18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ranking szkodliwości narkotyków

WonsatyDrwal • 2013-12-20, 12:24
Ranking szkodliwości narkotyków ze względu na szkodliwość na przyjmującego i otoczenia. Myślę, że pierwsze miejsce bardzo was zaskoczy :)

KebabRemover

2013-12-20, 12:31
Śmiesza mnie te wasze słupki, czemu nie wspomnicie że alkohol zażywa jakieś 80% ludności świata, a te narkotyki może z 10%?

d1abol

2013-12-20, 12:32
Od kiedy alkohol to narkotyk?
Poza tym zestawienie zabawne, jak wszystkie... gdyby heroina, kokaina cyz inne gowno bylo powszechnie dostepne i legalne jak wodeczka, przykladowo na kasie w Biedronce, kolo stoiska z gumami, to zestawienie wygladaloby zupelniei inaczej...

TRQPL

2013-12-20, 12:42
Powinno być substancje psychoaktywne. Nie wierze że feta mniej szkodzi niż szlugi. Jebie FEJKIEM

WonsatyDrwal

2013-12-20, 12:46
d1abol napisał/a:

Od kiedy alkohol to narkotyk?
Poza tym zestawienie zabawne, jak wszystkie... gdyby heroina, kokaina cyz inne gowno bylo powszechnie dostepne i legalne jak wodeczka, przykladowo na kasie w Biedronce, kolo stoiska z gumami, to zestawienie wygladaloby zupelniei inaczej...



a to dopiero teraz się dowiedziałeś, że alkohol to narkotyk ? widocznie mało wiesz o życiu. Gdybyś nie był takim ignorantem i nie szedł za stadem jak bezmyślna owca to byświedział, że spożywanie go przez ogromną ilość ludzi na świecie nie czyni go lekiem. Znajdź sobie niezależne badania w internecie i z nich się wszystkiego dowiesz

TRQPL napisał/a:

Powinno być substancje psychoaktywne. Nie wierze że feta mniej szkodzi niż szlugi. Jebie FEJKIEM



Feta szkodzi mniej niż szlugi ale uwzględniając szkody dla ciebie i otoczenia. Bo jak chodzisz nafetowany to nikomu krzywdy nie robisz, masz po prostu więcej energii i twój mózg pracuje na wyższych obrotach. A przy papierosach dochodzi jeszcze bierne palenia, ktore jak wiadomo jest bardziej szkodliwe niz samo palenie. Zauważ również, że szkodliwość dla użytkownika jest wyższa w przypadku amfetaminy

devilatko

2013-12-20, 12:50
Według WHO alkohol to narkotyk, ponieważ wpływa na świadomość.

BongMan

2013-12-20, 12:57
Źródło - z dupy.

wiesiors4

2013-12-20, 13:00
Hahaha najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy napie**alają na takich co zapalą sobie skręta raz na jakiś czas a sami co weekend napie**alają w gaz :D bo przecież narkotyki takie złe a alkohol taki pożyteczny i pożywny k***a :roll: i jeszcze wielkie zdziwienie, że alkohol to też narkotyk (substancja psychoaktywna).
devilatko napisał/a:

Według WHO alkohol to narkotyk, ponieważ wpływa na świadomość.


Dokładnie tak.

mateuszmatel

2013-12-20, 13:00
Wrzuciłeś tabele ale nie napisałeś na jakiej podstawie uzyskano takie wyniki. Jestem pewien ze gdyby wziąć 2 osoby i jednemu dawać przez miesiąc here a drugiemu alko powiedzmy 2 razy w tygodniu, to osoba nr 1 uzależni się od heroiny a osoba nr 2 nie uzalezni sie od alkoholu. W wakacje chyba jak każdy pije więcej i gdymym zamiast alkoholu zaczal brac here to teraz by mnie tu nie było.

wiesiors4

2013-12-20, 13:08
mateuszmatel, mój kolega uzależnił się od alko w ferie zimowe, kiedy codziennie wieczorem kupowaliśmy piwka i piliśmy bądź wychodziliśmy do baru. Praktycznie dzień w dzień przez 2 tygodnie. Czasem kończyło się na trzech złocistych, czasem na ośmiu. Teraz kolega jest uzależniony, można powiedzieć, że jest alkoholikiem. Te ferie zdarzyły się 5 lat temu, od tamtego czasu jest alkoholikiem. Więc to nie jest tak jak mówisz. To bardziej złożona kwestia, ale wiemy jakie substancje uzależniają najsilniej.
#1 nikotyna - prawdopodobieństwo uzależnienia 100/100
#8 alkohol 81.85.100
#12 kofeina 72.01/100
#14 marihuana 21.16/100

Wzięte ze strony o uzależnieniach:
http://addictionrecoverybasics.com/am-i-stupid-or-is-this-list-of-the-18-most-addictive-drugs-all-mixed-up/

Zarammoth

2013-12-20, 13:12
Muszę zapamiętać tę chwile, bo to jeden z niewielu przypadków, kiedy daję wiesiorsowi piwo. :)

wiesiors4

2013-12-20, 13:14
Zarammoth, widzisz nawet nie zgadzając się w kwestiach religii, polityki czy muzyki można dojść do porozumienia w jakimkolwiek innym temacie :D

Peter-Norivotset

2013-12-20, 13:33
mefedron prawie na ostatnim miejscu xDDDDD to chyba ranking przeprowadzony przez jakiegos uloma

ma...........80

2013-12-20, 14:18
k***a, co za idiota wkleja takie wykresy. Chcesz ćpać to ćpaj, ale się nie usprawiedliwiaj.
Ćpuny, grubasy, palacze i alkoholicy powinni płacić wyższe składki zdrowotne. Poza tym powinni mieć to wj***ne w dowodzie, skoro mają wyj***ne na siebie i rodzinę to społeczeństwo też powinno ich j***ć.

Btw. zapomniałeś o k***a krokok***adylu z CCCP.

AleMasakra

2013-12-20, 14:37
Chyba kogoś poniosła fantazja, i to nie żle. Papierosy to nie jest substancja psychoaktywna. 1 miejsce bezapelacyjnie hera, później crack, 3 meta. Alkohol jest narkotykiem, to nie ulega wątpliwości. Jednak spożywa go wielu a tylko pewien procent się uzależnia, Poza tym można funkcjonować w miarę normalnie przez długie lata nadużywając go, natomiast powyższe robią z człowieka zombie po maks. 2- 3 latach. Regularne używane to niemal pewne uzależnienie. Później koks ze wzgl. na silniejsze od alkoholu właściwości uzależniające i wysoką cenę. Potem Alko głównie przez skalę zjawiska.