18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk rolników w Szczecinie

Krzysiek14199 • 2013-01-12, 00:49


Wypowiedzi mieszkańców na temat strajków :)
Rolnicy, sadole są z wami !!!

wasiuu

2013-01-12, 14:15
Obaj wyżej podpisani P@N K@C, Conscribo, jesteście debilami bez szkoły. Nigdy nie będziecie mieli żadnego dobrze prosperującego biznesu, bo pojęcia żadnego nie macie. A rolnictwo w Unii jest tak skonstruowane, że będzie opłacalne tylko pod warunkiem otrzymywania dopłat. Poza tym rolnicy w "starej unii" mają te dopłaty o bodaj 30% wyższe, a ceny skupu płodów rolnych w Polsce jakoś tej różnicy nie równoważa. Dotarło chociaż częsciowo, czy za daleko do łba? Poza tym, życzę jednemu i drugiemu ch*jowi, żeby poznał smak inwestowania milionów rocznie na dzierżawionej ziemi, po to, żeby wszystko rozj***ła susza, a w czasie żniw niedobitki zniszczył deszcz. Może wtedy wiedzielibyście jakie to przyjemne czuć na karku oddech banku i leasingu chętnych zająć waszą chałupę i dopie**olić długi, które będą się ciągneły jak smród do siódmego pokolenia wprzód.

Conscribo napisał/a:

Jak coś jest nieopłacalne to albo zmienia się branżę albo wypie**ala na bezrobocie.



Jak się na tym kończą twoje ambicje, to gnij na bezrobociu i wpie**alaj styropian, ciesząc się, że są jeszcze ludzie, ktorzy bedą zapie**alac, by ze swoich podatków finansowac twoje nieudacznictwo.

Spienilem sie jak malo kiedy, ale wk***ia mnie, jak ignoranci bez zadnego pojęcia o życiu pouczają innych w taki sposob.

wojtas890328

2013-01-12, 14:18
P@N K@C napisał/a:

Jak takim nieopłacalnym biznesem jest kupowanie sobie j***nego traktora (który wyląduje na złomie) to czemu nie kupą sobie mieszkania, które mogą odsprzedać drożej lub wynajmować?


faktycznie za mieszkanie wyżywisz 4 osobową rodzinę. pracując na etacie nie potrzebujesz takich maszyn do pracy. a co do dopłat to jak byście wiedzieli w Polsce rolnicy biorą tylko 60% tego co np w Niemczech. ceny płodów rolnych są dużo niższe a koszty wszelkich środków np nawozy paliwo itp w ch*j wyższe. nie porównujcie warunków u nas i na zachodzi do dzielą nas jeszcze lata świetlne. weźcie kredytu kupcie ziemie kupcie maszyny i zarabiajcie te kokosy a nie siedzicie w ciepłych fotelach i narzekacie jak to rolnicy mają dobrze. wiecie tyle co wam w tv powiedzą. ślepi i niedoinformowani eksperci rolnictwa...

~Angel

2013-01-12, 14:20
Każdy ma prawo protestować i wyrażać swoje niezadowolenie.
Chcesz protestować to protestuj ale utrudniaj życie ludziom odpowiedzialnym za taki stan a nie zwykłym szarym mieszkańcom.

P@...........@C

2013-01-12, 14:34
Cąsiu, się rolniki nam w temacie oburzyły :amused:

tacy oni biedni, a ten zły Niemiec jak zawsze ma lepiej (tylko kto nakręca całą UE?)... polscy rolnicy finansują bezrobotnych nieudaczników jak ja czy Kąs.

powtórzę jeszcze raz: spałować tych frajerów co zostawili swoje traktory po urzędem w szczecinie, odholować na parkingi policyjne i kasować równo po pińcet złotych za dzień.


Traktory stoją pod urzędem, żeby się mietki na zimę w garażu pomieściły :trollencjusz:

~Bambi~

2013-01-12, 14:38
A co to za wiejskie napinki? :amused:

solteck

2013-01-12, 15:04
czemu oni protestują?

Pr...........zy

2013-01-12, 15:13
~P@N K@C ale jesteś gościu t@py OMG!
Nie masz nawet pojęcia o co protest ale mordę na forum drzesz! Niemiec, Holender lepszy? W Polsce jest zakaz kupowania ziemi przez zagraniczne firmy do któregoś tam roku (chyba 2016? ale dokładnie nie wiem) ale obeszli prawo i kupują na ludzi słupy z polski, potem zakładają firmę z mniejszościowym udziałem zagranicznej firmy ale po pewnym czasie ten mniejszościowy robi się większościowym udziałowcem i oto w ten sposób są właścicielami ziemi której nie mogą mieć. Myślisz naiwniaku, że to zwykli rolnicy z Niemiec czy Holandii kupują te ziemię? To są wielkie firmy rolnicze z którymi Polski rolnik nie ma szans!
Po drugie do rolnictwa Niemiec, Holandii, Francji ich własne kraje tyle dokładają, że szok! Ogólnie na całym świecie dokłada się do produkcji na wsi.
Ale osły Twego pokroju tego nie potrafią zrozumieć ( ty obrażasz rolników ja Ciebie) bo co polskie to gorsze... tępo zapatrzeni w zachód naiwniacy.

luka100

2013-01-12, 15:15
@ ~P@N K@C
Widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz, nie będę tak jak moi poprzednicy podejmować prób tłumaczenia tobie cokolwiek bo jak widać ch*ja wie i ch*ja widziałeś jeśli chodzi o rolnictwo (nie, nie jestem rolnikiem ale znam jednego czy dwóch i wiem mniej więcej jakie są realia)

Sławihuj

2013-01-12, 15:17
@ ~P@N UŁOMNY

Ja nie wiem czy ty k***a tylko trolujesz czy z natury taki tępy jesteś.

bart3q

2013-01-12, 15:17
Pan Kac, jesteś niedouczonym debilem. Widać że w życiu nic nie miałeś do czynienia z rolnictwem, i nie masz o tym najmniejszego pojęcia. Doucz się, jeśli chcesz się w takich tematach wypowiadać, bo pie**olisz straszne głupoty. Przez takich niedouczonych ignorantów jak Ty, polskie rolnictwo, które było potęgą w europie, jest rozpie**alane, tylko po to żeby niemiec (który jest przez unię faworyzowany i ma duuuużo większe dopłaty niż my) mógł wykupić nasze ziemie. Wiesz, że jeśli niemiec kupi ziemię w polsce (i napie**oli kosmiczną cenę za hektar) i weźmie na to w niemczech kredyt, to po roku regularnego spłacania reszta jest mu umarzana?

Zresztą, do kogo ja mówię... Ponapinaj się jeszcze trochę, i pokaż jak to "wieśniaki się burzą"

chubert

2013-01-12, 15:18
Jak ktoś jest ograniczony i widzi tylko czubek swojego nosa nie znając realiów pracy na wsi to gada pierdoły ;) większość gospodarstw w Polsce nie ma nawet 10 ha, a takim małym rolnikom naprawdę ciężko się utrzymać, a nie zrezygnują bo całe życie w tym siedzą. Większość rolników powie wam żeby sobie ta j***na unia wzięła z powrotem te głupie dopłaty a przywrócili stare ceny (polskie a nie unijne) za wszelkie środki chemiczne i nawozy bez których gówno wyrośnie. Wyobraźcie sobie że większości rolnikom o wiele lepiej się powodziło przed wejściem do związku socjalistycznych republik unijnych. Więc z chęcią bierzcie sobie mieściuchy(w sumie większe wieśniaki) te dopłaty i tak samo zapie**alajcie od świtu do nocy żeby coś uciułać i dopiero zobaczymy czy dalej w waszym mniemaniu rolnicy to dostający za darmo pieniążki od kochanej unii bogole. Pzdr

P@...........@C

2013-01-12, 15:24
Nie miałem nigdy nic do czynienia z rolnictwem, bo gardzę złodziejami, kombinatorami i ludźmi robiącymi z siebie wilce poszkodowanych. Nie mówię tu o wszystkich, ale o większości :krejzi:

Biedaczki się zbulwersowały, za mało dotacji dostajecie na tych swoich 10ha? Jakbym zostawił swój samochód na środku drogi w centrum miasta to miałbym wycieczkę po odbiór z parkingu policyjnego, ale wieśniaki od zawsze były faworyzowane i pora to zmienić. Zero dotacji, niech upadną najsłabsi i odsprzedadzą to co się "nie opłaca" Niemcowi, który pokaże, że się opłaca ;)

Anders Breivik

2013-01-12, 15:28
~P@N K@C k***a najgłupszy moderator ever.. normalnie brak słów
ciekawe co byś żarł gdyby nie "wieśniacy".
W kraju ch*jowo się dzieje i jedynie oni wychodzą bronić swoich interesów. Ceny ziemi w Polszy ustawione są tak, że nie stać na nie rolników którzy kupili maszyny do gospodarstwa na kredyt, więc niemiaszek (i to nie zwykły, normalny Niemiec-rolnik tylko przedstawiciel jakiejś pie**olenie wielkiej firmy/koncernu) opłaca jakiegoś żula który rowerem przyjeżdża, daje kilka milionów i kupuje ziemię dla niemca w zamian za opłacenie libacji.
Potem te k***y niszczą naszą ziemię używając od ch*ja sztucznych nawozów i jeszcze na opakowaniu gotowego produktu będzie znaczek "Ekologiczny Produkt z Polski".
Mam rodzinę na wsi, mają jakiegoś opla z dojczów sprowadzanego, stary kombajn, 2 stare ursusy 330, we wsi nawet kanalizacji nie ma. Gdyby nie dorabiali na zbiorach u niemca to ciężko by było. Więc nie pie**ol że rolnicy mają nie wiadomo ile od ch*ja kasy. Co do niższych podatków to najwięcej korzystają z tego taksówkarze, politycy i prywaciarze. Kupią trochę ziemi, las zasadzą, i nie dość że niższy podatek to jeszcze dopłata z UE.

nitrox89

2013-01-12, 15:30
P@N K@C napisał/a:

Biedaczki się zbulwersowały, za mało dotacji dostajecie na tych swoich 10ha? Jakbym zostawił swój samochód na środku drogi w centrum miasta to miałbym wycieczkę po odbiór z parkingu policyjnego, ale wieśniaki od zawsze były faworyzowane i pora to zmienić. Zero dotacji, niech upadną najsłabsi i odsprzedadzą to co się "nie opłaca" Niemcowi, który pokaże, że się opłaca ;)



Ale jakby zostawić 500 aut to by już może pomogło :)
Wieśniaki nie były faworyzowane, ale ustrój komunistyczny sprzyjał rolnictwu i ogólnie życiu na wsi.
A Niemcowi się opłaca tylko dlatego że ma duuużą dopłate z UE. Gdyby nie to to wszędzie byłaby taka sama nędza.

Popatrzcie obiektywnie, a nie z polaczkową zawiścią.

bart3q

2013-01-12, 15:30
Pan kac przeczytaj posta nad sobą, o tym co rolnicy myślą o dotacjach...