18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Machina Olejowa

kucma19 • 2014-02-03, 02:46
Z racji tego ze czesto na naszym sadolu mozna poczytac lub zobaczyc materialy wlasne użytkownikow (szczegolnie na hardzie). Chce i ja podzielic sie z wami szalona mysla ktora zrealizowalem.
Mysla tą byl najabrdziej szalony komputer ever, i dzieki temu ze znalazy sie srodki moglem to zrealizowac.
Nie pytajcie mnie ile to kosztowalo bo i tak nie uwierzycie a i ja nie chce sie dolowac

Zdjecie o czym mowa:



Tak wiec co do konkretow. W sklad obudowy wchodzi:

akwarium o pojemnosci okolo 112l
8,5 kg zwirku akrylowego
7 metrow ledow
32 wentylatory o wymiarze 12cmx12cm
2 chlodnice od seata ibizy
wodomierz (podlaczylem go na odwrót dlatego licznik sie cofa co widac na filmie)
Termostat
4 woltomierze DC
1 woltomierz AC
2 panele przednie
Obrotomierz od alfy romeo 159
pompa wody
pompa cyrkulacyjna
2 filtry powietrza
100W zasilacz do wentylatorow oraz dwa mniejsze do ledow
czujnik ruchu
masa przedłużaczy i zlaczek
90litrow oleju wazelinowego
przekazniki, napowietrzacz
tytanic, masa roslinek oraz innych ozdob.
okolo 20metrow przewodow polaczeniowych i masa cyny.

Natomiast sam komputer to:
Intel i5 4670k
A-data 16gb 2400
2x gtx 760 SLI od msi
Asrock extreme 6
radiator phanteks
LC-POWER 850W
SSD 120GB + 1TB HDD

filmik: (polecam zmienic jakosc bo na 360p pixeloza)


Postep prac od poczatku do konca pod tym linkiem:
http://techvortal.pl/hardware/machina-olejowa-t2926.html

Czujnik ruchu skierowany na wejscie do pokoju ur*chamial oswietlenie. W razie od potrzeby i grymasu moge regulowac czego konkretnie oswietlenie ma sie ur*chamiac oraz na jak dlugo. Po okreslonym czasie (od kilku sek do 8 min) ledy gasna do momentu wykrycia ruchu. Oczywiscie jest mozliwosc uruchomienia oswietlenia na stale, to samo dotyczy sie pompy, napowietrzacza czy wentylatorow. Wentylatory o sterowanej predkosci obrotowej. Mozna powiedziec ze maja dwa biegi. 100% oraz spokojny cichutki robiac maly wiaterek. Pobor mocy calego zestawu na pulpicie wynosi ponizej 100W natomiast w steresie przy wlaczonych ledach pompach itd. wynosi sporo ponad 600W ale jest sytuacja krytyczna i krótkotrwała.

Temperatury sa bajeczne. W idle oba GPU maja temp. oleju (czyli jesli olej ma temp. 26st. gpu rowniez) natomiast CPU 2-3stopnie wyzsza od temp oleju. W stresie temp. jest okolo 10st. wyzsza od temp oleju. czyli srednio okolo 41st.
Natomiast po ostrym OC oba gpu oraz cpu nie przekraczalo mi po wygrzewaniu furmarkiem 51st. Z racji ze komputer mocowo jest mocniejszy niz potrzebuje chodzi na stock przez co podgrzanie 90 litrow oleju do temp. 38st potrzeba minimum 18godz. ciaglej pracy

calosc jest przemyslana konstrukcja od stolika na ktorym stoi akwarium po sprzet ktory zostal zalany. Co do wiekszej ilosci zdjec ( choc pod linkiem wyzej jest ich troche) da sie zalatwic wiecej.

JebakLeśny

2014-02-03, 22:01
W sumie to nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie:

Czy Będziesz musiał przy tym sprzęcie jeszcze coś robić? chodzi mi o eksploatację, (jakieś wymienianie, rozcieńczanie, dolewanie oleju itp.) czy po prostu on tak jak jest może już sobie pracować aż padną podzespoły?

No i w sumie zawsze zastanawiało mnie przy tego typu projektach czy po jakimś czasie jest możliwa aktualizacja tego sprzętu? wstawienie jakiejś nowej grafiki procesora i ewentualnie wyczyszczenie i ponowne wykorzystanie w normalnych powietrznych warunkach olejowych podzespołów :> ?

krzysiek0909

2014-02-03, 22:02
Jak dla mnie to przerost formy nad treścią, ale ktoś ma zbędą kasę (albo jego starsi) to niech sobie buduje nawet akwariokibel z podświetleniem nanoorganicznym.

Sz...........jk

2014-02-03, 22:16
Dobry projekt i gratuluje wykonania, ale mi by się nie chciało w tym babrać ;) . Ja postawiłem na zwykłe LC, które też może ładnie wyglądać i wychodzi nieco taniej. Temperatury mam zajebiste, na GTX670 po OC GPU i podbiciu napięcia mam max 48*C w kombustorze, 3570k po skalpie i wymianie pasty pod IHS na 4,6GHz@1,22v ma w OCCT około 65*C po długim wygrzewaniu, w grach rzadko dobija do 60*C.

swiechu56

2014-02-03, 22:28
Piwko za inicjatywę! Trochę szkoda że taki sprzęt ciągnie tibię czy jakiegoś tam wowa ale o gustach się nie dyskutuje.

A 4,4 GHz to słabiutko jak na taką inwestycje. Ja ze swojego 2500K wyciskam 4,5 GHz przy temperaturach nie przekraczających 70 ,a za chłodzenie zapłaciłem 200zł.

kwartet10

2014-02-03, 22:58
UP: Jak na Haswell'a to całkiem standardowo. Musiałbyś jeszcze dosyć mocno podbić swoje Sandy, żeby dogoniło to 4670

kucma19

2014-02-04, 00:28
JebakLeśny napisał/a:

W sumie to nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie:

Czy Będziesz musiał przy tym sprzęcie jeszcze coś robić? chodzi mi o eksploatację, (jakieś wymienianie, rozcieńczanie, dolewanie oleju itp.) czy po prostu on tak jak jest może już sobie pracować aż padną podzespoły?

No i w sumie zawsze zastanawiało mnie przy tego typu projektach czy po jakimś czasie jest możliwa aktualizacja tego sprzętu? wstawienie jakiejś nowej grafiki procesora i ewentualnie wyczyszczenie i ponowne wykorzystanie w normalnych powietrznych warunkach olejowych podzespołów :> ?



Nie planuje nic zmieniac na dzien dzisiejszy. Wszystkie ewentualne korekty beda robione na powietrzu natomiast to co jest przykryte przezroczysta pleksa juz bedzie na dlugi czas.

Aktualizacja sprzetu jest mozliwa i nic nie stoi na przeszkodzie, jesli w oleju wlożysz wtyczke to ona bedzie dzialac, nic nie bedzie przerywalo i bedzie tak jak trzeba. Pierwszy olejowy komp po okolo roku wyciagnalem z oleju( z powodu zmiany stancji), wlozylem do wanny i pod ciepla woda wyszorowalem, po wyschnieciu sprawdzilem czy dziala i sprzedalem na allegroszu, i wszyscy zadowoleni


Shadownik

2014-02-04, 00:37
glonojada wpuść co by ci kompa czyścił :D

samson90

2014-02-04, 00:57
ch*jowo moczyć sobie łapę za każdym razem jak chce włożyć pen-driva:p

jendrke

2014-02-04, 08:49
wyjścia usb, Sata i Hdmi są na zewnątrz... :homer_uv:

Dżizas_kurde

2014-02-04, 22:28
@OP...

Otóż pragnę poinformować że dokładnie taki sam wynik osiągnąłbyś zanurzając ten sprzęt w oleju... z samymi radiatorami bez chłodnicy od seata... i innych gadżetów...
Prawda - wygląda to świetnie... Tylko powiedz mi po kiego wała ci do kompa system chłodzenia który potrafi odprowadzić jakieś kilkadziesiąt kilowatów ciepła ?
Sama pojemność akwarium i iilość oleju pozwoliłąby na utrzymanie temperatury pokojowej zestawu...


Nie mniej jednak - wyczesany bajer !

kucma19

2014-02-04, 23:30
@UP
Prawda jest taka ze nie wiedzialem czego sie spodziewac. Chlodnica byla konieczna, to oczywiste. Okazalo sie ze przy takiej ilosci oleju tak naprawde nie jest potrzeba żadna jesli nie zalezy mi na ekstremalnie niskich temperaturach ale zeby utrzymac temp sprzetu w idle na poziomie 30st i w stresie na poziomie 40st. to chlodnica jest potrzebna.
Prawda jest ze dwie chlodnice o takiej powierzchni oddawania ciepla i wentylatory pracujace na pelnej mocy tworzący tornado sa wstanie odprowadzic cieplo nawet jesli pod akwarium postawil bym palnik ale tak naprawde dalem te chlodnice zeby bylo symetrycznie i elegancko. Poprostu grymas... a ze nie ma takiej potrzeby? to co? :)

Chlodnice moga chlodzic pasywnie lub zwlaczonymi wiatrakami na 5V przez co sa nieslyszlane, lub na 12V tworzac wicher i zbijajac 10st w kilkanascie min. Ale zeby nagrzac kompem 90l oleju o 10 stopni to trzeba grzac caly dzien

Tassadar

2014-02-05, 19:01
teken i5 1000zł amd 400. Nie ta półka, AMD 8 dostane za 800 zł gdzie będę miał dopiero jakieś marne i5 bez opcji kręcenia.

wytrzeszcz5

2014-07-28, 21:56
Wiem że odkop ale maszyna super mierniki naprawdę ładnie dobrane można by steampunk robić :)
Tylko mam uczulenie na niebieslie ledy :( lepsze by były zielone;)