18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasza wycieczka do Czarnobyla

master2711 • 2013-12-02, 01:03
Postanowiliśmy pojechać na wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie jeszcze w tym roku, ponieważ dostałem info, że zamykają Zonę dla turystów. Info potwierdzone zostało przez przewodnika, a to z powodu udostępnienia terenu 3 strefy(ostatnich 10km średnicy wokół reaktora) dla ludności. Ni ch*ja nie wiem, kto chciałby tam mieszkać, ale zawsze jakiś oszołom się znajdzie.

Krótko pisząc, macie świeże zdjęcia (zaledwie sprzed tygodnia), film zmontuję jak mi się będzie chciało (mam w cholerę materiałów), a historyjki mogę napisać potem w komentarzu przy reszcie zdjęć (jest ich ponad 400, więc tylko część wrzucam).
Enjoy!

Mapka zony przed pierwszą granicą.


Czarnobyl wita!


Reaktor nr 4.


Prypeć wita! A dozymetr szaleje



Reszta w komentarzu :)

P.S.
Otwieracie komentarze na własną odpowiedzialność! Może to spowodować spowolnienie/zawieszenie wyszukiwarki i format systemu!

P.S.2
Dla tych co już się plują, że muszą scrollować:

Tassadar

2013-12-02, 19:44
Wiro napisał/a:

Obrazek

Przybliżcie sobie lewe okienko ;) zdj. orginalne :P


Jakiś twój kumpel campi?

Hasek

2013-12-02, 19:54
Ver0 napisał/a:

Chciałbym pojechać kiedyś, dać przewodnikowi w łapę i odłączyć się od grupy. Zwiedzane jest non stop to samo a jeszcze tyle miejsc czeka na przybysza.


Nie musisz dawać w łapę, dajesz w łapę jak Cię złapią :mrgreen: A tak to normalnie odłączasz się od grupy, bo na początku to oczywiście 1 grupa jest, dalej to się wszyscy dzielą na mniejsze itd.
NIE ROBIĘ REKLAMY! Ale...
Ale macie, ja z nimi pojechałem i się podpisuję w 100%. Z ostatniego maila się dowiedziałem, że wyjazd i sylwester w Kijowie kosztuje ok 2000 zł.
http://strefazero.org/

ari4

2013-12-02, 20:10
Zazdroszczę Ci. Ja planuję od dwóch lat tam się wybrać i jakoś nie mogę. Żałuję, że tam się tyle pozmieniało :( .
Ile Cię taka impreza kosztowała, jeśli mogę spytać?

ChybaTy1

2013-12-02, 21:36
Jedno pytanie: Po ch*j to zwiedzać?

kials

2013-12-02, 22:02
Cała katastrofa czarnobylska to podobno bujda na kółkach... ale piękna bujda.

Wolf3D

2013-12-02, 22:06
po cholere jechałęs tak daleko takie same osiedla są jeszcze w sosnowcu

Promek

2013-12-02, 23:02
Bylismy z kolesiami w ramach zlotu motocyklowego (ofc zboczylismy wlasnie tam z trasy) Gosc co znal biegle jezyk zalatwil "przewodnika" ktory wprowadzil nas w te rejony po czym puscil samych. Wrazenia kolosalne.

Pytanie do zalozyciela teamtu:

widze kupe miejsc w ktorych i my bylismy, ale nie widze miejsca ktore jest chyba najciekawiej "ozdobione". Byliscie w piwnicach (chyba to szkola) szkoly? To co tam jest powala przynajmniej na zywo.....

Dolot_93

2013-12-02, 23:44
jak w filmie Czarnobyl Reaktor Strachu tylko że na filmiku niedźwiedź was nie gonił :)

oc...........an

2013-12-03, 00:00
Co do promieniowania, to ktoś tu kiedyś wstawiał taki fajny filmik, w którym grupa polaków wrzeszczała, że nie ma promieniowania po czym na trawę rzucili licznik i ten tak zaczął nak***iać, że aż się spalił (oczywiście wycieczka z "k***a sp***alam!" wsiadła w pośpiechu do busa i odjechała ;) ) Ma ktoś linka do tego dzieła?

Pavulon

2013-12-03, 05:08
Po pierwsze - browar leci :)
Po drugie - musiałem pójść do sklepu po dawkę płynu Lugola (gimby nie pamiętajo ;) ) w postaci rumu bo bałem się ze znowu mnie napromieniowanie napadnie oglądając te foty... Klimat zaje...
Widzę że niektórzy zainteresowani są wyprawą w tamte rejony (sam bym pojechał, ale niestety ekonomia mówi że nie muszę), ale gdyby ktoś chciał to mój serdeczny kolega, jeszcze z podstawówki (też musiał to gówno łykać), organizuje wyprawy po całym świecie. W Prypeci również byli, nawet w tym roku LINK
Sadzę że wiedzą jak to się załatwia i ile kosztuje taka wycieczka ;-)
Jeżeli powstało tyle medialnych produkcji na temat tego miejsca po 26 kwietnia 1986:
Film Czarnobyl. Reaktor strachu i inne pozycje plus wstawki w wielu filmach, gra S.T.A.L.K.E.R w trzech odsłonach, oraz wspomniany wcześniej epizod z Call of Duty: Modern Warfare, to ja również chciałbym zobaczyć jak to wygląda na żywo. A że nie mogę to pomogę tym którzy mogą zrobić zdjęcia będąc na miejscu :)
I wnosze do adminów o wydzielenie tego tematu jako odrębny wątek :)
Dla tych którzy nie ufają czarowi cukirberga i jego pejsbuka : numer do Klubu Podróżniczego Homohibernatus: 508 551 234 (Warszawa, jakby kto pytał, ale na taką wyprawę to chyba raczej nie ma znaczenia kto to urządza, nie? :)

I czekam na foty :)
Pozdro i dzięki za te które zostały umieszczone :)
P.S. Jako że to sadol i zawsze się znajdzie jakiś hejter ze ściśniętą dupą polecam ... i nie, nic nie mam z tego że polecam Hibernatusa. Ich znam i wiem ze tam byli. Mi wystarczą zdjęcia zadowolonych sadoli z udanej wycieczki :) A kiedyś może sam pojadę ;)

LikeThis

2013-12-03, 10:16
Byłem jakiś czas temu ale nie wiedziałem że teraz można robić fotki . Bo z tego co pamiętam to chodził za mną jakiś ochroniarz czy policjant (ch*j wie co to było nie znam się na tamtejszych władzach) i chciał mnie obezwładnić za zrobienie zdjęcia . No myślę nad ponownym odwiedzeniem tego zakątka

cassis

2013-12-04, 01:02
Nie hejtuje tylko chciałem sprostować parę nieścisłości.


To nie jest blok reaktora tylko niedokończona chłodnia kominowa bloków 5 i 6.




To są właśnie te nigdy nie ukończone bloki 5 i 6.




To nie jest żaden mini zalew tylko kanał doprowadzający wodę z jeziora Czarnobylskiego do chłodzenia reaktorów. Jezioro Czarnobylskie nie ma betonowego dna.




Maski przeciwgazowe nigdy nie były używane podczas ewakuacji miasta. Między innymi dlatego żeby nie wywoływać paniki wśród ludności. Mieszkańcy zostali poinformowani że opuszczają mieszkania tylko na kilka dni.