18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Machina Olejowa

kucma19 • 2014-02-03, 02:46
Z racji tego ze czesto na naszym sadolu mozna poczytac lub zobaczyc materialy wlasne użytkownikow (szczegolnie na hardzie). Chce i ja podzielic sie z wami szalona mysla ktora zrealizowalem.
Mysla tą byl najabrdziej szalony komputer ever, i dzieki temu ze znalazy sie srodki moglem to zrealizowac.
Nie pytajcie mnie ile to kosztowalo bo i tak nie uwierzycie a i ja nie chce sie dolowac

Zdjecie o czym mowa:



Tak wiec co do konkretow. W sklad obudowy wchodzi:

akwarium o pojemnosci okolo 112l
8,5 kg zwirku akrylowego
7 metrow ledow
32 wentylatory o wymiarze 12cmx12cm
2 chlodnice od seata ibizy
wodomierz (podlaczylem go na odwrót dlatego licznik sie cofa co widac na filmie)
Termostat
4 woltomierze DC
1 woltomierz AC
2 panele przednie
Obrotomierz od alfy romeo 159
pompa wody
pompa cyrkulacyjna
2 filtry powietrza
100W zasilacz do wentylatorow oraz dwa mniejsze do ledow
czujnik ruchu
masa przedłużaczy i zlaczek
90litrow oleju wazelinowego
przekazniki, napowietrzacz
tytanic, masa roslinek oraz innych ozdob.
okolo 20metrow przewodow polaczeniowych i masa cyny.

Natomiast sam komputer to:
Intel i5 4670k
A-data 16gb 2400
2x gtx 760 SLI od msi
Asrock extreme 6
radiator phanteks
LC-POWER 850W
SSD 120GB + 1TB HDD

filmik: (polecam zmienic jakosc bo na 360p pixeloza)


Postep prac od poczatku do konca pod tym linkiem:
http://techvortal.pl/hardware/machina-olejowa-t2926.html

Czujnik ruchu skierowany na wejscie do pokoju ur*chamial oswietlenie. W razie od potrzeby i grymasu moge regulowac czego konkretnie oswietlenie ma sie ur*chamiac oraz na jak dlugo. Po okreslonym czasie (od kilku sek do 8 min) ledy gasna do momentu wykrycia ruchu. Oczywiscie jest mozliwosc uruchomienia oswietlenia na stale, to samo dotyczy sie pompy, napowietrzacza czy wentylatorow. Wentylatory o sterowanej predkosci obrotowej. Mozna powiedziec ze maja dwa biegi. 100% oraz spokojny cichutki robiac maly wiaterek. Pobor mocy calego zestawu na pulpicie wynosi ponizej 100W natomiast w steresie przy wlaczonych ledach pompach itd. wynosi sporo ponad 600W ale jest sytuacja krytyczna i krótkotrwała.

Temperatury sa bajeczne. W idle oba GPU maja temp. oleju (czyli jesli olej ma temp. 26st. gpu rowniez) natomiast CPU 2-3stopnie wyzsza od temp oleju. W stresie temp. jest okolo 10st. wyzsza od temp oleju. czyli srednio okolo 41st.
Natomiast po ostrym OC oba gpu oraz cpu nie przekraczalo mi po wygrzewaniu furmarkiem 51st. Z racji ze komputer mocowo jest mocniejszy niz potrzebuje chodzi na stock przez co podgrzanie 90 litrow oleju do temp. 38st potrzeba minimum 18godz. ciaglej pracy

calosc jest przemyslana konstrukcja od stolika na ktorym stoi akwarium po sprzet ktory zostal zalany. Co do wiekszej ilosci zdjec ( choc pod linkiem wyzej jest ich troche) da sie zalatwic wiecej.

Trzyszcz

2014-02-03, 07:56
Za kilka lat te części będą ledwie dobrym kalkulatorem ;pp

kucma19

2014-02-03, 08:16
Trzyszcz napisał/a:

Za kilka lat te części będą ledwie dobrym kalkulatorem ;pp



eee, chyba przesadzasz. Popatrz ze taki c2d e8400 czy radek 4890 to ciagle spelniajace swoja funkcje sprzety ktore maja juz 8 lat a dalej moge pokazac pazura.

oozyxak0o napisał/a:

Zastanawiam się, po ch*j ci 32 wentylatory? I po ch*j 7 metrów ledów?



po 15 na jedna chlodnice, 2 swiecace z filtrami do wprowadzania cyrkulacji w konsoli gdzie sa umieszczone mierniki i dyski

tigerqaz napisał/a:

Przeczytałem historię powstawania i jestem pod wrażeniem. Postawiłbym Ci kratę ale nie można. Dobra robota. :D

Ps. Klawiatura zagina wszystko :D



Dzieki! Klawiatura tez mi sie podoba :)

pawel-jwe napisał/a:


A może zrobić to w miedzi i ładnie polutować...



Pierwotnie mialy byc rurki ale poniewaz mieszkam na stancji kontruujac machine musialem przewidzec przeprowadzke. dlatego wszystko jest uszczelnione ale jeden gwint jest tylko na tasmie teflonowej i uszczelce po to zeby mozna bylo odrecic, weze zwinac, olej spuscic do karnistrow ktora sa i dokonac przeprowadzki a rurki by mi to uniemozliwily albo wprowadzily straszna kombinacje

rafa97

2014-02-03, 08:18
k***y z redtuba majtki przez głowę ściągajo

chlusniembousniem

2014-02-03, 08:35
Jak jest kasa to oczywiście, że można chociaż ja bym wolał przeznaczyć na coś innego :P

A akwarium ze szkła OptiWhite? Jeżeli tak to na filmiku słabo to widać :P

Enzo_Gorlomi

2014-02-03, 08:47
jesteś pozytywnie popie**olonym człowiekiem
piwko!

Taumantis

2014-02-03, 08:55
do autora: Czemu nie użyłeś oleju mineralnego?

Morthaliar

2014-02-03, 08:55
Dobra, dobra. Sprawa zajebista, ale ile dałeś za wszystko ostatecznie? : D

kucma19

2014-02-03, 09:01
Taumantis napisał/a:

do autora: Czemu nie użyłeś oleju mineralnego?



Jakiego mineralnego? Masz na mysli silnikowy? Tak naprawde do tego typu machiny mozna wziac pod uwage 3 oleje.
*Spożywczy - ale z racji swojej lepkosci oraz skladu jest bardzo niewdzieczny i trudno do usuniecia. Wiem bo mialem kompa rok czasu w spozywczym oleju (filmik na moim kanale yt). Jedyna jego zaleta to to ze jest tani ale jesli myslimy o powaznym zalewaniu powaznego sprzetu to nie polecam
*Parafinowy - jest przezroczysty ale ma wieksza lepkosc i nie jest bez wonny. W porownaniu z wazelinowym, ten drugi go deklasuje
*Wazelinowy - bezwonny, przezroczysty, neutralny dla tworzysz sztucznych o nizszej lepkosci od swoich konkurentow. drogi ale z latwoscia mozna go usunac. Malo problematyczny i uważam ze na ta chwile bezkonkurencyjny

W brew pozorom olej transformatorowy nie nadaje sie ze wzgledu na swoja szkodliwosc dla zdrowia

Morthaliar napisał/a:

Dobra, dobra. Sprawa zajebista, ale ile dałeś za wszystko ostatecznie? : D



nie powiem :P

sowik66

2014-02-03, 09:08
piwko za pracę chociać jak przyjdzie Ci go gdzieś przenieść to mina pewnie zrzednie :D

OgarStaryx2

2014-02-03, 09:17
Powiem tylko tyle:
i5 4670k
2x gtx 760

2 chlodnice od seata ibizy
32 wentylatory o wymiarze 12cmx12cm
to świadczy o zamiłowaniu do "majsterkowatości" i sprzętu it, umiejętności kombinowania i utrudniania sobie życia kosztem wizualnym.

Przecież oboje wiemy, że mugen obrobi i5 a 2x gtx760 poradzą sobie na fabrycznym bloku mając pod sobą bf4 1080p.

Jaki był cel projektu? Oprócz spraszania kolegów i demonstrowania peceta oczywiście.

ArtemVII

2014-02-03, 09:26
Nie oglądałem całości , ale jak zarzucić CD do tej maszynki ;> ?

kucma19

2014-02-03, 09:30
OgarStaryx2 napisał/a:

Powiem tylko tyle:
i5 4670k
2x gtx 760

2 chlodnice od seata ibizy
32 wentylatory o wymiarze 12cmx12cm
to świadczy o zamiłowaniu do "majsterkowatości" i sprzętu it, umiejętności kombinowania i utrudniania sobie życia kosztem wizualnym.

Przecież oboje wiemy, że mugen obrobi i5 a 2x gtx760 poradzą sobie na fabrycznym bloku mając pod sobą bf4 1080p.

Jaki był cel projektu? Oprócz spraszania kolegów i demonstrowania peceta oczywiście.



Prawda jest taka ze karty jak i 4670k z chlodzeniem phanteksa osiagal swietne temp. na powietrzu i oczywiscie nie chodzi o to zeby bylo chlodniej bo dla rdzienia i tak wszystko jedno. Powod jest banalny. Marzylem o czym takim i planowalem to od lat i nagle moglem spelnic swoje marzenie... ba, moglem kupic kompa o ktorym nawet nie marzylem i zrealizowac najbardziej szalony pomysl jaki do tej pory mialem. Mialem naprawde spore rozterki z powodu kosztow ale marzenia trzeba spelniac.
Na jednym gtx 760 tak naprawde wszystko chodzi jak zloto ale planuje dolozyc jeszcze monitor lub dwa to wtedy przyda sie potencjal dwóch gtx-ow.
Wczesniej gdy nie mialem kasy a chec tworzenia byla wielka to robilem np. cos takiego co naprawde sporo mnie nauczylo i dalo doswiadczenia dzieki czemu machina olejowa udala sie i uniknąłem masy pulapek w ktore wpadlym gdybym zalewal pierwszy raz


Juz po 2 miesiacach od zalania machiny olejowej mialem w glowie kolejne 2 projekty na szalone kompy i kontrukcja ta pokazala ze tak naprawde mam dusze kontruktora i nie zalezy mi na posiadaniu czegos wyjatkowego a na tworzeniu rzeczy wyjatkowych na ktore pomyslow mam cala mase

Ogrom radosci daje planowanie czegos takiego, jeszcze wiecej radosci daje tworzenie... noi satysfakcja. Machine robilem sobie, pod swoj gust i grymas... a ze sie podoba jeszcze komus innemu, to akurat skutek uboczny :)

ArtemVII napisał/a:

Nie oglądałem całości , ale jak zarzucić CD do tej maszynki ;> ?



na cd-rom jest specjalna klapka na sprezynki i przycisk na konsoli ale z racji ze malo miejsca jest w srodku ze wzgledu na kilometry przewodow oraz ze tak naprawde cd-romu wogle nie uzywam nie jest zamontowany. Wielokrotnie podlaczalem dysk kumpla i cos kopiowalem ale zeby ktos przyszedl do mnie z plyta to sie nie zdazylo :) .
USB, saty sa wyprowadzone na zewnatrz

Ku...........66

2014-02-03, 09:30
Za pół roku i tak Wam nic nie będzie chodzić bo technika znowu pójdzie do przodu i będą DDR69 i procesory 69bit :-D

sonko

2014-02-03, 09:36
nie za głośne są te wentylatory na chłodnicach ? skoro i tak masz je w 2 rzędach to nie lepiej było dać jakieś większe ?