18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

KMD

2013-08-01, 16:29
Cytat:

Więcej w komentarzach



hehehehe te spiny i kłótnie to faktycznie religia na wesoło, ale daj jakieś obrazki, bo czytać mnie się nie chcę :P

Typ z teorią o spajdermenie w komentarzu rozj***ł system, szczególnie: "Zarówno Jezus jak i Spiderman umarli walcząc ze swoimi największymi wrogami (Jezus-grzech, a Peter Parker-Dr Ock)."

ProVVe

2013-08-01, 16:30
pie**olicie jakbyście ziemniaki dupą obierali... Religia może i ograniczała postęp, ale też się do niego w niektórych przypadkach przyczyniła... Zamiast tak jak Pan Libertinus wj***ć browara, że koleś chce żydów przed sądem wyj***ć w kosmos przerzucacie się własną i tak nie pełną wiedzą... Żeby być znawcą tematu trzeba wiedzieć też co mówi druga strona i jakie ma argumenty, a jeden z drugim debil rzuca tylko argumenty popierające jego punkt widzenia... Obiektywizm i otwarty umysł na poziomie czarnej małpy pijącej krowią menstruacyjną krew...

wernetto

2013-08-01, 16:31
@all up

Tyle, jeśli chodzi o wasz ból dupy.


Prometheus_Coprophagus

2013-08-01, 16:31
ostatni napisał/a:

Masz taki problem, że żyjesz w kraju gdzie większość należy do KK, zdecydowana większość, nawet jeśli nie praktykują, nie znają Biblii na pamięć to mają takie a nie inne poglądy. Jak nie podoba ci się zdanie ponad 90% społeczeństwa (...)



Nigdzie nie stwierdziłem, że nie podoba mi się zdanie osób wierzących, nawet - może nie uwierzysz - szanuję osoby wierzące. Nie przypisuj mi wypowiedzi, których autorem nie jestem.

Do całej reszty twojej wypowiedzi nawet nie mam zamiaru się odnosić, bo i nie bardzo jest do czego.

staffior

2013-08-01, 16:33
co do tej sprawy z Jezusem - nie da rady - PRZEDAWNIONA

mika006

2013-08-01, 16:33
''Jezus na to patrzy,lez ma pelne oczy.Pojdzie ksiadz do piekla wyzej nie podskoczy''

Crem0wy

2013-08-01, 16:34
DuckDodgers napisał/a:

Ja pie**ole mistrz. Bez przerwy 2 fronty się ścierają, nauka kontra religia a Ty twierdzisz. że religii zawdzięczamy postęp, no k***a geniusz :D


Jednocześnie twierdzicie że KK to j***ne Imperium i wszyscy Królowie i ich armie były na ich zawołanie. Więc to nie ja jestem mistrzem tylko wy twierdząc że wszechpotężny kościół pozwoliłby sobie aby ktokolwiek o tych teoriach wiedział.

DuckDodgers napisał/a:

Oto jak kościół wspierał np. Gallileusza i jego teorie naukowe:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz


Nie powiem że Galileusz nie miał racja, ale do k***y nędzy nie róbmy na jego przykładzie jednym przykładzie (Kopernik to to samo oksrażenie) jakiegoś faktu. Zdarzyło się. Kościół się jebnął i nie miał jaj się przyznać. Ale gdyby nie Inkwizycja to na długo przed Leninem pojawiłby się pra-Lenin który jeszcze szybciej by robił to co robią lewacy dziś i co robili z początekiem XX wieku.

DuckDodgers

2013-08-01, 16:37
Crem0wy napisał/a:


Zdarzyło się. Kościół się jebnął i nie miał jaj się przyznać.



I tak przez wieki do dzisiaj.

!Timon

2013-08-01, 16:37
@Crem0wy

Niestety ale ludzie są za głupi, żeby zrozumieć, że nie można wszystkich nowinek naukowych przyjmować bezkrytycznie.
Najlepszym przykładem jest publikacja w Lancecie [najbardziej prestiżowe pismo medyczne na świecie] bzdurnego artykułu o szczepionkach i autyzmie.

Kościół zrzeszał najbardziej tęgie i wykształcone umysły dawnymi czasy [no przykry fakt ale fakt] i z racji "monopolu wiedzy i prawdy" musiał pilnować, żeby pod jego szyldem nie rozchodziły się żadne bzdurne i niepotwierdzone informacje. ZWŁASZCZA takie które były rewolucyjne.

Widocznie Galileusz nie umiał wiarygodnie przedstawić swoich poglądów - komu na testach nie zdarzyło się zaznaczyć dobrej odpowiedzi ale dochodząc do niej zupełnie bzdurnym tokiem myślenia?

Jak mówiła moja Chemiczka w ogólniaku - dobrze opanowaliście materiał dopiero wtedy, gdy umiecie wyjaśnić zjawisko/proces/reakcję nauczycielowi od Polskiego tak, że wszystko zrozumiał.

Jeszcze raz przytaczam jaki burdel w głowach ludziom na wiele pokoleń zrobiło opublikowanie informacji o szczepionkach i autyzmie. Lepiej opóźnić jakąś rewolucyjną wiadomość niż publikować bzdury które w postaci "mądrości ludowych" przetrwają wieki.

Crem0wy

2013-08-01, 16:39
DuckDodgers napisał/a:

I tak przez wieki do dzisiaj.


Wypowiedź z cyklu: ch*ja wiem ale odpowiem na fragment aby zachować iluzję tego że jeszcze mam pomysł na sensowną ripostę.

Zarammoth

2013-08-01, 16:42
wajnona napisał/a:




I może jeszcze mi powiesz, że swoim sraniem się o to jak bardzo religia jest do dupy w ogóle nic mi nie narzucasz siłą, prawda? Wyzywając mnie i traktując jak gorszą, bo ja wierzę a Ty nie, nie różnisz się niczym od psychicznych kozojebców, którzy oblewają kobiety kwasem, bo się uśmiechnęła do sąsiada lub od księży-pedofilów i złodziei. Po prostu zapluwasz się w innym kierunku niż Muzułmanie czy obrońcy krzyża, ale wcale nie jesteś w żaden sposób inny, lepszy lub bardziej oświecony jak Ci się zapewne wydaje. Człowiek cywilizowany i inteligentny dokonuje indywidualnego wyboru pozostając kulturalnym względem innych ludzi - obojętnie czy wybrał by wierzyć, czy nie. Prawdopodobnie gdybyś mógł byłbyś gotów latać z dzidą za każdym, kto ośmielił się wierzyć w Boga, nazywając swoją rację najprawdziwszą na świecie, co prowadzi tylko do tego że jesteś takim samym "debilem" co my.



Po pierwsze "kontra" ateistów jest odpowiedzią na panoszenie się religii i nazywanie niewierzących osobami złymi, wieszanie wszędzie martwego człowieka (może to dla katolików normalne, ale moim zdaniem chore), wpie**alanie się gdy tylko nauka zrobi krok naprzód w leczeniu niepłodności czy wiele innych spraw, o których mógłbym pisać, ale myślenia co niektórych nie zmienię i tak.
Nie, mylisz się. Gdybym mógł nie zabijałbym nikogo przez religię. To ja właśnie czuję, że wielu katolikom marzy się powrót do stosów, bo ich komentarze pałają wręcz miłością i niewulgarnością.
Powiedz mi, gdybyś znał/a kogoś kto wstąpił do sekty i wpłaca kasę na nią i ci wmawia, że jesteś grzesznikiem, spłoniesz, że jesteś chwast to nie namawiałabyś tej osoby, żeby sięgnęła po rozum i że się myli?
I jeśli chodzi o "cywilizowany wybór" to sama wiesz, że 99% nie wybrało tej religii z własnej woli tak jak nie ma mowy o myśleniu samodzielnym w islamie. Bo nikt logicznie myślący i nie zarażony religijną propagandą w życiu by takiego czegoś nie wybrał.
Chodzi mi jedynie by katolicy zaczęli myśleć sami, pokazanie innej drogi (co przez wieki było zabronione) samodzielnie i jeśli już rzeczywiście wybiorą tę religię to ok, widocznie nadają się jedynie do reprodukcji gatunku... Dlaczego my nie możemy głosić własnego światopoglądu a katolicy tak?

flightmen13

2013-08-01, 16:47
Wy się kłóćcie a Ja dam więcej :D




















niwet

2013-08-01, 16:52
jedni i drudzy nie potraficie wytłumaczyć przede wszystkim jak powstał świat, więc o co te spiny ? :D

jarecki.k

2013-08-01, 16:58
Litości, dziecko by wygrało tą sprawę. Przecież w bibli jest jak byk, że ciała nie znaleźli na drugi dzień. Nie ma ciała nie ma dowodów...

qulanogilewej

2013-08-01, 17:03
Wiecie jaki macie problem ?? utożsamiacie katolików ze chrześcijaństwem prawdziwym, papiestwo uważacie za prawowitych apostołów, a sami siedzicie w pogańskim kraiku, który zawsze będzie pogański - dowód ? kult Maryjki rozrośnięty do granic absurdu, Jasna Góra, Świątynia Opatrzności, Jezusek najwyższy na świecie - POGAŃSTWA większego nie można spotkać w całej Europie - polecam pojechać do Indii albo Tajlandii - posągi buddy czekają. Patrzycie potem na takie pseudo katolickie chrześcijaństwo i wyciągacie wnioski o sensie isnienia religii <mega_facepalm>