18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Nasza wycieczka do Czarnobyla

master2711 • 2013-12-02, 01:03
Postanowiliśmy pojechać na wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie jeszcze w tym roku, ponieważ dostałem info, że zamykają Zonę dla turystów. Info potwierdzone zostało przez przewodnika, a to z powodu udostępnienia terenu 3 strefy(ostatnich 10km średnicy wokół reaktora) dla ludności. Ni ch*ja nie wiem, kto chciałby tam mieszkać, ale zawsze jakiś oszołom się znajdzie.

Krótko pisząc, macie świeże zdjęcia (zaledwie sprzed tygodnia), film zmontuję jak mi się będzie chciało (mam w cholerę materiałów), a historyjki mogę napisać potem w komentarzu przy reszcie zdjęć (jest ich ponad 400, więc tylko część wrzucam).
Enjoy!

Mapka zony przed pierwszą granicą.


Czarnobyl wita!


Reaktor nr 4.


Prypeć wita! A dozymetr szaleje



Reszta w komentarzu :)

P.S.
Otwieracie komentarze na własną odpowiedzialność! Może to spowodować spowolnienie/zawieszenie wyszukiwarki i format systemu!

P.S.2
Dla tych co już się plują, że muszą scrollować:

Go...........ay

2013-12-02, 01:03
nak***iaj dalej

MichaU

2013-12-02, 01:08
Kiedy tę Zonę zamykają?

_P...........K_

2013-12-02, 01:16
master2711 napisał/a:

Reszta w komentarzu :)



Reszta w komentarzu

Reszta w komentarzu

Reszta w komentarzu

Reszta w komentarzu

Riffer

2013-12-02, 01:35
To jest k***a skandal!

GrzesFFF

2013-12-02, 01:42
Czyżby wyr*chano nas wszystkich z resztą jak w sklepie ?

aa...........am

2013-12-02, 01:46
Spodobały Ci się zdjęcia i chcesz więcej? Nic prostszego! Wyślij darmowy sms o treści RESZTA W KOMENTARZU na numer 112. Nadesłany przez nas kod wsadź sobie w dupe.

koszt sms milion dolarów z vat

master2711

2013-12-02, 02:04
Po pierwszej granicy (okręg 30km od elektrowni):










Rzeka, która oddziela kolejną granicę(20km od elektrowni), do tej rzeki w przyszłym roku otworzą teren dla ludności:








Robotnicy pracujący przy elektrowni mieszkają w tym miasteczku:
















Pomnik ku czci i pamięci pierwszych 8 ofiar katastrofy. Pracownicy gasili palący się grafit wodą (nieskutecznie ofc), umarli następnego dnia:




Pozostałość cmentarza maszyn które oczyszczały elektrownię (reszta jest zakopana jak ziemniaki, by wiatr nie roznosił napromieniowanej rdzy):






Przedszkole - nasz dozymetr uwielbiał to miejsce! Wszystkie drzewa napromieniowane 30x dawką dopuszczalną dla człowieka, a samo dojście do budynku (w powietrzu) 25x...




























Jeden z bloków elektrowni - wszystkich bloków miało być 12 i eksportować energię na wschodnią część Europy. Niestety nie wyszło.


Dźwigi, rusztowania, wszystko zostało tak jak w dniu katastrofy, zbyt napromieniowane by teraz je usunąć:






W oddali blok nr 4, który uległ awarii:


Ten 'mały' zalew ma powierzchnię 23km kwadratowych i nie można z niego usunąć wody, jak już pewnie zgadliście - napromieniowana, ale do tego stopnia, że gdyby nie betonowe dno, szlag by trafił cały związek radziecki i Europę (po dostaniu się do rzeki):




Blok 4 elektrowni w Czarnobylu. Pomnik upamiętnia katastrofę i jest postawiony ku przestrodze przyszłym pokoleniom (w cholerę napromieniowany przy okazji):


Nowy Sarkofag! Przejadą nim na elektrownię, zastawiając ją i potem żurawiami (pod sufitem nowego sarkofagu) będą rozbierać stary sarkofag, który już się sypie. Potem zakopią rozebrane części w cholerę.




A tu już Prypeć:








Szalony graficiarz pomalował mury i ściany w Prypeci, znaleźliśmy 6 rysunków, z czego 4 w dziwnych lokacjach (widać je na zdjęciach)


Kto rozpoznaje hotel z misji w Call of Duty: Modern Warfare? Barrett, zdjęcie i widok na blok czwarty (nie pozwolili nam tam wejść, za duże promieniowanie :( )












Słynne młyńskie koło i 'wesołe' miasteczko:






Nasz dozymetr wskazuje, że potrawka z mchu byłaby ciężko strawna. Mech ma właściwości 'pochłaniające' i lubi absorbować cząsteczki promieniowania(przekroczona dawka 300x):












Tu jak to określił przewodnik, 'dziwny beton', koło studzienki - nikt nie wie dlaczego tak daje promieniowanie w tym miejscu... Może coś żyje w kanałach? Kto wie...








Ten 'las' to tak naprawdę murawa boiska na stadionie:


























Mniam! (dawka przekroczona 200x)






















Nasi tu byli! Cholerni wycieczkowicze...
































































Maski przeciwgazowe użyte w czasie ewakuacji. Po pierwszych dniach przestano ich używać i zostały w szkole:


















Wódka musi być!










































Moje ulubione zdjęcie:


















































































W niektórych pomieszczeniach było tak ciemno, że gdyby nie telefon, to byśmy się zgubili... Tyle historii, tyle wspomnień, tyle radiacji...

Specjalne podziękowania dla mrlewy & ~Gordon_Ramsay za pomoc w stworzeniu tematu!

_P...........K_

2013-12-02, 02:08
Czas ponownie zagrać w Stalkera. :kawa:

Edit: uff, pobrałem już wszystkie foty. :-D

Apatia

2013-12-02, 02:18
Spoko jest. Wiem, że to nie forum fotograficzne, ale kilka fotek do wywalenia przez ostrość czy rozmazanie, kadry staraj się robić proste, a nie jak hipster-artysta i jak robisz coś z lampą - oddalaj lekko aparat, bo zdjęcie się prześwietla. Ogólnie temat poszedł do ulubionych.

Destroyer

2013-12-02, 02:22
Coś cieniutko. Taka mała ilość zdjęć? ;) A tak na serio dobre zdjęcia, leci piwko.

op...........ve

2013-12-02, 02:36
to już ch*j pojechałem do zony...a k***a planowałem na jesień przyszłego roku się wybrać :evil:

max1071

2013-12-02, 02:36
troche tego duzo

WalniętyKnur

2013-12-02, 02:38
I tojest to, za co lubie sadola.

ps. po tym zdjeciu z SK SLOVA... BRATISLAVIA wiedziałem, ze i "polski" akcent się znajdzie :D