18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

cocaine.animals

2013-08-01, 15:53
Nie wiem czy wiecie drodzy gimbo-walczący-ateiści, ale kościół katolicki nie kwestionuje ewolucji ani tego że istniały dinozaury a Jezus w przeciwieństwie do Spidermana jest postacią historyczną :lol:

chybeck

2013-08-01, 15:54
Zarówno Jezus jak i Spiderman umarli walcząc ze swoimi największymi wrogami (Jezus-grzech, a Peter Parker-Dr Ock). Jezus był torturowany przed śmiercią, świadomość Petera Parkera została przeniesiona do umierającego ciała dr Octopusa, w którym to ciele Spiderman cierpiał. Obaj przed śmiercią zostali aresztowani. Obaj po śmierci ich ciał toczyli jeszcze walkę ze złem poza naszym światem.

Przypadek?

Zarammoth

2013-08-01, 15:57
Przecież wiadomo, że chrześcijanie nagradzali w średniowieczu np. za teorie heliocentryczne, popierali w pełni teorię ewolucji i byli za rozwojem praw np. wolnością słowa, równouprawnieniem itp. :D

cocaine.animals napisał/a:

kościół katolicki nie kwestionuje ewolucji ani tego że istniały dinozaury


Ciekaw jestem czy byś był na tyle mądry i odważny, żeby to powiedzieć kilkaset lat temu.
A teorie ewolucji i to nieoficjalnie w części poparto dopiero po setkach lat - widać jak powolna w zmianie poglądów jest religia. Przy okazji ze świata znikło w kupach popiołu mnóstwo światłych ludzi, których geny przepadły, a zostały na ogół przestraszone ciemne religijne poczwarki, co to nie potrafią samodzielnie myśleć.

mr_9mm

2013-08-01, 15:58
Kolejna gównoburza w komentach dotycząca religii

zonk

2013-08-01, 15:59
piratv90 napisał/a:

ja tylko dodam że religia ogranicza naukę


Następny pie**olnięty.

Przez to że Polska przyjęła chrzest, zaczęli przybywać duchowni, a między innymi dzięki nim ludzie nauczyli się pisać i czytać. Gdyby nie oni nadal podpisywalibyście się X w miejscu nazwiska. No ale to niby religia ogranicza naukę :facepalm:

sc...........la

2013-08-01, 16:01
Cremowy rozj***ł system :amused: Napisz nam jeszcze, że Wojtyła jest twórcą teorii bezwładności :amused:

wajnona

2013-08-01, 16:04
Dlaczego ateiści tak bardzo srają się ze swoim niewierzeniem? To jakaś nowoczesna forma dodania sobie kilku cm w majtkach lub obwodzie biustu? A może jakieś XP Wam za to wzrasta?

eNeRgOo

2013-08-01, 16:10
Za sto lub więcej lat kiedy odkryjemy obce cywilizacje i ich wierzenia wszystko się wyjaśni. :lol:
A teraz skończcie srać żalem :jezdziec:

Zarammoth

2013-08-01, 16:11
wajnona napisał/a:

Dlaczego ateiści tak bardzo srają się ze swoim niewierzeniem? To jakaś nowoczesna forma dodania sobie kilku cm w majtkach lub obwodzie biustu? A może jakieś XP Wam za to wzrasta?


Bo nadziwić się nie można jak mogą istnieć debile wyznający religię pustynnych kozojebców, która ma wspólne korzenie z islamem i być świadomym, że ta religia została narzucona przymusem, a mimo to płacić kasę na grubych magików w czarnych spódnicach, a co wpływa na inne filozofie i ateistów - narzucają swoje prawa i obowiązki innym ingerując w ustawodawstwo, wpie**alając obrzędy do świąt państwowych czy utrzymując podatek kościelny.

Adulka

2013-08-01, 16:12
a mnie to pie**oli, pozdrawiam-agnostyk.

Hrodgar

2013-08-01, 16:22
Ja pie**olę, na podstawie jakiegoś murzyn który jest niedorozwojem, księdza który chce własny kościół, przekonaniach innego czarnego tyle że z Polski, artykułu w gównianej gazecie, i porównaniu obrazkowym książki która jest w obiegu minimum 1500 lat z komiksem który nie jest w obiegu nawet 100 lat, wystawiacie ocenę CAŁEJ RELIGI.

Jak wasz tak k***a boli zróbcie to co ja zrobiłem dokonajcie Apostazji i skończcie z najazdem na czyjeś przekonania religijne.

Natomiast maść na ból dupy, możecie sobie włożyć we własną dupę, zrobić zdjęcie i wrzucić na naszą stronę.

Crem0wy

2013-08-01, 16:23
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

pie**olisz bzdury jak mało który, ale odwołam się tylko do najbardziej rażących błędów w wypowiedzi.


Nie. Odwołaj się do całości. Skoro k***a twierdzisz że coś wiesz na ten temat to przedstaw co ty wiesz a nie cytuj mi tytułów książek które do k***y nędzy dobrze wiesz że i tak na potrzeby tej rozmowy nie przeczytam...


Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Nie wiesz dlaczego stosuje się przypisy i bibliografię? :catfacepalm:


Tą metodą to mogę ci kazać wystosować przypis do słowa "bibliografia" który wyjaśnia znaczenie tego słowa...
A ty mi możesz kazać wystosować prośbę o przypisy do znaczenia "..." w języku polskim.

Poza tym. Mam ci dać przypisy do czego? Że były wieki ciemne który biegły się w czasie z upadkiem Rzymu? Że inne cywilizacje się nie rozwinęły? Czy co?
Bo ja użyłem podstawowej wiedzy i na jej podstawie wyciągam proste i logiczne wnioski dotyczące kościoła.


Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Nie pytam o obecność religii w cywilizacji, tylko o korelację między chrystianizacją a rozwojem cywilizacyjnym, kulturowym, technologicznym, et caetera. Czyli wypowiedzi dotyczące cywilizacji starożytnej Hellady, Rzymu, Babilonu - nijak mają się do mojego pytania.


Skoro dla ciebie rozwinięcie chrześcijańskiej Europy początków XX wieku kontra stan np. Chin/Persji/Egiptu nie jest wyznacznikiem, to co mam wybrać?
Skoro pomijam historyczny stan rzeczy to nie wiem co mam wybrać.


Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Mówienie o katolicyzmie przed XI stuleciem? Dobry dowcip, dawaj więcej. :ok:


Doskonale wiesz że mówię o chrześcijanach. A jeśli nie wiesz to doucz się że katolicyzm jest głównym nurtem który od czasów początków swojego istnienia za wiele w swojej wersji Biblii się nie zmienił, więc daruj sobie dopie**alanie się do szczegółów.


Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Jeśli chodzi o zagadkę dlaczego cywilizacje Europy nadbałtyckiej rozwinęły się później niż cywilizacje basenu Morza Śródziemnego - na dzień dobry polecam:
- Adam Ziółkowski, Historia Rzymu, Poznań 2004
- Piotr Kaczanowski, Janusz Krzysztof Kozłowski, Najdawniejsze dzieje ziem polskich (do VII w), Kraków 1998.
Do kompletu Wipszycka, Bravo, Szczur. Nie będę całych książek na forum przepisywał, mam nadzieję, że znasz drogę do biblioteki.


No i widzisz? Tym się różnimy. Ja ci podaje argumenty jakie mi się w głowie tlą i mają sens który potwierdza historia. A ty podajesz tytuły książek. Chcesz mieć rację? Zacytuj je k***a... Albo streść...


Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Edit:
Jeszcze coś ciekawego o przyczynach szybszego rozwoju cywilizacji Europejskiej, zwłaszcza w basenie Mare Internum, przy okazji napisane nieco lżejszym językiem, niż poprzednio wymienione pozycje, mianowicie: Jared Diamond, Strzelby, zarazki, maszyny, Warszawa 2000.


Znowu.
Przepraszam ale ty przyszedłeś tu dyskutować czyli jak to w dyskusji bywa podać argument kontra mój argument czy przyszedłeś z taktyką "gośc nie ma racji bo jej nie, ale podam jakiś tytuł książki i niech ch*j czyta to przez tydzień albo dwa a potem i tak będę miał w dupie odpisywanie mu"?

milosciprzyjazn napisał/a:

@Crem0wy
Oszczędź już sobie wstydu i przestań pisać komentarze.


Wybacz że próbuje dyskutować i nie jestem jak wy. Tępym niedorozwojem którego PRL nauczył logiki że kościół to j***ne zło i od 2tys lat niszczy świat mając poparcie wszystkich armii europy i władców a mimo to odważny ateistyczny ruch popycha ten świat do przodu.

Zarammoth napisał/a:

[...]a mimo to płacić kasę na grubych magików w czarnych spódnicach, a co wpływa na inne filozofie i ateistów - narzucają swoje prawa i obowiązki innym ingerując w ustawodawstwo, wpie**alając obrzędy do świąt państwowych czy utrzymując podatek kościelny.


A teraz do ustawy podać liczbę jaką płaci średnio człowiek na katolicki grajdołek.
Kiedy ostatnio to liczyłem dawało to ok. 1zł na miesiąc.

ostatni

2013-08-01, 16:23
Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Crem0wy, wskaż korelację pomiędzy chrystianizacją a rozwojem cywilizacyjnym i technologicznym. Z namiarami na konkretnych historyków i literaturę przez nich spłodzoną, a nie na zasadzie własnych luźnych przemyśleń.



Masz taki problem, że żyjesz w kraju gdzie większość należy do KK, zdecydowana większość, nawet jeśli nie praktykują, nie znają Biblii na pamięć to mają takie a nie inne poglądy. Jak nie podoba ci się zdanie ponad 90% społeczeństwa, to możesz załadować swój tępy ryj, rozepchaną dupę i nieszczęśliwe życie pedała w samolot i wyj***ć w p*zdu do Arabii Saudyjskiej. Zanim zaczniesz głosić tam swoje poglądy i wymagać od wszystkich bibliografii zainwestuj w dobrą kamerę i wręcz ją jakiemuś ciapakowi razem z instrukcją wrzucania materiałów na harda.

Ps. Trudno powiedzieć czy masz nawet maturę, a wymagasz od kogoś argumentacji na poziomie akademickim. Jakiś kompleks zj***nego życia bez szkoły? Zasmucę cię, to że przeczytasz wyrywkowo kilka książek na jakiś temat, i dojebiesz komuś, kto skończył studia w zupełnie innej dziedzinie i nie miał czasu i chęci na czytanie lewackich historyków nie znaczy, że studia nic nie dają, a ty jesteś inteligentniejszym od wszystkich studentów genialnym samoukiem, który z własnej woli wzgardził systemem edukacji. Ba, robisz z siebie tylko idiotę.

wajnona

2013-08-01, 16:25
Zarammoth napisał/a:


Bo nadziwić się nie można jak mogą istnieć debile wyznający religię pustynnych kozojebców, która ma wspólne korzenie z islamem i być świadomym, że ta religia została narzucona przymusem, a mimo to płacić kasę na grubych magików w czarnych spódnicach, a co wpływa na inne filozofie i ateistów - narzucają swoje prawa i obowiązki innym ingerując w ustawodawstwo, wpie**alając obrzędy do świąt państwowych czy utrzymując podatek kościelny.




I może jeszcze mi powiesz, że swoim sraniem się o to jak bardzo religia jest do dupy w ogóle nic mi nie narzucasz siłą, prawda? Wyzywając mnie i traktując jak gorszą, bo ja wierzę a Ty nie, nie różnisz się niczym od psychicznych kozojebców, którzy oblewają kobiety kwasem, bo się uśmiechnęła do sąsiada lub od księży-pedofilów i złodziei. Po prostu zapluwasz się w innym kierunku niż Muzułmanie czy obrońcy krzyża, ale wcale nie jesteś w żaden sposób inny, lepszy lub bardziej oświecony jak Ci się zapewne wydaje. Człowiek cywilizowany i inteligentny dokonuje indywidualnego wyboru pozostając kulturalnym względem innych ludzi - obojętnie czy wybrał by wierzyć, czy nie. Prawdopodobnie gdybyś mógł byłbyś gotów latać z dzidą za każdym, kto ośmielił się wierzyć w Boga, nazywając swoją rację najprawdziwszą na świecie, co prowadzi tylko do tego że jesteś takim samym "debilem" co my.

DuckDodgers

2013-08-01, 16:27
Crem0wy napisał/a:


No... Jako rdzenny niechrześcijański Słowianin mógłbyś teraz bez problemów hasać po lesie w dzidą w poszukiwaniu sarenki na obiad a jak gdy już ci się by powiodło to mógłbyś spokojnie wrócić do rodzinnego drewnianego grodu, odpalić ognisko upewnić się czy wylot w słomianym dachu jest żebyś się nie zaczadził i zająć się oprawianiem zwierzyny...

Racja. j***na religia. Tyle nam odebrała...



Ja pie**ole mistrz. Bez przerwy 2 fronty się ścierają, nauka kontra religia a Ty twierdzisz. że religii zawdzięczamy postęp, no k***a geniusz :D

Oto jak kościół wspierał np. Gallileusza i jego teorie naukowe:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz

Coraz większe buce tu piszą.....

ostatni napisał/a:


Masz taki problem, że żyjesz w kraju gdzie większość należy do KK, zdecydowana większość, nawet jeśli nie praktykują, nie znają Biblii na pamięć to mają takie a nie inne poglądy. Jak nie podoba ci się zdanie ponad 90% społeczeństwa, to możesz załadować swój tępy ryj, rozepchaną dupę i nieszczęśliwe życie pedała w samolot i wyj***ć w p*zdu do Arabii Saudyjskiej.



Hahahahahahahahaha. Wystarczy wyjść na ulicę i od razu widać miłosierdzie i miłość do bliźniego :D 90% katolików hahahahahahahahahahahaha