18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Machina Olejowa

kucma19 • 2014-02-03, 02:46
Z racji tego ze czesto na naszym sadolu mozna poczytac lub zobaczyc materialy wlasne użytkownikow (szczegolnie na hardzie). Chce i ja podzielic sie z wami szalona mysla ktora zrealizowalem.
Mysla tą byl najabrdziej szalony komputer ever, i dzieki temu ze znalazy sie srodki moglem to zrealizowac.
Nie pytajcie mnie ile to kosztowalo bo i tak nie uwierzycie a i ja nie chce sie dolowac

Zdjecie o czym mowa:



Tak wiec co do konkretow. W sklad obudowy wchodzi:

akwarium o pojemnosci okolo 112l
8,5 kg zwirku akrylowego
7 metrow ledow
32 wentylatory o wymiarze 12cmx12cm
2 chlodnice od seata ibizy
wodomierz (podlaczylem go na odwrót dlatego licznik sie cofa co widac na filmie)
Termostat
4 woltomierze DC
1 woltomierz AC
2 panele przednie
Obrotomierz od alfy romeo 159
pompa wody
pompa cyrkulacyjna
2 filtry powietrza
100W zasilacz do wentylatorow oraz dwa mniejsze do ledow
czujnik ruchu
masa przedłużaczy i zlaczek
90litrow oleju wazelinowego
przekazniki, napowietrzacz
tytanic, masa roslinek oraz innych ozdob.
okolo 20metrow przewodow polaczeniowych i masa cyny.

Natomiast sam komputer to:
Intel i5 4670k
A-data 16gb 2400
2x gtx 760 SLI od msi
Asrock extreme 6
radiator phanteks
LC-POWER 850W
SSD 120GB + 1TB HDD

filmik: (polecam zmienic jakosc bo na 360p pixeloza)


Postep prac od poczatku do konca pod tym linkiem:
http://techvortal.pl/hardware/machina-olejowa-t2926.html

Czujnik ruchu skierowany na wejscie do pokoju ur*chamial oswietlenie. W razie od potrzeby i grymasu moge regulowac czego konkretnie oswietlenie ma sie ur*chamiac oraz na jak dlugo. Po okreslonym czasie (od kilku sek do 8 min) ledy gasna do momentu wykrycia ruchu. Oczywiscie jest mozliwosc uruchomienia oswietlenia na stale, to samo dotyczy sie pompy, napowietrzacza czy wentylatorow. Wentylatory o sterowanej predkosci obrotowej. Mozna powiedziec ze maja dwa biegi. 100% oraz spokojny cichutki robiac maly wiaterek. Pobor mocy calego zestawu na pulpicie wynosi ponizej 100W natomiast w steresie przy wlaczonych ledach pompach itd. wynosi sporo ponad 600W ale jest sytuacja krytyczna i krótkotrwała.

Temperatury sa bajeczne. W idle oba GPU maja temp. oleju (czyli jesli olej ma temp. 26st. gpu rowniez) natomiast CPU 2-3stopnie wyzsza od temp oleju. W stresie temp. jest okolo 10st. wyzsza od temp oleju. czyli srednio okolo 41st.
Natomiast po ostrym OC oba gpu oraz cpu nie przekraczalo mi po wygrzewaniu furmarkiem 51st. Z racji ze komputer mocowo jest mocniejszy niz potrzebuje chodzi na stock przez co podgrzanie 90 litrow oleju do temp. 38st potrzeba minimum 18godz. ciaglej pracy

calosc jest przemyslana konstrukcja od stolika na ktorym stoi akwarium po sprzet ktory zostal zalany. Co do wiekszej ilosci zdjec ( choc pod linkiem wyzej jest ich troche) da sie zalatwic wiecej.

kucma19

2014-02-03, 13:09
@q800

Masz na mysli ze w akwarium w srodku wszystko jest wrzucone na hura do srodka? Jesli tak to mylisz sie bo to ze ten satek lezy po lewej stronie tak jak teraz i to ze zasilacz jest pop rawej, ze pompa po lewej to akurat doskonale przemyslany temat. I tak np przy montarzu miernikow pomylilem ich kolejnosc to musialem rozbrajac i zmieniac bo klucilo to sie zmoja wewnetrzna wizja dlatego to jak to wyglada jest dokladnie tak jak tego chcialem i nie ma tutaj zadnej losowosci.
Co do kolorystyki to zauważ ze tematem przewodnim jest niebiski, dlatego tez plexa jest niebiska, zwir jest niebiskie, podwietlanie ekranow jest niebieskie, podwietlanie wentylatorow a nawet radiator na procku wybralem niebiski zeby to sie komponowalo i nie gryzlo.
A to ze Ty widzisz tutaj jakis balagan to jasne ze tak i nie dziwie sie. O detale rowniez chcialem zadbac dodajac procesor zaraz przy szybce albo otwarty dysk ktory jest wypolerowany na lusterko. Sa to rzeczy ktore mnie ciesza i nie wyobrazam sobie co moglbym tam wlozyc jeszcze albo wzamian czego.

Mysle ze wszystko to o czym piszesz to kwestia gustu. Potrafisz doszukac sie piekna w tamtej obudowie, natomiast dla mnie amelinowa obudowa to amelinowa obudowa bez wzgledu na to w jakie detale i kolory wyposażył ja wlasciciel dlatego cale zycie lubie wydziwiac z komuterami na przyklad komputer pod krzeslem funkcjonowal prawie rok az do przeprowadzki:



komputer na drzwiach, w regale, pod stolem czy w pufie? normalka. Teraz przeszedlem na wyzszy poziom jesli chodzi o "co mozna zrobic z kompem"

Konstruktywna krytyka zawsze w cenie i przyjmuje ja na klate.
pozdrawiam :)

Zarentha

2014-02-03, 13:20
Ja myślałem, że mój za 7k był drogi. Ale nawet nie będąc zanurzonym w oleju najwyższą temperaturę jaką miałem było 42 stopnie na CPU a stoi przy kaloryferze. Ale brawa za pomysł i wykonanie :D Z ciekawości, kupiłeś ten sprzęt pod gry(sugeruję się intelkiem)?

q800

2014-02-03, 13:26
kucma19 napisał/a:

@q800

Masz na mysli ze w akwarium w srodku wszystko jest wrzucone na hura do srodka? Jesli tak to mylisz sie bo to ze ten satek lezy po lewej stronie tak jak teraz i to ze zasilacz jest pop rawej, ze pompa po lewej to akurat doskonale przemyslany temat. I tak np przy montarzu miernikow pomylilem ich kolejnosc to musialem rozbrajac i zmieniac bo klucilo to sie zmoja wewnetrzna wizja dlatego to jak to wyglada jest dokladnie tak jak tego chcialem i nie ma tutaj zadnej losowosci.
Co do kolorystyki to zauważ ze tematem przewodnim jest niebiski, dlatego tez plexa jest niebiska, zwir jest niebiskie, podwietlanie ekranow jest niebieskie, podwietlanie wentylatorow a nawet radiator na procku wybralem niebiski zeby to sie komponowalo i nie gryzlo.
A to ze Ty widzisz tutaj jakis balagan to jasne ze tak i nie dziwie sie. O detale rowniez chcialem zadbac dodajac procesor zaraz przy szybce albo otworzony dysk ktory jest wypolerowany na lusterko. Sa to rzeczy ktore mnie ciesza i nie wyobrazam sobie co moglbym tam wlozyc jeszcze albo wzamian czego.

Mysle ze wszystko to o czym piszesz to kwestia gustu. Potrafisz doszukac sie piekna w tamtej obudowie, natomiast dla mnie amelinowa obudowa to amelinowa obudowa bez wzgledu na to w jakie detale i kolory wyposażył ja wlasciciel dlatego cale zycie lubie wydziwiac z komuterami na przyklad komputer pod krzeslem funkcjonowal prawie rok az do przeprowadzki:

Obrazek

komputer na drzwiach, w regale, pod stolem czy w pufie? normalka. Teraz przeszedlem na wyzszy poziom jesli chodzi o "co mozna zrobic z kompem"

Konstruktywna krytyka zawsze w cenie i przyjmuje ja na klate.
pozdrawiam :)



Napisałem, że nie chodzi i o to czy w pufie czy w kiblu i
też napisałem, że brakuje mi szerokiej foty całości. Fotografia znacznie zmienia odbiór i może wprowadzać w błąd. A ja ewidentnie po zastanowieniu nie dysponowałem cąłościowym obrazem. Nie spinaj się, fajna robota i więcej proszę.

Zdechlak69

2014-02-03, 13:39
Doceniam ogrom pracy ale osobiście nie mieści mi się w głowie jak można poświęcić tak dużo czasu i pieniędzy na cały projekt, po czym wsadzić do środka kompa do grania w czołgi...

Weź to przerób na koparkę ltc z prawdziwego zdarzenia

menelreoot

2014-02-03, 13:39
Ja też się pochwale, maszyna nie jest szybka, A6-3500, ale nie ma nawet jednego wentylatora. Chciałem żeby była cicha.






kupan

2014-02-03, 13:44
A ja mam takie pytanie ile to k***a prądu z gniazdka pobiera?

kucma19

2014-02-03, 13:53
q800 napisał/a:



Napisałem, że nie chodzi i o to czy w pufie czy w kiblu i
też napisałem, że brakuje mi szerokiej foty całości. Fotografia znacznie zmienia odbiór i może wprowadzać w błąd. A ja ewidentnie po zastanowieniu nie dysponowałem cąłościowym obrazem. Nie spinaj się, fajna robota i więcej proszę.



Nie ma sensu sie unosic bo nie chcialem zebys mojego posta odczytal jako agresje czy cos podobnego. Zgadzam sie ze przydaly by sie takie fotki ale wiekszosc moich fotek jest sredniej jakosci a pokoj o wymiarze 4-2 metry utrudnia zrobienie ladnej fotki z daleka.
Trzeba bedzie zaprosic kupla z porządnym aparatem na piwko. Kilka fotek na otarcie lez:











co do detali




xesi

2014-02-03, 14:11
kozak opcja piwko się należy ;)

yeloneck

2014-02-03, 14:27
Wy***ać 10 kafli na akwarium pełne oleju mineralnego... no cóż. Za kilka stów mam chłodzenie cieczą a 2xkarty w SLI i tak nie nagrzeją się do więcej jak 60'c.

Namex

2014-02-03, 14:52
No no, ładnie to wygląda ;p na tym się kończy. Za cenę tego można by było kupić 3x lepsze części, chłodzenie wodne dla GPU i CPU. Do tego jeszcze dochodzi - bo jak by się zj***ł jakiś podzespół to teraz sobie to wyjmij i takie z olejem oddaj na gwarancje. No ale co robić, kto biednemu zabroni żyć bogato ;p

Radysh

2014-02-03, 15:19
Piękna rzecz. Kiedyś miałem zrobione chłodzenie cieczą - petrygo, nie polecam, bo ciężkie i łatwo zniszczyć pompkę. W moim
wypadku akwariową, zasilaną bezpośrednio z 230V bez-łożyskową. Lepiej użyć wody destylowanej
i profilaktycznie dodać jeszcze coś przeciwbakteryjne.

Oprócz tego, że za chłodnicę służyła nagrzewnica od jakiegoś Opla to była owa wystawiona na zewnątrz domu.
Wszystko było ok. do pierwszych mrozów.
Na bloku CPU i GPU skraplała się woda przez co musiałem obłożyć je gąbką. Wyglądało ciut dziwnie :D

Pobawiłem się ok 2 lat tym zestawem a później zakupiłem Phenomka II x4 965 i ten taktowany 4 GHz
tak obciąża mosfet`y na płycie, że chłodzenie cieczą samego proca odpada.
Musi być chłodzona cała płyta, fizycznie wentylatorami.

Jakby komuś zależało na blokach na procka i grafikę, odszukam i za parę piw pozbędę się.
Miedziane, porządnie wykonane.

kurwiduplo

2014-02-03, 15:42
Tak mi się przypomniało:

Co do Twojego sprzętu, to czapki z głów.

anger

2014-02-03, 16:28
Łowiłbym :D fajny efekt :D

teken

2014-02-03, 16:54
Zajebiste, stary szacun !
Szkoda, że nie ma tam Titana albo GTX'a 780, ale 2x 760 też zajebiście :D