18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Machina Olejowa

kucma19 • 2014-02-03, 02:46
Z racji tego ze czesto na naszym sadolu mozna poczytac lub zobaczyc materialy wlasne użytkownikow (szczegolnie na hardzie). Chce i ja podzielic sie z wami szalona mysla ktora zrealizowalem.
Mysla tą byl najabrdziej szalony komputer ever, i dzieki temu ze znalazy sie srodki moglem to zrealizowac.
Nie pytajcie mnie ile to kosztowalo bo i tak nie uwierzycie a i ja nie chce sie dolowac

Zdjecie o czym mowa:



Tak wiec co do konkretow. W sklad obudowy wchodzi:

akwarium o pojemnosci okolo 112l
8,5 kg zwirku akrylowego
7 metrow ledow
32 wentylatory o wymiarze 12cmx12cm
2 chlodnice od seata ibizy
wodomierz (podlaczylem go na odwrót dlatego licznik sie cofa co widac na filmie)
Termostat
4 woltomierze DC
1 woltomierz AC
2 panele przednie
Obrotomierz od alfy romeo 159
pompa wody
pompa cyrkulacyjna
2 filtry powietrza
100W zasilacz do wentylatorow oraz dwa mniejsze do ledow
czujnik ruchu
masa przedłużaczy i zlaczek
90litrow oleju wazelinowego
przekazniki, napowietrzacz
tytanic, masa roslinek oraz innych ozdob.
okolo 20metrow przewodow polaczeniowych i masa cyny.

Natomiast sam komputer to:
Intel i5 4670k
A-data 16gb 2400
2x gtx 760 SLI od msi
Asrock extreme 6
radiator phanteks
LC-POWER 850W
SSD 120GB + 1TB HDD

filmik: (polecam zmienic jakosc bo na 360p pixeloza)


Postep prac od poczatku do konca pod tym linkiem:
http://techvortal.pl/hardware/machina-olejowa-t2926.html

Czujnik ruchu skierowany na wejscie do pokoju ur*chamial oswietlenie. W razie od potrzeby i grymasu moge regulowac czego konkretnie oswietlenie ma sie ur*chamiac oraz na jak dlugo. Po okreslonym czasie (od kilku sek do 8 min) ledy gasna do momentu wykrycia ruchu. Oczywiscie jest mozliwosc uruchomienia oswietlenia na stale, to samo dotyczy sie pompy, napowietrzacza czy wentylatorow. Wentylatory o sterowanej predkosci obrotowej. Mozna powiedziec ze maja dwa biegi. 100% oraz spokojny cichutki robiac maly wiaterek. Pobor mocy calego zestawu na pulpicie wynosi ponizej 100W natomiast w steresie przy wlaczonych ledach pompach itd. wynosi sporo ponad 600W ale jest sytuacja krytyczna i krótkotrwała.

Temperatury sa bajeczne. W idle oba GPU maja temp. oleju (czyli jesli olej ma temp. 26st. gpu rowniez) natomiast CPU 2-3stopnie wyzsza od temp oleju. W stresie temp. jest okolo 10st. wyzsza od temp oleju. czyli srednio okolo 41st.
Natomiast po ostrym OC oba gpu oraz cpu nie przekraczalo mi po wygrzewaniu furmarkiem 51st. Z racji ze komputer mocowo jest mocniejszy niz potrzebuje chodzi na stock przez co podgrzanie 90 litrow oleju do temp. 38st potrzeba minimum 18godz. ciaglej pracy

calosc jest przemyslana konstrukcja od stolika na ktorym stoi akwarium po sprzet ktory zostal zalany. Co do wiekszej ilosci zdjec ( choc pod linkiem wyzej jest ich troche) da sie zalatwic wiecej.

krynin

2014-02-03, 17:32
Z takim sprzętem to kopał bym kryptowaluty bo można go dobrze wykręcić a kasa zawsze się przyda
Polecam kopanie Dogecoin

kucma19

2014-02-03, 17:42
teken napisał/a:

Zajebiste, stary szacun !
Szkoda, że nie ma tam Titana albo GTX'a 780, ale 2x 760 też zajebiście :D



dwa gtxy sa mocniejsze od tytana a do tego o 2 kloce tansze (wtedy kiedy kupowalem)

zobacz:

http://www.3dmark.com/3dm/1485994

pkh

2014-02-03, 18:02
A chłodzisz jakoś olej?
Jak nie, to ile czasu potrwa zanim się nagrzeje te 90 litrów oleju do tego stopnia, że komp się zacznie przegrzewać?

kucma19

2014-02-03, 18:22
@UP

Pompa, dwie chlodnice i 30 wentylatorow moze sugerowac ze chlodze olej. W praktyce jednak nie ma ryzyka ze komp sie przegrzeje bo po 16-18 godzinach ciaglej pracy olej dochodzi do temp 38 st. i wyzej juz nie rosnie albo tak wolno ze nie ma sie czym przejmowac

teken

2014-02-03, 18:44
No dobra, ale pytanie - jakie to jest trwałe ? To się jakoś czyści ? Jakim cudem ten sprzęt się nie psuje w tym oleju ? :D

Titan droższy, ale jak już robić taki zestaw to szaleń na maxa, chodziło mi o SLI z Titanów ;P
Jaki masz do tego wszystkiego monitor ?
Przydałyby się jakieś 30+ cali albo kilka monitorów i zajebista rozdzielczość :P


Zestawik fajny, sam mam tego GTX'a od MSI i radzi sobie na ultra w BF 4 przy i5 3570k ;)

nieznano

2014-02-03, 19:13
A olej to się jakoś wymienia?

kucma19

2014-02-03, 19:18
2@UP
Mozna rzec ze sprzetowi w oleju nawet lepiej bo nie ma kontaktu z powietrzem. Czysci sie to bez problemow.
Mam 27 calowy ips-ik i masz jednego gtxa to wiesz ze starcza na wszystko a przy dwóch to mam mocy a mocy i takie tytany sli sa bez sensu.

@up
Oleju nie wymieniasz. Wszystko co jest zalane jest nowe, caly sprzet po żwir az po roslinki. Wszystko jest czysciutkie i odizolowane od kurzu z zewnątrz. W przypadku gdyby olej w jakis sposob zanieczyscil sie, mozna go przefiltrowac. Natomiast sama temperatura ktora na codzien nie przekracza 40st nie powoduje zadnych nieporządanych wlasciwosci dlatego mimo ze olej drogi to jest to jednak inwestycja wielokrotnego użytku

Tassadar

2014-02-03, 19:33
Zajebista sprawa, tylko zmieniłbym procek na AMD, zmniejszyło by ci koszt, mógłbyś sobie trzasnąć za to ekstra MOBO. Chociaż i to jest klasa. Nie no ogólnie wypasiony sprzęt. To już jest albo pasja albo szaleństwo. Tyle kasiory.

teken

2014-02-03, 20:33
Tassadar napisał/a:

Zajebista sprawa, tylko zmieniłbym procek na AMD

Proszę cie, te 6cio rdzeniowce są gorsze nić i5.

@kucma19 Wiem, że titany są bez sensu, ale jak szaleć to szaleć :D

jendrke

2014-02-03, 21:08
pollub.pl czy emigracja?

edit: źle przeczytałem, jednak Pollub.
Gratuluje projektu, wygląda kosmicznie :P
Domniemam, że studiujesz infe, będąc takim maniakiem PC ;P

Stefan_Sigal

2014-02-03, 21:14
Mi się nie podoba, zupełnie nie mój gust. Śmiało można tego kompa porównać do wiejsko stuningowanej calibry, niebieskie światła, w ch*j niepotrzebnych przełączników. Ogólnie kaszana ale szacunek za wykonaną robotę i chęci.

pr...........as

2014-02-03, 21:21
szacunek, będziesz pewnie świetnym "no lifem" :)

JebakLeśny

2014-02-03, 21:30
Do autora:

Pozdrawiam Cię serdecznie. Włożyłeś bardzo dużo pracy i na pewno wymagało to ogromnego samozaparcia, dlatego masz u mnie piwko :)

Mam 2 pytania:

1. czy masz zamiar naprawić ten przepływomierz :) ?

2. Jaką funkcję pełni obrotomierz od Alfy?

PS: przeczytałem całe sprawozdanie z procesu powstawania tego cuda. Wielki szacunek stary! :mrgreen:

kucma19

2014-02-03, 21:41
@up Studiuje elektrotechnike


@jebaklesny

Chodzi o wodomierz? on przeciez dziala tylko licznik kreci sie do tylu :) . Zostanie tak jak jest

Oprotomierz od alfy wskazuje obroty wentylatora. Ogolnie przerobienie takiego obrotomierza nie jest trudne a poprawnie wskazuje

Dzieki za dobre slowo

The.prophecy

2014-02-03, 21:49
Nie wiem jak w przypadku tego oleju, ale olej jak to olej jest higroskopijny. Czy brałeś to pod uwagę zalewając sprzęt?


A tak poza tym, to jesteś pozytywnie poj***ny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: