18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Nasza wycieczka do Czarnobyla

master2711 • 2013-12-02, 01:03
Postanowiliśmy pojechać na wycieczkę do Czarnobyla na Ukrainie jeszcze w tym roku, ponieważ dostałem info, że zamykają Zonę dla turystów. Info potwierdzone zostało przez przewodnika, a to z powodu udostępnienia terenu 3 strefy(ostatnich 10km średnicy wokół reaktora) dla ludności. Ni ch*ja nie wiem, kto chciałby tam mieszkać, ale zawsze jakiś oszołom się znajdzie.

Krótko pisząc, macie świeże zdjęcia (zaledwie sprzed tygodnia), film zmontuję jak mi się będzie chciało (mam w cholerę materiałów), a historyjki mogę napisać potem w komentarzu przy reszcie zdjęć (jest ich ponad 400, więc tylko część wrzucam).
Enjoy!

Mapka zony przed pierwszą granicą.


Czarnobyl wita!


Reaktor nr 4.


Prypeć wita! A dozymetr szaleje



Reszta w komentarzu :)

P.S.
Otwieracie komentarze na własną odpowiedzialność! Może to spowodować spowolnienie/zawieszenie wyszukiwarki i format systemu!

P.S.2
Dla tych co już się plują, że muszą scrollować:

BiałyPiotr

2013-12-02, 12:55
na filmiku - "uwaga, podłoga" osz k***a żeby się komuś coś nie stało, a jedno to tam już zaczyna dusić, za miesiąc może trzecie oko mu wyrośnie, wrzuć koniecznie zdjęcia :) a materiał zajebisty :piwo: leci

ps. jednego, a nie jedno oczywiście.

Wiro

2013-12-02, 14:18


Przybliżcie sobie lewe okienko ;) zdj. orginalne :P

de_ent

2013-12-02, 14:27
Pierwsza zasada urban eksplorerów nie zabieracie nic z miejsca... no i dobrze ale ja nie jestem urban eksplorerem tylko zbieraczem a za 50 lat i tak śadu po tym gównie nie będzie obojętne czy coś zabierzesz czy nie. Na dodatek żal mi kolesi którzy jadą na wycieczkę a potem ze zdjęć w domu się dowiadują gdzie byli bo cały czas jak jakiś japoniec wszystko focili bez sensu. But, trawa, c**a kota rozjechanego...Milion zdjęć 4 dobre. Tyle czasu zmarnować, bezcenne

Werewolv

2013-12-02, 15:10
Dawaj więcej

yamaszka125

2013-12-02, 15:20
Cholera, cholernie temat ciekawy cholera jasna.

brt1529

2013-12-02, 15:22
W Szklanej pułapce 5 (nie pamiętam dokładnie fabuły) jest taka scena jak przyjeżdżają do Prypeci chyba właśnie, a tam w bunkrze jest ukryta jakaś spora ilość złota ale oczywiście wszystko napromieniowane. Więc babka wyciaga jakiś spryskiwacz, pryska na wszystko i po kilku sekundach poziom promieniowania w normie, mozna zdjąć maski i zabierać złoto. Szkoda, że nie znali wcześniej tego wspaniałego specyfiku bo nie musieliby tych wszystkich pojazdów zakopywać :mrgreen: A tak serio, czy ci amerykanie serio są tacy głupi?

Zirael

2013-12-02, 16:02
Dawaj te historyjki, jestem ich bardzo ciekawa. Temat super, oczywiście piwko poleciało :)

lith

2013-12-02, 16:17
A jak to organizacyjnie wygląda? Trudniejsza akcja, dużo załatwiania, papierów itd. Tylko wycieczki zorganizowane, czy można jechać pod Prypeć na pałę, na miejscu ogarnąć jakieś pozwolenia czy przewodnika i jechać zwiedzać?

Schabik

2013-12-02, 17:02
To jest k***a nie do pomyślenia że w XXI w. na Ziemi jest tak silnie napromieniowane miejsce z którym ch*ja się da zrobić, trzeba po prostu czekać.

Powie mi jakiś ekspert czemu na niektórych fotach maski p-gaz. są pozawieszane pod sufitem?

Ti...........ch

2013-12-02, 17:19
Nie zesrajcie sie z tym promieniowaniem... Prostym przykładem jest jest "Alone in the Zone". Ta miejscowość w której mieszkają naukowcy i pracownicy elektrowni to własnie Czarnobyl. To co podałeś autorze za blok 5/6 to tylko chłodnia kominowa dla tych bloków, które są obok. Tereny w białoruskiej SRR bardziej dostały w p*zde niż ukrainskiej.

da...........li

2013-12-02, 18:35
a czy kolega może podzielić się informacją kiedy zona zostanie zamknięta o ile posiada taką informację? bo chętnie bym zwiedził ale pytanie ile mam czasu na wybranie się tam

Raveloops

2013-12-02, 18:35
Temat w pytke ! Przydałoby się wiecej tego typu rzeczy na sadolu ;)
Dawaj te historyjki !

Ver0

2013-12-02, 19:20
Chciałbym pojechać kiedyś, dać przewodnikowi w łapę i odłączyć się od grupy. Zwiedzane jest non stop to samo a jeszcze tyle miejsc czeka na przybysza.