18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potęga logiki - Ateizm

Szczypiorek • 2013-04-03, 14:04
Reklama promująca Ateizm emitowana podczas Superbowl.



"Z katolem zadrzeć to gorzej niż z dresem"
-- mój znajomy

Let the flame games begin then!

Osoby które stwierdzą, że mało sadystyczne proszone są o wsadzenie sobie gwoździa w dupsko przed odtworzeniem materiału

Po tagach nie znalazłem.

Uriz

2013-04-03, 18:27
Ateizm staje się nową religią ;) Dawno już nie widziałem, żeby jacyś wierzący (poza tymi śmierdzącymi ciapatymi) mieli bóle dupy w internetach, za to gimbusy tylko czekają, by ci powiedzieć, że boga nie ma. :D
Proponuję, by każdy człowiek swoje preferencje religijne, seksualne, czy nawet polityczne zostawiał dla siebie, a nie przekonywał, że bóg jest albo go nie ma.

Przy okazji, to pomyślcie kto wyłożył tę całą kasę na promowanie ateizmu i jaki miał w tym cel, bo z tego, co wiem, to reklama w czasie tego eventu jest jedną z najdroższych na świecie, wiec co tak naprawdę chcą nam sprzedać? ;)

Glugsti

2013-04-03, 18:32
Ogólnie chodzi o to, żeby promować wszystko inne niż chrześcijaństwo - islam i ateizm, bo ta religia towarzyszyła USA i Europie przy budowaniu tego wszystkiego. Dobrym pytaniem dlaczego jest tak? Dlaczego ktoś wydaje miliony na reklamę na SuperBowlu (największej imprezie sportowej u USA), żeby promować ateizm? Promować czyli zwiększać atrakcyjność czegoś przez reklamę. Chodzi o zniszczenie pewnej godności i moralności w ludziach i nie pie**ole, że Chrześcijaństwo to jedyna słuszna religia, uważam, że jest ona wraz z buddyzmem jedną z najbardziej moralnych religii. Chodzi więc o rozmoralnienie społeczeństwa, aby sprawiać, że np eksperymentu na ludziach i inne pewne zachowania zostały unormowany czyli brane za normalność. Normalnością są już związki homo, aborcja bo komuś się nie chciało zabezpieczyć czy nadwaga i otyłość u znacznej części społeczeństwa. Społeczeństwo ma stawać się coraz słabsze i mimo, że ta reklama pokazuje co innego, czyli kusi wolnością, technologicznym wyzwoleniem etc itp bez religii to celem jest aby sprawić by wszyscy byli łatwiejsi do zmanipulowania. Ogólnie religia uczy nas (przynajmniej takie jest jej zamierzenie), żeby oddzielać zło od dobra i kształtować się w pełnego moralności człowieka odważnego ale nie pysznego itp itd. I to chcą zmienić "Ci" ludzie - dać wolną rękę dla Islamu, na rozmnażanie się tej infekcji w krajach zachodnich, bo ateiście jest to obojętne i toleruje ich względem zasady "każdy jest równy" oraz dążyć do frywolności w seksualizmie na ulicach oraz eksperymentów na ludziach niczym w III Rzeszy. Mimo, że osobiście nie jestem gościem który często łazi do kościoła, to uważam, że naszą religię powinniśmy pielęgnować, mimo tego co ciągle piszą o księżach pedofilach, przekrętach finansowych to trzeba kochać jak to niechciane dziecko bo wróg nas przejmie bez tego.

Ja...........ro

2013-04-03, 18:32
Tyler_Durden napisał/a:

Tacy logiczni ateiści. To niech mi wytłumaczą po co ten cały świat i życie, bo jeśli mam pożyć te powiedzmy 70 lat, a potem po prostu zniknąć i ch*j, koniec wszystkiego, to według mnie to jest właśnie bez sensu.


szczel se w łeb i szybciej leć do swojego bożka zamiast męczyć się tą marna, bezsensowną 70-letnią egzystencją

wst91

2013-04-03, 18:33
beephe napisał/a:

A może w tych manifestacjach/promocji chodzi o to, aby pokazać innym ateistom, że jest dużo więcej takich. O doprowadzenie do sytuacji, w której ateiści nie będą mniejszością atakowaną na każdym kroku przez dzisiejsze pokolenie starszych - pokolenie homo sovieticus.



Kto tak strasznie atakuje tę mniejszość? Za wiarę ciągle giną ludzie i to wielu, a ty masz czelność pisać, że ateizm jest tak okropnie prześladowany!? Radzę widzieć więcej niż czubek własnego nosa

Meretrix

2013-04-03, 18:37
Był odcinek south parka o tym jak Cartman przeniósł się do przyszłości i tam walczyły ze sobą różne odłamy ateistów :)

DamianH

2013-04-03, 18:43
Czekamy kiedy ten "brak wiary" zacznie zatrudniać swoich kapłanów.

Iron96

2013-04-03, 18:46
Tyler_Durden napisał/a:

Tacy logiczni ateiści. To niech mi wytłumaczą po co ten cały świat i życie, bo jeśli mam pożyć te powiedzmy 70 lat, a potem po prostu zniknąć i ch*j, koniec wszystkiego, to według mnie to jest właśnie bez sensu.



Ciekawy jestem co byś powiedział po 50 googolplexach lat spędzonych w niebie. Mi tam by się trochę nudziło a tu ∞ lat jeszcze.

Ależ się shitstorm rozpętał. A takie filmiki niszczą ideą ateizmu, a raczej jego "brak idei". I tak mało kto by zmienił swoje poglądy jednym filmikiem, pewnie wręcz przeciwnie, zniechęciłby się jeszcze bardziej. Wiara to osobista sprawa i jak ktoś jest zdolny ją rzucić to może to zrobić tylko sam.

dback

2013-04-03, 18:49
Nie ma to jak hodować fanatycznych ateistów. Jestem ateistą ale uważać się za "inteligetnejszego", bo się podważa jego istnienie jest k***a zwykłą ignorancją a nie logiką.

beephe

2013-04-03, 18:50
Cytat:

Kto tak strasznie atakuje tę mniejszość?


Mój błąd - przecież w Polsce wcale nie atakuje się mniejszości religijnych czy etnicznych. Nie ma rasizmu, wszechobecnej pogardy. Idź powiedz swojej babci, że jesteś ateistom, ciekawe jak się ucieszy.

wst91 napisał/a:

Za wiarę ciągle giną ludzie i to wielu


Pomyśl sobie, że gdyby tak wypromować ateizm na szeroką skalę to może i ludzie nie ginęliby w wojnach religijnych.

wst91 napisał/a:

a ty masz czelność pisać, że ateizm jest tak okropnie prześladowany


Owszem, mam, choć nie napisałem, że okropnie. To, że do ateistów się nie strzela na ulicach i Ty nie jesteś tego świadkiem nie oznacza, że ateizm nie jest potępiany przez większość społeczeństwa.

wst91 napisał/a:

Radzę widzieć więcej niż czubek własnego nosa


Dodam tylko, bo pewnie nie wiesz, że żyjemy w kraju gdzie za samo podniesienie debaty na temat usunięcia krzyży ze szkół (a nie jest to stricte pro ateistyczne) były minister edukacji, a obecnie europoseł drugiej w sondażach wyborczych partii w Polsce, nazywa dwójkę licealistów wszczynających debatę "rozwydrzonymi i rozpuszczonymi przez rodziców smarkaczami".

Ja...........ro

2013-04-03, 19:00
Magik2501 napisał/a:


Czyli jak ktoś wierzy w jakiegoś boga to znaczy, że światły i rozumny nie jest? Czyli tysiące wynalazców i odkrywców w historii świata była nieświatła i nierozumna twoim zdaniem, muszą być teraz przygnębieni zdaniem anonimowego chłopczyka z internetu :-(


Tak, dokładnie. Bo wszyscy monarchowie, najwięksi wynalazcy, geniusze, władcy, dostojnicy i ludzie faktycznie rządzący światem od zawsze byli ateistami. Owszem, mieli wyznania które narzucali na poddanych ale tylko wtedy gdy dotyczyło to ich interesu własnego. Patrz chrzest Polski chociażby.
A religia i wydumany, jak najmniej logiczny powód zawsze był najlepszym pretekstem do wojny. A teraz mamy wojenki medialno-mentalne, bo obecnie bardziej się to opłaca niż konflikt zbrojny.
także każdy mądry i światły człowiek w przypadku zagorożenia ze strony debilnego fanatyka rach-ciach zmieni wiarę i wmówi, że się nawraca nawet na allachy czy inne gówno, jeśli przyniesie to korzyść albo uniknie dzięki temu śmierci.
a ty nawet ironii nie umiesz dobrze wykorzystać, boś przykład wziął tak z dupy, że aż mi tutaj zaśmiedziało

pacyfista napisał/a:

Nie dość, że nie sadystyczne to jeszcze ch*jowe.


sam jesteś ch*jowy i wstań już od tego kompa bo zaraz rekolekcje czy inne roraty i jak nie pójdziesz to Ci mama szlaban na internety da

sidian

2013-04-03, 19:14
Glugsti napisał/a:

Ogólnie chodzi o to, żeby promować wszystko inne niż chrześcijaństwo - islam i ateizm, bo ta religia towarzyszyła USA...



Nie, nie chodzi o promowanie wszystkiego innego. Chodzi o promowanie ateizmu. Ateiści są równie przeciwni muzułmanom, bo ich bóg jest równie fikcyjny jak bóg chrześcijan.

Promocja ateizmu jest potrzebna z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że religijni narzucają swój światopogląd ateistom za pośrednictwem powszechnie obowiązującego prawa (kwestia aborcji, in vitro, antykoncepcji [w niektórych krajach]).

Po drugie dlatego, że nie można dopuścić do tego, żeby wróciły rządy religii jak w średniowieczu. Nie można dopuścić do bestialstwa, wojen i masowych morderstw, których dopuszczali się wierzący na sobie nawzajem.

Po trzecie trzeba promować ateizm, bo wielu deistów wierzy wyłącznie dlatego, że nie zna alternatywy. Nie wie, że istnieją inne postawy i inne możliwości. Ile muzułmańskich kobiet porzuciłoby swoją religię, gdyby wiedziały, że istnieją inne drogi?

nakerax

2013-04-03, 19:17
Jak ktoś ma odwage przyznać się do ateizmu, to powinien zapier*alać do roboty 25,26 grudnia i inne podobne (3 króli, wielka sobota, boże ciało itp itd)

finesr

2013-04-03, 19:20
... a mnie ciekawi kto wydał taką grubą kasę na tą reklamę ...

Uechtacz

2013-04-03, 19:20
Dlaczego ateiści/racjonaliści tak się "rzucają"?
Po prostu niektórzy ludzie nie tolerują głupoty. Tylko tyle i aż tyle.

Rozczulają mnie komentarze w stylu "dlaczego nie możecie być sobie ateistami po cichu, wy agresywni ateiści wstrętni".
Kiedyś przyznanie się do ateizmu było równoznaczne z wyrokiem śmierci, jak coś nie pasowało do ideologii - won na na stos, czy to książka czy człowiek. A teraz ateiści okrutnie mszczą się komentarzami w sieci, obrazkami satyrycznymi, a czasem składają się na kiepskie kampanie reklamowe. Zaiste, bezduszni zbrodniarze.

Oczywiście racjonaliści nie walczą wyłącznie z religią. Tarot, egzorcyzmy, homeopatia, radiestezja, pseudomedycyna, spirytyzm, wróżby, systemy Lotto, kreacjonizm, żywienie się praną, astrologia, ufologia itd. itp... No k***a chyba można czasem wyjść z siebie*, tyle tego gówna.

*(to taka przenośnia, w OOBE i inne podróże astralne też nie wierzę).

le_Roi_des_fous

2013-04-03, 19:24
beephe napisał/a:

A może w tych manifestacjach/promocji chodzi o to, aby pokazać innym ateistom, że jest dużo więcej takich. O doprowadzenie do sytuacji, w której ateiści nie będą mniejszością atakowaną na każdym kroku przez dzisiejsze pokolenie starszych - pokolenie homo sovieticus.


Cytat:

Mój błąd - przecież w Polsce wcale nie atakuje się mniejszości religijnych czy etnicznych. Nie ma rasizmu, wszechobecnej pogardy. Idź powiedz swojej babci, że jesteś ateistom, ciekawe jak się ucieszy.


To że mama z babcią każą ci chodzić do kościoła to jeszcze nie prześladowania.
A co do robienia religii z ateizmu:
http://mediablog.pl/kosciol-zrzeszajacy-ateistow-stal-sie-faktem/