18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potęga logiki - Ateizm

Szczypiorek • 2013-04-03, 14:04
Reklama promująca Ateizm emitowana podczas Superbowl.



"Z katolem zadrzeć to gorzej niż z dresem"
-- mój znajomy

Let the flame games begin then!

Osoby które stwierdzą, że mało sadystyczne proszone są o wsadzenie sobie gwoździa w dupsko przed odtworzeniem materiału

Po tagach nie znalazłem.

batia

2013-04-03, 18:14
Siedzę z tym gwoździem w dupie i dalej mało sadystyczne...

Mgla

2013-04-03, 18:14
@mak667 " Religia to opium dla mas" Karol Marks.

Tyler_Durden

2013-04-03, 18:16
Tacy logiczni ateiści. To niech mi wytłumaczą po co ten cały świat i życie, bo jeśli mam pożyć te powiedzmy 70 lat, a potem po prostu zniknąć i ch*j, koniec wszystkiego, to według mnie to jest właśnie bez sensu.

Ja...........ro

2013-04-03, 18:19
W starożytności wierzono w Zeusa, jeszcze wcześniej był Ra, dalej Majowie, aztekowie, kulty slońca i przodków, dopieeero gdzies tam później chrześcijaństwo, muzułmanizm a teraz mamy kult pieniędzy, internetu, technologii, wolnej woli i ch*j wie co jeszcze. Dziś wierzymy w naukę, potęgę atomu i techniki, internet i indywidualizm, jutro jebną wszędzie atomówki i powstanie kult Atomu, gdzie kolejni pojenańcy będą się modlić do radioaktywnego niewypału starego pocisku z zestrzelonego bombowca (patrz Fallout 3 i wioska Megatona).

Jeden ch*j. Flejm wojujących bojówkarzy wszystkich stroń wyznaniowo-poglądowych czas zacząć 8-)

Palozz

2013-04-03, 18:21
A ja byłem wychowywany w wierze katolickiej i z wiekiem wiary we mnie było coraz mniej. Na dzień dzisiejszy nie wierzę w żadnego Boga i nie wpływa to w żaden sposób na moje życie. Dziwi mnie jednak promowanie ateizmu ponieważ nie ma "kościołów" ateistów i nie wiem kto ma w tym interes, ze przeciągnie wierzącego na ateizm.

Bu...........oR

2013-04-03, 18:22
Generalna beka z ateistów, którzy deklarując ateizm ch*ja o nim wiedząc (i tylko z tych!) :amused: . Ja wiem dużo o swoim Bogu, a co wie gimnazjalny ateista o swoich przekonaniach :D ?

defcon1

2013-04-03, 18:22
@BongMan
Coś tak czułem że pod każdą dyskusją będziesz teraz wrzucał ten obrazek.

A co do reklamy to całkiem fajna i BongMan niespecjalnie tutaj pasuje ten obrazek, ta reklama nikogo nie atakuje, a jedynie promuje jeden światopogląd. Gdy ktoś wyświetli ludzi modlących się w kościele i na końcu coś w stylu jakieś hasło zwieńczone "Christianity" to przecież też nic złego.

A co do reklamy to jeszcze przypomniało mi się jedno: "ufaj tym, którzy poszukują prawdy, wątp w tych, którzy twierdzą iż ją odnaleźli", z jakiegoś serialu to wyjąłem.

Roozek

2013-04-03, 18:23
Coraz więcej dowodów na to, że świat schyla się ku końcowi. Jeszcze tylko chipy pod skórę dla każdego ateisty bo to logiczne trzymać przy sobie kasę. Ja rozumiem, że w Polsce 98% osób to katolicy i każdy z was jeden tu to katolik chyba, że miał tyle szczęścia, że rodzice swojego dziecka nie ochrzcili. Ja mam wielką prośbę dla tych, którzy trochę szerzej rozumują. Nie jest to jedyna wiara chrześcijańska a jednocześnie najdalej odsunięta od wiary w Boga. Wychować się na różańcach itp. to rozumiem, że ludzie wątpią w istnienie Boga. Wiara w Boga i jego ponowne nadejście to spore wyzwanie. Każdemu łatwo zostać ateistą bo to najprostsza droga. Po ch*j si ę rozpisuję...

Palozz

2013-04-03, 18:24
Tyler_Durden bo z punktu widzenia nauki tak właśnie jest. A jeżeli bez sensu Twoim zdaniem jest to, że po śmierci zostajesz gnijącą kupą mięsa to znaczy, że wierzysz w coś nadprzyrodzonego, niewytłumaczalnego. I to nas różni :)

wst91

2013-04-03, 18:24
Po co promować ateizm? Podejrzewam, że stoją za tym jakieś środowiska lewackie. A filmik wedłu mnie to manipulacja. Wiara pokazana jako coś kłucącego się, czy wręcz spowalniającego rozwuj nauki. Tak nie jest.

HeadHunter88

2013-04-03, 18:24
hehehe wszyscy ateiści się teraz skrzyknął . Taką wszyscy macie potegę logiki, a mogę się załorzyć ,że ani jeden logicznie nie pomyślał i nie jest po akcie apostazji. No tragedia jak taki kozak to zapie**alać do parafii i sie wyrzec .... aha i w przyszłości jak jeden z drugim jak dzieci będą mieć to nie chrzcić ... nie wolno. Pokolenie palikotów i sodomici .... nara !!

beephe

2013-04-03, 18:25
A może w tych manifestacjach/promocji chodzi o to, aby pokazać innym ateistom, że jest dużo więcej takich. O doprowadzenie do sytuacji, w której ateiści nie będą mniejszością atakowaną na każdym kroku przez dzisiejsze pokolenie starszych - pokolenie homo sovieticus.

W tym kraju nigdy nie doczekamy zmian na lepsze dopóki głównym podziałem elektoratu jest religia.
Religia, która angażuje się w każdy aspekt kreowania społeczeństwa i państwa, może nie "narzucająca", ale zapewne "wskazująca drogę" do urn.

Innym może chodzić o przetarcie oczu tym błądzącym.
Wyobraźcie sobie, że macie koła w rowerze, a Wasz sąsiad ciągle zapie**ala na kwadratach.
Człowiek z dobroci, przyjaźni, chęci pokazania lepszego rozwiązania może zacząć promować koło (bo nie ma sensu wymyślać go dwukrotnie) i jebnie to koło na bilboard.
A potem pod tym bilboardem stanie pie**olnięty jeden z drugim i pociągając ostatni łyk wódki odchyli głowę jak najmocniej do tyłu.
- Ty, patrz. Z tego koła zrobili już chyba religię - powie, gdy oślepi go blask odbijającego się światła od gładkiej tafli reklamy.

Palozz

2013-04-03, 18:25
Swoją drogą.. opodatkujmy kościół to wtedy się wyjaśni ile mamy osób wierzących w kraju.

PawełGM

2013-04-03, 18:27
Przez takie denne reklamy wstydzę siebie nazywać ateistą. Wolę określenie "niewierzący". Jest mniej mainstreamowe.

wst91

2013-04-03, 18:27
Palozz napisał/a:

Tyler_Durden bo z punktu widzenia nauki tak właśnie jest. A jeżeli bez sensu Twoim zdaniem jest to, że po śmierci zostajesz gnijącą kupą mięsa to znaczy, że wierzysz w coś nadprzyrodzonego, niewytłumaczalnego. I to nas różni :)



Racja. A nauka nigdy nie odpowie na pytanie czy Bóg jest, bo wiara straciła by sens.