18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przeciek Matura Matematyka 2013

poczam • 2013-05-08, 13:30
Co tu dużo mówić sami popatrzcie:


http://zapytaj.onet.pl/Category/006,003/2,24478850,rozwiaz_rownanie.html

Nasuwa mi się jedno jakim debilem trzeba być żeby to zrobić ?

Sam zdawałem ją w tym roku i się tak zastanawiam czy to tak trudno opanować schemat rozwiązywania 7 zadań otwartych które powtarzają się co roku , albo czy taką trudność sprawia rozwiązanie 25 zadań zamkniętych ? które co roku pozostają takie same ???

Jeden wniosek ludzie są coraz k***a większymi głąbami :lodowka:

Screen dla potomnych gdyby zaraz znikło z zapytaj.onet.pl


Zr...........PL

2013-05-08, 18:18
Dzisiaj zdawałem maturę 52 % :D

niwet

2013-05-08, 18:22
ambitni to zakładaja np przedsiebiorstwa i zatrudniaja tych po studiach

chudziutki

2013-05-08, 18:24
Będę_go_zjadł, a gdzie i na co się wybierasz?

igorr94

2013-05-08, 18:26
Nie wiem jak tego można nie zdać i nie umieć tak prostej matmy, przez ostanie pół roku moje przygotowania wyglądały tak, że wczoraj zrobiłem pół arkusza poza tym zero matmy (nie, żebym był olewusem, matura z historii mnie pochłonęła :P ) i jestem pewien, że około 60-70% będzie, więcej nie potrzebuje. Ludzie dookoła prawie płakali patrząc na arkusze, potem na dokładkę wysiadłem na przystanku koło szkoły podstawowej i ujrzałem mikro bananka - 12 lat, który nie krepujac sie dorosłymi dokoła zaczał jarać dumnie szluga -.-

pablo3z

2013-05-08, 18:27
Ach ten poziom matur.... ;)

myth000

2013-05-08, 18:28
Eee tam przeciek...Bardziej rzuca się w oczy pytanie "Jaki jest wzur na trójkąt prostokątny"
Popularne zadania ...

Valdix

2013-05-08, 18:35
Podpowiadam: x=2 lub x=2*2^1/2 lub x=-2*2^1/2. Dziękuję.

MCL

2013-05-08, 18:36
"Dużo osób ma problemy z matematyką i nazywanie kogoś głąbem jest bezsensem po za tym po szkole nic nie masz jeśli nie masz bogatych rodziców , zaradności życiowej .
Szkoła to gówno tworzące sobie sile roboczą , zastanówcie się czemu nie uczą was jak zarabiać pieniądze lub realizować pasje , szkoła każe ci jak chinczykom robić to co ci karzą ..."
No chyba jesteś totalnie sp***olonym debilem jeśli nie potrafisz zdać matury podstawowej z matematyki. Ale z resztą się zgadzam. Nie nauczą cię jak działa pieniądz, jak go zarabiać, nie nauczą cię zaradności. Dlatego mimo wszystko studia są dobre, plus akademik, bo nauczysz się jak przeżyć mając 700zł wydatków i 600zł przychodów.

mikel1994

2013-05-08, 18:39
Fakt faktem, matura była w tym roku banalna. Ludzie z mojej szkoły z klas ścisłych zazwyczaj mówili, że jak się gdzieś pomylili i nie będzie setki, to będą wk***ieni. Osobiście mam wszystkie odpowiedzi i wyniki poprawne, tylko żeby nie ucięli punktów za zapis.

Wczorajsza matura, a dokładniej wypracowanie też było na żałosnym poziomie. Może faktycznie czytanie ze zrozumieniem było troszkę cięższe niż zawsze, ale nadal to wypracowanie stanowi trzon punktacji, takie zdać albo nie zdać. Nie było nawet odwołania się do całości utworu (chociaż znając CKE w kluczu będą rzeczy w stylu "dlaczego Baryka i Gajowiec mają inne poglądy?").

Zobaczymy, może rozszerzenia będą trzymały poziom.

A, zapomniałbym. Matura to ch*j.

Umcal

2013-05-08, 18:44
@up i tak nie trafisz w klucz

MsHaruhi

2013-05-08, 18:47
To serio jest zadanie z matury? Myślałam, że to jakieś z testów gimbazjalnych z ostatnich lat...

CahirAepMawr

2013-05-08, 18:50
joker195 napisał/a:

Dużo osób ma problemy z matematyką i nazywanie kogoś głąbem jest bezsensem po za tym po szkole nic nie masz jeśli nie masz bogatych rodziców , zaradności życiowej .
Szkoła to gówno tworzące sobie sile roboczą , zastanówcie się czemu nie uczą was jak zarabiać pieniądze lub realizować pasje , szkoła każe ci jak chinczykom robić to co ci karzą ...



Po LO to możesz tak mówić, ale po technikum albo zawodówce zawód znajdziesz.

mazin

2013-05-08, 18:52
Ciekawe, jak napisał maturę z polskiego autor tego brawurowego zwrotu: " szkoła każe ci jak chinczykom robić to co ci karzą ... " ;-)

lwRazor

2013-05-08, 18:52
Same einstainy widzę :D Nie zdziwiłbym się jakby to, któryś z gości siedzących ze mną na sali ^^

Murekkk

2013-05-08, 18:56
joker195 napisał/a:

Dużo osób ma problemy z matematyką i nazywanie kogoś głąbem jest bezsensem po za tym po szkole nic nie masz jeśli nie masz bogatych rodziców , zaradności życiowej .
Szkoła to gówno tworzące sobie sile roboczą , zastanówcie się czemu nie uczą was jak zarabiać pieniądze lub realizować pasje , szkoła każe ci jak chinczykom robić to co ci karzą ...



Szkoła działa na zasadzie indoktrynacji, nie edukacji ;)