18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasza wycieczka do Czarnobyla

master2711 • 2013-12-02, 01:03
Postanowiliśmy pojechać na wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie jeszcze w tym roku, ponieważ dostałem info, że zamykają Zonę dla turystów. Info potwierdzone zostało przez przewodnika, a to z powodu udostępnienia terenu 3 strefy(ostatnich 10km średnicy wokół reaktora) dla ludności. Ni ch*ja nie wiem, kto chciałby tam mieszkać, ale zawsze jakiś oszołom się znajdzie.

Krótko pisząc, macie świeże zdjęcia (zaledwie sprzed tygodnia), film zmontuję jak mi się będzie chciało (mam w cholerę materiałów), a historyjki mogę napisać potem w komentarzu przy reszcie zdjęć (jest ich ponad 400, więc tylko część wrzucam).
Enjoy!

Mapka zony przed pierwszą granicą.


Czarnobyl wita!


Reaktor nr 4.


Prypeć wita! A dozymetr szaleje



Reszta w komentarzu :)

P.S.
Otwieracie komentarze na własną odpowiedzialność! Może to spowodować spowolnienie/zawieszenie wyszukiwarki i format systemu!

P.S.2
Dla tych co już się plują, że muszą scrollować:

PanMarian

2013-12-02, 07:30
Zj***les zycie gimbusom brakiem trzyokich i pieciorekich :C


DUST DEVIL napisał/a:

mam wielki wstyd jak mam pokazać dowód osobisty, bo wiem, że moi krajanie zrobili już "godną" reputację


Jak z powodu butelek po piwie wstydzisz sie swojej narodowosci, to naprawde wspolczuje ci swiatopogladu.
Mr Brytyjczyk na pewno jest bardzo zadowolony jak masz jego jaja na brodzie, i nie wiem skad ty wziales ta czystosc brytyjczykow, u nich jest podobna co i u nas ilosc bydla sczajacego pod siebie, o tym jak sie szmaca tamtejsi "disco-boye/girlsy" nie wspominajac.


Wracajac do zdjec, na pewno fajny klimat ma takie bieganie i sprawdzanie promieniowania, ale szczerze mowiac, jakis super interesujacych rzeczy tam raczej nie bylo, chociaz to prawdopodobnie zalezy do zainteresowan. Mi na przyklad rozj***ny reaktor kolo ch*ja zawsze latal, a ktos inny dalby sobie jaja uciac, zeby go zobaczyc.
Pozdrawiam

Mr_Smark

2013-12-02, 07:39
Przecież to idealne miejsce na wysłanie ciapatych i cyganów :D

mckarmi

2013-12-02, 08:13
Jeszcze by zmutowali...

Meph1k

2013-12-02, 08:23
Świetny materiał. Gdybym mógł, to postawiłbym i 10 piw. Sam osobiście chciałbym się kiedyś wyprawić do Prypeci ;)

balcerro

2013-12-02, 08:26
Gratuluję i zazdroszczę wycieczki. Wspomnienia na całe życie.
Piwko za masę fajnych zdjęć z miejsca, które zawsze chciałem odwiedzić.

adamlap

2013-12-02, 09:03
Fajna wycieczka, też byłem 2 dni w samej strefie. Polecam każdemu. Ale kolega chyba trochę się zagalopował z tymi przekroczeniami dawek. 9,75 uSv/h to tylko ok. 30x więcej niż w Warszawie. Dużo jest miejsc na świecie nie mających nic wspólnego z energetyką jądrową gdzie naturalne promieniowanie sięga 100 uSv/h, a ludzie żyją tam i wcale nie chorują więcej na raka, czy inne choroby które można by przypisać promieniowaniu. Jest kilka miejsc w Prypeci, gdzie rzeczywiście wskazania dozymetru były dużo większe, np. czerpak niedaleko posterunku dozymetrycznego albo sterta ubrań w piwnicach szpitala, które należały do strażaków biorących udział w akcji ratunkowej.

Hasek

2013-12-02, 09:09
Cytat:

Ni ch*ja nie wiem, kto chciałby tam mieszkać, ale zawsze jakiś oszołom się znajdzie.


Większość terenów jest wykupiona przez korporacje, poza tym tam są czarnoziemy a nawiązując do Twoich następnych słów:
Cytat:

Prypeć wita! A dozymetr szaleje


nie pie**ol, bo w 80/90% miejsc tam promieniowanie jest mniejsze jak w Warszawie czy Kijowie.
Są czasami miejsca które "sali bywalcy Czarnobyla" szukają i sprawdzają poziom napromieniowania, mam na myśli np. piwnice w szpitalu, chwytak koło jupitera, jedną gondolę na diabelskim młynie albo mech który tam jest wszędzie i CZASAMI ma lekko podwyższony stan promieniowania.


Cytat:

Pomnik ku czci i pamięci pierwszych 8 ofiar katastrofy. Pracownicy gasili palący się grafit wodą (nieskutecznie ofc), umarli następnego dnia:


Najlepsze jest to, że strażacy musieli sobie sami zapłacić za pomnik, bo władza ich miała w dupie :-P

Cytat:

Szalony graficiarz pomalował mury i ściany w Prypeci, znaleźliśmy 6 rysunków, z czego 4 w dziwnych lokacjach (widać je na zdjęciach)


Nie szalony graficiarz a grupa francuskich graficiarzy, namalowali nie tylko dzieci ale też np. cienie na ścianach czy karaluchy.

Przechodząc do stadionu, widziałeś, że jakiś debil namalował znak Legii Warszawa?

Co do jabłek, może nie z samej strefy ale Czarnobyla tego otwartego - na pograniczu była jabłonka i wszyscy właśnie bekę robili, że jak się zje to sranie itp. itd. a nasz organizator, pewien słynny doktor podszedł otarł rękawem i wpie**olił :mrgreen:

Pytanie : z kim pojechałeś na wycieczkę?
Jak mi się będzie chciało i uda, to wstawię filmik ze szpitala, bo ostatnim razem nie dałem rady..

Tassadar

2013-12-02, 09:16
Uwielbiam promieniowanie, klimaty po katastrofach nuklearnych mutacje i wszystko co się z tym wiąże. Świetny krajobraz, kiedyś czytałem że nawet ptaki i inne gatunki zwierząt w prypeci mają inne kolory niż naturalnie występujące gatunki. Pewnie za parę lat nie będzie trzeba jeździć na wycieczki, wkoło będziemy mieć podobnie.

vodka100g

2013-12-02, 09:33
tam zapewne wszystko jest tak napromieniowane, że w nocy to bardziej oświetla niż Las Vegas :)

grigori985

2013-12-02, 10:06
za Czarnobyl zawsze zimne piwo :) pozdro

Sanbi

2013-12-02, 10:16
duże piwko za ilość materiału! sam byłem w czarnobylu rok temu, niestety po 100 zdjęciach aparat odmówił pracy..

Polecam każdemu wyprawe klimat jest znakomity :) )

Hasek

2013-12-02, 11:09
Nie oczekujcie, że wam urwie dupę, to tylko filmik jak łaziliśmy po szpitalu.



masterwow

2013-12-02, 11:40
samym oglądaniem chyba przyjąłem dawkę śmiertelną :D zimne piwko dla autora