko pie**olnie to tylko rolnik bd miał co do gara wpakować . Dlatego rolnictwo uważa się za "znaczące" . Kwestii zbiorów nie bd poruszał, bo wszystko co wyprodukuje leci na pasze. Więc ch*ja zysków z tego mam (skup zboża - dla ułomnych). Ciągniki na kredyt - pracują na siebie , to samo z maszynami. I ch*j w dupe cwaniakom którzy jak "dresy w bmw" besztają opinię rolników .