18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pirat drogowy na S7

CezariX • 2013-10-14, 15:45
Wczoraj wybierałem się do Trójmiasta. Podczas spokojnej jazdy doznałem jednak niemiłego zaskoczenia w postaci takiego oto incydentu: :glowawmur:


ewentualnie jeszcze tu: /watch?v=kRbld8WBKTw

Sprawca uciekł z miejsca wypadku, ja zaś nie miałem szans na udany pościg :samoboj: . Nagranie jest kiepskiej jakości z racji tego, że było ciemno.

Oto zdjęcie wyciągnięte z najostrzejszej klatki filmu:


Początkowo myślałem, że auto było czarne. Jednak pozostawił niebieskie ślady lakieru na moim aucie. Zatem Kolor tego samochodu jest w przedziale od niebieskiego do koloru ciemno granatowego.

Na 98% był to sedan.

Tablice rejestracyjne sprawcy (tyle co udało się zauważyć):
:-D 100% - NSZ ...
:-) 99% - NSZ 5...
:-/ 50% - NSZ 58... lub NSZ 5S...

Jechaliśmy na północ w kierunku Elbląga. Do kolizji doszło zaraz przed zjazdem na Małdyty.

Dodaje to tu, bo nasza społeczność Sadola jest obszerna i może uda się odnaleźć drania. Za wszelką pomoc DZIĘKUJĘ :ok:

P.S. jeżeli uda się rozpoznać markę i model auta to koleś już nie ucieknie. Tablica rejestracyjna jest w dość rzadko spotykanym miejscu względem tylnich lamp więc może się uda :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2013-10-17, 11:07 ]
CezariX napisał/a:

Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc!!!

Dzięki naszym ustaleniom wczoraj byłem złożyć zeznania na których opisywałem auto sprawcy jako niebieska Skoda Fabia I. Szczególne podziękowania dla Qunda za swoje typowanie tego właśnie modelu.

Dziś zgłoszono kradzież w Szczytnie właśnie tego auta, a numery się zgadzają, chociaż moja pamięć co tu podawałem pozostawia wiele do życzenia ;) Gdyby nie typowanie Skody Fabi, możliwe, że nikt by się nie dopatrzył związku między kradzieżą, a naszą kolizją na drodze :)


:megalol:


traksio

2013-10-15, 16:47


na tym zdjeciu widac wyraznie 2 lub 3 zarowki obok siebie wiec skoda odpada napewno.
mi te zarowki to honde acord przypominaja tylko ksztalt lampy wtedy nie pasuje zbytno bo w acordzie sa proste a tu lekko po skosie.
A to że kolegi kamera wyostrzyla okragle lampy to tylko zludzenie optyczne wywolane nieodpowienim oswietleniem.

LamaBojowa

2013-10-15, 18:11
znalazłem granatowego passata b5 (przed liftem) na którym widać na prawym boku od końcówki przednich drzwi do tylnego błotnika podłużne rysy i mocne wgniecenie na tylnych drzwiach zrobiłem fotke, jak chcesz filmik z tym samochodem i oczywiście nr rej (jest ze Szczytna) to daj znać na priv. Pozdro

tarasov

2013-10-15, 18:26
@Up: Szacun dla ciebie kolego za chęć pomocy innym, łap piwko!

Dalien

2013-10-15, 19:08
To ma sens, pierwsze uderzenie miało mały kąt natarcia przez co powstały tylko rysy, samochodem rzuciło i już z większą siłą działającą równolegle do samochodu uderzył tyłem przez co powstało wgniecenie. Do tego słychać dwa uderzenia na filmiku.

ma...........00

2013-10-15, 19:42
Trzeba bylo dlugimi od razu zajebac.....a tak nic nie widac...... wedlug mnie passat hyundai albo renowka coupe

Pavmar

2013-10-16, 07:14
marcinm000 napisał/a:

Trzeba bylo dlugimi od razu zajebac.....a tak nic nie widac...... wedlug mnie passat hyundai albo renowka coupe



jakbyś oberwał to zapewne też niewiele byś zrobił. Sam wiem jak mnie w koszalinie kiedyś tir przeciągnął. na rondzie sobie postanowił większy łuk zrobić, jednocześnie zjeżdżając na mnie :-x naczepą ostatecznie zahaczył o mnie przestawiając mnie o jakieś 45 stopni. w tym momencie najrozsądniej by było chyba z auta wysiąść, sprawdzić auto, zebrać paru świadków. A ja bez wyjścia i sprawdzenia auta udałem się w pościg za tirem (równie dobrze mogłem mieć koło rozj***ne). Spisałem numery naczepy i tyle mi w tym momencie wystarczyło. Ale policja stwierdziłą, że takiej naczepy nie ma w bazie :!: nie sprawdziłem jakie miała napisy na naczepie, z jakiej firmy, czy rejestracja nie była przybrudzona, nie sprawdziłem numerów kabiny. po zajściu człowiek inaczej patrzył na sprawę.
Druga sprawa to, że policji podejście do takich spraw pozostawia wiele do życzenia. Przyjechałem na komendę, złożyć zeznania, bo kazali mi przyjechać na komendę, żadne takie, że przyjadą na miejsce kolizji obejrzeć co się stało. Gdy powiedziałem w którą stronę się udał i czy mogą go dziś złapać, to coś mi odburknął, że nie mają dziś patroli, jutro się tym zajmą. Akurat tira dogoniłem jadącego na trasę do poznania. Naczepa była na poznańskich nr, więc na tej trasie w przeciągu pół h pewnie by znaleźli tego gościa, widząc rejestrację podobną do tej co podałem (nawet jeśli by gdzieś było coś przybrudzone, to napewno nie mogłem się w całej rejestracji pomylić skoro za nim stałem, tylko o jedną cyfrę/literę).

skoda ma charakterystyczne lampy "C", jak zauważyłem one się palą w całości chyba. Dziś akurat przed sobą miałem citroena xsare, też niezbyt duże auto jak fabia. na tym zdjęciu wygląda, że ma dodatkową żarówkę z boku na środku lampy

a tu z kolei zmienione lampy, które nawet by pasowały do filmu, jedynie ta tablica w miarę nisko usadowiona względem lamp


a mimo wszystko, rzeczywiście mógłby to być mercedes jakiś, np w211, w209 lub s320. Ta listwa, która jest pod światłami ewidentnie odbija światło na początku zaraz po uderzeniu, a następnie traci światło odjeżdżając kawałek dalej. Mercedes z tego co kojarzę w sumie posiadał często jakieś wstawki metalowe/ chromowane. No chyba, że to nie listwa a coś innego.

ferro

2013-10-16, 12:35
LamaBojowa napisał/a:

znalazłem granatowego passata b5 (przed liftem) na którym widać na prawym boku od końcówki przednich drzwi do tylnego błotnika podłużne rysy i mocne wgniecenie na tylnych drzwiach zrobiłem fotke, jak chcesz filmik z tym samochodem i oczywiście nr rej (jest ze Szczytna) to daj znać na priv. Pozdro




Wrzuć tu zdjęcie, tablice rejestracyjne nie muszą być wymazywane

bartholomai

2013-10-17, 01:41
Posiedziałem nad ta rejestracją trochę w oryginalnym zapisie i rzeczywiście ta litera A powstała z kompresji do flasha. Dodatkowo te jasne refleksy po lewej pomiędzy rejestracją i prawą lampą to światła samochodu odbijające się w lakierze. Wygląda na to, że końcówka może być 883. Raczej nie ma tam S wygląda bardziej na 8. Tej piątki nie udało mi się dostrzec tam, za to na pewno było SZ.
Więc skłaniał bym się do NSZ 5883

CezariX

2013-10-17, 10:21
Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc!!!

Dzięki naszym ustaleniom wczoraj byłem złożyć zeznania na których opisywałem auto sprawcy jako niebieska Skoda Fabia I. Szczególne podziękowania dla Qunda za swoje typowanie tego właśnie modelu.

Dziś zgłoszono kradzież w Szczytnie właśnie tego auta, a numery się zgadzają, chociaż moja pamięć co tu podawałem pozostawia wiele do życzenia ;) Gdyby nie typowanie Skody Fabi, możliwe, że nikt by się nie dopatrzył związku między kradzieżą, a naszą kolizją na drodze :)

:megalol:

Ru...........tQ

2013-10-17, 12:24
Temat zamykam po konsultacji z autorem. ;)